Reklama

pátek 17. dubna 2015

Indie ruší nákup zbraní od Francie, podepisuje velký kontrakt s Ruskem

17.4.2015  Zvědavec

Indická Kongresová strana zrušila převážnou část své objednávky 126 francouzských Rafalů a zvolila si velkou objednávku ruských Suchojů. Indie prakticky anulovala svůj obří zbraňový kontrakt s Francií na nákup a sdruženou výrobu 126 vojenských letadel Rafale; indický premiér souhlasil s koupí pouhých 36, během své návštěvy Paříže minulý týden, uvedl jeden zodpovědný vládní zdroj. Místo toho nakoupí Indie 127 ruských vojenských letounů páté generace.

 

Je to součást přímých dopadů protiruské politiky socialistických francouzských vlád, napojených na Washington. Poslušni USA tandem Le Drian/Hollande si zvolil Rusku nepředat lodě Mistral. Tato otočka o 180 stupňů ze strany Indie představuje významný triumf pro Vladimira Putina. Odplata Moskvy Francii bude stát Paříž 20 miliard euro.
 
Indie prakticky svoji objednávku zrušila

Ministr obrany Manohar Parrikar uvedl, že pokud by se Indie klonila k nákupu dalších strojů Rafale, i to by bylo prostřednictvím mezivládní dohody. V lednu 2012 si Indie vybrala Rafale v jednom ze svých nejdůležitějších nákupů zbraní za desítky let, za odhadovanou cenu 20 miliard dolarů, ale dohoda byla odložena poté, co se funkce ujal N. Modi.

„Jedno auto nemůže jet po dvou dálnicích zároveň. Ta druhá trasa má řadu problémů,“ řekl pan Parrikar, když mluvil o bývalé dohodě o Rafale s Francií, která byla podepsána bývalou vládou vedenou stranou Indického národního kongresu.
Rafale
Ale ministr uvítal nákup 36 strojů Rafale jako „závan čerstvého vzduchu“ pro indické letectvo. Nespecifikoval počet dalších Rafale, které by měly být pořízeny poté, co první dodávka bude během dvou let dodána přímo z Francie. Ale nákup 126 vojenských letadel by byl finančně „příliš strmou stěnou na zdolání“, uzavřel.

Důsledky spojovány s dodávkou lodí Mistral

Socialistická vláda platí za svoji vazbu na americkou diplomacii u dodávek lodí Mistral. Indie, nyní spravována hindskými nacionalisty, prakticky zahájila kroky k usmíření se s Čínou, přiklonění se k Rusku, což bylo rozčarováním pro americká očekávání ohledně nějaké proti-ruské a proti-čínské osy.

Z tohoto nového pohledu bude objednávka francouzských Rafale záviset na pravidelných dodávkách náhradních dílů vyrobených ve Francii, a také na periodických modernizacích, které budou letouny potřebovat, ve výzbroji a navigačním vybavení atp. Ale vzhledem k odmítnutí Francie předat lodě Mistral Rusku se Indie obává, že se ocitne ve stejné situaci, když budou USA tlačit na Francii, aby tyto dodávky omezila, nebo nedodávala prvotřídní díly. Stručně řečeno, spolehlivost a důvěryhodnost Francie coby dodavatele zbraní je silně pošramocena a indická vláda si vůbec nepřeje riskovat svoji strategickou nezávislost. Objednávka, okrajová, 36 kusů pravděpodobně indické letectvo – které bude zásobeno z jiného zdroje – neohrozí.
Su-35


Partnerství hindských nacionalistů s Ruskem

Pokud se Indie bude odvolávat na „rozpočtové problémy“, aby zabalila kontrakt v odhadované výši 20 miliard s Francií, pohled na rozhovory s Ruskem v oblasti výzbroje člověku umožňuje vidět, kam vedou stopy.

Indický premiér Narenda Modi se setkal s Vladimirem Putinem v prosinci, kdy bylo žhavou záležitostí nedodání Mistralů na základě konfliktu na Ukrajině. Šéf indické vlády, odhodlaný vstoupit do Šanghajské organizace spolupráce po bok Číny, Ruska a Íránu, a osvobodit Eurasii od amerického poručnictví, ruskému prezidentovi řekl, že si přeje „udržet Rusko jako primárního partnera u zbrojního materiálu“.

Indická vláda proto zahájila vyjednávání s cílem získat ruské vojenské letouny páté generace, které by měly začít sjíždět z výrobních pásů v r. 2016. Tento kontrakt předjímá, že Indie dostane 127 ruských letadel, kdy je známo, že ruský průmysl vyrábí ta nejlepší na světě. Rusko podniklo kroky k urychlení výroby, aby mohlo dodat první letadla do 36 měsíců.

Cena? 25 miliard euro. Tj. o pět miliard více, než činil kontrakt vyjednaný s Francií (a za podstatně jiný stroj, oproti zastaralým Rafale – p.p.). Stručně řečeno, rozpočtové výmluvy jsou diplomatickým prostředkem, jak se obrátit na nejstaršího a nejdůležitějšího vojenského partnera Indie. Na Rusko.

Tyto dvě země mají dlouhou historii spolupráce v této oblasti a mají v úmyslu rozhodně osvobodit Eurasii od americké nadvlády, což je záměr, který převládá v srdci nové indické vlády a který urychlil tento zvrat.
Šach tandemu Le Drian/Hollande

Tento šach protiruské politice, o který si Le Drian Rollande říkali, ještě nepřinesl plné důsledky pro francouzský zbrojní průmysl. Le Drian, budoucí kandidát v regionálních volbách 2015 a současný ministr obrany, udělá cokoliv, aby se vyhnul zabývání se záležitostí s Mistraly, která uštědřila tvrdou ránu loděnicím v Saint-Nazaire.

Jako atlanticista Le Drian značně poškodil zájmy Británie, stejně jako Francie, protože náklady za nedodání Mistralů znamenaly pro Francii ztrátu nejméně 20 miliard euro, pětinásobek ceny Mistralů.

Dopad tohoto ruského protiútoku na Francii je značný, jak střednědobě, tak dlouhodobě.

Mezitím režimní tisk, horlivě se snažící uklidnit vládu, upřednostňuje to, že již několik dní blahořečí obchod s 36 Rafale s Indií, a snaží se vymazat z myslí katastrofické následky zahraniční politiky pevně navázané na Washington.


Echec historique de Le Drian/Hollande : L’Inde annule sa commande de 126 avions de chasse Rafale au profit de la Russie vyšel 14. dubna 2015 na breizatao.com. Překlad v ceně 337 Kč Zvědavec.

14 komentářů :

 1. Ať žije propaganda! Určitě z toho udělají prohru Putina. Sebrali mu 36 letadel ...

  OdpovědětSmazat
 2. ide o ááááábsolúúúúútne rozličné lietadlá - a popravde sa rafale s SU nedá porovnať v ničom -

  OdpovědětSmazat
 3. Žabožrouti můžou už jen žrát žáby. Kvůli poklonkování USA přišli o stovky miliard, amíci od nich rafaly kupovat fakt nebudou. Tak ještě podepsat TTIP a evropy se bude štítit každej normální stát...

  OdpovědětSmazat
 4. Jak se to krásně čte,jen tak dál na zkorumpovanou evropu,která díky USA bude díky politickým jelitům úplně v p...li. Je nad slunce jasné a už jenom otázkou času,kdy amerika bídou lehne.

  OdpovědětSmazat
 5. gratulujem francuzsko !!!
  zda sa, ze je cas na revoluciu !

  co ste mohli, to ste domrskali...

  ...k hollandovi patri aj valls.

  OdpovědětSmazat
 6. Konečně jedna dobrá zpráva . Držím palce aby to vyšlo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všeho dočasu slavná EU a Obamo!

   Smazat
 7. Člověku je hned lépe na duši když čte takové zprávy.Putin to dělá výborně,moc jim fandím,ať už konečně začne klika USA,EU nést následky za své zločiny. Jen houšť.

  OdpovědětSmazat
 8. doktor No já bych očekával náhodný vzestup islámského separatismu na západě Indie....To se přece nedělá, takhle zlobit Velkého černého otce v Bílém domě a přiklánět se k tradičnímu spojenci rudému muži s ohnivou vodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš tomu černému otci,by vyhovovalo,kdyby si to Indie koupila od něj.

   Smazat
 9. Bravo Indie! Nevim, nevim, co si Francie pocne. Nezamestnanost vysoka, novi emigranti muslimske viry neustale prijizdeji na barkach. A pritom vsem si Hollande dovoli nedodat mistraly Rusku za takovy baksis. Kdo bude zivit ty nezamestnane a nove emigranty? No nic, budou si muset vypujcit od IMF a nebo prodat Eifelovku s Louvrem.jaris

  OdpovědětSmazat
 10. hrabě Kocharowski18. dubna 2015 15:30

  To je tedy překvapení a rána přímo na solar plexus rusofobním fanatikům, vždyť tady neustále melou o tom, jak ruský mužik jenom chlastá vodku, a žije z prodeje ropy a plynu, vyrobit prý neumí lautr nic, a ejhle. Rus vyrobí supermoderní stíhačky pro Indii, inkasuje 25 miliard eur, a v pohodě si může koupit právě to, co třeba zrovna sám nevyrábí, to by tupého fanatického osla nenapadlo, že? Oslýci, kde jste? Stýská se mi po vašem hýkání.

  OdpovědětSmazat
 11. Američani by zakazku prodali a potom embargo . Frantíci jsou hlupáčci . A to neví že je arabáčci umláti čepkama . Vyděl jsem Paříž 2000 na Montmartru kupoval v obchodě obrázek od malého chlapce . Čučel nějak ďivně a v magneťáku mu hrála hudba islamistu . Dnes bude asi v IS .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.