Reklama

středa 4. března 2015

Zlatý Porošenko

Vidlák
4.3.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Řekla mojí mamince její starší sestra, když si spolu naposled volaly. Pak jí označila za Putinovu přisluhovačku a kdyby do hovoru nezasáhl můj tatík, začala by další válka ukrajinců s ukrajinci. Kdyby před rokem EU pomyslně převzala telefonát mezi Donbasem a Kyjevem, mohl být mír. 


Dost srandy. Války nevznikají naráz, to se nejdříve někde dlouho dlouho hromadí příčiny a pak jen naráz vylezou. Na Ukrajině se hromadil nefunkční stát, mafiánské skupiny se dobraly vlády, každý podmazával každého, každý se měl o sebe starat sám a tak jednoho dne prostě musel nastat ten kýžený stav ke kterému společnost dlouhá léta spěla. Pak stačil maličký a šikovný provokatér

My to máme podobné. Také máme nefunkční stát, který je dlouhodobě rozhlodáván, také tu podmazává kdekdo kdekoho. Jen stavu na Ukrajině u nás nelze dosáhnout. Jednak je naše národní bohatství založené spíš na práci než na surovinách a k práci je zapotřebí lidí, co nebudou ožebračení na kost. No a pak je nám hašteření novodobých šlechticů tak nějak ukradené. Ať mluví Kalousek, Babiš, Sobotka nebo Zeman, český národ je má u zádele. Všimněte si, že Belobrádka nebo Okamuru ani nejmenuju.

To Ukrajinci, to je jiné kafe… když v televizi zahřměl Arsenij O tom, jak jim Rusáci ukradli Krym, tak moje tetička zaplakala a hned to po telefonu mojí mamince vyprávěla. Představte si to, stará sedmdesátiletá bába, vždycky chudá, vždycky ožebračená ze všech stran, která se posledních dvacet let koukala, jak její děti musejí jezdit pracovat na půl roku z domu, jak je tam okrádají, ta která koukala, jak z jejího důchodu pomalu nic nezbývá, ta se u televize rozzuřila na Putina, jak jí osobně ukradl Krym. Jako kdyby na Krymu vlastnila tisíc hektarů té nejlukrativnější půdy, jako kdyby měla podíly v sevastopolském přístavu. Taková křivda to byla. Rázem bylo zapomenuto všechno, co jí kdy provedli. Rázem byly odpuštěny všechny úplatky policajtům, všechno strachování se o děti. Prostě Krym, kde je to samý Rus a jestli na Ukrajině je a nebo není, vyjde pro její měsíční důchod úplně nastejno, ale je to její Krym a hotovo.

Ovšem Donbas, který je pro ukrajinskou ekonomiku poměrně klíčový (ty kecy o tom, jak ho dotovali si nechte pro někoho blbějšího) ten je třeba zničit, zašlapat do země, protože když už ho nemůže mít ona, nebude ho mít nikdo. Donbas a Krym, to je věc zaplňující mozky a tak na nějaké poklesy hřivny, státní bankrot a přídělové hospodářství není místo.

Ukrajina je plná podobných nápadů. Nejen v sedmdesátiletých lebkách, ale i dvacetiletých. Člověk s nimi mluví, vždyť mám z poloviny jejich krev, když slyším nějakou revoluční píseň tak slzím dojetím, když koukám na válečné plakáty, jak matka Vlast volala do boje, tak bych snad i vyrazil, ale takto?
Prostě příčiny vyhřezly a potkaly se ukrajinskou duší, která volání do boje vyslyší. Zdá se, že jsou prostě takoví. Evoluce to z nich ještě nevymlátila. Možná proto, že tam všechno roste samo a porodnost doposud vyrovnala i ty nejhorší hekatomby. na podzim minulého roku ještě měli v duších alespoň plíživé myšlenky, že všechno není úplně OK, ale nějak je opustili a teď už jsou pravověrní v jednom šiku za Porošenkem. A jiní jsou stejně pravověrní za Jaceňukem. Bandera je hrdina.

Nu, mohu připravený pokojíček s klidným svědomím předat mojí dceři. Žádní uprchlíci nebudou. Jen hrdinové padlí v zástupném konfliktu velmocí. Slovanská duše se chce prát za vyšší cíle a vyšší dobro i kdyby na chleba nebylo a plyn došel. Mohu se jen domýšlet, kolik mrtvých bude zapotřebí, aby jejich myšlení naskočilo na nějakou méně bojovnou notu. I kdyby EU nechtěla a Kongres se oděl do roucha beránčího, válka bude, protože být musí. Když nedodají zbraně Američané, dodá je někdo jiný. Nebude-li válka s Ruskem, bude válka občanská. Prostě být musí, protože ukrajinská duše ji potřebuje. Důvod se najde.

32 komentářů :

 1. Hodně lidí je neskonale tupých.............

  OdpovědětSmazat
 2. A pritom stacilo, aby Rusaci (v cele s Putinem) nechali Ukrajinu na pokoji. Kdyby se starali o infrastrukturu a sve priozrale obyvatelstvo, mohli mit za ty penize z ropy raj na zemi.
  Takhle jimi za jejich agresi a prolhanost svet opovrhuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby USA nechaly na pokoji Irák, Afghánistán, Libyi, Gruzii, Sýrii, Ukrajinu (a nezatáhly do svých globálních rejdů RF), Vietnam, Panamu, Chile, Grenadu..... žilo by se na světě mnohem lépe.

   Smazat
  2. Když necháš beztrestě fašisty řádit, za chvíli je máš i u nás. Mně stačí Majdan na Staromáku a ti idioti a fašisti, co se kolem srocují. Jsem rád, že se Rusové na východě Ukrajiny tomu zlu postavili a že dávají náckům na prdel! Mor ho!

   Smazat
  3. Když se podíváš, že na tom Staromáku je maximálně 50 lidí, včetně Štětiny a Džamily, přičemž polovina z nich je zahalena do ukrajinské vlajky, tak to s národem není tak špatné. A s Ukrajinskými zdejšími emigranty taky ne. Ze 120 tisíc se jich angažuje tak dvacítka.

   Smazat
  4. Milý anonyme, on tu Ukrajinu nenechal na pokoji někdo úplně jiný. Někdo, kdo investoval 5 000 000 000 USD, aby svrhl zákonně zvoleného prezidenta ve svobodných volbách, kdo díky krvavému puči protlačil k moci hajlující nácky. To je příčina, vše ostatní už je jenom důsledek. Vl..k

   Smazat
  5. Jenom ti slušně odpovím pane 8:58. Máš to v hlavě trochu pomotané, a protože tě neznám, tak jenom doporučím více číst prověřené informace a poslouchat normální lidi, kteří na východě Ukrajiny byli během posledního roku. Možná bys jejich argumenty nepřijal, protože ti to tvůj "ovčí" mozek nedovolí. Ale to už jenom tvůj problém.

   Smazat
  6. Prarodiče zakládali a Tondou Zápotockym KSČ,rodičové byli na ÚV,ale tohohle zmetka nevzali ani do Pionýra.....proto tady fuj mektá ty stejný zhovadilosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 3. Napsal jste to dobře, ale vzhledem k tomu, že i mně je 70, tak si nepřipadám jako bába se zamrzlými závity v hlavě. O čemž svědčí i to, že jsem i na jiných stránkách než na Babišo-Bakalových a jsem schopna sama napsat do diskuse a vyjádřit svůj názor. Tak hochu - příště opatrně, protože ne každý v 70ti letech si nechává vyměňovat plínky. Hezký den.

  OdpovědětSmazat
 4. Anonymni 8:58
  Mas to hodne popletene. Putin je jeden z nejschopnejsich diplomatu a statniku na svete. Bez nej a jeho brilantnich spolupracovniku by uz, milanku, radila dalsi svetova valka. Vyhod televizi z okna, radio nakonec taky a nekupuj bezne noviny. Tady jsi na spravne adrese, kde se muzes dovedet skutecnost v cele sve nahote co se deje na Ukrajine. Treba zmenis nazor. Dnesni Rusko totiz neni SSSR.jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete, že dnešní Rusko není SSSR; k tomu já mohu jen dodat MARXUŽEL! Kdyby ještě dnes existoval SSSR, byla by veškerá diskuze na téma Ukrajiny a vůbec tento portál a jiné portály na internetu zcela zbytečné, neboť geopolitická situace ve světě by byla zcela a zákonitě jiná, než dnes! Dnešní světové neštěstí v politické, ekonomické a morální rovině nezačalo až v roce 1989, ale opět marxužel už v roce 1956 zradou chruščovských renegátů a revizionistů skutečné marxisticko-leninské politiky V. I. Lenina a jeho pokračovatele J. V. Stalina. Dnes není na světě nikdo jejich formátu, kdo by mohl tu globálně se rozmáhající fašistickou hydru zastavit. Dnešní tzv. "usa" předčí někdejší hitlerovské Německo řádově několikrát a až budou ti desperádi a největší teroristé na světě pozorovat, že jejich dny jsou neodvolatelně sečteny a jejich tzv. "vyjímečný národ" jde s odpuštěním do p....., tak strhnou celý svět do jaderné války a ani Putin s Lavrovem tomu marxužel nezabrání?!

   Smazat
  2. To je pěkně hnusný postoj. Jsem sice doleva, ale ne stalinista. Stalinismus byl ostuda celého levicového hnutí a to, že reálný socialismus pro většinu lidí stál za hounuo, mají na svědomí stalinističtí 'strážci pravdu čisté'.

   Smazat
  3. Kdyby nebylo SSSR ve tricatych letech minuleho stoleti, tak by ses byl asi nikdy nenarodil, ty pravolevy troubo?! Jedine SSSR pod vedenim J. V. Stalina byl schopen porazit hitlerovske Nemecko a tim na 70 let zbavit svet fasismu!!

   Smazat
 5. http://outsidermedia.cz/Pravdepodobne-cile-USA-v-ukrajinske-krizi/
  1. května 2014

  Hlavní iniciátor "demokratizace" na Ukrajině sleduje podle mého mínění svým jednáním tyto cíle:


  1) Odvedení pozornosti od svých prohlubujících se vnitřních problémů eskalací zástupného konfliktu.

  2) Oslabování pozic vzmáhajících se konkurentů (Rusko, Čína), mezinárodní ostrakizací jednoho z nich, pokud možno jejich rozdělení ukrajinským konfliktem, vojenské obkličování a mezinárodní oslabování Ruska, oslabování jeho ekonomiky, kontrola klíčových ekonomických aktivit Ruska etc.
  3) Oslabování evropského ekonomického konkurenta, ohrožení jeho zásobení životně důležitými surovinami z Ruska, oslabení možnosti kooperace Ruska s eurozónou, případně jejich budoucí ekonomické integrace, zvýšení závislosti eurozóny na USA, donucení k (byť hypotetickému a předraženému) diverzifikování dodávek surovin, prohloubení vojenské a politické závislosti v souvislosti s hrozbou ruského "expanzionismu", oslabení ekonomické spolupráce Rusko – EU "nařízeným" ekonomickým sankcionováním Ruska.
  4) V souvislosti s výše uvedeným – zvýšení válečných výdajů na nákupy zbraňových systémů z USA, prohloubení integrace NATO a rozpínání NATO dál na východ (kolem ruských hranic).
  5) Zvýšením chaosu na periferii Ruska se pokusit zatáhnout Rusko a státy EU v čele s aktivistickými východo a středoevropskými užitečnými idioty do vleklého regionálního konfliktu s cílem ekonomicky na něm parazitovat.
  6) Způsobením chaosu na Ukrajině a připoutáním předbankrotové Ukrajiny k EU hodit její sanování na bedra eurozóny zmítající se ve vnitřních konfliktech.
  7) Způsobit konflikt EU – Rusko skrze z USA řízenou "nevyzpytatelnou" třetí (kyjevskou stranu) v dodávkách plynu do Evropy.
  8) Využít konfliktu ve východní části Evropy a širšího euroasijského konfliktu k nastartování vlastní ekonomiky, prohloubení závislosti evropských zemí na bankovní NWO integraci – donutit Evropu k podpisu diskriminační transatlantické smlouvy…
  9) Na pozadí boje s "terorismem" prohloubit antidemokratické a fašizační tendence – kontrola internetu, centralizace pod vládou korporátního kapitálu s dominancí politických loutek z USA.

  OdpovědětSmazat
 6. Člověk se zdravým rozumem by si řekl , že západní Ukrajinci už prostě
  musí vyrukovat do ulic a tu šílenou vládu donutit k odstoupení a pozavírat je všechny . Bohužel ale ta příšerná nenávist k Rusku jim to nedovolí .Radši všichni pochcípají . Komu není rady , tomu není pomoci .

  OdpovědětSmazat
 7. V televizi ukazovali Volyňské Čechy, chystající se k odjezdu do staré vlasti. Inu - stará vlast se má lépe, proč ne? Jednoho se zeptali, jestli by nebojoval za Ukrajinu. On na to, že už je příliš starý, ale být mladší, dá se naverbovat a bude bojovat za vlast, proti Putinovi! Po tom jsem si říkal - proč tam tedy nezůstaneš, Šmoulo? Místo aby byl rád, že tomu masakru uteče do Čech, je to "vlastenec" Ukrajiny. Dej se do dobrovolnického batalionu a padni za Porošenka! Potřebujeme v Čechách takové militanty? Moje sympatie k Volyňským Čechům šly ke dnu jako torpédovaný kutr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To určitě schválně někoho k tomu vybrali.To není možné...To je právě totiž to,o čem se tady už psalo,že to budou v médiich dělat...vrážet klíny a štvát...budou na to zase extra peníze..a vždycky se najde smrad,
   který se proto nabídne...
   s tím torpédem máte pravdu,bylo to pro mně
   také překvapení,ale vidíte ,to je právě asi to,
   co chtěli ,je to msta za to,že jsme se oně tak brali-tak nám chtěli ukázat na veš v kožichu...
   nenechte se zklamat...
   jituš

   Smazat
 8. A úplně nejvíc všemu už tradičně pomůže přiblblý hádání diskutujících občanů. Ta blaženost když můžou dopoledne, sotva se vybalí z peřin, našlápnout počítač a už to jede. Samý bláboly. Madam se rozčiluje zbytečně - my víme, že většině diskutujících je kolem sedmdesátky, jsou to důchodci a důchodkyně, jejichž jedinou aktivitou je lozit po internetu a hledat, kde si omočit pysk. Asi si tím prokazují své duševní mládí a schopnosti, je to lepší než v parku sypat holubům, když staříky nikdo nepotřebuje a bez počítače by se ukousali nudou. Jsou nejbojovnější, nejbojechtivější, nejchytřejší, všechno znají, ví a umí, jsou nejagresivnější -zkrátka české bojové stáří. Ti změní světovou politiku.Správně -komu není rady, tomu není pomoci, furt se to sere jen do Ukrajiny, jen do cizí země, po které je nám hovno. Tady je tolik bordelu, problémů, lidi se vystřelují po hospodách -ale ne - bude se krafat do Ukrajiny, Co takhle nechat Ukrajinu Ukrajincům a na pokoji staříci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když nemáš chuť na nabídku tak do hospody nelez, Ťunťo.

   Smazat
 9. No hlavně že tam denně dřepíš ty. Tahle směšná úderná jednotka štamgastů je super materiál. Nikdy jsem si nemyslel, že jednou tady bude takováhle svoboda. Dřív každej musel pěkně do práce a makat a odpoledne by musel bejt trotl, aby ještě čučel na nějaký zpravodajství a mydlil do kláves. Důchodci makali ještě k důchodu dokud to šlo, a pak hlídali děti mladým, nebo pracovali na zahrádkách, na úklidu města a obcí apod. Dnešní důchodci? Hrůza. Každý mlátí pyskem, k ničemu není, ti mladší se hodí do ID, každý předstírá kripla aby dostával peníze - a denně dřepěj na počítači. Tohle tady fakt za totáče nebylo -zlatý časy teď.!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen se vypovídej ťunťo A jak to, že tady dřepíš každý den od rána do večera ty? ´Plácáš nesmysly,že by to pes nežral a znasranosti, že jsi druhým pouze pro smích pak urážíš štamgasty mezi které se vnucuješ a hospodu i s hospodským. Proč nejdeš plácat ty své pitomosti někam, kde vaří podle tvé chuti?

   Smazat
 10. Víte, co je zajímavé? Když v našem městečku v 90. letech kopali výkopy pro kabelovou televizi převážně Ukrajinci (mnozí vysokoškolsky vzdělaní), chovalo se k nim mnoho lidí přezíravě, nadřazeně jako na "podlidi". Když na ně mistři na stavbách pískali na píšťalku a nechali je dřít od rána do večera, bylo mi jich opravdu líto. Nebyli ale všichni lidé stejní. Byli i tací, kteří ty pracovité a hladové Ukrajince pozvali ke svému stolu, nabídli jídlo i pití. A šel čas.... Najednou ti, kteří Ukrajinci pohrdali, křičí i "Ať žije Ukrajina" a ti druzí jsou označováni za komouše, za dementy, za proputinovce. To jsou paradoxy, co? V. K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý Ukrajinec co mává ukrajinskou vlajkou si zasluhuje smrt, pro ni zemřelo tisíce nevinných lidí, Porošenko bude zlatý až bude viset na Majdanu na lampě jako Mussolini, Ukrajina je umělý stát stvořený židovskými bolševiky pod vedením Lenina, území uzurpované "Ukrajinou" se vrátí těm, kterým patřilo , žádná mezinárodní smlouva nepotvrzuje právoplatnost svazku zvaném Ukrajina.

   Smazat
  2. krásný, výstižný, přesný,..

   Smazat
 11. Spojené štáty plánujú rozmiestnenie vojenského kontingentu na Ukrajine
  http://www.hlavnespravy.sk/spojene-staty-planuju-rozmiestnenie-vojenskeho-kontingentu-na-ukrajine/570457

  OdpovědětSmazat
 12. Kto bol Boris Nemcov?

  http://www.hlavnespravy.sk/kto-bol-boris-nemcov/570725

  OdpovědětSmazat
 13. ano,někteří Ukrajinci jsou hloupí a zaostalí,nejméně o sto let.Podívejme se na rok 1914 jak šli Evropané nadšeně do války .Generálové jejich vojsk je hnali na jatka .Miliony mladých mužů leží na hřbitovech a ví někdo proč?Pro zisky pár jedinců maskované nacionalismem a uměle vyvolanou nenávistí k jiným národům.Lidé jsou v podstatě stejní i když mluví různou řečí.At nechají ruskojazyčné Ukrajince ,aby žili svým způsubem života a bude klid a mír

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Západní Ukrajina je plná banderovců, zfanatizovaných magorů a obdivovatelů Porošenka - pryč od ní.

   Smazat
  2. Ale ukrajinští náckové mají od Velkého Bratra úkol - urvat co nejvíc prostoru (i za cenu vyvraždění všech místních obyvatel) aby bylo zajištěno nástupiště k útoku na Moskvu.

   Smazat
 14. Severná Kórea je pripravená na jadrovú vojnu so Spojenými štátmi

  http://www.hlavnespravy.sk/severna-korea-je-pripravena-na-jadrovu-vojnu-so-spojenymi-statmi/570546

  OdpovědětSmazat
 15. V ukrajinskom Ľvove sa objavilo protibanderovské poľské „hnutie odporu“

  http://www.hlavnespravy.sk/v-ukrajinskom-lvove-sa-objavilo-protibanderovske-polske-%e2%80%9ehnutie-odporu/570403

  OdpovědětSmazat
 16. A diskuze v českých on-line mediích jsou plné pomatenců. Denně tady vřískat bojovou už nemůže být normální. Měli byste někam taky narukovat do boje, abyste se vyskotačili. Pak snad by byl od vás tady pokoj. Nějaký blb mně napadl, že mám jít do jiný hospody -a nepřipadá vám blbý, že mezi vámi už není jediná žena? Co taky by psala těmhle bojovým mozkům? Aby si vyměnili pleny v gatích a šli konečně dělat něco normálního? Je to tady denně kolem dokola, pořád to samé jak u blbých - furt se mele o válce v zemi, do který je nám v podstatě hovno. Toto je válečný zpravodaj a jestli nová republika tak čí? Česká? To sotva. Zajímavý je, že stejně jako server Novinky.cz ( bulvár) tak i novou republiku provozuje Seznam.cz - není to divný? Jedna masáž zprava, druhá zleva - to by bylo aby lidi nezblbli a mnohým už opravdu není pomoci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.