Reklama

pátek 17. dubna 2015

3 hodiny 57 minut přímé linky s Putinem. Co řekl?

17.4.2015  AC24

Vladimir Putin během přímé linky, která trvala 3 hodiny 57 minut, hovořil o sankcích, vztazích s USA a Evropou, o situaci na Ukrajině, o dohodě s Íránem a také reagoval na několik neobyčejných otázek.
Putin: rozhodnutí politiků nejet 9. května do Moskvy bylo vnuceno Washingtonem.


Prezident Vladimir Putin během přímé linky prohlásil, že Rusko respektuje volbu každého politického činitele, který se rozhodl, že nepojede do Moskvy na přehlídku vítězství, nevyloučil ale, že rozhodnutí mnoha z nich ovlivnil „washingtonský oblastní výbor".

„Je to volba každého konkrétního politika, volba země, kterou představuje. Připouštím, že někdo nechce, někomu to zakazují ve Washingtonu, ale mnozí chtějí. Je to ale volba a budeme ji vždycky respektovat", prohlásil Putin.

„Slavíme svůj svátek, je to náš svátek, a děláme to proto, aby na to nynější generace nikdy nezapomínala a nepřipustila nic podobného v budoucnu", dodal prezident.

Putin: Rusko nebude požadovat penále za nedodané Mistraly


Rusko nebude požadovat od Francie penále ani žádné závratné pokuty za nedodání vrtulníkových lodí třídy Mistral, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. „Musí nám ale vrátit všechno, co jsme už zaplatili", zdůraznil v této souvislosti.

Přitom je prezident přesvědčen, že Francie peníze za Mistraly vrátí. „Vycházím z toho, že současné francouzské vedení a vůbec Francouzi jsou slušní lidé a peníze nám vrátí", řekl Putin.

„Odmítnutí dodat lodě na základě platné smlouvy je samozřejmě špatné, avšak pro nás to, po pravdě řečeno, nemá z hlediska podpoření obranyschopnosti, žádný význam", řekl Putin v průběhu každoroční přímé linky. Na vysvětlenou řekl, že tyto smlouvy byly uzavřeny, aby podpořily Francouze jako partnery a zabezpečily jim vytížení jejich loděnic.

Putin uvedl podmínky pro obnovení vztahů se Západem

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl podmínky pro obnovení normálních vztahů se západními státy — je to respektování Ruska a jeho zájmů. Podle jeho názoru nepotřebují světové velmoci, takové jako USA, žádné spojence, ale vazaly.

„Nebyli jsme to my, kdo tyto vztahy ničili, my vždycky hájíme normální vztahy se všemi státy, jak na Východě, tak i na Západě", řekl Putin během přímé linky.

„Nesmíme se nafukovat, na někoho se zlobit, nebo se stranit a izolovat — to jsem neustále opakoval. Chceme spolupracovat, jsme na to připraveni a budeme to dělat i přes postoj některých vedoucích činitelů jednotlivých zemí", prohlásil Putin.

A dodal, že s těmi, kdo chtějí pracovat s Ruskem, bude Rusko spolupracovat ve všech sférách — humanitní, ekonomické a také v oblasti vzdělání a umění. Ruský prezident zdůraznil, že Rusko nepokládá nikoho za nepřítele.

Putin: Rusko nebude vnucovat Ukrajině, jak se má chovat

„Myslím si, že dnešní ukrajinské vedení se dopouští spousty chyb a výsledky budou negativní, tak se ale rozhodl prezident a vláda", prohlásil Vladimir Putin.

Podle jeho názoru zahání Kyjev situaci do slepé uličky, šance vyřešit problémy na Donbase mírovou cestou tu byla. Rusko nehodlá zasahovat, vlastní názor ale vyslovit může", řekl prezident.

„Nevidíme, že by si současní vedoucí kyjevští činitelé přáli obnovovat jak sociální politiku, tak i hospodářství Donbasu. Hodně jsme o tom mluvili, všechny bylo zachyceno v minských dohodách, které podepsala ukrajinská strana, oficiální osoby, a dohody se musí plnit. Nic se ale, bohužel, nedělá", řekl Putin.

Podle jeho slov jsme dnes svědky úplné blokády Donbasu: týká se to finanční sféry, byl odpojen bankovní systém, neplatí se sociální dávky.

Putin: Moskva nevidí důvod pro odmítnutí dodávek S-300


Teherán projevuje značnou pružnost a zjevné přání dosáhnout kompromisů v íránském jaderném programu, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin během přímé linky.

Pokud jde o dodávky zbraní na Blízký východ, jedná Moskva velice obezřetně, s přihlédnutím k situaci v regionu, zdůraznil Vladimir Putin.

„Nejsme největším dodavatelem zbraní na Blízký východ, Spojené státy jich tam dodávají mnohem víc", dodal prezident.

Když Putin odpovídal na otázku o námitkách Izraele proti zrušení zákazu na ruské dodávky systémů S-300 do Íránu, odpověděl: „Pokud jde o Írán, Izraeli vůbec nic nehrozí, je to výhradně obranná zbraň. Ba co víc, s přihlédnutím k událostem v Jemenu jsou dodávky S-300 zadržujícím faktorem", řekl Putin.

Putin: Sankcí využijeme k rozvoji Ruska

Rusko nesmí strádat v důsledku sankcí Západu, je třeba jich využít k tomu, abychom se dostali na novou úroveň rozvoje, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin v průběhu přímé linky.

„Musíme využít situace, která se vytváří kolem sankcí, abychom se dostali na novou úroveň rozvoje. Možná, že bychom nic takového nedělali, ale nahrazování dovozu jsme dnes zavádět museli, a doufám, že to bude mít za následek, že se vysocetechnologická hospodářská odvětví budou rozvíjet vyšším tempem, než doposud", řekl Putin, když odpovídal na otázku, jak dlouho bude Rusko strádat kvůli sankcím Západu.

Když prezident hovořil o rozvoji ruského hospodářství jako takového, zdůraznil, že nezávisle na sankcích byla úprava ekonomického kurzu nevyhnutelná, a vládě a Centrální bance tyto sankce jen prospěly. „Je třeba mnohem profesionálněji, důsledněji a modernějším způsobem upravovat svou ekonomickou politiku", řekl Putin.

Putin: Rusko překoná krizi zhruba za dva roky

I přes složité makroekonomické podmínky se podařilo v Rusku zabránit roztočení inflační spirály, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

„Byli jsme nuceni potýkat se s určitými zahraničněekonomickými omezeními a to se tou či onou měrou projevilo na tempu růstu, na našem rozvoji. Avšak to, co v podstatě vidíme, je, že rubl zpevňuje a fondové trhy rostou. Podařilo se nám zabránit roztáčení spirály inflace", řekl Putin v průběhu přímé linky.

Kromě toho ruský prezident zdůraznil: „Když se nám podaří udržovat stabilní vnitropolitickou situaci, pak se nemusíme ničeho obávat". Podle jeho slov bude Rusko potřebovat zhruba dva roky na to, aby překonalo krizi.

16 komentářů :

 1. Konkrétní jasná řeč, naděje pro lidi, naděje pro mír. To není jako USrÁči, kteří jen melou fráze o demokracii a svobodě a přitom jen všude vraždí a loupí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, Putin vyjádřil jasný postoj, slušný inteligentní přístup jak k Rusům, tak i všem zemím zeměkoule a s jasným stanoviskem, že Rusové po svých zkušenostech nechtějí válku, ale chtějí stejné podmínky i k jednání s nimi od údajných demokratů, Alka

   Smazat
  2. Ať řekne cokoli, vždy to bude pro naše média populismus, předem připravené, lživé, provokující, výhrůžné a co já vím co ještě. Motorkáři jedoucí do Berlína jsou demonstrace síly, celé Rusko i s Putinem jsou provokatéři. Jinak všechno ostatní je v cajku. I náckové, kteří přibývají jak houby po dešti. To je ta úžasná demokracie. Ach jo! Kdo cinkal klíčema, měl by si ruku urazit.

   Smazat
  3. Mimochodem, cos dělal ty v době, když my jsme tenkrát zvonili klíčema?
   petr

   Smazat
  4. Mimochodem Petře, kolik ti je let ?

   Smazat
 2. Zaorálek piští, protože považuje průjezd motorek za ruskou provokaci. Takže průjezd zbohatlíků na rychlých vozech by měl považovat za americkou provokaci. Ale ono spíš jde o to, že na průjezd motorkářů se půjde podívat násobně více lidí než na průjezd pětistařičkých obrněncům, které stojí kvůli poruše na dálnici.

  OdpovědětSmazat
 3. Po zuby ozbrojená cizí armáda s plechovými vraky je zde vítána a skupina ruských motorkářů se prezentuje jako banda zabijáků, tohle není už normální, Zadolárku, Zadolárku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celkově evropská sociální demokracie (ať česká, nebo německá , či jiné z EU) po stu letech názorně předvádějí Evropanům, jak se sociální demokracie spolupodílí na přípravě války, tentokrát té "třetí světové". V ničem se nepoučili, jsou to obyčejní a zaprodaní hochštapleři, kteří dnes ani netuší, kam patří v politickém spektru. Heslo dne ČSSD zní: "KDD" = každý den dobrej !

   Smazat
  2. No, Zaorale, kdopak ti nařídil jak máš mluvit? To je ale hloupá otázka, že?Co se týká vyjádření Berlína: neriskovali by pověst hloupého národa, který nectí demokracii, svobodu pohybu,slova, vyznání a srocování. Toto se děje jenom u nás!

   Smazat
 4. MOŽNÁ JSOU TO ZABIJÁCI Z PUTINOVY NÁMOŘNÍ PĚCHOTY

  která se brzy vylodí v SS,protože jejich vojáci se flákají na zékladnách v celém světě a afoameričanové doma to nemohou zadržet protože jsou vyvraždováni místními policajty.

  OdpovědětSmazat
 5. František odLipna!
  Je jasné, že Putin nemá zásluhu na likvidaci 1,5 mil. teroristů v Iraku, Syrii, Libyi a neposlal na výlet do Evropy ca 3 mil. turistů.
  Fandím Rusku a Putinovi!

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Spojené státy mají nepřímý vliv na rozhodnutí prezidentů některých zemích odmítnout pozvání, aby se zúčastnili Přehlídky vítězství v Moskvě, byla nucena přiznat se na pravidelném briefingu mluvčí ministerstva zahraničí Spojených států (SS) Marie Harf.

  Novináři jí vytkli, že takto znevažuje více jak 25 miliónů padlých ze strany SSSR v boji proti nacistickému Německu, pak totálně zmatená Harf začala štěkat jako hysterka: „Ale pokud jde o tuto konkrétní vojenskou přehlídku, tak jsem vzali k úvaze situaci na Ukrajině a doporučili jsme ostatním zemím stejný postoj.“

  http://www.ze-sveta.cz/?p=25122

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaceňuk tvrdil, že z toho bylo 14 milionů Ukrajinců, kam se Rusové hrabou, nakonec válku vyhráli Ukrajinci, jak vidno a to hlavně banderovci.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.