Reklama

čtvrtek 16. dubna 2015

Na zklamání ještě lež a faleš, to už je příliš

Lubomír Man
16. 4. 2015
Zpráva, že prezident Zeman podlehl tlaku a ustoupil od svého původního záměru přihlížet vojenské přehlídce v Moskvě většinu národa zabolela a bolí ji dodnes, i když i tahle bolest, jako každá jiná, se s ubíhajícm časem umenšuje či - lépe řečeno – umrtvuje, až na ni člověk pod nánosem jiných událostí přestává dokonce i myslet. 

Což, bohužel, platí jen do okamžiku, kdy vám v ještě ne zcela uzavřené ráně coby příčině té bolesti, zakvedlá kdosi falešným sdělením, jak to před několika dny provedl bývalý konzul ČR v Petrohradě a publicista Vladimír Votápek. A to následujícími slovy:

Někdo by samozřejmě mohl říct, že prezident ustoupil ze svých pozic, myslím si ale, že všelidově zvolený prezident prostě uslyšel hlas většiny svých voličů, kteří vyslovovali nespokojenost s jeho plánovanou účastí v oslavách na Rudém náměstí. Stejná byla i reakce většiny politických stran a převážné části českých sdělovacích prostředků, a je zcela přirozené, že prezident přihlíží k mínění svých občanů a své dosavadní rozhodnutí upravuje.
Nuže, pane Votápku, co říkáte, je lež, a mám dojem, že vy sám to dobře víte. Vždyť všechno, co píšete, vyvolává zcela neodbytný dojem náplasti rychle kdesi sehnané a improvizovaně přilípnuté na ránu, která se prostě nečekala. Nečekalo se – zřejmě mezi těmi, kteří prezidentovi radí a mezi něž nejspíš též patříte - že národ bude po oznámení neúčastí prezidenta na vojenské přehlídce, která je skutečným a jádrem oslav 70. výročí vítězství nad nacizmem (o čímsi jiném se prakticky dřív ani nevědělo), zklamán tak, jak skutečně zklamán byl, a že to zklamání bude logicky o to tíživější, oč větší byla předchozí radost i hrdost nad tím, že my Češi máme za prezidenta chlapa a kabrňáka, který si nenechá ani od občana nejmocnějšího cizího státu – i když jde o jeho velvyslance – poroučet, co má, či co nemá dělat, a na tribuně Krasnoj ploščadi i proti jeho vůli prostě stát bude. Pak se rozhodlo o opaku a vy jste byl vybrán,, anebo jste se sám přihlásil, že se pokusíte národní zklamání z toho opaku zmírnit či omluvit. A provedl jste to náramně. Jak jste. např přišel na to, že prezident prostě uslyšel hlas většiny svých voličů, kteří vyslovovali nespokojenost s jeho plánovanou účastí v oslavách na Rudém náměstí? Myslím, jak jste přišel na tu většinu? Vy jste si zadal nějaký průzkum, který vám tu většinu takto smýšlejících potvrdil? Nebo jste si to jen tak típnul podle rozhovorů s kamarády v pražské Slavii? I já si většinu takto tipuji a vychází mi kupodivu výsledek opačný, než vám. Možná ten rozdíl spočívá tom, že jsem ve styku s lidmi mnoha povolání a mnoha sociálních úrovní, a nežiji v Praze, kde se jak známo politicky uvažuje a volí vždycky jinak a prakticky též opačně než ve zbytku republiky. Ale vím, samozřejmě, že tohle pření čí pravda je pravdou skutečnou, nevypoví, kdo z nás dvou je ve věci oné sporné většiny blíž skutečnosti, ale dovolil bych si na podporu svého názoru, pokud dovolíte, využít včerejšího projevu prezidenta na ZUŠ v Kraslicích. Řekl tam:

Já se jedu do Mosky poklonit památce mrvých, nikoliv živých, a žádný americký vyslanec mi do toho nemá co mluvit.

Po těchto slovech následoval mimořádně bouřlivý a dlouhotrvající potlesk stovek posluchačů, zaplňujících i schodiště. A já se vás nyní zeptám: Potvrzuje tahle spontánní a bouřlivá reakce na prezidentova slova spíš názor váš, nebo názor můj? A přidám otázku další: Kdyby prezident sdílel váš názor o většině, použil by onu hrotitou formulaci o americkém velvyslanci, který mu nemá do jeho věcí co mluvit?

A ještě slovo k médiím. Jak vás, pane Votápku, propánakrále, napadlo ospravedlňovat změnu původního Zemanova rozhodnutí jeho ohledem na postoj převážné části sdělovacích prostředků? Cožpak vy neznáte jeho názor na naše současná média a lidi v těch médiích dnes působící. Vždyť každý v této republice ví, jak hluboce prezident mediálním mainstreamem a jeho poslušnými psavci pohrdá, a že by mu právě z tohoto důvodu neudělalo nic větší radost, než provést právě jim cosi nejpeprnějšího navzdory.

Namísto toho jste se autorem toho nejpeprnějšího stal vy, když jste k svému shora už uvedenému též napsal:

Prezident byl vystaven záplavě kritiky za své rozhodnutí účastnit se vojenské přehlídky. Poukazovali mu na příklad německé kancléřky Merkelové, která přijede do Moskvy následující den 10. května, aby vzdala hold památce ruských osvoboditelů. Nechce ale být přítomna na přehlídce té armády, která, jak se tvrdí, zabrala Krym. Zeman se zřejmě rozhodl pro stejný kompromis.

Jistě pane Votápku, máte pravdu, je naprosto správné, aby náš prezident Zeman zaujímal k Rudé armádě, která nás osvobodila, i k jejím obětem, naprosto stejný postoj, jaký k nim zaujala německá kancléřka Merkelová. Kdyby totiž válka skončila obráceně, než skončila, byla by paní Merkelová a její krajané pány světa, a my bychom dle Bormanova oběžníku č. 28/42 s textem: „Jakmile se dokončí deportace Židů, musí se začít s vysídlením Čechů!“ vydaného 8. června 1942, vyletěli komínem.

29 komentářů :

 1. Česká politika je Zeman vs Zbytek ... Přičemž zbytek znamná struska, která vybublala do vrchních pozic a Zeman je taková perla, která se stkví na téhle hroudě k vyhození.

  OdpovědětSmazat
 2. Votápek je velká nula, která byla nějakou dobu
  na našem konzulátu v Petrohradě a teď je vydáván za experta přes Ukrajinu a Rusko a přitom je to nějaký poradce přes normy a účetnictví.

  OdpovědětSmazat
 3. Pan Man má naprostou pravdu. Prezident Zeman se rozhodl svobodně a o své vůli, a z naprosto odlišných důvodů, než se mu snaží vsugerovat ona údajná "většina" čehokoliv. Taková většina skutečně neexistuje. Pan prezident své důvody i sdělil.Jen se takovým devótním a vlezlým Votápkům prostě nehodí do krámu. A mediím už teprve ne. Panu prezidentovi až tak nevadí vojenská přehlídka jako taková, i když je to mnohahodinový, pro mnohé otravný maraton. Ale rozhodně mu vadí, že nemůže , jako host, ovlivnit, s kým a vedle koho by musel celou dobu stát. A to říkal dopředu, ne až ex post. Být spojován, třebaže nezaviněně, s různými kreaturami prostě nechce. Protože to vadí jemu osobně, ne proto, že na něj kdokoliv tlačí. A jako host se nehodlá veřejně vyjadřovat a míchat do věcí hostitelů.
  Já bych si také přál, aby byl na té tribuně náš prezident vidět. Jako symbol české svobodomyslnosti a odvahy. Ale chápu a respektuji i prezidentovy zásady a přesvědčení. A přesně takhle to pochopili a respektují občané, kteří prezidentovi na mítincích tleskali. Má svou hlavu, ostatně jako doposud vždycky. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a já jsem si myslela, že kreatůry pozvání Vladimíra Putina odřekly.
   :-D

   Smazat
  2. To bys snad Jirzinko Putlerovi neudelala.

   Smazat
  3. Souhlasím s J.B.
   Jen mě mrzí,že prezident Zeman podlehl tomu obrovskému tlaku. Měl si zachovat původní názor. Škoda. Jen tím posílil Americké NATO štváče :-/
   David

   Smazat
 4. Ono je taky asi potřeba znát kulturní zvyklosti v Rusku. Jelikož Rusové vyhráli 2 SV. také za mohutné podpory pravoslavné církve, která odnepaměti doprovázela vojáky na bojiště a byla jedním z hlavních motivátorů jejich bojové morálky, je v Rusku zvykem slavit vítězství v boji současně armádní přehlídkou a slavnou pravoslavnou mší. V pravoslaví se vždy uctívá současně památka mrtvých i živých duší. Tak je tomu o každém svátku. Jestliže někdo chce uctít pouze mrtvé a neuctí živé v podobě armádní přehlídky, která je vlastně symbolem pokračování tradice, pak se dopouští velké urážky ruské kultury a tradice. Putin to chápe, ovšem jak to přijme ruská veřejnost, je jasné už teď. Jako by tam oni "opatrníci" vůbec nebyli. Takže intuice naší veřejnosti, která reaguje zklamáním, je správná.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Man má do jisté míry pravdu. Ale nemohu se zbavit pachuti a zklamání. Kdo jednou ustoupil (zradil???), ustoupí v budoucnu kdykoliv. Nedokáži to chápat jako státnickou moudrost, chápu to jako zradu.

  OdpovědětSmazat
 6. Taky nám ten Votápek dnes v ČT sdělil, že proti asertivnímu a agresivnímu Rusku je třeba se bránit. Což ten pitomec neví kde všude válčí Amerika? Jistěže se můžeme tvářit jakože nevidíme a nemyslíme. Je to však dobré řešení? Je snad vítězem šachové partie ten kdo smete šachovnici ze stolu? Takhle uvažuje Votápek?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Votápek je neskutečně hnusnej ksicht už od pohledu. Připomíná slizáka s vlezlostí Jidáše a tak se i chová.

   Smazat
  2. ČT má několik takových Votápků, které stále prostřídává a nikdo jiný se tam prostě nedostane, protože nedejbože by ještě řekl jiný názor než je ten povolený z hnuUSA .

   Smazat
 7. Naprosto souhlasím s panem Manem!!! Navíc, osoba "Bylo mi ctí / Bylo mi potěšením", jak rád občan Votápek používá při závěru svých vystoupení v ČT (kde má asi přechodný pobyt), tímto výrazivem navozuje pro občany, zdánlivě příjemný, inteligentní a milý projev (manipulace). Avšak pokud se podíváte na pořad ČT Máte slovo (bývalý Kotel) paní Jílkové (viz. poslední link), kde též vystupoval, kromě jiných, neméně "skvělý" Kalousek, tak zde Votápek zaujal naprosto odporný, slizký, arogantní a nechutný postoj a odpovědi, což umocňovala prosba zoufalé paní, která má svou rodinu žijící v bojujících oblastech a neustále prosila o ukončení války, bombardování, zabíjení... - bez kladné reakce osoby "Bylo mi potěšením / ctí" - FUJ - Votápku!!!
  (paradoxně v pořadu zaznělo "ze strany války", musíme na Ukrajinu zbraně dodávat, abychom vás "uchránili")

  PS: pokud by někdo pochyboval o pravdivosti a objektivitě článku pana Mana, k posouzení - viz. linky.

  Jiří Karel


  http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150410/238573.html#ixzz3WuztcuDp

  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Jedu-do-Moskvy-a-zadny-velvyslanec-USA-mi-do-toho-nebude-mluvit-rozburacel-Milos-Zeman-stovky-lidi-Rekl-tez-cim-kroti-Americany-370819

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/215411030520010/video/

  OdpovědětSmazat
 8. Velký SOUHLAS s 22.29 a s 22.44. S M.Z. je od chvíle "zrady" amen - a lidé to tak cítí. Na jeho podporu už nikdo energii vydávat nebude - je to totiž úplně zbytečné. A média do něj budou i nadále kopat s rozběhem.... a proč vlastně ne?

  OdpovědětSmazat
 9. Začněme hledat „levicového“ kandidáta na prezidenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/zacneme-hledat-levicoveho-kandidata-na-prezidenta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co takhle Keller ??

   V.R.

   Smazat
  2. A co soudruh Kašuka? To je ten čurák se samopalem.

   Smazat
  3. Zloději křičí chyťte zloděje a čuráci označují slušné lidi za čuráky.

   Smazat
  4. Ono je mu líto, že nemá ten samopal...

   Smazat
  5. Pan Meduna je obyčejný "trouba", který čím méně toho ví, tím více blábolí ...

   Smazat
 10. Pan Votápek je hochštapler, který si hraje na diplomata. Když ho poslouchám, tak působí jako sňatkový podvodník, co si slintá motýlka.
  LadyAnn

  OdpovědětSmazat
 11. Pan Votápek plácá,plácá a plácá. Kdo ho platí?Když dělal konzula v Rusku to chrochtal blahem. Leze někomu do zadnice. Vážím si Zemana za svoje postoje a hájení naší malé zemičky.Jenom vydržet a vše to ustát .Okolo je hodně hajzlíků co toto nechtějí.

  OdpovědětSmazat
 12. Dobre ze na tu prehlidku nepujde, i tak je to paradna ostuda. Ale kdo ho bude hlidat, aby se v zemi levne vodky zase neozral jako cepelin ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste duševně zdráv ? Doporučuji vám začít se léčit ...

   Smazat
 13. Souhlas s 22:29

  Názory třeba inteligentů v Moskvě budou diferencovanější, ale celkově z nás tímhle kličkováním Zeman v očích Rusů dělá Švejky na druhou.

  Ostatně nejenom v očích Rusů. Takoví vodiči Šapira si udělají zcela správný závěr, že dědek v Čechistánu si bude i dál pouštět hubu na špacír, ale nakonec ho umíme decentně zarovnat bez větší škody. Jenom to se nakonec počítá, až budeme něco seriózně chtít, třeba vhodně dořešit Temelín, zapojení toho Čechistánu do vojenského plánování a tak.

  Už ho, můj milý Šapire, do konce volebního období necháme, jen dohlídni, ať mu média dál okopávají kotníky. On se s nima bude ňafat a Čechistánci se aspoň trochu zabaví.

  Jo a zapracuj tam na těch kandidátech, prosím. A radši už žádné profesory ani zombíky. Co takhle vybírat z toho jejich šoubyznysu ? Nejsou už tam na to zralí ?

  V.R.

  OdpovědětSmazat
 14. Děkuji za Váš článek i já jsem pocítila smutek, že zase ustupujeme velmoci, která touží po světovládě i za cenu rozpoutání celosvětového válečného i třeba jaderného konfliktu. NATO, vstup do něhož bez referenda je pochybně legitimní, nás nechrání před napadením, ale vyžaduje od nás jednat v geopolitickém zájmu USA. Proč nás nutí vybrat mezi nimi a Ruskem. Je nemorální a arogantní nám neumožnit mít svobodné vztahy s jakoukoli zemí. Kde je ta úžasnost západní civilizace, pravda, svoboda, demokracie? Zase se zkresluje historii. Všechny sdělovací prostředky a redaktoři se úzkostlivě bojí, aby se v rámci 70. výročí konce 2.světové války nemluvilo o obětech a vítězstvích sovětských lidí při porážce němekých okupantů, že právě Rudá armáda a sovětští občané nesli největší tíhu boje proti německému nacismu. Nikdo nečte Ilju Erenburga a Vasilije Grossmana. Zase je to u nás jako u svišťů, jak říkal Jan Werich, my hvízdáme, protože u nás se pořád nesmí o něčem mluvit.
  B.Vaňková.

  OdpovědětSmazat
 15. Já jsem nepocítila žádný smutek, bylo mi jasné, co se děje, nebylo to poprvé, už víme, s čím máme tu čest. Obviňovat z něčeho Zemana je nesmysl a zároveň přesně to, co oni chtějí. Ale mám takový pocit, že se děje přesně pravý opak, než by si Votápkové a spol. přáli. Lidem to dochází a začínají se tomu stavět na odpor, tak jako to bylo při prezidentské volbě. Jak někde řekla I. Švihlíková - prostě přetáhli nápřah, tzn. že to přehnali a mělo to přesně opačný efekt, než který se v lidech snažili vyvolat.

  OdpovědětSmazat
 16. Anonymní17. dubna 2015 10:48 - odpověď.
  Vážená paní Vaňková - NATO, vstup do něhož bez referenda je pochybně legitimní,????
  ------------------
  VSTUP DO NATO V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ LEGITIMNÍ NEBYL !!!!!
  OBČANŮ SE NIKDO NEPTAL !!!!
  TAK, JAKO ZA BOLŠEVIKA !

  OdpovědětSmazat
 17. Zeman nepřekvapil, je to jeho založení. Dělal kariéru v ČSSD, která ve své historii vždy zrazovala dělníky, lavírovala a spolupracovala s pravicovými stranami. On byl premiérem, když nás vláda a parlament ovládaný ČSSD vtáhnul do NATO, neprotestoval proti "humanitárnímu" bombardování Srbska ochuzeným uranem, je prostě stejné krve jako všichni ti paraziti co se opájejí mocí. Amen

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.