Reklama

pátek 24. dubna 2015

FED prchá z New Yorku, proč asi?

Květa Pohlhammer Lauterbachová
24.4.2015 E-republika

Monetární politika centrálních bank nemá kam jít, protože úroky jsou na nule. Jde-li ještě níže, ocitá se v pasti, protože hotovostní peníze nemá nikdo zájem ukládat. Je třeba okrást lidi o hotovostní peníze.


Největším problémem pro současnou politiku nízkých úrokových sazeb jsou hotovostní peníze. To, co máte pod polštářem, se nedá prostě ukrást. Z toho, co vám za vaši práci přijde na účet, však se krást dá, obzvlášť při šikovné spolupráci korporátních bankéřů a jimi koupených politiků. Viz heslo Citigroup.

Zákaz hotovostních peněz je jediným řešením.
Tak vypadá novodobé poučení z finanční a hospodářské krize 1929 dané krachem na tehdejší burze Wall Streetu.

Hotovostní peníze jsou anonymní a anonymita je symbolem svobody.

Willem Buiter, ekonom Citigroup řekl, že jediným řešením „problémů“ způsobených zavedením negativního úroku z vkladů, je odstranění hotovostních peněz. Za stávající situace prý nejsou lidé motivováni k tomu, aby nosili peníze do banky. Zde je na místě připomenout, že právě 80 % všech zákonů, týkajících se regulace finančního sektoru v USA, pochází přímo z pera bankéřů City. Z 80-ti bodového programu „regulace finančních trhů“ po pádu Lehman Brothers jich bylo 75 převzato právě přímo z materiálu Citigroup. To je stejné, jako když necháte vraha vyšetřovat svůj vlastní případ.

Takže při podobných tvrzeních bankéřů je na místě kus obezřetnosti a zdravého ekonomického rozumu. Buiterovy vývody podle agentury Bloomberg zní následovně. Když se hospodářské podmínky zhoršují, reagují banky snižováním úrokových sazeb, aby prý nastartovaly současnou ekonomiku. Jenže to je pěkná pohádka pro dospělé. Funguje to asi jako naordinovaná léčba politiky škrtů v dnešním Řecku, a nejenom tam. Páka úrokových sazeb slouží pouze k urychlování přerozdělování od těch, kterým ještě něco zbylo, k elitě. A to tak dlouho, než dojde k velkému krachu.

Bankovní korporátky jsou pěkně nervózní

Americký FED se právě stěhuje z New Yorku do Chicaga. Prý je New York ohrožen přírodními katastrofami. Také zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky se odehrálo ve stínu bankrotu americké státní pokladny. Paní Lagardová si slibuje, že zapojením MMF do nové čínské infrastrukturní banky AIIB, zůstane ještě nějaký ten drobet i pro tuto nemorální instituci. Pro zrušení práva veta USA v této instituci hlasovali všichni přítomní kromě jednoho státu. Tím si USA podřízly zbývající kousíček větve, která jim mohla dát šanci na důstojnou pozici v rámci nového mezinárodního uspořádání.

V posledních letech se děje po celém světě totéž. Přichází bod, když monetární politika centrálních bank nemá kam jít, protože úroky jsou na nule. Jde-li ještě níže, ocitá se v pasti, protože hotovostní peníze nemá nikdo zájem ukládat.

Pomalý přechod k zákazu hotovostních peněz

Státy, zejména se to týká zemí jižní eurozóny, omezují platby v hotovosti do výše maximálně 1000 euro. Ostatní platby nad tuto částku musí procházet bankami. Samozřejmě že tyto kroky odůvodňují vlády jako oprávněné kvůli boji s „terorismem“. Vezměme příklad Francie. Po atentátu na Charlie Hebdo, jehož majitelem jsou Rothschildové, musí přijít omezování osobních svobod a státní teror jako v USA. Nové zákony o fízlování schválené nyní ve Francii se rovnají americké verzi "Patriot act". Od 11. září 2001 se stal "boj proti teroru" zaklínadlem pro nastupující fašizaci společnosti ze strany dobře zorganizovaných mezinárodních elit, které touží mít planetu samy pro sebe. Podívejme se na poučení do minulosti. Válka začala stahováním amerického kapitálu z Evropy v roce 1929. Dnešní paralela oslabování Evropy na všech frontách jde stejným směrem.

Včera odpoledne vysílala soukromá rakouská televize Servus dokumentární film Krize 1929. Nesmírně poučný film, který by měl být povinným nejenom pro všechny studenty ekonomie a historie, ale obecně minimálně od vyššího stupně základních škol. Konzumní blahobyt střední třídy měl podle nálady 20tých let v USA trvat navěky. Tato totální ztráta soudného rozumu se rozšířila i díky mediální propagaci tehdejších „expertů“ propagujících teorii „peníze dělají peníze“. Peníze se prý mohou rozmnožovat bez lidské práce. Podobné pitomosti, dnes opět hlásané bez zábran apoštoly bankovního neoliberalismu, byly potrestány mírou nejvyšší, tedy Druhou světovou válkou. Chudí byli tak chudí, že už neměli co ztratit. Bohatí přišli z 10 milionů dolarů o 4 milióny, což na jejich životní úroveň nemělo výrazný dopad. Kdo ale skončil na dlažbě, byla střední třída, věčný spojenec oněch bohatých, ke kterým vzhlíží jako vzoru „úspěšnosti“ a toužící se k jejímu životnímu způsobu alespoň přiblížit.

Samozřejmě je dnes kladena vina centrálním bankéřům té doby. Prý krizi neubrzdili jako my dnes otevřením stavidel tisku peněz, což je dnešní „kvantitativní uvolňování“. Projektu, který je stejně prolhaný, jako neúčinný a slouží pouze k oddalování řešení a k závěrečnému velkému drancování nového tisíciletí. Tehdy bankéři neměli žádného Draghiho a prezident Hoover nekonal, přestože byl před svým zvolením „expertem“. Hádejte na co? Na ekonomii, jak jinak. Byl přece ministrem hospodářství. Místo toho Američané nařídili stažení kapitálu investovaného v Německu a tím uvrhli Německo do neřešitelných problémů a urychlili nástup Hitlera k moci.

FED prchá z New Yorku: zavíráme pánové, jako 1929

Dokonalé poučení pro dnešek, ale doba dnes pokročila. Dnes je díky digitální technice snadné nařídit zákaz hotovostních peněz. A pak uvalit na naše těžce zaplacené domy a byty, pokud máme splacené hypotéky, třeba 10 % a více procentní odvody z majetku. Nebo legálně a postupně vykrádat naše účty, když "peníze" budou povinně uložené zákonem jako virtuální konto. A virtuální konto obsahuje pouze virtuální peníze. Dnes 6 největších amerických bank drží deriváty v hodnotě 278 bilionů dolarů. Viz náš 3 roky starý článek Trh s finančními deriváty, časovaná bomba.

Tak se není co divit, že FED se snaží uklidit do ústraní. Krize roku 1929 byla pouhou zkouškou na Armagedon dnešního kalibru. Je tedy možné očekávat, že bude následovat jeden teroristický útok za druhým, aby bylo možné prosadit nejtvrdší represe vůči trvale okrádané většině a hnát zejména tu „slovanskou verbež“ (slova Marxe), popřípadě na jatka války proti Rusku.

Putin sice slibuje, že válka nebude. A společnost Bílého draka dle Benjamina Fulforda také slibuje začátek osvícené éry lidstva a konec tohoto kabalistického finančního podvodného systému. V každém případě žijeme v přelomové době.Zdroje :

Související články:

21 komentářů :

 1. Předávkování: Další finanční krize
  Overdose: The Next Financial Crisis

  ZEMĚ: Švédsko
  ROK: 2010
  DÉLKA: 46 minut
  REŽIE: Martin Borgs
  JAZYK: angličtina
  TITULKY: české
  V době krize se hledají různá řešení, ale problém nastává ve chvíli, když se začnou dělat stejné chyby, které krizi způsobily - film analyticky zkoumá začarovaný kruh státního a privátního kapitálu.

  Ke shlédnutí online:
  http://www.mustwatchtv.cz/4-ekonomika/308-predavkovani-dalsi-financni-krize/

  OdpovědětSmazat
 2. Přemýšlel jsem jakej ED prchá z NY a pak mně došlo, že bláznivá Květa asi myslela Fed :-D Evidentně to zde ale nikomu nevadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 14:40
   Ty jsi pěkný debil, kterého ve škole nenaučili číst. Přečti si to pomalu a znova. A vrátit škole peníze.

   Smazat
  2. Jasně ty blbečku. Nejen že si opravili "ED" na "FED", ale navíc to opravili špatně. Žádnej "FED neexistuje, existuje pouze "Fed" jako "Federal reserve system". Peníze vrať ty i Květa.

   Smazat
  3. Totální dement jsi ty a brzy se budeš velmi divit !!!!
   Neoliberalismu a davo-elitarismus jdou konečně do hajzlu a všichni jeho stoupenci půjdou také !!!! A dříve, než si kreténi tvé rozsahu stačí uvědomit.

   Smazat
  4. 19:39

   Až budeš ležet na smrtelé posteli, tak si na ty tvoje bláboly vzpomeň :-D

   Smazat
 3. Zrušil bych banky jako takové a hlavně zahraniční u nás. Stačí státní záložny, které by dávaly pod jednotným procentem úvěru. A také by dávaly novomanželské bezúročné nebo beznávratové půjčky, třeba pokud by měla rodina min. 2 děti a splňovala podmínky perspektivnosti jako vzdělání, pracovitost, nebohatost, dnes neznámý pojem - spořádanost, bezúhonnost, odpor k americkému fašismu a terorismu, k Mohamedánům a sionistům. Prostě jen ty opravdu nejzákladnější podmínky. Ale to se může týkat jen civilizovaného státu. Žel - u nás nemožné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych zavedl "Oslíčku, otřes se", "Ubrousku, prostři se", " "Hrnečku, vař", dále "Pečené holuby až do úst" a nesmíme zapomenout na Arabelin prsten.

   Smazat
  2. Ty si děláš srandu, ty Arabelo, ale za socíku to tak fungovalo. Novomanželské půjčky byly výhodné, stavební také. Měli jsme je se ženou a docela fajn. Když to jednou fungovalo, proč by to nemohlo fungovat zas?

   Smazat
 4. Pro 14.44-nez zacnete psat blaboly,tak si prectete nadpis a clanek,je to v cestine. Vlastimil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jseš vadnej? Oni si to už opravili na mé upozornění, ty blábole.

   Smazat
  2. Prechytraly,urejpany duchodce smyslu clanku sice nerozumi ale musi prudit-Vlastimil

   Smazat
  3. Smyslu článku rozumím tak, že nás čeká obrovský Armagedon. Tak ty se, Vlastíku, utíkej schovat do sklepa a čekej na ten Armagedon až do smrti. Já budu navzdory těmto blábolům žít normální život. Měj se :-D

   Smazat
 5. Vážení.
  Urážky napadání stranou,to vám fakt nedochází,že to bude o hodně větší finanční krize?Nejen,že přijdou o peníze,kteří to mají v bance,ale i ti,kteří to mají doma.Ono to nepomůže moc ani těm,co nemají peníze,stoupne cena všeho a bude problém se uživit.v současnosti,už nejsou zásoby ani po vesnicích.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 6. Až teď je mi jasné, proč je v satirickém Charlie Hebdo (ve vlastnictví Rothschildů) striktně zákázána satira na účet židovské komunity.
  A tolik podporována satira života a muslimů a jejich náboženství (až k urážlivosti).
  Jo jo, rozkrytí vlastnických poměrů řekně víc, jako ta satira.

  OdpovědětSmazat
 7. Je neuvěřitelné, že těm rádoby inteligentům - pravdoláskařům, vůbec nedochází, že zrušení fyzických peněz a přechod na virtuální elektronické peníze je jedna z největších hrozeb pro ztrátu svobody a demokracie. Jak tu nedávno někdo objasnil, elektronický platební systém má centrálu kdesi u Bruselu. Na všechny naše peníze pak stačí jediný knoflík, a nekopupíte si jídlo, teplo, nezaplatíte nájem. Zkuste si pak vyskakovat proti vládnoucím "elitám". Zákaz používání hotových peněz a plateb je , pod jakoukoliv záminkou, totalitní projev moci. Kdo to nechápe, je vůl. Teprve teď se ukáže, kdo je kdo. J.B.

  OdpovědětSmazat
 8. AIIB USA pěkně zatopí a pošle je ke dnu, jen by mě zajímalo, kdy tam konečně vstoupí ČR, ptám se Vás pane ministře financí, kdy?

  OdpovědětSmazat
 9. doktor Český člověk obnoví výměnný obchod a naváže na historické tradice před rokem 1989. Aneb nikde nic nebylo a všichni všechno měli,všichni kradli a nikde nic nechybělo....Takže hotovost bude třeba pouze na složenky (a to může jít z účtu) a zbytek......Venkov to zvládne.

  OdpovědětSmazat
 10. KONEC KABALISTICKEHO PODVODNEHO FINANČNÍHO SYSTÉMU-naprosto pravdivý závěr článku.Divim se že Dvořák vystavil tento článek, který jasně naznačuje čím je svět rozvracen a ničen. Když zde kdokoli zmíní něco o židovském etniku okamžitě je smazán a urážen židovskými administrátory tohoto webu.

  OdpovědětSmazat
 11. Tlusta pani Kveta se jiz zcela pomatla a hyka jako nadmuta kobyla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen prskej a kvič ty devótní řiťolezče. Na nic lepšího nemáš co? Jen urážet , a ještě k tomu ženskou, blbe. Autorka má věci nastudované a podložené. A má pravdu. Podle tvého slintání a prskání to pravděpodobně víš taky. Ale je těžké si to přiznat, že "kopeš" za hajzlíky, co vedou svět do pekel. Strč hlavu do hajzlíku a spláchni se. Mamlase.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.