Reklama

středa 22. dubna 2015

Nenávist k Rusku některým lidem zatemňuje mozek

Jiří Paroubek
22. 4. 2015 Vaše věc

Známý „znalec“ zahraniční politiky a bojovník proti všemu ruskému K. Schwarzenberg varoval svět, že Putinovi jde o celou Ukrajinu a že ji bude mít.Do hlavy V. Putina sice nevidím, ale nechtěl bych ho takto podceňovat. Myslím, že ruský prezident velmi dobře ví, kolik by jej stálo „převzetí“ Ukrajiny jako celku, neboť je jasné, že ukrajinské finance bude jednoho dne někdo muset konsolidovat. Ukrajinští oligarchové to jistě nebudou a EU jedno Řecko stačí…

Myslím si, že předseda TOP 09 by se k podobným blábolům neměl snižovat. Nenávist k Rusku však bohužel nezatemňuje mozek pouze jemu, ale také například bruselským elitám. Ty proto chystají útok na Gazprom, zřejmě nejdrzejší ruskou firmu, která se stále zabývá tím, jak z Ruska dostat více plynu do Evropy, nebo alespoň její části. Chystaná pokuta ve výši až deseti procent tržeb navrhovaná pro Bruselem je pro Gazprom ve svém důsledku likvidační a jejím účelem je zničit tuto nežádoucí ruskou konkurenci. O svobodě obchodu tyto úvahy příliš nesvědčí.

A do toho všeho začalo na Ukrajině společné cvičení ukrajinských vojáků a amerických výsadkářů. Jak znám ruské generály, zcela nepochybně budou tuto provokaci ještě zveličovat a odpoví na ní provokací ještě větší. Myslím, že země NATO a Rusko by spíše měly společně hledat cestu, jak napětí na východě Evropy zmírňovat než jak ho eskalovat…

13 komentářů :

 1. Vím že ho (Paroubka) nikdo nemůže nutit,aby se vrátil zpátky do politiky,a trochu zatopil,těm darebákům,co zaprodávají národ,ale bylo by to zapotřebí.
  On jediný se nebál říct věci jak jsou na "plnou hubu".
  Jeho bych volil.
  David

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uran Plutonovič22. dubna 2015 15:31

   Hmm, myslím, že přesně on je ten typ jako Zaorálek. Když tupě zíráš do koryta tak se ti najednou progresivně změní myšlení a klidně obrátíš o 180.

   Smazat
  2. Nemyslím, že by byl až takovej blbec jako Zaorálek. Nosil sice svého času nos trochu nahoru, ale pořád mu to pálilo a měl zájem s touto zemí něco udělat ku prospěchu lidí. Což se o jeho nástupcích moc říct nedá. A myslím že by se měl vrátit.

   Smazat
  3. Já ho volila vždycky, škoda, že tam už není....

   Smazat
 2. Sám tam nic nezmůže a zmetků je tam plná sněmovna. Navíc - peníze na kampaň dostávají od sponzorů politici, kteří tím pádem už pracují v nějakém duchu závislosti. Proto je jedno, zda je tam Kalousv nebo Babiš. Nikdo z nich tam není za lid, ale pouze ze svých naprosto sobeckých zájmů !!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. rusové měli zabrat ukrajinu už dávno a vymítit vykořenit benderovskej fašizmus do jednoho zmetka porošenka s jacehňupem roztrhat mezi čtyřmi koni přesně podle jejich fašounských návodů !!!!!!!!!!!!
  novinka čapisráč v praze dostal dopis ze zlomenou tužkou !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. otázka pro 15.42- Kde jste četla o tom, že čapisráč v Praze dostal dopis ze zlomenou tužkou? Nikde jsem to nemohla najít.

   Smazat
 4. Známý „znalec“ zahraniční politiky a bojovník proti všemu ruskému K. Schwarzenberg varoval svět, že Putinovi jde o celou Ukrajinu a že on má zatím jenom polovinu ČR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že není daleko doba, kdy mu nebude patřit ani ten Orlík.A k Putinovi se Ukrajina přidá sama a ráda. Jenom jestli o takovou zničenou zemi bude Putin stát. Dagmar

   Smazat
 5. Evropan, který si přeje eskalaci konfliktu na Ukrajině je nejen prokazatelný sebevrah, ale potenciálním stoupencem genocidy obyvatel Evropy. Proto by její veřejnost měla mít eminentní zájem na tom, takové jedince izolovat v patřičných ústavech. A ne je mít v parlamentech, vládách, či generálních štábech. Troufám si tvrdit, že by nešlo možná ani o stovku internovaných a byl by v Evropě klid. Ať si jdou proti Rusku „ostřílení“ veteráni USARmy bojovat sami, alespoň pak bude v USA o jednu chorobu víc, třeba ji budou moc pojmenovat, „ruský syndrom“.

  OdpovědětSmazat
 6. A nyní k samotnému Paroubkovi. Už když jsem byl v letech 1990 až 1993 členem Horákova předsednictva Ústředního výkonného výboru ČSSD, patřil podle mých znalostí, Paroubek jednoznačně k politicky nejvzdělanějším funkcionářům té strany. Průběhem doby se navíc stal rovněž nejpracovitějším. Zemanem byl doslova šikanován za tu „drzost“ kandidovat po Horákovi na předsedu proti Zemanově „velejšitnosti“. Přesto se osvědčil jako dlouholetý zastupitel a později i náměstek primátora Prahy. Po odchodu Zemana z ČSSD prokazatelně uspěl jako ministr a konec konců i jako předseda vlády. Měl jen dvě nevýhody. Byl příliš sebevědomý a spoléhal jenom na sebe. Jako předseda ČSSD byl správně Komárkem charakterizován jako buldozer, který odsouvá z cesty veškerý balast. Jenže balast ve vlastní straně a spojené síly pravice nemohly strpět v zemi tak silnou osobnost, takže musel být zlikvidován. Velkou zásluhu na tom má rovněž Ústavní soud, který znemožnil předčasné volby. Ztráta Paroubka byla pro ČSSD nenahraditelná. Že to odskákal i Langr, který pikle proti Paroubkovi zosnoval a provedl, nemohlo být pro nikoho útěchou. Paroubek po volbách pak neměl tak zrychleně rezignovat, což byla chyba, která se nedělá, protože jde o přiznání porážky a to se vůdcům neodpouští, což si dobře zapsal za uši nevýrazný úředníček Sobotka.

  OdpovědětSmazat
 7. Ona to není nenávist -ona je to jen póza. Útočit verbálně na Rusko je dnes in, a český přizdisráč, panský slouha a snob hrozně moc chce být in. Snad si nemyslíte, že nadšení přívrženci kladiva a srpu byli nadšení? Byla to taky jenom póza. Vynášela lepší pozice, kariéru, plat, protekci pro členy rodiny a parchanty, a znamenala snadnější start k lepším korytům. Proto bylo tolik rudých nadšenců a jak se kolo obrátilo a koryta byla odvlečena zleva doprava, ukázalo se přesně, co je to za prašivou sebranku - ti paraziti se stranickými legitimacemi. Sami sobě nadávali do zločinců- "totalita, staré struktury, zločinci, apod" a zabalili se okamžitě do vlajky z pruhů a hvězd. Je to odporná, parazitická sebranka, a mělo by se to postřílet - nemá to vůbec žádný charakter ani čest. I ta nenávist k Rusku je póza, kdyby prachy začaly pršet tamodtud, to bychom viděli ukázkovou, typicky českou nenávist.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.