Reklama

pátek 24. dubna 2015

Incident u Reichstagu

Petr Sedláček
24.4.2015 Vaše věc


Média u nás žijí v těchto dnech plánovaným průjezdem Nočních vlků. Nic podstatnějšího v souvislosti s blížícím se 70.výročím ukončení II. světové války v Evropě veřejnosti nabídnout asi nedokáží. Chápu, ono je to tak krásně protiruské téma! „Putinovi motorkáři“ a jejich plánovaná cesta po evropských památnících jejich padlým předkům se tak díky mainstreamu stává v očích části veřejnosti nebezpečnější, než tanková kolona.

Jak tomu bude s „vlky“ napoví příští dny. Ty dnešní ale už ukázaly, že lidská hloupost a zaslepenost pořád ještě nad úctou a slušností leckde vítězí. Naposledy v Německu. Konkrétně v Berlíně. Přímo u Reichstagu. Dveře německého spolkového sněmu se tam před Rusy zavřely.

Jednalo se o delegaci, vedenou Anatolijem Karpovem. Světoznámý šachista je jedním z účastníků průjezdu několika automobilových veteránů, motocyklů i dalších vozů s ruskými poznávacími značkami Běloruskem, Polskem a Německém na počest 70.výročí konce války. Toto putování, nazvané Cestami slávy, začalo 18.dubna v Moskvě u memoriálního komplexu na Poklonné hoře a ukončeno má být 2.května v Turgau. Při té příležitosti je ve městě na Labi, kde v roce 1945 došlo k památnému setkání sovětských a amerických vojsk, plánována řada vzpomínkových a společenských akcí. Chybět nemá ani mezinárodní výsadba stromů pro budoucí živý památník konce války, jimž se tak má stát Háj vítězství.

S návštěvou Berlína se počítalo od počátku. Přitom to nemělo být jen obyčejné zastavení. „Podle plánu se měly delegace vítězných mocností setkat v Reichstagu. Zástupci USA, Velké Británie a Francie byly vpuštěny dovnitř, my ale ne. Řekli nám, že o naší návštěvě nic nevědí, že nedostali žádnou oficiální žádost. Přitom naše velvyslanectví příslušné dokumenty zaslalo s předstihem. Jenže oni řekli, že nic takového k dispozici nemají a je jim líto,“ popisuje neuvěřitelně trapnou událost Anatolij Karpov, který zůstal s krajany před zavřenými dveřmi.

Trapnosti pak pokračovaly. Kolem ruské delegace se na schodech spolkového sněmu shromáždili lidé s ukrajinskými vlajkami a začali členy delegace agresivně napadat. Jaké to celé vzalo konec zahraniční zdroj už neuvádí.

Buď jak buď a podstatné je to, co se už stalo. Ukázalo se až jak daleko může zajít nenávistná, naprosto hloupá kampaň. Rusové dnes už zřejmě pokračují ve své cestě do Torgau, ale „berlínská pachuť“ v nich zákonitě zůstává.

Je smutné, že i u nás se najde dost lidí, kteří třeba Berlíňanům za ten trapas zatleskají. Uvidíme. Třeba se mezi aplaudujícími najdou i tací, kteří by například rádi svými těly zatarasili vchod na Olšanské hřbitovy a znemožnili tak Nočním vlkům uctít památku tam pochovaných sovětských vojáků. Necháme se překvapit. Ono totiž otázkou pořád ještě zůstává, zda ruští motorkáři přes rozpoutanou nenávist a rusofobii do Prahy vůbec dorazí. Poláci jim už vjezd zakázali.

30 komentářů :

 1. Pokud jsem dnes dobře četl češi taky.
  Lidska hloupost nezná mezi.
  Korouhvička se obratila
  Strach a hysterie loutkové vlády v Čechách nezná meze.

  OdpovědětSmazat
 2. doktor Kdyby blbost kvetla tak je EU jak botanická zahrada....4O borců na motorkách a naši pravdoláskaři vč. Poláků se můžou......
  Jo , to když jeepy jedou na Prahu a vezou protektora- to je jiný kafe.....Proboha lidi,zdá se mně to, nebo je to pravda???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezdá se to jenom Vám. Včera drandily amer. jeepy po Praze s amer. vlajkama, takže mladý si budou myslet, že nás tihle pazdráti fakt osvobodili. Měli by však vědět, že předtím než přijeli Rusové, tak nám to tady až do té slavné Plzně (z Prahy) rozbombardovali. Žádný obláček na nebi a spletení si Drážďan s Prahou, pěkně vymlátit průmysl, aby měli Angláni a Amíci po válce navrch. Vemte pak do ruk tu jejich zpruhovanou demokracii coby vlajku do ruky! To bych se musela pos.rat

   Smazat
  2. Já se také pořád ptám, jestli se mi to všechno jenom zdá..... Je mi 80 roků a prožila jsem válku, rodiče byli oba v koncetráku v Německu a nemohu uvěřit tomu, co se dnes děje kolem nás a také u nás. To je snad zlý sen.....

   Smazat
 3. Neznám Vás, ale vím, že jsem o nic nepřišel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dost přiblblý příspěvek.
   To se, asi s někým někde bavíte u piva a tady píšete odpovědi spolu-sedícím, že?

   Smazat
 4. No, že Němci nepustili Rusy do Reichstagu, to je přece jasné jak facka!
  Pořád litují,že jim ho Rusové v květnu 1945 rozstříleli a kopuli vyvěsili rudou vlajku! TO SE V SRN NEZAPOMÍNÁ ANI PO 70. LETECH!

  OdpovědětSmazat
 5. Je to velká ostuda pro Česko. Padlo tady v osvobozovacích bojích 144000 Sovětských vojáků ! Je to neúcta našeho státu že jim vadí motorkáři jsou to civilové ale US armáda tady brázdí po našem státě s vojenskou technikou je mi z toho špatně hlavně z našich spoluobčanů kteří lezou Amíkům do zadku!

  OdpovědětSmazat
 6. A bohužel, neprojedou ani ČR, dnes psali, že jim to nepovolí , aby se se náhodou nesešlo více lidí jako na drakounský konvoj míru
  Je to ostuda, ostuda, ostuda udělat něco takového na výročí osvobození a hlavně je ostuda mít vládu, která se podělá strachy vždycky když nějaká ambasáda dupne. Stále píšou jak tady krasnoarmějci jen znásilňovali a včera už bylo na internetu, že US vojáci znásilnili na Ukrajině dvě holky ve věku 12 a 13 let....tak tomu říkám hrdinná armáda.

  OdpovědětSmazat
 7. Svoboda, demokracie, sounáležitost, spolupráce........ zákazem průjezdu motorkářů se stávají v Evropě prázdnými slovy! Je mi z našoch vedoucích zle a jdu s tím něco dělat!

  OdpovědětSmazat
 8. Tihle přizdisráči už nikdy nedostanou můj hlas. Vím, že je to málo, ale doufám, že nás bude víc. Zaorálek by měl přejít do TOP09, kam patří.
  Vidím, že jednou z nejvýznamnějších evropských hodnot je zbabělost a bezectnost.
  PB

  OdpovědětSmazat
 9. Putinova fasisticka prasata dostavaji potrebnou lekci:
  dokud nezastavite agresi a vrazdeni na Ukrajine, nejste nikde vitani. Zapamatujte si to, Putlerovska luzo !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:54 Spletl sis světové strany, ťuňťo. Vraždění na Ukrajině je již od Majdanu v režii US pyromanů, kteří přikládají a zapalují otýpky v různých částech světa jak se jim to hodí. Jejich CIA sedí od začátku v Kyjevě, jejich prachy udržovaly v chodu Majdan a za ně byla vycvičena fšistická svoloč v Polsku.

   Smazat
  2. Za to amící, kteří vraždí po celém světě, jsou zde vítáni s nataženými kvéry. Ó, jak mírotvorný postoj!

   Smazat
  3. A takovíhle kriplové mají bohuže i volební právo!!!

   Smazat
  4. jsi hloupoučký a uhozený do hlavy

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. (Anonymní25. dubna 2015 4:54) ///
   Anonyme,
   Ty to máš perfektně vypatlané v té své anonymní makovici!!!

   Smazat
  7. No a teď Pepku, zameč a vyskoč.

   Smazat
 10. Přepisování dějin pokračuje. Jako kdyby se vítězem války stali nacisti a nebyli ve válce poraženi. Za dohledu Sobotko-Babišoniho vlády legitimizují potomci Henleinovců v ČR svoji stranu. Je jenom otázkou času, kdy Beneš bude odsuzován jako zrádce (naznačil známý "pravdoláskař" Kchárl již při prezidentské volbě) a ČSR se stane spolu s SSSR hlavním viníkem války. Pak jako stát, který prohrál válku vrátí pohraničí úpícím potomkům Henleinovců a ještě je odškodní za spáchaná příkoří. Všechno je na hlavu. Jenom holocaust ještě drží a odolává přepisování. Osvoboditelé jsou dobyvatelé a vyvrhelové. ČR osvobodila hrdinná americká armáda, ke které se utíkali nacistické hordy jako ke smilování. Ta armáda, která hrdinsky vybombardovala z velké výšky české průmyslové podniky (letadla ztratila v mlze za slunečního dne orientaci) a města na sklonku války a tím osvobodila Československo.

  OdpovědětSmazat
 11. To je přece jasné proč Rusy nepustí na své území a proč je nepustili do nyní Bundestagu, dříve Reichstagu, přece proto, že se němcům Rusové n e o m l u v i l i za to, že nad nimi spolu se spojenci z v í t ě z i l i ! Nás tam tedy pustí žid Havel se již vyhnaným německým sousedům několikrát omluvil, proto také v západních a hlavně v německých firmách jsme placeni jako němci v Německu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navíc tím dávají jasně najevo, kdo je porazil a zničil. Nebyli to ani Američani, ani Angličani či Francouzi, ty tam důstojně přijali. Byli to prostě Rusové, kdo porazil Němce a to se nezapomíná.

   Smazat
 12. jZajimalo by mne, co na to Zeman? Jakpak se k tomu vyjadri?Ted se ukaze v pravych barvach na ktere strane stoji. jaris

  OdpovědětSmazat
 13. Po opoziční smlouvě jsem škrtnul ODS i s ČSSD
  Kroužkováním se dostala k moci ještě větší svoloč.
  Nevolil jsem ani přizdisráče z ČSSD ani zloděje z ODS ani restituenty z TOP09.
  Miliardáři nás pracující taky nezastupují... Škrtám ANO šéfe.
  Zkusil jsem nenáviděné komunisty, snad vymřou dřív, než se zase stanou hlavní stranou. A stejně to nepomohlo a je ta situace horší a horší. Kalousek není v "policejní ústředna pátrá" ale sedí zase v parlamentu.
  Takže volby nic neřeší, ...

  OdpovědětSmazat
 14. A co až tudy budou v létě zase projíždět a řádit na silnicích na motorkách germáni a další uřvaní pitomci -to bude good? Těm vláda bránit nebude? Přijde mi to blbství už tak ubohé, že už překonalo to demagogické blbství minulého režimu. Tohleto co se předvádí s průjezdem motorek je nějaká demokracie? A kde je ta demokracie? V čem jí máme spatřovat? Vždycky jsem si myslel, že nic blbějšího, než ideologie která žvaní, lže a boří sochy, už být nemůže, jenomže to co nastoupilo po"starý struktuře" je tak hnusně blbý - tím blbější, čím víc se odsuzovalo to minulý.Kdyby se alespoň byla držela huba! Ale to měl každý plnej čumák "zločinnejch poměrů" a "konečně svoboda" a od čeho jsme osvobozený? Současná ideologie, fanatizmus, a demagogie je totál na blití! Začínám věřit, že naše zeměpisná poloha už ani jinak žít neumí - tady se neví, co je to svoboda, to bychom se museli jít naučit někam k ostrovanům, kteří by náš demagogický hnus nechtěli ve svých zemích ani náhodou. Žijí si svobodně, nemusejí si na nic hrát, nemusejí nic předstírat a lhát - což my vůbec neznáme, že by něco takového mohlo být možné.

  OdpovědětSmazat
 15. Komunisti natáhli dráty poté co Churchil vyhlásil Železnou oponu a Západ zahájil ekonomické embargo po odmítnutí Marshallova plánu proti válkou zdecimované sféře vlivu SSSR. Jak je vidět západní Goebbelsíci se tehdy pilně učili. Nyní oni natahují zdi proti Rusům - ty skutečné na fašistické Ukrajině, která prahne po Západu i ty virtuální proti ruským motorkářům. Pravdu ale stejně neumlčí. I když se po... Stále víc lidí prohlédlo ten podvod. Nepomůže jim ani nájemná klaka za 120 krychlí měsíčně, které slibují bruselští byrokraté propagandistickým žoldnéřům, protože je prý "ohrožena pluralita názorů" (jako kdyby jejich lži a podvody neměli propachtovanou půdu v mainstreamu. Štve je, že alternativní média jsou stále populárnější. Proto do nich chtějí nasadit placené "trolly - stávkokazy".

  OdpovědětSmazat
 16. Je to tragédie, já si to vyřeším po svém tak, že půjdu na hřbitov, a položím kytici k monumentu padlých sovětských vojáků při osvobozování Brna v dubnu 1945. Věčnaja slava vojinam Krasnoj armiji, pogibšim v bojach za česť i nezavisimosť sovětskoj rodiny i osvobožděnije slavjanskich narodov ot fašizma. 1941 - 1945.


  OdpovědětSmazat
 17. Takže - - - příští volby!!!!!! Pokud se jich dočkámE. Děda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.