Reklama

středa 22. dubna 2015

EU vytváří propagační oddělení v ruštině

22. 4. 2015    zdroj
Informační služba Evropské unie provádí nábor novinářů a PR specialistů, aby se vypořádala s "protizápadní propagandou" v Rusku. V popisu obsahu práce, který byl rozeslán na velvyslanectví členských zemí EU v Bruselu, je uvedeno, že úkolem specialistů bude "korekce Ruskem dodávaných informací, ověření fakt a rozptýlení mýtů o EU". Jak informoval dopisovatel IA Regnum, mezi hlavními požadavky na specialisty je uváděno novinářské vzdělání, pracovní zkušenosti v médiích a znalost ruského jazyka.


K úkolům oddělení propagandy EU bude také patřit "zpracování a pravidelná aktualizace zpráv EU a poskytování informací prostřednictvím sociálních sítí, publikací v novinách a dalších médiích, za účelem objasňování programu VP (Východního partnerství)."

Do okruhu úkolů pracovníků, kteří musí být bezpodmínečně rusky mluvící, patří provádění "analýzy a monitorování informací o politice EU" v ruských médiích. Oddělení propagandy bude mít svůj vlastní tištěný orgán pro šíření informací v ruštině. Je pravděpodobné, že ve skupině budou dvě až pět osob.

Novináři budou mít smlouvu na jeden rok s minimálním platem 4350 eur za měsíc, který bude vyčleněn z rozpočtu té evropské země, která poskytne tohoto odborníka, protože rozpočet EU peníze na tento projekt nepředpokládá.

Připomeňme si, že první myšlenka na nutnost vytvoření oddělení propagandy vznikla v březnu tohoto roku v průběhu summitu lídrů EU, kteří nařídili diplomatické službě EU "vytvořit orgán, který bude schopen neutralizovat tok dezinformace ze strany Ruska."

Řekli, že EU musí "k červnu připravit akční plán pro rozvoj komunikační strategie na podporu svobody sdělovacích prostředků. Vytvoření skupiny komunikace je prvním krokem v tomto směru." Ale konečné rozhodnutí o zřízení propagačního oddělení EU bylo přijato po vysílání každoroční přímé linky Vladimíra Putina v Moskvě ve čtvrtek 16. dubna, během níž byl podle EU hlavním leitmotivem "úmysl obvinit USA a Západ z napadání Ruska a prezentovat chyby v řízení země jako dílo západních nepřátel. "

Evropští skeptici však poznamenávají, že "orgán propagandy EU bude muset konkurovat vlajkové lodi Kremlu "Russia Today", s rozpočtem 300 milionů dolarů a 2000 kádrů, se zastoupením v 16 zemích a vysíláním v angličtině, francouzštině, němčině a španělštině. To vše činí úsilí EU titěrným ve srovnání s ruskou propagandou. "

Nová skupina novinářů je pro EU pouze jedním z několika směrů v informační válce s Ruskem. Široká škála aktivit EU bude rovněž zaměřena na podporu nezávislých médií, vytvořených emigranty 90-tých, a také na rozšíření diplomatického sboru EU.

Pro Novou republikuá přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Ale vždyť nám tu do mala říkají, že Pravda vítězí!
  I na své Standartě to má vepsáno Prezident republiky. Tak proč za pravdu tak draze platit?
  Nebo je to jinak? V duchu hesla, že všechno je dnes na prodej a vše si lze koupit. I tu anti-pravdu. Vlastně lež ...

  OdpovědětSmazat
 2. Uran Plutonovič22. dubna 2015 21:44

  Pravda vítězí?! Proboha kde? Dneska se na to už nehraje. Dneska se hraje na to co zatajit, co překroutit, co zveličit. Lhát ani není potřeba, to je jen pro blbce.

  OdpovědětSmazat
 3. Jsou to jen hloupě vyhozené peníze. V době internetu a množství informací, a při dnešním prokázaném lhaní médií západního typu, těžko něco nová propaganda svede. Veřejné mínění je již jinde. Skutky prokázaly, že zprávy z východu, z Russia today jsou pravdivé. Nikdo to nezmění. Ani nový štvavý vysílač lží a nenávisti.

  OdpovědětSmazat
 4. Uran Plutonovič22. dubna 2015 22:27

  Hergot, jedna strana považuje toho kdo má jiný názor za trolla a druhá za úplnýho idiota. Já vám nevím, tolik dolarů vám cpou do těch think tanků a vy debilové nejste schopni vyřešit ani tak jednoduchý problém. Jak si můžete myslet, že vyřešíte putinovu propagandu? Možná by to chtělo zaměstnat někoho normálního a ne takové idioty co žijí ve vlastní virtuální realitě co navíc sami produkují. S takovou se nikam nepohnete. Jinak poradenství vedu, takže pokud máte dost Juanů nebo jiné tvrdé měny tak se určitě dohodneme. ;)

  OdpovědětSmazat
 5. Je to kravina na entú. V dnešním světe internetových nezávislých a objektívnych zdrojů si pečlivý čtenář vždy najde pravdu. Je vidět, že EU pomalu mele z posledního a tak se cpe do rektálu zločinecké USArne.

  OdpovědětSmazat
 6. Mohli by angažovat superodborníky Fištejna, Romanceva, Mitrofanova a naše další mediální hvězdy :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že za ty prachy už tam makají. :(. A přispívat na ně budeme z peněz ČR.

   Smazat
 7. Ať jde bolševickej brusel s celou eu hrůzy do prdele.

  OdpovědětSmazat
 8. Mohli by si tam pozvat celé osazenstvo ČT a to i s panem ředitelem + převážnou většinu našich politiků.

  OdpovědětSmazat
 9. První úkol nových pravdonosičů by měl být/znít:
  Rudá armáda neosvobodila Evropu ale napadla Polsko a Německo.
  To už bude obyčejným rusům na názor na Evropu stačit.

  OdpovědětSmazat
 10. Nedávno jsem se na netu dočetl, že ČR má v EK určené datum zavedení € - rok 2019 ! Vůbec jsem tomu nevěnoval pozornost (jako jiným bruselským fantasmagoriím), protože čeští ekonomové hovořili o daleko vzdálenějších letech. Ale ouha, před pár dny začal Zeman zčista jasna (jako naprogramovaná deska) hovořit o roku 2019 jako o jím požadovaném datu vstupu ČR do eurozóny. Vše podle cizáckého plánu !?

  OdpovědětSmazat
 11. A Fištejn tam asi bude dělat rovnou ředitele propagandy ! Žádám, aby v do ČT zvali každý den, jinak přestanu platit koncesionářský poplatek.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.