Reklama

úterý 21. dubna 2015

Na internetu se vysmáli Porošenkovu divadýlku

21. 4. 2015    zdroj
Porošenko zahájil společná cvičení s americkou armádou ve Lvovské oblasti. Rozhodl se poobědvat spolu s vojáky a po hostině vystavil fotografie na Facebooku. Uživatelé sociálních sítí se Petru Porošenkovi vysmáli a fotografie považovali za divadýlko, velmi vzdálené od reality.


"Proč to předvádění se? Kde to u nás tak je? Dobrovolníci sháněli pohanku v supermarketech u pokladen, a shánějí stále," napsala Taťjana Tus ze Lvova.

"Kdy už přestanou s těmi show pro kamery - bufety, které armáda nikdy neměla, zbraně, které na kamery odesílají do oblasti ATO," napsal obyvatel Lvova Vladimír Ševčišin.

"Pane prezidente, copak se nestydíte podívat se do očí ostatních vojáků, kteří takovou hostinu neviděli ani ve snu? Všichni potřebujeme realitu a ne sen," zdůraznila Naděžda Sarsaljuk.

"Potěšit může fakt, že hoši dostanou najíst alespoň tento den!" píše Olga Ruďaka z Kyjeva. "Kdyby tak vždycky naše hochy krmili," poznamenala občanka z Dněprodzeržinska Marina Kulik.

"Naši vojáci se modlí, aby Američané neodjeli domů," ironizuje občan z Černovců Nikolaj Maksimčuk.

Takových záznamů je moc. Ukrajinské občany pobuřuje, proč toto divadlo s pozlátkem, když každý dobře ví, že v oblasti ATO to je špatné a ukrajinští vojáci často nemají ani jídlo. S čím počítal Porošenko, když vystavil tyto fotografie, není jasné.

K 20.dubnu 2015 přicestovalo do Lvovské oblasti na společné ukrajinsko-americké vojenské cvičení asi tisíc amerických vojáků. Na ukrajinské straně budou školeni ozbrojenci z Kyjeva, Charkova, Záporoží, Oděsy, západní Ukrajiny a také řada dobrovolnických praporů. Celkem budou manévry trvat několik měsíců.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Když teda dle Jaceňuka vyhrála Ukrajina 2 sv.válku,předpokládám,že Ukrajinci trénují Američany.......

  OdpovědětSmazat
 2. Porošenko je prolhaný sráč a zločinec jako celá ta jeho fašistická chunta. Podobných sráčů máme i u nás plno. Třeba jistý Zadolárek nebo spící Karl případně bojovník Brčál nebo umělec Skvoter ...
  Jenže tohle trapné divadélko je zase jen další předehrou k demokratickému vraždění lidí na Ukrajině a přípravě dalších kroků k ostré válce. Myslím, že uzrál čas aby Rusové sundali u svých hranic pár neidentifikovatelných dronů. To by pak zase bylo nářku a vytí z tábora svatých a jedině pravdivých.

  OdpovědětSmazat
 3. Řadoví Ukrajinci by měli obrátit zbraně proti svým novodobým otrokářům co je posílají na jatka proti svým rodinám,a udělali by dobře.Pokud to neudělají,tak budou válčit,dokud se navzájem všichni nevybijí.Vidím to tak,že Rusko nezasáhne, dokud nezačnou ve větší míře narušovat jejich hranice, a to si nejspíš nikdo nedovolí.
  David

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že už hodně Ukrajincům se oči otevírají. Na jednom slovenském webu jsem se dívala na protest proti ukr.chuntě a byla to opravdu síla. A rozhodně to nebylo pár lidí.
   A taky jsem někde četla ( sleduji tolik webů--tak se omlouvám, že nevím kde) že Zacharčenko vyzval národy Ukrajiny, aby se přidaly k nim....Myslím, že to tam vře opravdu hodně, jenomže u nás se nedozvíme skoro nic. Dagmar

   Smazat
  2. Stačili by Gabčík s Kubišem a 1 zásobník.

   Smazat
 4. Ví někdo o manévrech, která trvají několik měsíců? Taková vojenská aktivita má snad už jiný název. A s prominutím ti Amíci „žerou“ stejné blafy, jako ukrajinští soldáti?!!, nebo mají své kantýny!!?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.