Reklama

středa 15. dubna 2015

Kyjev a NATO - to jsou hlavní narušitelé dohody z Minsku!

15. 4. 2015   První zprávy
Francouzský publicista Kevin Queral ve své analýze provádění dohod z Minsku ukázal, že neexistují žádné důvody pro obvinění Ruska, ale naopak dochází k jejímu masivnímu porušování ze strany NATO a vlády Ukrajiny. Západní média nemají důvod pro obviňování Kremlu z porušování minských dohod, k tomuto závěru dospěl publicista francouzského vydání AgoraVox.

 Kevin Queral bod po bodu analyzoval plnění dohod z Minsku na základě zpráv OBSE a postupy Kyjeva. Komentátor obviňuje z porušování mírového procesu NATO a Kyjev, a označuje je za hlavní narušitele příměří v Donbasu.

„Odsun všech těžkých zbraní oběma stranami na stejnou vzdálenost"
Vezmeme-li v úvahu údaje o pozorovatelské mise OBSE, milice DLR a LLR odvezly od hranic s Ukrajinou všechny těžké zbraně, zatímco na některé pozice APU představitelé OBSE prostě nesmí. Nicméně pozorovatelé poznamenali, že palba dělostřelectva v blízkosti letiště v Doněcku se provádí oběma stranami konfliktu - ukrajinskými bezpečnostními silami a milicí v Donbasu.

„Okamžité a komplexní příměří v některých oblastech Ukrajiny Doněcku a Luhansku"

V souladu s denními zprávami OBSE, provádí milice DLR operaci na východě Mariupolu, zejména v obci Širokino a ostřelují oblast poblíž doněckého letiště. Ozbrojené síly Ukrajiny (APU) porušují příměří téměř denně, a to zejména v oblasti Doněcka. Proto Kevin Queral dochází k závěru, že obě strany porušují tento bod smlouvy.

„Pořádání místních voleb a poskytnutí autonomie Doněckému a Luhanskému kraji"

S ohledem na tento bod, píše AgoraVox, se dialog mezi oběma stranami neuskutečnil. Nejvyšší rada byla pouze schopna hlásit DLE a LLR za „území obsazené nepřítelem," a předseda ukrajinského parlamentu Alexander Turčynov odmítl podepsat zákon o amnestii účastníkům konfliktu v Donbasu. Proto jsou tyto položky dohody z Minsku porušovány Kyjevem, konstatoval komentátor.

„Bezpečný přístup DNR a LLR k humanitárním konvojům“

Novinář se domnívá, že Kyjevská vláda také může být snadno obviněna z maření humanitárních dodávek z Ruska.

„Obnova sociálně-ekonomických vazeb s Donbasem"

Dalším bodem, kterým se doplňuje seznam hrubého porušování smlouvy Kyjevem - odmítnutí obnovit sociální a ekonomické vazby s DLR a LLR. Ukrajina neobnovila sociální platby, penze, ani jinou peněžní kompenzaci obyvatelům jihovýchodní Ukrajiny, neobnovíla bankovní systém a nespěchá s přerušením hospodářské blokády.

„Stažení všech cizích ozbrojených skupin, vojenské techniky, stejně žoldáků z území Ukrajiny pod dohledem OBSE"

Jeden z hlavních bodů dohody z Minsku, který zavazuje obě strany k stažení cizích vojsk z oblasti konfliktu, Kyjev zlomil „s lehkým srdcem" zapojením Američanů a Britů, a za nimi také Kanaďanů, ironicky glosoval Kevin Queral. Vděční Britové, Američané a Kanaďané zase dali Ukrajině vojenské vybavení. Ale také chování zemí - členů NATO je nejen v rozporu s minskou dohodou, ale obecně porušují základy mezinárodního práva, které jasně uvádí zákaz vyzbrojování zemí ve stavu občanské války.

Gomart: Americké tajné služby lhaly o invazi Ruska na Ukrajinu

Je zde možnost, že Kreml také poskytuje strategickou a vojenskou podporu Donbasu, ale důkazy pro takovou „pomoc" ani NATO, ani Spojené státy nebyly schopny poskytnout. Francouzský komentátor poukazuje na to, že bezpečnostní služby Německa a Francie opakovaně konstatovaly, že Rusko nemá úmysl obsadit území v jihovýchodní Ukrajiny.

„Poskytnutí DLR a LLR zvláštního statusu"

A konečně, hlavním bodem dohody z Minsku, původní výchozí bod milicí obou republik – je udělení regionům Doněcka a Luhanska zvláštní postavení, a částečnou autonomii. Ale jak připomíná AgoraVox, Nejvyšší rada neudělala ani krok ještě blíže k myšlence možné decentralizace nebo k poskytnutí východním oblastem částečnou autonomii.

Novinář AgoraVox shrnul své myšlenky v konečném dotazu: Proč západní média vytrvale ignorují tato porušení minských dohod ze strany Kyjeva, ale rozhodně obviňují Rusko? Určitě žertují, dodal.

9 komentářů :

 1. Předseda Evropské rady přiznal, že je zoufalý z toho, že jsou slyšet stále méně hlasy na podporu "vojenského konfliktu nebo války" na Ukrajině, a to není dobré, protože ukrajinská krize by měla sloužit jako příklad situace, která může nastat i v jiných zemích. Taková slova pronesl před svou návštěvou USA, kde chce diskutovat o sankcích vůči Rusku a konfliktu na Ukrajině.
  Při nástupu do úřadu, Donald Tusk, označil za svou prioritu posílení spolupráce mezi EU a Spojenými státy. Při návštěvách USA Tusk pravidelné konzultuje s kongresmany USA o politice sankcí vůči Rusku i o ukrajinském konfliktu.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/tusk-je-zklamany-evropa-nechce-valcit-na-ukrajine/

  OdpovědětSmazat
 2. Pravda se stává pravdou, až když ji uznají vlivní. Do té doby je to propagandistická lež. A o Apríl asi nepůjde, počítám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda je vždycky jako papiňák, kdo ji chce blokovat, tak mu bouchne pod rukama.

   Smazat
  2. Myslím, že vždycky to tak bohužel není. Je jistě spousta věcí, které jsme se nedozvěděli a ani nikdy nedozvíme. Ale díky za každý explodovaný papiňák...a zdá se, že Ukrajina bude jedním z nich.

   Smazat
 3. Udělat polského kačera Donalda prezidentem EU, bylo prozřetelnější, než se dalo čekat.Nutno USA vlézt az po hlavu do..., poslouchat na slovo a za USA jít do pole a padnout, čekají nás napínavé okamžiky.Věřím, že se alespoň ve slovanské Evropě zvedne vlna antiamerikanizmu, všichni už toho vměšování s vyprovokováním obřího konfliktu, mají jistě plné zuby.

  OdpovědětSmazat
 4. Ukrajina je těsně před explozí šíleného konfliktu.Zadlužení nikdy splatitelné, ale zároveň kandidát do EU a NATO.A co Recko?

  OdpovědětSmazat
 5. Tady je to v reálu
  http://www.1tv.ru/news/world/281863

  OdpovědětSmazat
 6. Ve vztahu k ukrajinskému konfliktu se rýsují dvě tendence. První je pokus EU prostřednictvím Německa a Francie dosáhnout mírového uspořádání uznáním autonomie obou odštěpeneckých oblastí, za pomoci Ruska, které na pokračování či dokonce rozšiřování konfliktu nemá zájem. Ukrajina se v tom veze jen proto, že EU potřebuje. Druhá tendence je politika USA, prosazovaná přes NATO, které ovládají. Ta se soustřeďuje na udržení a rozšíření konfliktu a zatažení Ruska do něho, vyzbrojováním Ukrajiny a vysíláním stále většího počtu tzv.instruktorů. S podporou USA pak Kyjev v podstatě sabotuje minské dohody, s povstalci navzdory této dohodě jednat nehodlá, odmítá dohodnutou amnestii orientuje se na přípravu nové války. V EU by tato americká tendence měla brzy narazit, neboť by na ní doplatila hlavně EU.

  OdpovědětSmazat
 7. Evropané jsou mentálně na vyšší úrovní než Američané, věřím stále, že nelze uplatnit výše uvedenou druhou variantu.Pokud nás bude USSA tlačit do konfliktu, nikdo zde není a nebude ochoten nesmyslně nasazovat své vlastní životy za nesmyslný konflikt.Vypakovat z Evropy.Pokud mají chuť válčit, mohou vyhlásit válku na svém území třeba černošskému obyvatelstvu a otevřít sklady zbraní.Mela zaručena.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.