Reklama

středa 22. dubna 2015

Je pan Schapiro protektorem republiky a co přijde po něm?

Dr. O. Tuleškov
22.4.2015  České národní listy

Tím oficiálně nejmenovaným zřejmě ano. Stačí, když si uvědomíme, jaké blesky vrhali „naši politici“ na známé rusofily, po dobrých radách, které věnoval z té nejlepší vůle pan Schapiro našemu prezidentovi. Naléhavě nepřímo doporučil, aby do žádné Moskvy nejezdil.


Nakonec to vychází na remízu. Prezident Zeman, jehož si vážíme, do Moskvy sice jede, ale vojenské přehlídky se nezúčastní. Myslet si, že důvodem tohoto jeho rozhodnutí je přítomnost severokorejské hlavy státu na tribuně, je zpozdilost. Přehlídka je jedním z hlavních bodů oslav 70. výročí vítězství nad nacistickým Německem a jeho satelity. Její význam je dán i ruskou tradicí. Každý rok 9. května vojáci pochodují Moskvou. Bez nich si mnozí Moskvané nedovedou ani představit oslavy dne vítězství. Ale nejen Moskvané! Rusko zaplatilo za vítězství 27 miliony životů. V každé rodině po vítězství někdo chyběl, jeden či dva členové rodiny. Někde z celé rodiny nikdo nepřežil. A tak všichni vzpomínají na ty, kteří zaplatili vítězství svým životem. Je to přirozené, hluboce lidské.

 I my jsme dlužní spojencům z druhé světové války alespoň vděčnost. Zachránili nás před genocidou. Po vítězství Německa náš národ měl být likvidován a naše města, vesnice, celá země, měly být osídleny Němci. Poděkování všem spojencům, především sovětům, za osvobození bychom neměli dluhovat ani jeden rok. A v žádném případě bychom neměli se propůjčovat k nenávistné protiruské propagandě a mimo jiné bourat pomníky, sochy našich osvoboditelů nebo odstraňovat památní desky. 144.000 jich spí u nás. Nezapomínejme na to!

V každé rodině, příbuzenstvu existují vzájemné vazby. Jsou přirozené. Ten, kdo je nectí nebo dokonce narušuje, je ostatními právem odsuzován. Existuje i velká rodina slovanských národů. Je v povědomí celých generací našich předků. Naši dědové, než aby zvedli zbraň proti bratrům Srbům, Rusům, raději se vzdávali. I to bylo hrdinství. Pokud by se útěk nepodařil, čekala by je šibenice nebo kulka. Když však vstoupili do čs. legií a bojovali proti odvěkým našim nepřátelům, kteří již tehdy plánovali naší likvidaci po vítězství ve válce, museli počítat i s horším zacházením než byla sama smrt.

My jsme v lehčí situaci, alespoň zatím, než byli naši předkové. Nemusíme za přátelství prolévat svou krev. Jde pouze alespoň o prosté přiznání se k našemu slovanskému původu, o srdečné a upřímné poděkování našim slovanským bratřím za vše, co pro nás udělali. Ano, je mezi námi rok 1968, stále ještě. Vážíme-li dobré a špatné na váhách spravedlnosti, pak toho dobrého pro nás Rusové udělali mnohem více.

I já jsem patřil dlouho do společenství obdivovatelů Ameriky. Její vojáci mne a mou rodinu v květnu 1945 osvobodili. To bylo radosti. Brzy jsme se seznámil s dvěma vojáky, americkými Čechy, kteří ještě češtinu celkem ovládali. Pamatuji si stále, kolik dobrot jsem od nich měl, chodil jsem s nimi i na oběd, jezdil jsme s nimi v džipu a když odjížděli z republiky, bylo mi strašně těžko. Jako kdybych ztratil někoho blízkého.

 Když jsem byl na „rekreaci“ v jáchymovských dolech, tak jsme zpívali, abychom se i utěšili, písničku „Až k nám přijdou chlapci z Ju Es Ej, tak nám bude, bude nám všem hej..“ Na Američany jsem vzpomínal léta a léta jim fandil. Jaksi mi uteklo, že se hodně věcí ve světě změnilo a že američtí vojáci jsou již jiní, než ti v roce 1945.

Změnila se Amerika celá, nyní si myslím, že k horšímu. Změnilo se Rusko a jsem přesvědčen, že k lepšímu. Nelíbí se mi „mise mezinárodního společenství“, které končí jako zcela nezdařilé, např. v Iráku, Afghánistánu, Libyi, nebo propadák od samého počátku v r. 1999, kdy NATO začalo svoji agresi proti Srbsku. Nelíbí se mi americké vojenské základny, jež jsou rozseté po celém světě. Nelíbí se mi pohrdání Radou bezpečnosti OSN a vyvolávání dalších a dalších konfliktů, misí, válek.

Přijímám s nadšením tvrzení, že o otázkách války a míru by měla rozhodovat RB OSN, nikoliv někdo jiný. Líbí se mi důraz na dodržování principů mezinárodního práva, úcta k svrchovanosti jednotlivých států, nevměšování se do jejich vnitřních záležitostí a hlavně důraz na jednání států s cílem odstranit konfliktní plochy a nastolit vztahy vzájemné spolupráce na základě principu rovnosti. A to nabízí, jak jsem přesvědčen Rusko, nikoliv dnešní Amerika. K našim původním listopadovým ideálům, zrušení všech vojenských paktů, odzbrojení, mír a spolupráce, má opět blíže dnešní Rusko.

Funkce protektorů je pro nás nepřijatelná. Samozřejmě von Neurath a Heydrich, zastupující říšský protektor, se do našich pamětí zapsali nesmazatelně. Každý jiný protektor ve srovnání s nimi vypadá jako nebeský anděl. Nelíbil se nám v minulých letech ani sovětský protektor, ani současný americký. Co Amerika mohla ještě u nás zprznit, to byla „transformace“ velvyslance USA na neoficiálního protektora. Lze si přát, aby i tento pán odešel rychle do dějin a ČR se zbavila jakéhokoliv protektora. Protektoráty nebyly únosné ani v 19. století v Africe. Pokud by se instituce protektorství měla v Evropě zahnídit ve 21. století, znamenalo by to jednak afrikanizaci Evropy a jednak velký posun do minulosti, a to se vším všudy.

Jsem pro ČR, nezávislý a svrchovaný stát, který na bázi rovnosti a vzájemné výhodnosti spolupracuje s ostatními evropskými státy ve všech oblastech, samozřejmě i v té hospodářské. Toto pojetí postavení ČR vylučuje existenci současné zbyrokratizované a odcizené Evropské unie. Jako kdysi pro de Gaulle je pro mne Evropa kontinentem, který sahá od Lisabonu nejen k Uralu, ale dále přes široké prostory Eurasie až do Vladivostoku. A tak ta nová unie, která jednou přijde, musí přijít, bude evropsko-asijským společenstvím spolupracujících rovných národů a států, které války nebude znát. Rozvoj všech v míru, bez hledání nepřítele, bez nenávisti je naší společnou budoucností.

31 komentářů :

 1. No jo, západ (tj. několik bývalých koloniálních velmocí) si zvykl, že kolonie poslouchaly, a byla to pravda. Jenže svět se mění a to, co dokázal západ vyrábět, to už dneska umí kdekdo. Navíc, před 150 lety bylo na Zemi 1 miliarda lidí, dneska 7 miliard. A vtip je v tom, že západ (a my s ním) má dnes jen jednu miliardu, takže do budoucnosti to stejně nemůže ustát......

  OdpovědětSmazat
 2. Taky bych si přála, aby to, co je obsaženo v posledním odstavci, se splnilo. Přitom to není utopie. Bylo by to v zájmu celé uvedené oblasti, ale myslíte, že by to "mírotvorci" z USA dopustili?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nie amíckí mierotvorcovia by to mali dovoliť, ale my sa musíme prebudiť a nenechať sa oblbovať a poslúchať úplatných posluhovačov USA. Včera som na chvílu prepla na Hyde Park a musím sa priznať, že som počúvala len chvíľu a išla som gŕcať, čo tam predvádzal redaktor ČT so sprostým, zatvrdlym hosťom/neviem jeho meno/, to bolo na zamyslenie a myslím, že mi prvý krát nevadilo rozdelenie republiky, lebo žiť s týmto ČT humusom to by bolo umenie. Normálnym čechom sa ospravedlňujem, len sa divím, ako môžete prispievať na tento výsmech spoločnosti a potratov ľudskej spoločnosti, ktorí tam pracujú

   Smazat
 3. Vzhledem k tomu, ze nam Rusaci tu svobodu zase hned ukradli jim byt vdecni nemusime.
  A ted behem jejich agrese proti Ukrajine si ta zeme zaslouzi nanejvys opovrzeni a ne navstevu prezidenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím tě drž hubu, ty opovrženej.

   Smazat
  2. Až po půlhodině, blbánku, tak ten kapitalismus nevybuduješ, nulo.

   Smazat
  3. Hahaha, smíchy se můžu potrhat. Prej nemusíme být vděčni. Myslím, že kdyby se Rusové zastavili na našich, polských a dalších hranicích a nechali nás napospas nacistům, tak Heydrich to měl vymyšlený, jak s námi zatočit. A to bys tyhle plky tady ani nemohl psát (tedy pokuď nebyli tví předci spolupracovníci gestapa)....

   Smazat
  4. Tu agresi máš z čt.zpráv ,člověče přemýšlej.K čemu by byla Putinovi zkorunpovaná Ukrajina.

   Smazat
  5. Kagebak Putler chce zpet byvaly SSSR i s jeho satelity. A v Cesku se najde dost vlastizradcu, kteri jsou ochotni ho podporovat.

   Smazat
  6. K Anonymní 22. dubna 2015 22:17:
   Rozkličuj - upresni, kdo to je kagebak Putler. Když tak neučiníš, považuji tě za povla a špínu.

   Smazat
  7. Plně s tebou souhlasím. Vždyť za Hitlera to byl ráj na zemi. Ti nepřizpůsobiví mohli ochutnat v koncentrácích radost z práce která je osvobozovala, jak bylo napsáno nad vchodem. Můj otec měl to štěstí, že jako totálně nasazený mohl okoštovat německou pohostinnost. To, že mu tam za půl roku zničili zdraví, je jen drobná vada na kráse. Pak ho ti lidumilové poslali domů ať se o něj rodina postará. Zato já pak trpěl pod ruským terorem. Musel jsem vystudovat vysokou školu, pak chodit za slušný peníz do práce. Nikdo z mých příbuzných nezažil freunschaft na Gestapu,, dokonce jsme museli mít děti a bydlet místo v pastoušce v paneláku. To bylo strašné. Pravidelná dovolená a rekreace to bylo utrpení. Rusové jsou pryč, jistota práce a rekreace také. Konečně už máme zase ty skvělé perspektivy co zažili naši otcové. Buďte pochváleni osvoboditelé z SSA.

   Smazat
  8. Pro Anonymní 22. dubna 2015 23:57:
   Opravdu jsem to nevědel, protože přezdívku kagebak Putler si vymyslel ty a nikdo jiný jí nepoužívá. Čeho se bojíš, strašpytle, když rovnou nenapíšeš Putin?!

   Smazat
  9. A jak ses měl ty anonyme z 1:14? Nemůžeš srovnávat život v blázinci z kterého tě už pustili, protože blázincem je většina Evropy, s životem lidí kteří se živili prací.

   Smazat
  10. Shapiro je ta jedna z nejhorších kombinací človeka :homosexuální hebrejec.

   Smazat
 4. čapisráč dostal dopis ze zlomenou tužkou !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím, že by byo dobré zamyslet se nad tím, co je svoboda a demokracie. Demosstratos je právo lidu, to není jen volit, ale i rozhodovat a zvolené též odvolat. Až bude toto platit, pak se budeme bavit o svobodě. Jinak demokratický- socialistický- komunistický??? Fráze??

  OdpovědětSmazat
 6. Zastupující protektor a vyšší vedoucí US v Čechách a na Moravě, ať se to komu líbí či ne, je nadřízeným prezidenta ČR. Prezidenta v zásadě toto území ani nepotřebuje, je to pouhá ozdůbka, protože země je řízena tak jako tak zastupujícím protektorem, to snad každý vidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi


  1. Anonymní22. dubna 2015 22:20

   Zastupující protektor a vyšší vedoucí US v Čechách a na Moravě, ať se to komu líbí či ne, je nadřízeným prezidenta ČR. Prezidenta v zásadě toto území ani nepotřebuje, je to pouhá ozdůbka, protože země je řízena tak jako tak zastupujícím protektorem, to snad každý vidí.
   XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
   DOUFÁM JEN, ŽE SE NAJDOU NOVÝ GABČÍKOVÉ A KUBIŠOVÉ !!!!!

   Smazat
 7. Rozkopat tlamy vsem fasistickym kurwam !!!

  OdpovědětSmazat
 8. -"...Je pan Schapiro protektorem republiky..." -
  nie, on je zastupca najsprostejsej krajiny vo vesmire - usa a americky retard.

  OdpovědětSmazat
 9. Víte proč v USA nejsou žádné barevné revoluce,převraty a války? No protože v Americe nemají žádné velvyslanectví USA. Je to prý vtip,ale já to vidím jako reálnou pravdu.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve smutné době trochu srandy a taky vysvětlení, proč jsme v prdel.....
   ------------------------------------------------------------------------------------
   Na lékařském kongresu se chlubí Italský doktor: "V Itálii máme tak vyspělou
   medicínu, že když vyjmeme jednomu muži varlata a implantujeme je do jiného
   muže, tak za šest neděl může hledat práci."
   Holandský doktor říká: "To není nic zvláštního. U nás transplantujeme část
   mozku z jednoho muže do druhého a za čtyři týdny už může hledat práci."
   Kanadský lékař říká: "Pánové, u nás implantujeme muži srdce a za dva týdny
   může hledat práci."
   Český doktor na to: "Pánové, kam se na nás hrabete. V roce 1989 jsme vzali
   muže, který neměl v pořádku ani mozek, ani srdce, ani koule, udělali jsme z
   něj prezidenta a od té doby celé Česko hledá práci."

   Smazat
 10. Ale ČR se stala protektorátem dávno před Shapirem - podělaný, přizdisráčský, snobský, zaprodaný národ panských slouhů. ČR jako samostatný, svrchovaný a svéprávný stát nikdy neexistoval a existovat nebude. Ve vládě máme vždycky jenom nenažrané, zlodějské, zaprodané zdechliny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní23. dubna 2015 13:00

   Ale ČR se stala protektorátem dávno před Shapirem - podělaný, přizdisráčský, snobský, zaprodaný národ panských slouhů. ČR jako samostatný, svrchovaný a svéprávný stát nikdy neexistoval a existovat nebude. Ve vládě máme vždycky jenom nenažrané, zlodějské, zaprodané zdechliny.
   *******************************************************************
   Vždyť v Praze je přece dost kandelábrů, na které lze pověsit
   kavárenské povaleče !!

   Smazat
  2. Musí to být poměrně výnosná práce, když píšeš česky do českých novin a přitom nás tak nenávidíš. Nebo jsi jen taková česky mluvící a píšící kurva o kterých se zmiňuješ?

   Smazat
 11. To, co bohužel moji spoluobčané předvádějí,mi nestojí ani za tu nenávist. To necítím. Jen lítost, že se stovky slušných a čestných lidí muselo nechat zatáhnout do takových sraček. Kurva jsi ty. Urážíš sprostě- asi jsi taky takovej zaprodanej zbohatlickej přizdisráč a panskej slouha - proto se tě to dotklo. Píšu jenom pravdu - ČR jaká je teď,je duchovní a mravní zmar.

  OdpovědětSmazat
 12. TTIP se blíží, Teplička se nechává slyšet, že je to téměř schválené, jen se dolaďují detaily, tedy nejen jednotlivé státy, ale celá EU ztratí svoji svrchovanost jako celek!

  OdpovědětSmazat
 13. To, z čeho se autor vyznává, je asi myšlení většiny z nás. Generace před námi žily láskou k USA, nikdy by je nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Ovšem oni nevěděli to, co se ví dnes, co všechno je za tou US politikou posledních 50 let (no ono to bylo do jisté míry už i před tím).

  Ta láska a vzhlížení k USA byla vždy dána touhou po něčem novým, svobodným, není se čemu divit. Nicméně to dravost a přežití jen těch nejsilnějších, zákon džungle, bylo vždy v popředí americké mentality. A k tomu to jejich značné pokrytectví. Bohužel se to rozrostlo do takové míry (megakorporace, banky, které udávají krok a příkazy), že se to nedá dnes udržet.

  A je slibné, že více a více našich lidí, i přes tak dlouho zakořeněné vzhlížení k Západu, nakonec vidí, kde je pravda a kde je lež a pomalu se odprosťují od té opičí lásky. Škoda, že je pořád mnoho zabedněnců, kteří o to víc kolem sebe kopají a ukazují svou zabedněnost. Mpžná právě proto, že jim to také dochází, ale nejsou schopni se s tím vyrovnat.

  OdpovědětSmazat
 14. americký čur.k,nic víc!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážení diskutující, pozorně jsem pročítal vaše příspěvky a je mně smutno. Já osobně si myslím, že Rusko dnes je pro nás daleko menší nebezpečí než USA. A nebudu s vámi polemizovat.
   Nicméně vulgární vyjadřování některý diskutujících svědčí o tom že jim dochází argumenty. Tím že neumí naslouchat svým oponentům a prosazují svůj názor za každou cenu se z nich stávají hulváti.
   Josef Sukup

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.