Reklama

sobota 4. dubna 2015

Jaceňuk žádal Merkelovou o další peníze pod záminkou ochrany EU před Ruskem


4. 4. 2015    zdroj
Německá kancléřka Angela Merkelová hostila 1. dubna ve své administrativě hlavu kabinetu ministrů Ukrajiny Arsenije Jaceňuka. Setkání se zúčastnil také ministr financí SRN Wolfgang Schäuble. V předvečer setkání pověděl Jaceňuk novinářům o roli své země v Evropě. Ukazuje se, že Ukrajina nyní chrání Evropu před Ruskem a "Rusy podporovanými teroristy." Ukrajinský premiér samozřejmě neupřesnil, jak Evropu chrání ostřelování civilních měst stanicemi "Grad" a "Hurricane", které provádí ukrajinská armáda, ale i tak výrok vyzněl velmi nadneseně.

Paní Merkelová nešetřila chválou vůči svému ukrajinskému protějšku (nebo satelitu), a také vůči jeho zemi. Pochválila Jaceňukovu vládu za "působivé kroky" v boji proti korupci a vytvoření na Ukrajině finanční transparentnosti. A to i přesto, že Merkelová zcela nedávno, po návštěvě ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, kritizovala Jaceňukovu vládu za zpoždění při provádění těchto reforem. To znamená, že spolková kancléřka konstatovala, že méně než za jeden měsíc se Ukrajina změnila ze strašně zkorumpované země s rozpadající se ekonomikou ve zcela příkladného ukázkového kandidáta na připojení do "evropské rodiny národů."

Celkově Merkelová uvedla, že Německo chce pomáhat Ukrajině a jen čeká, kdypak ukrajinští kolegové Německu upřesní, ve kterých projektech konkrétně potřebují pomoc.

Jaceňuk se vyslovil, že v dosažených dohodách s Německem je nutno nasměrovat investice do zemědělství a energetiky na Ukrajině, a také co nejdříve uskutečnit konferenci dárců finanční pomoci Ukrajině. Premiér kancléřce přislíbil, že bude vybudována "nová Ukrajina s novým zřízením," a jediné, co tomu brání, je samozřejmě Rusko, no a nedostatek finančních prostředků.

Neobešlo se to pochopitelně ani bez pro západní politiky už tradiční pětiminutovky obviňování Ruska ze všech smrtelných hříchů.

Jaceňuk zabrousil i k tomu, že Kyjev splnil všechny podmínky Minských dohod, ale, ejhle, Rusko ne. Kancléřka Merkelová přitom pilně přikyvovala svému ukrajinskému protějšku.

Merkelová přijala přihrávku a zdůraznila, že na Donbasu musí proběhnout volby, protože to je součástí balíku Minských dohod. Upřesnila, že příprava těchto voleb se bude konat na zasedání ministrů "normandské čtyřky." Přičemž Merkelová poznamenala, že cílem těchto voleb je v konečném důsledku přístup současné ukrajinské vlády k vlastní hranici, která je rusko-ukrajinskou hranicí.

Jaceňuk se chopil iniciativy a ujistil kancléřku, že pozice prezidenta a premiéra Ukrajiny se neliší ani v otázce realizace Minských dohod, ani v otázce provádění ekonomické reformy. "Jsme připraveni uspořádat volby, protože nemůžeme mluvit s teroristy, ale jen s legitimní vládou," prohlásil Jaceňuk.

Na tiskové konferenci po setkání se novináři Jaceňuka zeptali, jak posuzuje zprávu komise Evropské rady o nedostačujícím vyšetřování vražd v průběhu dění na Majdanu v zimě roku 2013 a 2014. Jaceňuk se rozhodl věc nekomplikovat a obvinit Rusko z vytváření podmínek, v nichž se vyšetřování událostí stalo nemožným. Merkelová Jaceňuka podpořila a novinářům řekla, aby neočekávali brzké vyšetření této záležitosti.

Když se ještě jednou navzájem ujistili v upřímném přátelství, vzájemné nenávisti k Rusku a světlých vyhlídkách Ukrajiny na cestě do Evropy, hlavy vlád připomněly i historii. Jaceňuk opět obvinil Rusko ze snahy "privatizovat historii Ukrajiny" s odkazem na diskusi o účasti Ukrajinců na vítězství nad nacistickým Německem. Premiér Ukrajiny navrhl oslavit 8.květen jako den evropského smíření a solidarity.

Jaceňuk se úplně dostal do ráže a nakonec zvolal: "My zvítězíme!"

Za celým tímto politickým divadýlkem se rýsovalo zcela konkrétní téma, s nímž premiér za kancléřkou přiletěl. Ukrajina jednoduše potřebujete ještě větší finanční podporu od Západu a konkrétně od Evropy.


Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

59 komentářů :

 1. kam padá podpora z eu není to jen černá díra podobná té řecké
  čí kapsy se plní na uk. ještě se angela dočká od jacehňupa i vydírání
  systémem dej nebo nebude plyn tihle zmrdi jsou schopni všeho !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvoraku mazej.Tady bylo pouzite sproste slovo.Nebo mazes jen nesouhlas s mistni bunkou?

   Smazat
 2. Tu fašistickou svini ta ten genetickej iodpad by měli postavit ke zdi!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MERKELOVA MÁ JAKO VAZAL NWO ZA ÚKOL ZAČIT POTŘETÍ VÁLKU.

   Je to úroto,že neuzavřela Mírovou smlouvu a by nemusela platit reparace z pčedchozí války.Dluží nám TŘI A PŮL BILIONŮ.Plave v penězích a rozdává naše peníze fašistům.Bojujme za mír tím,že budeme chtít vrátit dlužné peníze

   Smazat
 3. Ta Merkelka se dočista zbláznila. Dnes, kdy už celý svět zná pravdu o Ukrajině se takhle zahazovat s fašistou. Ta musí být opravdu cvok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Merkelová se moc nezahazuje, je přece sama dědičkou kancléře nacistické velmoci. Koneckonců je Rusko nenáviděným vítězem války, tím, kdo především Německo srazil na kolena. A současná kyjevská Ukrajina navazuje na ukrajinské fašisty, kteří pomáhali Wehrmachtu při střílení civilistů v Babim Jaru a podobných humanitárních počinech.
   Dnes už není politicky korektní kritizovat fašismus a jeho odrůdy. Fašizace Západu, včetně přidružených satelitů, významně pokročila.

   Smazat
  2. Pozor, Německo na kolena nesrazilo Rusko, ale fašistické bombardování Drážďan, a dalších měst a nakonec tzv. Mashallův plán.
   Rusko srazilo na kolena pouze jejich armádu, neprovádělo kobercové bombardování měst a průmyslu
   Koloděj

   Smazat
  3. Koloději - píšete blbosti. Na kraviny tu nejsme zvědavi, tak brzdi!

   Smazat
 4. je to suka a ten idiot obidvaja odvisnú !!!

  OdpovědětSmazat
 5. Dobrá diskuse. Jeden myslitel vedle druhého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No Ty si tiez silne a duchaplne prispel...

   Smazat
 6. Ja som vždy hovoril: "Nemčúrom neveriť, neveriť, neveriť...!!! A dochádza na moje slová. Merkelka je obyčajná bývalá zvazáčka, ktorá to má v hlave všetko popletené!

  OdpovědětSmazat
 7. Kdyz nemecko muze za 1. a 2. svetovou valku proc by nemohlo aktivni politikou prispet i ke 3. svetove. Dnes jsem se konecne dostal ke shlednuti dokumentu Krym navrat domu...zajimalo by me zda to videla i Merkelova. Jen tak mimochodem na youtube je video s ceskymi titulky blokovane kvuly autorskym pravum? Jako cim? Vzdyt se to natocilo aby byla videt pravda. Je to hnus a verim ze si po te posledni valce co nas ceka, budeme uz vladnout sami a bez lzi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, pěkně cenzurují a blokují, ale ono jim to stejně nepomůže. Dokument je stále ke shlédnutí zde:
   http://leva-net.webnode.cz/products/krym-cesta-domu-dokumentarni-film-andreje-kondrasova/

   Smazat
  2. Prosím. :-)

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ondreji, blaznum se musi odporovat, jelikoz jsou nesvepravni. Musi se zavrit do blazince a pokud mozno take do sveraci kazajky. Tihle dva, Jacenuk a Merkelova, jsou nevylecitelne pripady, proto nikdy z 'cvokarny' nepropustit.jaris

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. V Německu není silný kancléř od roku 1949, kdy byla uzavřena tajná smlouva mezi USA a Německem. Platná až do roku 2099. Takže Německo je stále pod okupací USA. Merkelová si opravdu nemůže moc vyskakovat, ale v zájmu míru v Evropě se momentálně dost snaží, spolu s Hollandem. Proč myslíte, že spadlo jejich letadlo....a zrovna ve Francii.................???

   Smazat
  5. Vážený pane Dvořáku, Merkelová s Hollandem spěchali do MOSKVY sami, Putin je tam nezval. Oni totiž konečně pochopili, že Evropě hrozí válka !!! Proto ten spěch a proto Minsk 2 a oba jako garanti této dohody.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Kdybyste poslouchal Pjakina, věděl byste více. Ono "uzamčení" kabiny v letadle se stalo také před časem v Americe. Že by generální zkouška?
   http://leva-net.webnode.cz/products/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-30-3-2015/

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Konspirační blbečci...

   Smazat
  11. Ne, v Minsku 2 se jednalo o propuštění obklíčených vojáků Nato z Děbalceva. Vyvezli je odtamtud autobusy, které byly jakoby připravené k evakuaci civilních občanů. Proto byl takový spěch!

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Ne aby se ti dva začali bát létat, ale aby se nadále nepřikláněli k Rusku a neodvraceli od USA. Takové varování.....

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  17. V tom měl prsty také Mossad a francouzské tajné služby.

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  19. Jděte se léčit, konspirační pičusi.

   Smazat
  20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  21. Jistě. Na Youtube, který patří megakorporaci z USA Google. Vodí si tě jako na provázku, kašpárku, a ty si myslíš, že něco odhaluješ :-D

   Smazat
  22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  23. Rothschild nedělá chyby. Zapamatuj si to. Už přes 200 let. Vše co se dnes odehrává bylo přesně naplánováno už někdy před 50 lety.

   Smazat
  24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  25. Jseš neuvěřitelně naivní. Rotchschild se takovým jako ty směje až se za břicho popadá. Rothschild nejenže bez problému přežil 1. i 2. světovou válku. Ale on je i naplánoval, financoval a ještě víc na nich zbohatl. Stejně tak jako naplánoval to co se děje teď a taky na tom zbohatne. To jsou všeobecně známá fakta. Probuď se.
   Teď někdy už plánuje konflikty a události na rok cca 2050.

   Smazat
  26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  27. Věř si čemu chceš, vše jede přesně podle plánu.

   Smazat
  28. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. Drost zidu nezna mezi.jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prominte, DRZOST ZIDU NEZNA MEZE. jaris

   Smazat
 10. Jen jsem si přečetl titulek, tak jsem se smál, až jsem se za břicho popadal. :-))
  Jsem zvědav s jakou báchorkou přijdou příště.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samotný smích nestačí. Udělejme veřejnou sbírku pro Ukrajinu.
   Měli jsme začít vybírat už v Ruzyni od příznivců NATA. Čtyři z pěti Čechů by rádi přispěli. Kecy nemaj cenu...

   Smazat
 11. Škoda jim něco dávat všechno prošustrujou jako v kosovu . Marcel

  OdpovědětSmazat
 12. Jak chce Jaceňuk bránit Evropu před Ruskem? Do Německa jezdí žebrat o peníze na zbrojení, ale spíš je rozkradou jako všechno. Jaceňuk a jemu podobní budou první, kdo zmizí za oceánem, kdyby Rusko Ukrajinu vojensky skutečně napadlo. Barbarům nic nedávat.
  LadyAnn

  OdpovědětSmazat
 13. Šaškárna nejvyššího řádu.
  A vede k ní komplexní hromadná zadluženost.
  A k té zase s prominutím blbost politiků.
  A vše dohromady směřuje k válkám.

  Nikdy jsem nevěřil na zázraky, nyní jaksi pochybuji.
  Není to zázrak, když se miliony, desítky milionů, lidí nechají vyprovokovat mizivou hrstkou bankéřů a politiků k tomu, aby se hromadně navzájem vraždili?
  A byl by to zázrak, kdyby se v počátku války raději oni lidé patřičně vypořádali s těmi politiky, a nikoliv mezi sebou?
  Nebo jde o Alzheimera?
  A sice u mně, nebo u těch politiků?
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 14. Dědo máte 100 % pravdu . Všechny ty války chtivé štváče i s bankéři bych navezl na nějaký ostrov ať se tam pozabíjí navzájem . Ale bohužel lidé jsou nepoučitelní a proto to dopadne všechno tak , jak to tito gauneři naplánovali . Lidé se budou zabíjet mezi sebou místo toho aby zlikvidovali tyto parchanty . Dost smutná perspektiva , ale ještě pořád platí to , že naděje umírá poslední !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, mozno na tom nieco bude: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/news/vyznamna-verejna-prohlaseni-a-informativni-udalosti-popisuji-velmi-jasne-ze-nadvlada-kabaly-konci/

   Smazat
 15. Žid Jacen´juk so notoval se Židovkou Merkelovou, asi by překvapilo, kdyby to bylo jinak

  OdpovědětSmazat
 16. Vážení.
  Skutečně dávám za pravdu,že Merkelová musí poslouchat USA.
  Jenže ono jde i o něco jiného,než aby USA přiznali krach,raději vyvolají válku a tohle ví i Merkelová.USA by možná zachránilo,podrobit Rusko,ze vším všudy,pokud by to dovolila ČÍNA.ČÍNA určitě ví padne Rusko,můžeme se rozloučit ze všemi zdroji z Ruska a to může zabránit zániku Ruska.Ukrajina je jen obětním beránkem,která má posloužit k dosažení cíle.Jasně se ukazuje,že na lidech jim nezáleží,proto se to bude stupňovat,jinou cestu USA nemá.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 17. Ta Merkelova je zvlastni clovek. Jacenuka vysetruji kvuli korupci, Ukr.armada nepretrzite utoci a nestahuje tezke zbrane, vlada rozkrada co muze,oligarchove bojuji mezi sebou a Merklova chvali toho blba Jacenuka........ Och boze,kdy tento hnus a pretvarky skonci. Takova obohost !!!!! Zumpa !!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. hrabě Kocharowski5. dubna 2015 17:36

  Taková sprostá nacistická držka zaslouží kopanec a špagát a ne půjčky. Fašistům nasrat, jo nasrat!

  OdpovědětSmazat
 19. RAKETÝR JACENJUK PŘIŠEL VYDÍRAT PENÍZE OD EU

  a námi zvolení zástupci mu peníze,které patři nám dodaji.Ještě štěstí,že brzy zakážou nejen internet,ale i volby.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.