Reklama

sobota 4. dubna 2015

Hrdinní policisté a zločinný invalidní šedesátník

Vladimír Pelc
4.4.2015 Vaše věc


Totalita má různé podoby. Častým projevem totality v současnosti je zvůle policistů a státních zástupců. Mají moc, kterou též zneužívají.

Sdělovací prostředky 29. 9. 2014 přinesly informaci, že invalidní důchodce (deset let je v invalidním důchodu kvůli neuróze) Václav Schneider z Plzně byl ve své dílničce, kde cosi kutil (asi je modelář), napaden dvěma policisty, kteří mu při nasazování želízek zlomili žebro a poranili lopatku. Prý je neuposlechl, aby z dílny vypadl, naopak dál si ve své dílničce kutil. Zločinec jeden!

Podle agenturní zprávy pan V. Schneider právě dočistil ředidlem sletované drátky, když se rozrazily dveře (bez povolení k domovní prohlídce), ve kterých stáli dva policisté. Za chvilku už ležel 58letý invalidní důchodce Václav Schneider z Plzně na zemi s želízky na rukou. Policisté (ve zprávě se sice píše „strážci zákona“, ale co to je za strážce zákona, když zmasakrují invalidu), tedy policisté prý zakročili na žádost souseda J. Š., který zřejmě z pomsty oznámil na tísňovou linku, že Schneider fetuje; to se nepotvrdilo.

„Říkal jsem jim, co blbnou. Vtom jsem uviděl na schodech souseda, jak se mi pošklebuje a k tomu si ještě neodpustil posměšné průpovídky. Hned mi bylo jasné, že policajty na mě poslal on. Už mi tím v minulosti vyhrožoval,“ popisoval Schneider další sled událostí. Pouta mu policisté sundali, až když na chodbu přišla jeho osmdesátiletá matka a se slzami v očích je prosila, aby syna pustili, že nic neudělal a že nebude dělat žádné problémy. Tak je to správné: Ať si matička před chrabrými policisty klekne.

Zpravodajství pokračovalo, že podle státní zástupkyně Drahomíry Lorencové lotr invalida vzdoroval zasahujícím policistů, kteří se ho snažili zpacifikovat (což je jiný výraz pro zlomené žebro a poranění lopatky). Tím se měl dopustit trestného činu násilí proti úřední osobě. Proč je ale nutné pacifikovat invalidního šedesátníka, který cosi kutí ve své dílničce?!

Skutečně jsou policisté na takové intelektuální úrovni, že nepoznali, že invalidní důchodce nefetoval? Opravdu je nutné zlomit invalidnímu šedesátníkovi žebro proto, že je domácím kutilem? Je nutné rozrážet dveře do dílny; nelze třeba zaklepat a vstoupit se slovy „dobrý den, my máme hlášku … tak to jdeme zkontrolovat, dovolíte?

Novinářská zpráva na konci obsahovala správnou tečku: Prý podle závěrů Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se zakročující policisté žádného protiprávního jednání nedopustili (čtete dobře: nedopustili!). „Pro použití donucovacích prostředků měli zákonný důvod. Dotyčný muž jednak neuposlechl opakované výzvy k opuštění dílničky a k podání vysvětlení týkajícího se údajného čichání těkavých látek. A dále svým jednáním se šroubovákem v policistech vzbudil obavu o jejich bezpečnost,“ píše v rozhodnutí GIBS, která prověřovala podezření, že policisté se mohli dopustit zneužití pravomoci úřední osoby. Ano, to je správné rozhodnutí: Osmapadesátiletý invalidní důchodce je přece mladým, silným a vycvičeným policistům mimořádně nebezpečný. Zejména se šroubovákem. A když vás někdo obviní z toho, že jste ukradli zlaté lžičky v Intercontinentalu či z jakékoli jiné blbosti, tak hleďte rychle podat vysvětlení, nebo vás čeká zlomení žebra. A já, naiva, jsem se domníval, že krádež zlatých lžiček (fetování v dílničce… dosaďte si, co chcete) údajnému zloději (feťákovi) musejí policisté/státní zástupci dokázat. Jak je vidět, v praxi je postup jiný: Nejdříve se lámou žebra. Dokazuje se až potom; pokud vůbec.

Schneiderovi prý hrozilo v případě odsouzení až šest let vězení, žalobkyně (státní zástupkyně Drahomíra Lorencová) totiž jeho chování prý posoudila podle přísnějšího paragrafu, a to s ohledem na šroubovák, který měl v ruce (měl šroubovat něčím jiným, že ano).

Nedávno měla akce statečných policistů a darebáka invalidního šedesátníka soudní dohru: Lump invalidní důchodce Václav Schneider z Plzně byl odsouzen na tři měsíce s podmínkou. Prý též proto, že když ho policisté mydlili, tak se jednomu z nich ohnul služební odznak.

Takže si všichni dejte pozor: Když budete něco kutit ve své dílničce – můžete za to dostat až šest let natvrdo. Po právu. Tak jak s právem zacházejí policisté a státní zástupci.

… tak se raději tím domácím kutilem na stará kolena mládí nestanu…

21 komentářů :

 1. Jsem trochu na pochybách,apríl snad již byl,více odkazů,čehokoliv by nebylo?Dost mne to nadzvedlo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víc asi prozradí autor článku pan Pelc... http://pelc.webnode.cz/

   Vymazat
 2. Toto by měla média sledovat a "dosledovat" !!! do úplného vyjasnění s mnohem větším zájmem, než pád sebevětšího cizího letadla.
  Tady jde pro nás občany o víc.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 3. Jo, to je ten stát, který tu prý tolik potřebujeme. A ty úžasné služby. Ano, kvůli jednomu magorovi, který posílá na souseda udání, potřebujeme policajty, kteří tohou souseda zbuzerují. Nádhera, opravdu... M.J.

  OdpovědětVymazat
 4. Mě kdyby napadli takoví zkurvení policisti, tak by živí neodešli.

  OdpovědětVymazat
 5. Mě kdyby napadli takoví zkurvení policisti, tak by živí neodešli.

  OdpovědětVymazat
 6. Už to nebude dlouho trvat a naše gestapo do nás bude i střílet podle našeho vzoru policie USA.

  OdpovědětVymazat
 7. Mě se to nějak nezdá. Kdyby jim otevřel a slušně vysvětlil, že čistí ředidlem spoje po pájení a že nevěděl, že je to cítit k sousedům, určitě by k žádnému lámání žeber nedošlo.
  Já mám s policisty ty nejlepší zkušenosti. Ale nejsem cholerička a neperu se s nimi, protože vím, že bych prohrála. Ale hlavně jsem přesvědčená, že se lidé k sobě mají chovat ohleduplně a vycházet si vstříc!
  A oni to policisté v dnešní době nemají vůbec jednoduché. Vy, co jim tady nadáváte a přitom nevíte, jak to bylo doopravdy, to zkuste jít dělat.

  OdpovědětVymazat
 8. To není možné, určitě se jedná o omyl. Takto postupovali orgány přece za komunistů a né dnes. Jak by řekla každá druhá dutá hlava, kterých máme v našem státě nepočítaně. Omlouvám se za výraz ale já už nemám nic jiného, než nadávky, vše ostatní mi dnešní systém vzal. Samozřejmě, že článku věřím, sám mám jisté zkušenosti a od začátku tvrdím, že vše je o lidech, nezáleží kdo zrovna vládne, vše se dá zneužít a také se to zneužije, když je příležitost. Proč jen jsme nezůstali u socialismu s lidskou tváří, měnit se ani nic nemuselo, když stát od 87 povoloval živnosti. Vše je o lidech a tehdy se sešlo moc nenažraných jedinců u kterých se doufám ještě dožiju jejich potrestání

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to Vám řekl kdo, že takhle postupovali orgány za komunistů.
   Nejsem zrovna svatý a zažil jsem tzv.za komunistů dost zásahů a většinou šlo vše v pohodě a ne jako dnes.

   Vymazat
  2. Policie je ze členů stejného národa jako před revolucí. Holt mezi nimi jsou jedni slušní, druzí násilníci. Tak to bylo, je a bude. Vůbec to není o tom, jestli komunista nebo ne, ale jestli hajzlík, nebo slušnej člověk. Hezké Velikonoce. Ivana

   Vymazat
 9. U policie se mohou objevit také gauneři, kteří si libují v tom, že mají moc nad lidmi. Co je ale otřesnější, je postup a chování "naší" justice. Ta většinou odsuzuje malé zlodějíčky a superzloděje osvobozuje, chrání útočníky a postihuje oběti. Ne nadarmo se mluvilo o justiční mafii. Mají zákonem zajištěné neustálé zvyšování svých platů, prý proto, aby si zajistili "nezávislost". Má to být pojistka proti korupci v jejich řadách. Ale neříkají nám tím, že je musíme uplatit, jinak se nechají uplatit kýmkoli jiným?

  OdpovědětVymazat
 10. Tam kde pořádek dělat mají,tak šerou magi v kostkách!!!!Aby pořádně dělali to ne,ale vozit di prdele v autě to jim jde!!!!!Aby udělali pořádek když delaji bordel cigani to ne,ale na invalidu ro ramena mají,šmejdi!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Mám dobré zkušenosti s policií,jednají vesměs slušně,ale je mezi nimi také dost lumpů,kteří se neštítí toho nejhoršího.Jsou to jen lidé,kteří mají těžké povolání a ať zasáhnou tak či onak,vždy jsou terčem kritiky.V dnešní nebezpečné době,kdy je mezi lidmi mnoho zbraní,mnoho drog a mafiánů všeho druhu je každý zásah rizikový.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hrabě Kocharowski4. dubna 2015 23:50

   Policie je státní orgán, který má pomáhat a chránit, a ne lámat starým a bezbranným lidem žebra. Ty dva gaunery měli zavřít, až by zčernali. Přepadli ho bez povolení k domovní prohlídce, ten člověk měl právo se bránit, byl doma, ve svém obydlí a ničím se neprovinil. Je to normální v demokratickém státě? Takovéhle gestapácké metody? I kdyby v té garáži fetoval, tak jako co? To se nesmí? Když jeden feťák při silniční kontrole poslal na policajty kontrolu s tím, že jsou pod vlivem, dostal za to pálku. Co dostal soused? Vyznamenání?

   Vymazat
 12. Už jsme tady v této zemi nejednou měli, že gangsteři převlečení za policisty někam vtrhli, někoho zastavili na silnici, apod. Navíc se domnívám, že dokonce i fetovat uzavřen ve svém obydlí může, pokud to nezavléká do veřejného prostoru. Ostatní, jako že dotyčný zrovna drží v ruce to, s čím zacházel v okamžiku vniknutí policistů, snad nepotřebuje komentář.
  Srovnávám si s tímto příběhem situaci, kdy ozbrojení a vybavení 2 policisté vycouvali v Uherském Brodě z dějiště přepadení, kde ordinoval rovněž důchodce. ten ovšem nedržel šroubovák ale pistoli. Pročež policajti utekli.

  OdpovědětVymazat
 13. Není to tak dávno, co byli odsouzeni policisté, kteří umlátili člověka, podezřelého z "fetování", v jeho vlastním bytě. Ten, co ho přinutil kleknout a začal ho první mlátit a kopat, dostal 10 let, další napřed dostali podmínku (!!) a teprve ve druhé instanci tři roky. Ubitý byl také člověk vnímaný policisty jako podřadná kategorie. Nebyl sice důchodce, ale zato byl Vietnamec.
  Takové praktiky se připisují komunistické SNB, ale pokud vím, ta postupovala mnohem seriózněji než demokratická policie, která klidně zastřelí za bílého dne ve městě náhodného chodce, protože pronásleduje nějaké auto, které nezastavilo. Která zastřelila "nešťastnou náhodou" už nejméně 2 lidi, protože policistovi "upadla zbraň", a co čert nechtěl, sama o sobě spustila. A pokaždé zrovna rovnou do hlavy! To je smůla!

  OdpovědětVymazat
 14. Znám hodně slušných lidí od PČR, s městskou je to velmi, velmi slabší. Právě v Plzni mám ale také špatnou zkušenost s velkou nezákonností od policisty (PČR). Pomohl nám až státní zástupce v Praze. Stížnost na Generální inspekci se mnou vyřizovali takto: On to ten policista jistě tak zle nemyslel, tady nám podepište, že se nic nestalo. Podepište! Podepišteee!!!! A tak se podle inspekce nic nestalo. A vvo tom to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V našem městě jsem viděl dva měšťáky zašité v autě na parkovišti u supermarketu jak se dívají na tlupu cikánů co kousek dál u cesty rozbíjeli autobusovou zastávku a samozřejmě že nezasáhli. O půl hodiny později ti samí měšťáci o kus dále na jiné autobusové zastávce už leželi na mladém klukovi a nasazovali mu pouta, který tam čekal na autobus do práce a prostě tam usnul v sedě opřený o stěnu zastávky. Byl to 25 letý kluk mého souseda a jeho jediným proviněním bylo, že doma zapomněl občanku. Měšťáci by si ho sice možná nevšímali, kdyby tam neusnul, ale kdo ví. Když jsem se ho zastal a chtěl potvrdit jeho totožnost, tak mi měšťáci odpověděli ať se nestarám, že oni dělají svou práci a že ho předvedou na služebnu k ověření totožnosti. Kluk se ale od policajtů vrátil samá modřina. Byli jsme si spolu s otcem kluka na postup měšťáků stěžovat u velitele a dokonce i na městském úřadě, ale bylo vidět, že tam všude vládne dobře organizovaná mafie kamarádičků, kteří nás prostě odpálkovali. Takže cikáni si mohou u nás ve městě dělat co chtějí, městská policie radši mlátí lidi co usnou na zastávce autobusu nebo buzeruje staré babky a dědky s malými pejsky, že nemají náhubek (což jsem byl také svědkem) a není proti této zvůli obrany. Na hovno je nám taková policie.

   Vymazat
 15. No tak atˇ už to bylo jakkoliv, osoby a následky jsou dané. A je to tím pádem klasická ukázka nezvládnutí situaci nejspíš ani jedním z aktérů události, soudě dle toho, že více už to vyhrotit snad ani nešlo. Na začátku máme nasraného souseda, který není schopen se přátelsky domluvit s druhým sousedem a myslí si, že Policie za něho jeho sousedské vztahy zlepší. Pak tu máme napadeného neurotika, který má na to ale "papír", což je možná dokonce polehčující okolnost, ale Policie se ho o to víc možná preventivně obávala a neadekvátně zasahovala. No a pak tu máme justici, která to celé překryla orazítkovaným papírem. A výsledek? Všichni jsou frustrovaní ještě víc, k tomu vážně zraněný invalidní důchodce a soused udavač, který se v důsledku svých činů nejspíš nesmál jako poslední a tudíž nejlíp. Ale jinak jsme civilizovaná společnost, pravda a láska vítězí (pravda vždycky ta naše a láska k sobě samým), a tak je všechno v cajku.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.