Reklama

středa 1. dubna 2015

Ministr vnitra Ukrajiny: "Hloupá" Evropa bude mít brzy přední linii u Varšavy

1. 4. 2015   zdroj
Avakov požaduje od evropských a amerických partnerů, aby zaujali jasné stanovisko, neboť nejasné provokuje agresora. Evropa je hloupá, když nevidí agresi proti Ukrajině, prohlásil ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov během projevu na expertním fóru v Kyjevě 31. března. Informoval o tom korespondent IA Regnum. Avakov konkrétně uvedl, že když nezaujme tvrdý postoj vůči Moskvě, dosáhne Evropa přesunutí přední linie z Donbasu do okolí Varšavy.


"Sama se nezbaví nebezpečí. Ukrajina nachází stále nové a nové formy řešení agrese v podobě nové Minské dohody. To ale Putina nezastaví. On jednoduše postoupí dál. A fronta někde poblíž Varšavy nebude vypadat nezajímavě," řekl Avakov.

Předseda vlády Jaceňuk také fakticky požadoval od západních zemí, aby se vyhranily v souvislosti s postojem, který zaujímají ve vztahu k ukrajinského konfliktu.

"Jako občan žádám od našich evropských a amerických partnerů, aby zaujali jasné stanovisko. Nejasné stanovisko provokuje agresora. Uplynul rok. Vyvstává otázka, jak je možné odpustit teroristům, postavit někoho ke zdi nebo ne? Ale já nemohu teroristům odpustit. Vždyť jen ministerstvu vnitra zahynulo 250 vojáků. Nezbývá než nadále tlačit na Putina, dokud se neohne. Nemáme jinou možnost. A celý svět musí myslet na to, jak Ukrajina odolává úderu. A napomáhat tomu. A ne vést nový trend světového diskurzu o tom, zda poskytnout Ukrajině smrtící zbraně," řekl šéf ministerstva vnitra Ukrajiny.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

48 komentářů :

 1. neskutočný idioti !!!!To sa už nedá počúvať!!!Odstreliť jak besných psov!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Tlač si jak chceš. Putin se neohne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A před tím tlačením si vzít pemprsky, aby si nenadrobil do gatí!

   Smazat
 3. Těch 250 vojáků ministerstva vnitra zahynulo v občanské válce, kterou rozpoutala ukrajinská vláda proti vlastnímu obyvatelstvu ve východní části Ukrajiny. S tím nemá RF nebo Putin nic společného. Každý rozumný člověk to chápe.

  OdpovědětSmazat
 4. Jo tak to já se už těším až vojska Novorussie vás poženou z Novorussie svinským krokem.A jinak kdyby byly Ruské tanky náhodou v Praze tak ráda zaplatím plnou do T90 , nebo do ARMATY...A vám vy nacisti přeji špagát okolo krku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě nezapomeň roztáhnout nohy ať si novorosijští hrdinové užijí, blbko.

   Smazat
  2. Ty ussackej genetické odpade z Obamovy kurvy,tahni na Irlik za tím debilnim knížetem,tam ty tvoje hovna někoho potesi!!!!!!!

   Smazat
  3. U Varšavy, to beru. Proamerické se jeví v Evropě jen Ukrajina a Polsko a na ty se posléze Američani vyserou. Pražská kavárna, jako vždy, vyvěsí mez prvníma, Ruské prapory. Shapirooo použije žebřík "svobody", jako ve Vietnamu. 23:44 - Vám přispěji na tu plnou.

   Smazat
  4. Vždycky, když se Polsko s někým "vychytrale" spojí, ten následně prohrává. Takže vlastně dobré zprávy.

   Smazat
  5. K tobě anonamní 2.4. v 0:26.
   Jseš hulvát a je dobře, že to neví tvé děti!
   Ale jinak sláva vítězné US Army! Za 10 posledních let zlikvidovala v Iraku, Afganistanu, Sýrii, bývalém Srbsku 1,5 mil teroristů. Humanitárním bombardováním dle Havla.
   Dalších 3 mil je na útěku před demokracii á-la USA. V Italii jsou z nich na větviblahem.
   Je třeba je vždy a všude vítat USArmy rudými kartičkami, jako v Číně rudými knížečkami.
   Nyní je zapotřebí dopomoct US Army zlikvidovat dalších cca 20 mil. ruských separatistůna Ukrajině.
   Ještě jednou sláva za hrdinské skutky. Tož vítejmě hrdiny!

   Smazat
  6. Z ČLÁNKU JE JASNĚ VIDĚT,ŽE SE AVAKOV UVĚDOMUJE,ŽE SE JEHO FAŠISTI ZAČÍNAJÍ TOPIT.

   nemá peníze na vedení války a chce,aby je dodali z hloupé Evropy. Straši ty,kteří ho prohléhli.Ví už,že brzy bude zatčen a postaven před soud a tak volá po záchraně.

   Smazat
  7. Kdyby se do ukrajinského konfliktu vložila pravidelná armáda RF, tak je už dávno po válce.
   Za 14 dní by byly ruské tanky na polských hranicích a Kyjev by měli Rusové obsazen do 24 hodin po začátku operace.

   Smazat
  8. Jo, Armata je uzasna. A KA-52 je take poradny tankodrtic.

   Smazat
  9. A ty ***, cos napsal, cituji "A ještě nezapomeň roztáhnout nohy ať si novorosijští hrdinové užijí, blbko." tak ses mel podivat na video ktere jiz samozrejme na youtube neni ale tady je odkaz na clanek: http://www.lidovky.cz/vypady-cinky-a-grimasy-obamu-tajne-natocili-ve-fitness-p12-/zpravy-svet.aspx?c=A140606_112950_ln_zahranici_msl Chces aby takovy clovek ti narizoval co mas delat? Jsi hlupak, obama je jenom saskarna jako kazdy americky akt od zalozeni holiwoodu. kup si peprenku a vypadni do oklahomy. tam si pockej az japonci na vas hodi atomovku nebot k pritelovi bud blizko ale k nepriteli nejbliz... A vubec, projdi si youtube, jsou tak k dispozici i videa na kterych je notocen SKUTECNY zivot v americe a reportaze primo od lidi, NE Z MTV!!

   Smazat
 5. Ten exot si spomenul, že Poliaci stáli pred bránami Moskvy a dlhé roky pustošili ruskú zem. Bojí sa teraz aj vlastného tieňa. Čo ak náhodou, si rus spomenie tiež. Alebo na tých 20 000 ruských vojakov čo sa vzdalo do zajatia v 21 roku a vrátilo sa iba 5 000. Ostatné pomrelo v koncentrákoch v Poľsku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tých vojakov máš zlý počet - šlo o cca 118 000, vrátilo sa ich asi 20 000, a dnes je na ptretase dňa pamätník pri Smolensku - Katyň - a rusi chcú recipročne pamätník práve pre týchto vojakov - poľská strana to rezolútne odmietla, prečo? - nuž by musela priznať ich existenciu a ich osud, to doteraz nikdy nepriznali, a práve tento čin bol aj príčinou vyšetrovania poľských dôstojníkov a aj ich odsúdeniu a aj zastreleniu pri Katyni, podotýkam že spravodlivému odsúdeniu -

   Smazat
  2. To je stejné, jako všichni kvákají o německo ruském paktu, ale o polsko německém, který byl podepsán v 1934 ani muk.

   Smazat
  3. Aha, tak tuhle souvislost mezi oběma událostmi čtu poprvé. No asi nebyl vyšší zájem seznamovat s tím veřejnost. Ale dává to smysl. Díky za informace.

   Smazat
  4. Poľsko Ruská vojna v 1921 roku.
   http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CDIQFjAD&url=http%3A%2F%2Fdolezite.sk%2FKatyn-Predohra-Dv5fIS.html&ei=jw0dVY-UC4v5aoKhgsAJ&usg=AFQjCNFhjItri-jWb7E5Tvyze12qhumvOw&sig2=UWn5bJa4Z7u88AdZXh0PPA

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 6. doktor Já bych se spíš bál Poláků....Na východ si netroufnou a pokud vím, tak Těšínsko zůstává i nadále jejich touhou. Naše armáda stojí za prd, Poláci zbrojí a militarizují o sto šest , USA je podpoří a NATO se na nás vykašle (nová Mnichovská dohoda bude podepsána pro změnu v Polsku).Strašně rád bych se mýlil,ale z historického hlediska nám Poláci nikdy nic dobrého neudělali.Že by to bylo v rodině (Čech a Lech byli bratři...) ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. i já to tak vidím

   Smazat
  2. Přesně tak , naším potenciálním nepřítelem jsou Poláci a bohužel oni ještě armádcu mají !

   Smazat
 7. Srovnání vojenských cvičení Ruska a NATO. Více než výmluvné.
  Kdože to chrastí zbraněmi? Kdože to provokuje?

  http://www.businessinsider.com/russias-military-exercises-are-way-bigger-than-natos-2015-2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. takových tabulek ti vyseru tucet za vteřinu

   Smazat
  2. ten článek napsal stejný ynteligent jako ty

   Smazat
  3. Ano, tak si poradí s rudí kokoti když nemají co říct na FAKTA.

   Smazat
  4. Rusko má rozpočet na armádu 350 miliárd Amerika 850 miliárd.
   To sú fakta, kto tu chrastí zbraněmi a nemá argument. Ty zrúdo bažící po životech civilistú. Demokrate umazanej krví z Libie jugoslávie, iránu a dalších zemí.

   Smazat
  5. Tak dlouho bombardovali kyjev a ukrajinské města humanitárně až jim byl vydán krym,
   ti maj žaludky.....ne jak v jugoslavii o kosovu referendum a bez mrtvích,,,,nebo v lýbii a sýrii v klidu a pod ochranou nás demokrtů,,,,,,to krveprolití na krymu bůh vidí a zatratí ty zrůdy vražedný a nás za šíření klidu a míru bude navěky velebit

   Smazat
  6. 1:58 Nepiš česky, pokud to neumíš,ty prolhaná fašistická swině.

   Smazat
  7. 9:38 Myslím, že to byla ironie.

   Smazat
  8. NATO, a SSA zvláště, nemohlo mít tolik lidí na cvičeních, protože ve průběžně a permanetně "cvičilo" a cvičí ve skutečných válečných konfliktech. SSA nikdy nepřestali s výzvědnou a provokační činností nad územím Ruska. Rusko se monitorovacím letů vrátilo až po dlouhé době, když američani nehodlali přestat.Pokud se sečtou počty "cvičících" a aktivně bojujících na straně NATO, budou ta čísla vypadat jinak. J.B.

   Smazat
  9. 1:58 Máte pravdu, je to hanba. A my? Smiřme se s tím, že jsme holt "míroví štváči". Ale mé svědomí to nějak unese.

   Smazat
 8. Fascinuje mě, že Rusová si v Afganistánu bojovali svou válku sami. Amíci potřebujou spoluvinníky a Ukrajinci shánějí někoho, kdo tu jimi vyvolanou válku vybojuje za ně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A k tomu je fascinující, že po zkušenosti Afgánců jak s Rusy tak s Američany (pardon, s NATO), bojují někteří Afgánci dnes v řadách proruských separatistů na Ukrajině. Asi vědí proč...

   Smazat
 9. Jednu radu Avakove, seberte se všichni vy "vládcové" Ukrajiny včetně oligarchů a zmizte do Země vašich snů. Přibalte si ty svoje nácky a už se nevracejte. Ať si vás užijí ti co vám vymastili palice a naslibovali to, co vám nikdy nedají ! Evropa si konečně oddychne ! MÁME VÁS PO KRK VYDĚRAČI !

  OdpovědětSmazat
 10. Žid Avakov, tomu už věří jenom Sobotka, Zaorálek a Stropnický

  OdpovědětSmazat
 11. Celý svět a především evropa by měla myslet na to,že v Kyjevě vládne banda prolhaných zločinců,kteří nechávají fašistickými bojůvkami vraždit svoje vlastní civilní obyvatelstvo na Donbasu a nejen tam.Očekávám,že všichni tito darebáci skončí před soudním tribunálem. Kalousku a ostatní "demokrati" ,jak se vám líbi nové zákony proti vlastnímu obyvatelsvu,které přijímá ukrparlament jak na běžícim pásu? Pokud je vlastní národ včas nenakope do zadku,tak ti všiváci s americkou partou v zádech vyvolají 3. světovou. A to za tichého souhlasu slepé EU!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že se český národ nemaidanoval proti Kalouskovi, když zadlužoval zemi a ožebračovat invalidy, důchodce a státní zaměstnance jako jsou hasiči nebo záchranáři. Mohli ho vyhnat jako Jaceňuka, jistě by taky fandil maidanu a ctil jeho práva na ozbrojený převrat jako ctí nyní na Ukrajině.

   Smazat
  2. Kalouska nebyla vyšší vůle vyhnat, protože ten se tady am. ambasádě hodí. Jak jinak si vysvětlit, že tenhle prolhaný, zkorumpovaný a zkrachovalý politik (nezapomínejme, jak se ho jeho vlastní strana - lidovci - zbavila kvůli pokusu sestavit vládu s komunisty a i výsledek prezidentských voleb a i parlamentních je fiasko) na nás několikrát týdně "moudře" promlouvá z veřejnoprávních médií a radí nám, jak dělat věci správně poté, co tady přes dvacet let vedl finance země a zkurvil, na co přišel. A to ani nemluvím o jeho závislosti na alkoholu, která se docela komicky neustále otlouká našemu prezidentovi. U Kalouska prostě nevadí nic, ani to, že o něho už nikdo nestojí, protože nad ním mocní drží ochrannou ruku. Ale až zjistí, že už je to i přes neustálou reklamu skutečně jen politická mrtvola, možná se bude Mirda ještě divit. A na to si ráda počkám.

   Smazat
 12. Nacista řve, že sem nepovedla genocida. Budu rád za Rusa na hranicích jako dříve byl CCCP. Obrovská země plná příležitostí, EU kdyby nebyla blbá tak obchoduje s Ruskem a BRICS jako technologický lídr, a věřte, než dáme do pořádku Rusko, Indii, to je práce na 50 let. Na USA už sere pes, tam kromě dluhu a pošahanců z vietnamský války už nic není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. TTIP je od EU dobrovolná a zcela zbytečná sebevražda, Amerika jde ke dnu, to vědí už naprosto všichni, i Hujeři z EU. No třeba se to do té doby ještě nějak vyvrbí. Už jen ten vstup evropských zemí do čínské mezinárodní banky je krok pozitivním a strategickým směrem. Takže hloupí asi nejsou, je to jen teď přetahovaná kdo z koho. Budu věřit, že to dobré zvítězí. Ale nesedím se založenýma rukama a něco pro to dělám. Zejména proti TTIP. Když to udělá každý, těžko pak jejich špatná rozhodnutí obstojí. Lidé jsou čím dál víc nasraní a je otázkou, co může být tou pověstnou poslední kapkou, kterou už neustojí...Být nimi, dala bych si na to dobrý pozor.

   Smazat
  2. Nový web BRICS: http://brics2015.ru/

   Smazat
 13. Avakov ma pravdu v tom, ze Evropa je skutecne blba.jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tomto kontextu je ale blbý každý. Rusko, že celou situaci donedávna podceňovalo, Amerika, která se domnívá, že je pupkem světa a může se do všech srát, Ukrajina, která si myslí, že svým protiruským štvaním něco získá, Polsko a některé pobaltské země, kterým už asi definitivně přeskočilo a tak by se dalo pokračovat...
   Je to ale jenom taková hra, jejíž pravidla se utvářejí za pochodu, takže všechno je možné. Každopádně, díky válce na Ukrajině už nebude svět stejný, jako býval. Je otázkou, jestli to není spíš dobře...protože změny ve světovém řádu už byly prostě nevyhnutelné.

   Smazat
  2. Já myslím, že Rusko nic nepodcenilo. Poslouchala jsem projev p. Putina v Soči a tam řekl, že se nenechají zavést do třetí sv.války, protože ruský lid velmi dobře ví, co to válka je. A jinak ano, pravidla se dělají za pochodu, ale pořád doufejme, že fašistům odzvoní. Dagmar

   Smazat
 14. Neboj se Avakove, Merkelová ti rozumí, je na úplně stejné krevní skupině. Jen skuč ještě víc a ona určitě pomůže. Zdá se, že fašizmus v Německu zase ožívá. Tak jen vydrž.

  OdpovědětSmazat
 15. hrabě Kocharowski2. dubna 2015 19:24

  "Já, zmrd Avakov, žádám od našich evropských a amerických partnerů, aby zaujali jasné stanovisko. Nejasné stanovisko mě, jako agresora, provokuje. Uplynul rok. Vyvstává otázka, jak je možné odpustit teroristům, postavit někoho ke zdi nebo ne? Určitě postavit. Mě, jako teroristovi, nelze odpustit. Vždyť jen ministerstvo vnitra zavraždilo 5000 civilistů. Nezbývá než nadále tlačit na Putina, dokud se neohne, a neudělá na Ukrajině pořádek. Nemáme jinou možnost. A celý svět musí myslet na to, jak Ukrajina vraždí své vlastní občany. A nenapomáhat tomu. A ukončit nový trend světového diskurzu o tom, zda poskytnout Ukrajině smrtící zbraně," řekl šéf ministerstva vnitra Ukrajiny.
  xxxxxxxxxxxxxx
  Trochu jsem ty lži upravil, tak, aby se tomu dalo věřit.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.