Reklama

středa 22. dubna 2015

Klíčová prohlášení ministra zahraničí Sergeje Lavrova během velkého interview

22. 4. 2015   Sputnik news
Ruský ministr zahraničních věci Sergej Lavrov v průběhu interview hovořil o slibu prezidenta Obamy, o jediné hrozbě pro Rusko, o vztazích s Íránem, o Islámském státu a o postojí ke kouření.
Lavrov: Jedinou hrozbou pro Rusko je globální systém PRO USANevidím žádnou hrozbu ze strany Číny. Z Východu nám vůbec nic nehrozí, jedinou hrozbou je protiraketová obrana, která je globálním systémem Spojených států a která se buduje jak na území USA, tak i na evropském území, i v severovýchodní Asii a zázračným způsobem obkličuje hranice Ruska", řekl Lavrov.


Kromě toho zdůraznil, že Moskva spojovala velké naděje s americkým prezidentem Barackem Obamou, následovalo ale mnoho nelogických a zájmům stability odporujících válek.
„Nechtěl bych nikoho konkrétně jmenovat, ale byli jsme plni velkých nadějí, byla tu i Nobelova cena míru, ale za tím následovalo mnoho válek, přičemž absolutně nelogických, které neodpovídaly zájmům stability v příslušných regionech", řekl Lavrov ve vysílání rozhlasových stanic Sputnik, Echo Moskvy a Hovoří Moskva.

Lavrov: Ukrajina musí být jednotná, nelze ji trhat na kusy „Chceme, aby byl na Ukrajině mír a klid. A proto je třeba, aby Ukrajina zůstala jednotná, nesmíme dovolit, aby byla roztrhána na kusy. Podobné nálady se už objevují v leckde Evropě, tam, kde se svého času na základě výsledků druhé světové války vzdali části svých území ve prospěch současného ukrajinského státu, a kde žijí menšiny, řekl Lavrov.
Lavrov: Obama slíbil Putinovi, že zapůsobí na ukrajinskou opozici a den nato se uskutečnil státní převrat.
Lavrov: USA neoficiálně vyzývají ke spolupráci v oblasti bezpečnosti
„Američané prostřednictvím různých kanálů posílají oficiálně i neoficiálně signály, svědčící o tom, že jsou znepokojeni tím, že někde se letadla navzájem oblétávají, vyvíjí se nebezpečná vojenská činnost, mělo by se něco dělat, měly by být uvedeny do chodu nějaké mechanismy součinnosti, informování. Nebyli jsme to my, kdo tyto mechanismy likvidovali, a když mají o takové mechanismy zájem a budou to navrhovat oficiálně, pak budeme dozajista souhlasit", řekl Lavrov ve vysílání rozhlasových stanic Sputnik, Echo Moskvy a Hovoří Moskva.
Lavrov: Islámský stát jsou v dané chvíli naším největším nepřítelem
„Mám za to, že IS je v dané chvíli naším hlavním nepřítelem, alespoň z toho docela prostého důvodu, že stovky občanů Ruska, stovky Evropanů a stovky Američanů bojují na straně IS, jsou tam i občané SNS", řekl Lavrov. Podle jeho slov „se už vracejí domů, zabojují si, potom si chtějí odpočinout a pro vlastní zábavu mohou dělat lumpárny doma".

Lavrov: Vojenský svaz Ruska a Íránu není potřeba «Vojenské spojení vůbec nepotřebujeme. Nepotřebuje ho ani Írán, ani my, jsem přesvědčen. Žádný návrh z íránské strany jsme nedostali, myslím si, že to je nerealistické a vůbec to není potřeba», řekl Lavrov.
Lavrov: USA porušují smlouvu NPT tím, že rozmísťují jaderné zbraně v Evropě
„Američané porušují Smlouvu o nešíření jaderných zbraní, protože mají taktické jaderné zbraně rozmístěny v Evropě, na území pěti zemí", prohlásil Lavrov.
Podle slov ruského ministra „existuje v rámci NATO program, podle kterého se do obsluhy, získávání návyků v zacházení s těmito systémy taktických jaderných zbraní zapojují občané těchto pěti států a občané jiných zemí NATO, kromě USA".
„Je to skutečně značné riziko pro smlouvu NPT a nemyslíme si, že bezpečnost naší země je třeba zajistit přesunem našich jaderných arzenálů ještě někam jinam", zdůraznil šéf ruské diplomacie.
Lavrov mimo jiné popřel zvěst o tom, že je silný kuřák.

11 komentářů :

 1. Správný postoj Ruska.Co mě víc zaráží,zase se objevují lokajové,podporovatelé zbrojení,až hrozby válčení.Vůbec se mnozí nepozastavují na tím,že opravdu může dojít k tomu nejhoršímu,jaderné válce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože tito váleční štváči si myslí, že jich se to nedotkne. Pořád skáčou radostí, jak slavné NATO je blíž a blíž u ruských hranic, podporují fašisty na Ukrajině. Podle mě je Rusko jednou z mála zemí, které chce žít v míru....Snad i ta Evropa jednou prohlédne. I když někdy o tom pochybuji. Dagmar

   Smazat
  2. měli by všechny ty válečné štváče pozvat na 14 dní do Doněcku a nechat je tam žít jak umějí. Snad by je chuť do válčení přešla. Oldcrock

   Smazat
  3. Nechat je žít, jak umějí? Já bych je postavila tam, kam dolétají střely z té jejich demokratické Ukrajiny. A myslím, že by jim stačil den a uttíkali by jako by jim za patama hořelo.....
   Dagmar

   Smazat
  4. A proto: Suchoj Su-35 je poháněn dvojicí motorů AL-41F1 (Izdělije 117S) s vektorováním tahu a je vybaven novým radiolokátorem Irbis-E s fázovanou anténní soustavou. Díky uvedeným systémům vyniká vyšší manévrovací schopností a též možností detekovat až 30 vzdušných cílů a až na osm z nich zaútočit řízenými i neřízenými raketami a dalšími zbraňovými systémy, jako například 30mm kanonem se 150 náboji. Su-35 je mimo to schopen nést na 12 externích závěsnících až osm tun výzbroje.


   Již dříve firma Suchoj uvedla, že plánuje vyrábět nový letoun s puncem generace 4++, využívajícího technologie pro letadla 5. generace, po dobu 10 let až do roku 2020. Suchoj očekává, že prodá až 160 letounů uvedeného typu do zahraničí. V současnosti se marketingově zaměřuje zejména na Indii, Malajsii a Alžírsko.

   Smazat
 2. Kéž bychom i my měli na MZ takového LAVROVA a ne toho ... . Dnes je snad ještě čas si vybrat MÍR s Putinem nebo válku s Obamou !!!
  DABAC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám strach, že už moc času nemáme. Ale mít na MZ takového Pana Lavrova, to by byla jiná....

   Smazat
 3. Pořád jen žvaní o jednotné Ukrajině.Zradí klidně vlastní národ,šmejd.

  OdpovědětSmazat
 4. USA je jasný světový agresor, brzy na to těžce doplatí i s poskoky NATO.SSA si myslí, že budou mít volný přístup k ruským nerostným surovinám a volnému drancování země, tak to ani náhodou!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně - tudy vede cesta na Čínu - to je ten hlavní důvod. Pak by měli v kapse celý svět. Suroviny v poklidu kradou i jinde.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.