Reklama

sobota 25. dubna 2015

Lhát až do hořkého konce

zpr
25.4.2015 E-republika

Lhaní skončilo, válka v Iráku také, a mrtví už nepromluví. Apologie Judith Millerové hezky zapadla do řady všech ostatních prominentních lží prominentních novinářů, které už byly odhaleny.


Krátké zprávy upozornily na zajímavý článek webu Mother Jones nazvaný Lži o válce v Iráku na časové ose. S odstupem málem deseti let je možné vidět, jak otřesné lhaní a manipulace probíhaly ohledně války v Iráku. Hlavní události jsou dané do časové osy včetně dat, kdy se o nich dozvěděla veřejnost. V podstatě lze říci, že hlavní vládní lži Bushe mladšího, Cheneyho a spol. měly asi 2-3letý předstih před tím, než se o nich dozvěděla veřejnost. To souvisí s prací prominentních novinářů, kteří se za své lhaní nestydí ani dnes. Klasický případ v přímém přenosu najdete zde.
   

Judith Millerová, prominentní novinářka New York Times je zde v rozhovoru o své knize The Story: A Reporter’s Journey. Tato dáma poněkud lehkého pera se stala slavnou šířením lží o "zbraních hromadného ničení", které měl mít na přání Bushovy administrativy Irák přinejmenším od roku 2003. Lhaní skončilo, válka také, a mrtví už nepromluví. Powellovy trubičky s údajným antraxem vystavené v OSN jsou dnes stejně slavnou epizodou, jako Chruščevovo mlácení botou o řečnický pult. Celou historii lhaní o druhé válce v Iráku ukazuje tento dokumentární film. Klíčová role Judith Millerové v celém vládním cirkusu je zmíněna od 28. minuty.

Nyní přišla obligátní otázka, alespoň od části těch novinářů, kterým zbylo kouska cti a slušnosti: "Nestydíte se za své zprávy o Iráku?" Odpověď Judith Millerové hezky zapadla do řady všech ostatních prominentních lží prominentních novinářů, které už byly odhaleny.
Ne, necítím se vinna. Jako novinářka jsem udělala vše, co bylo v mých silách, abych upozornila Američany na zpravodajské informace, které měl bývalý prezident a viceprezident a které je vedly k vyhlášení války.

Skvělé. Prominentní novinářka korporátek zvaných NYT řekla, že její práce znamenala a dosud znamená, že má být tiskovou mluvčí americké vlády, CIA a Pentagonu. Toto je dobré mít na mysli, když posloucháme televizi a čteme noviny. Kde jsou ty časy, když její kolegové Carl Bernstein a Bob Woodward začali v roce 1972 pro deník The Washington Post vyšetřovat aféru později nazvanou Watergate. Případ vedl až k rezignaci prezidenta USA a je dodnes považován za největší kauzu v dějinách žurnalistiky. Dnes WP funguje stejně oddaně jako zmíněná novinářka. O jeho podílu na válce v Iráku a manipulacích ohledně Ukrajiny jsme psali v článku Proč média o důležitých věcech lžou. 


Související články:

25 komentářů :

 1. Mrtví promlouvat nemusí, když "promlouvají" živí ... omlluva za offtopic a repetici, snad je to naposledy, kdy se musím takhle opakovat a vnucovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji / určeno po pány Schwarzenbergra, Kocába Štětinu a další, též "ochočeným cirkusovým zvířátkům", kteří dosazeni jsou na místa určená skutečným hlídačům demokracie apravdy/ využít amerických zkušeností a pokračovat důsledněji v kampani s cílem vymazat konečně z hlav občanů ČR reality II. světové války.
   Započít v mateřských školkách, lesních školkách ( nechápu jejich smysl, ale doufám, že nebudou přípravou budoucích bezdomovců na plnohodnotný život v lese, jak název k tomu svádí) a pak pokračovat celým systémem vzdělávání tak, aby již 75. výročí nové generace v ČR, které nemají vlastní či přenesené zkušenosti z doby 1939 až 1945, přijali za fakt, že porážku Třetí říše přivodily západní mocnosti, zejména USA. A osvobození Československa Rudou armádou, dobytí Berlína budou považovat za bezvýznamnou epizodu.
   Pak budeme mít konečně pokoj. Prezident Zeman nebude mít důvod jezdit v květnu do Moskvy, odpadnou protesty TOP 09, pokud bude ještě politickou stranou a motorkáře z RF, kteří by chtěli vzpomenout svých padlých předků, milionů Rusů odmítne celá Česká republika- tedy, pokud bude ještě existovat.

   Smazat
  2. Dotaz na Prezidenta Miloše Zemana Díky, a možná si i pan Prezident "najde čas" zodpovědět můj dotaz.

   Smazat
  3. Ve školách by měli učit, že pravdou je opak toho, co je v učebnicích.

   Smazat
  4. Ve školách by měli učit, že lidi můžou být i tak zpitomělý, že si nechají zaplnit televizi a noviny smyšleným divadelním terorem a masakry, kterým dopuntíčku uvěří, a ještě navrch podvodníkům soustrastně pošlou milióny dolarů. ... Jenže to je marný, jak u hluchých do vrat...

   Smazat
  5. Ovšem ... Kdo by pochyboval, když sám Velký Kocourkovský Starosta poslal do JúEsEj Kondolenci jako hrom, a ještě po dvou letech se tím neomylně vychloubá jako vzorným státnickým počinem.

   Jak zpívají Manic Street Preachers - If you tolerate this, then your children will be next. A já to poupravím, že když to budete tolerovat, tak vaše děti toho budou mít 10x tolik a 10x horšího.

   Smazat
  6. Už by pomalu měl začít psát pokračování své knihy... Jak jsem se znovu mýlil v politice.

   Smazat
 2. Prostitutka ukojí sexuální pud několika zoufalcům. Presstitutka ukojí hlad bohatých po ještě větším bohatství. Kolaterární ztrátou byly statisíce mrtvých, kteří přičiněním popularizované novinářky museli nedobrovolně umřít.

  OdpovědětSmazat
 3. Běduje se tu a hořekuje nad prolhanými mainstreamovými médii, ale ruku na srdce, nakolik dokáží ta alternativní být upřímná a spravedlivá sama k sobě?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže to je o něčem jiném,když taková novinářka dostane určité informace,aby je propasírovalo do důležitých a velkých novin.Většinou jsou tito novináři,jen prodlouženou rukou CIA,jak se u nás tvrdí o Slonkové.Kdežto alternativní,opoziční,musejí tvrdě hledat informace a jak víme i za možnost ohrožení života.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Ano, musejí velmi trvdě hledat, zejména, když mají zalepené oči i uši.

   Smazat
  3. 9,46 Hlavně že tady máme tebě, světlonoši Pepku.

   Smazat
  4. 9:49 Dej si to za klobouk.

   Smazat
 4. Jasně po 10 letech, kdy je už dávno po všem, ti nejodvážnější novináři opatrně začínají dělal svojí práci. A za dalších 10 let se začnou nesměle ptát, proč World Trade Center vyletělo do luftu a kde se tam vzal nanotermit. To je ale úplně k ničemu taková práce, spíše je to k pláči, jak se všechny takzvané "teorie o konspiraci" potvrzují. Vždyť tím jenom říkají "lhali jsme vám od rána do večera, celé roky jsme se vám smáli do ksichtu".

  9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out | české titulky
  https://www.youtube.com/watch?v=bGJbiyqx_T8

  9/11: Press for Truth (české titulky)
  https://www.youtube.com/watch?v=Qn4bGP3ze0g

  OdpovědětSmazat
 5. Tahle zidovska lharka - novinarka by mela byt potrestana, jelikoz ma primy vliv na to, co se delo v Iraku. Tihle prolhani americti zidi mne rozciluji. Vidim do nich jak do hubene kozy jak vedome spradaji pikle, konflikty, podrazy. Hnus! jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Važ slova. Jsi na židovských stránkách a kritika židů, byť pravdivá a do očí bijící se zde netoleruje, je hned označena jako rasistická a bez milosti smazána. Já jsem také párkrát zde napsal co si myslím a cenzor mně maže už automaticky, hned jak se mu tam objeví má IP adresa.

   Smazat
  2. Přesně tak - pane z 12.55

   Smazat
  3. Oba anonymni 12:55 a 16:29, nejste sami, komu byly mazany prispevky. I mne se jich par ztratilo. Cenzura zde pracuje perfektne. Pan V. Dvorak se cini jak sam priznal, maze a maze a maze. A vite, ze mi vubec nezalezi jak mne za mou kritiku zidu oznaci? To, co napisu je pravda a zalezi mi na tom, aby lidi premysleli a porovnavali fakta. To je muj cil. jaris

   Smazat
 6. Naštěstí je hořký konec už brzy. Se těším, až ti nařvaní pracháči, prolhaní politici, mediální verbež, všichni vyhryzové a paraziti půjdou do hajzlu. Ti budou čumět že najednou nejsou nadlidi na co si léta hrajou, a obyčejné lidi už vůbec neberou na vědomí - jen jako výrobní nástroj. Nic jiného než válka tenhle nespravedlivý světa hnus neukončí.

  OdpovědětSmazat
 7. STÁLE ČEKÁM AŽ SE JEDEN, JEDEN JEDINÝ ČESKÝ ŽURNALISTA - S.K.U.T.E.Č.N.Ě. ZAČNE ZAJÍMAT O ZMÍNĚNÉ UDÁLOSTI. DOPOSUD JSEM SE SETKAL NA VŠECH FRONTÁCH POUZE A VÝHRADNĚ S IGNORACÍ. A TO, PROSÍM PĚKNĚ, I OD VŠECH TAK ZVANĚ ALTERNATIVNÍCH WEBŮ A JEJICH SPRÁVCŮ.

  Ondřej Dvořák

  OdpovědětSmazat
 8. je mi na zvracení z těch amerických hnusáků!!!

  OdpovědětSmazat
 9. stejný sheet jako Slonková, bez nejmenšího náznaku jakéhokoliv zbytkového charakteru, fuj. Slonkova, která byly najmuta trojicí Langr, Vidím a Kubice k šíření tzv. Kubiceho zprávy, ta žumpa Slonková, nehodlá se dne omluvit Paroubkovi?

  OdpovědětSmazat
 10. On tenkrát ten chlapík (Karel Srba) věděl, proč si objednával vraha na Sabinu Slonkovou a byl za to potrestán -a to byla Slonková ještě mladý protekční smrad, to si ji ještě nenajímali na podobné špinavosti.Škoda že tehdy ten vrah neodvedl svou práci, protože spekuloval, čím si více vydělá - (malí připosraní uzení čeští špinavci, špinaví za totáče, špinaví vždy - typické)

  OdpovědětSmazat
 11. Al Džazíra: Jiný úhel pohledu
  Control Room

  ZEMĚ: USA
  ROK: 2004
  DÉLKA: 57 minut
  REŽIE: Jehane Noujaim
  JAZYK: čeština
  TITULKY: ne
  CONTROL ROOM je mistrovským dílem /Jehane Noujaima, tvůrce STARTUP.COM/ o válce z pohledu televizní stanice Al Džazíra. Jehane je arabsko-amerického původu, takže Arabové v jeho snímku jsou mnohem otevřenější, než kdyby šlo o čistě západní filmaře. Mají pocit křivdy a zklamání, nejsou schopni vyrovnat se na jedné straně s tím, že to musí být Američané, kdo odstraní arabského tyrana a na straně druhé s touhou zbavit se ho. Tento postoj ještě nikdo předtím nevyjádřil a je nutné, abychom mu porozuměli. Film plný skvěle zaznamenaných epizod se zřejmě stane klasikou televizního zpravodajství. Jeho hvězdami jsou Hassan Ibrahim a Samir Khader, dva producenti Al Džazíry - Laurel a Hardy arabské žurnalistiky, a poručík Josh Rushing, urostlý Texasan, styčný důstojník s nekoaličními médii v ústředí spojeneckého velitelství. Působivě natočený a sestříhaný film překvapí svým melancholickým laděním. Nejde o vysloveně protiválečný snímek - ve skutečnosti je překvapivě vyvážený. Odcházíte však se silným pocitem zmaru a varovných předtuch. Proč k válce došlo, je jasné, ale ještě celé roky se budeme přít o to, jestli opravdu musela být vybojována.

  Ke shlédnutí online:
  http://www.mustwatchtv.cz/5-media/312-al-dzazira-jiny-uhel-pohledu/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.