Reklama

úterý 14. dubna 2015

Na koncertě italské punkové skupiny Banda Bassotti v Madridu zazněla hymna SSSR

14. 4. 2015    zdroj
10.dubna zazněla na koncertě italské punkové skupiny Banda Bassotti v Madridu hymna Sovětského svazu. Během hymny držel jeden z hudebníků v rukách vlajku Vítězství. Italští punkové tímto protestovali proti činům ukrajinského parlamentu, který zakázal sovětskou symboliku.


Banda Bassotti je italská skupina levicového zaměření z Říma, která hraje ska punk. Skupina vznikla v roce 1987. V roce 1992 jí vyšlo debutové album Figli della Stessa Rabbia. V letech 1993 a 1995 byla nahrána další dvě alba - Bella Ciao a Avanzo de Cantiere. Poté se kapela rozešla. Hudebníci se opět sešli až v roce 2001.

Do roku 2013 vydala skupina 12 alb (včetně dvou koncertů a jednoho minialba, věnovaného "Brigate Autonomi Livornesi" - fanklubu fotbalového klubu "Livorno"). Texty skupiny se vyznačují ostrým sociálním a politickým, komunistickým a antifašistickým zaměřením a jsou napsány v mnoha jazycích - v italštině, španělštině, angličtině, japonštině, baskičtině, jidiš a ruštině.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. http://czechfreepress.cz/ivo-krieshofer/slovo-o-hymne.html

  OdpovědětSmazat
 2. Hrdinové dneška! Nebojí se politickejch přizdisráčů. Odvážný mládí. Mělo by jich být více a měli by být všude.

  OdpovědětSmazat
 3. Super!!!jedu zase v červnu za kamarádama do Itálie,tak je tam hned
  všechny zulíbám!oni jsou vždycky na straně rusů...já neznám Itala,který by fandil amíkům...to už opravdu musí být....
  ať mně sežere!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 4. Blbeček má dneska zpoždění, asi nestíhá, ale trapný je stejně, jako vždy. Zajímavé je, blbý koblížku, že se punkerky Pussiny nestaly nejvlivnějšími pussinami na světě podle časopisu Time, ale druhá je nějaká korejka punkerka ( až za Putinem). A Pussiny nikoho na západě nezajímají, že, blbý koblížku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.