Reklama

čtvrtek 23. dubna 2015

Oddány Goebbelsovi

Lubomír Man
23. 4. 2015
Ano, hluboce oddány Goebbelsovi a jeho dvěma stěžejním zásadám propagandy zakrývat a odvádět pozornost jsou naše sdělovací prostředky. Českou tiskovou kanceláří počínaje, Českým rozhlasem a Českou televizí pokračujíce a všemi hlavními časopisy a novinami konče. Je to jedna velká lží zapáchající latrína, skládající se z desítek jednotlivých latrín menších. Co oficiální mainstreamové české médium, to lživá latrína, prohlašuji s plnou odpovědností za to, co říkám, a nechávám na jednotlivých médiích aby mě žalovala, pokud mají za to, že moje obvinění jsou lichá.


 Ale protože lichá nejsou, vím, že mě nikdo žalovat nebude, protože – pokud zkáze nepropadla dosud vedle oblasti mediální i oblast soudní – nemůže žádné médium v republice do sporu s mým shora uvedeným tvrzením vstoupit s nadějí, že by je bylo schopno vyvrátit. Protože fakta jsou až příliš přesvědčivá. Pro ilustraci zakrývání, jež považuji za hlavní rakovinovou sněť informativní praxe našich sdělovacích prostředků, uvedu pro dnešek jen vraždy politiků a novinářů z rusko-ukrajinské oblasti.

Jak známo byl 27. února v centru Moskvy dosud neznámým pachatelem zavražděn ruský opoziční politik Boris Němcov. Mediální smršť, jaká se našimi médií následně rozburácela, si všichni dobře pamatujeme, a pamatujeme si i otevřeně či méně otevřené náznaky z ní se ozývající, že za vraždou se viditelně rýsuje stín Ruska nebo přímo obrysy postavy prezidenta Putina – a koho taky prokristapána jiného, že ano? A ještě ve dnech, kdy toto protiruské řinčení inspirovalo k zázrakům pracovní přičinlivosti i obětavosti desítky našich presstitutů, byl na Ukrajině koncem února zavražděn Michal Chechetov, bývalý guvernér záporožského kraje z doby vlády Janukovyče a pro fašistickou vládu v Kyjevě tedy průhledný opozičník.

A hle! Ticho, neproniknutelné ticho se po předchozí vřavě s Němcovem rozklenulo nad českou mediální krajinou. Goebbelsovsky se Chechetova vražda prostě zakryla a ticho, jež po předchozím jekotu kolem Němcova, nyní řvalo, pak pokračovalo, i když se na Ukrajině vzápětí rozpoutaly nikoliv už jen jednotlivé vraždy, ale hotová vražedná jatka. 15. března byla ve Chmelnické oblasti zabita šéfredaktorka místních novin Netišinsij věstník Olga Morozová, když se proslechlo, že se chystá zveřejnit článek o podivném hospodaření v místních lesích. V březnu zemřel i třiatřicetiletý syn exprezidenta Viktor Janukovyč ml., když se údajně jeho automobil probořil na zamrzlém Bajkalu. Stanislava Melnika, exposlance Strany regionů, našla manželka v koupelně, zastřeleného loveckou puškou. 16. dubna padl střelou neznámého vraha Oleg Kalašnikov, bývalý náměstek Nejvyšší rady Ukrajiny a člen Janukovyčovy Strany regionů. Byl zavražděn i Alexandr Petrušenko, bývalý gubernátor Záporožské oblasti a taktéž člen Strany regionů. Někdejší vlivný poslanec Strany regionů Michail Čečetov zemřel, když vyskočil z okna svého domu. A hned po něm, 17. dubna, padl pod kulkou, vystřelenou z kolem projídějícího auta, i známý opoziční novinář Olesja Buzina. A téhož dne, aby jedna vražda denně nevypadala na místní poměry zbytečně skrovně, byl zastřelen šéfredaktor předního ukrajinského opozičního deníku Andrej Stěnin.

Krve tedy téměř až po kotníky, ale v našich médiích po nich ani slechu ani vidu. Šlo o mlčení z jediného důvodu. Totiž toho, že se ty vraždy odehrály nikoliv v Rusku, kde by byl pochopitelně důvod vytvořit z nich světovou ságu, podobnou té s Němcovem, ale že se odehrály na Ukrajině, kde je třeba naopak zatlouct je co nejhlouběji do místní černozemi. Protože novou pomajdanovskou Ukrajinu je nutno naší veřejnosti představovat systematicky i neúnavně jako zemi demokratickou a vrcholně spravedlivou – a to za všech okolností, dokonce i takových, které na Ukrajině panují v dnešních krví napojených dnech. Dělat cokoliv jiného, třeba pod rouškou požadavku pravdivého informování občanů, by bylo ránou do zátylku našich severoatlantických snah, kterými jsme Evropské unii, branné organizaci NATO a věrnému spojenectví s USA minimálně až do konce našich životů svatě povinováni.

28 komentářů :

 1. To me pripomina doby za valky a po valce, kdy lide strileli gestapaky a kolaboranty s nacisty. Zeby Ukrajinci reagovali na okupaci se zeme Rusy podobnym zpusobem ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dojdi se přebalit...

   Smazat
  2. Novinář je gestapák, kreaturo? AŤ píše cokoli, v demokratickém režimu má být konfrontován a usvědčován ze lži, pokud ji píše. Gestapáci jsou spíše ti, co vraždí bez soudů, bez důkazů. Tak si ty getapáky laskavě přeberte.

   Smazat
  3. Na Ukrajine probiha ruska agrese, tedy valka. Novinar asi gestapakem nebude, ale kolaborantem, udavacem nebo fizlem byt muze. Vzpomenme nechvalne znameho Julka Fucika.

   Smazat
  4. 20.48 mýlíte se, jde o ATO. A ohledně té odporné internetové stránky smrti, na které jsou uvedeny jako žádoucí k likvidaci i třináctileté děti, je třeba říct, že tady nejde o udavačství. Jejím základním smyslem je něco jiného. Čím více lidí na ni přispěje, tím více lidí bude cítit spoluvinu na zločinech a režimních vraždách a tím více budou přispěvatelé loajální současnému ukrajinskému režimu...

   Smazat
  5. Proč se lidi vůbec bavíte s tím nacistickým prasetem, co uráží národního hrdinu Fučíka? Jen do vás ryje, podsouvá vám , že jste náckové a komoušové a bůh ví co. O Ukajině jenom lže. Stojí vám to za to na něj reagovat?

   Smazat
 2. Proto jsem naše prolhané, manipulační sdělovací zcela vyřadil z pozornosti a čtu jen to, co není servilní unijní-amerikanizovaná žumpa! ČT nesleduji od Majdanu. Tím jsem docela v "obraze" a vojensky naprosto nepoužitelný!

  OdpovědětSmazat
 3. A že zatím se nikdo nezbavil tebe ty diskuzní kriple? Číháš jak blb na každý článek, abys mohl honem rychle na diskuze naplivat zasmrádlý obsah své tlamy? Vraždění novinářů je odporné a když se tak zamyslím nad těmi provokativními pitomci z Charlie Hebdo, a co se kolem toho rozprostřelo mediálních sraček a komedií! Účast politiků na pohřbu pitomců, kteří si otírali své špinavé bulvární zobáky o proroka Mohameda, a naše zasmrádlá media a pražská senkrůvna pardon kavárna uspořádaly hned výstavu toho hnusnýho bulvárního plátku, a na dalším čísle další novináři vydělali miliony - a teď je ticho.O Charlie Hebdo ani slovo - naše media napříč mediálním spektrem ovšem včetně publicistiky on-line jsou skutečně jen páchnoucí, zatuchlý kompost ale co my s tím? Media vlastní pracháči, kteří si přes pokleslou tiskovinu perou špinavé peníze, a ty slinty budou vycházet dál, a on-line slinty taky, stejně jako ta slintavka v TV - i kdyby to vůbec nikdo nekoupil, neposlouchal, a ignoroval, budou to provozovat dál. Pro ně je ztráta zisk, protože si ji odepíší v nákladech, a zaplatí o to nižší daně. To je ten paradox. Budou se ty slinty provozovat dál a není proti tomu žádná obrana - funguje to tak v celým světě, vlastní to prodejné děvky, a nelze od toho čekat nic seriozního stejně jak od prodejných děvek.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud by lidé chtěli střílet gestapáky a kolaboranty s nacisty, nežil by jeden člen kijevské vlády a minimum poslanců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vznikají otázky: Čeho všeho jsou naši řízení zločinci schopni a kam to spěje?

   Smazat
 5. Uran Plutonovič23. dubna 2015 20:37

  To bude nějaká diagnóza. Vím, že tam lžou a nic se nedozvím a i přes to na to čumím. Dlouho jsem vám vysvětloval, že je zbytečné se pokoušet o přestavbu v ČT. Vidím, že už všichni chápou marnost svého počínání. No tak teď je na řadě další krok. Prostě na ty sračky nečumte nebo jste masochisté? Jo chápu, platíte za to. No tak se s tím prostě smiřte a udělejte něco pro sebe a dívejte se na něco jiného. :p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já už se na ČT hodně dlouho nedívám a vůbec mi nechybí. Jenom mě štve, že je musím každý měsíc platit.....

   Smazat
 6. NEPLATÍM ČT a jsem v pohodě čumím na popkor-n(nova prima a pod.) a nebo čumím zde na informace o kterých si myslím že jsou asi pravdivé i když s trochou rezervy faktem je že Rusko z likvidací benderovců otálí
  a nechává je nechutně provokovat !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko nechce jít na rozdíl od Júesej do války. Ukrajinské fašisty nechá vyhnít aby byli smeteni hněvem samotných Ukrajinců. Občané Ukrjainy si musí sami udělat pořádek ve své zemi. Rusové nejsou tak hloupí, aby někam vlítli a byli za okupanty, jako bylo sovětské vedení (Afghánistán) nebo blbečci v NATO (Afgánistán, Irák, Libye, Sýrie, teď Jemen, předtím Vietnam). Zatím jsou všude za osvoboditele (Abcházie, Osetie, Arménie) a snaží se mít kolem sebe přátelské země nebo aspoň země spolupracující (Finsko). Myslím, že to je dlouhodobě správná politika. Takže doufám, že Rusové neztratí nervy a nepřeválcují ta fašistická prasata v Kyjevě. Vždyť ti kryplové Poroš, Jac a další si o malér sami říkají.

   Smazat
 7. Kolonizace myšlení

  http://www.literarky.cz/blogy/jii-batk/19758-kolonizace-myleni-

  OdpovědětSmazat
 8. Lubomír Man poukazuje jen na zlomeček mediálních špinavostí v ČR, Evropě a vůbec celém světě. Podvod pomocí lží, polopravd, manipulací, vytrhávání z kontextu, cenzurou či mlčením se stal v politice a marketingu běžnou metodou politiků, žurnalistů a podnikatelů (manažerů). Tato špinavá lavina se valí i do vědeckých kruhů a školství, zasáhla pracovníky ústavů i studenty a žáky. Lumpové se bez zábran rozběhli světem, násilí se přežilo, je příliš okaté a stalo se odsouzeníhodným, proto - ať žije podvod. Konečně se Homo sapiens jasně oddělí od zvířat - už nevítězí nejsilnější, nýbrž největší podvodník. A lumpárna se tak otevírá širokým lidovým vrstvám - už totiž nemusíte být bivoj nebo rambo. Lumpem rychle a snadno, bez posilovny, fitness a fyzické dřiny. Stačí povzbudit fantazii a vymýšlení a potlačit morálku. Možná, že to vysvětluje zatím nedostatečně vysvětlené globální oteplování - je-li pravda, že na každou svini se vaří voda, tak při takových počtech se to musí v počasí na zeměkouli nějak projevit :)
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvěle řečeno. Bohužel je to tak.

   Smazat
 9. Mlčení neznamená, bohužel, jenom to že chci vylepšit něčí obraz, znamená to především souhlas s tím, co je zamlčováno. Je to souhlas s vražděním opozice, se zavíráním nebo jen zmlácením nepohodlných. Mlčící novinář je největší lidská špína, který musí mít opravdu hroší kůži a potlačenou morálku, aby mohl vůbec svoji práci dělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 22,04 hod.
   Nejen mlčící novinář je špína, ruce si pošpinili statisíce obyvatel Francie, Británie a Itálie, když neodsoudili amíky vyvolaná jatka v Sýrii, když mlčeli k napadení a rozvrácení Lybie, když neberou na vědomí uměle vyvolané kmenové a náboženské války v Africe mající usnadnit vykořisťování přírodního bohatství atd. Teď se nám to vše vrací ve formě nájezdu zoufalých lidí do Evropy. Zdá se, že špičky v USA plánují rozvrátit celý svět, včetně Evropy a není síly, která by jim v tom zabránila, protože politici jsou zaprodaní.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. O tom jak s naší civilizací hodlá naložit to jedno procento ovládající svět si přečtěte brilantní článek od Petra Hájka na Protirpoudu. To jsme měli vědět před čtvrt stoletím.

   Smazat
 10. Budeme zde střílet Ukrajince s banderovskou vlajkou, když vyrazí do demonstrací na naše náměstí, ti Češi, co byli jimi zavražděni, si to snad zaslouží.

  OdpovědětSmazat
 11. Existuje mnoho dalších zásad manipulativní propagandy a autorem uvedené dokonce nejsou ty nejnebezpečnější, protože jsou až příliš průhledné. Dneska jsem si kupříkladu uvědomil jinou, pro kterou nemám zatím ani pojmenování a tak ji uvedu na příkladu. USA, Británie a Kanada už se nesnaží zapírat svou vojenskou angažovanost na Ukrajině a tak ji prezentují jako přítomnost instruktorů, kteří cvičí domácí vojáky v ovládání zahraničních zbraní. V tutéž dobu propagandistická centra zmíněných států ale vyprodukovala informace o tom, že v Rusku se pro zájemce z Polska a pobaltských zemí pořádají letní hry, jejich cílem je vojensko-vlastenecký výcvik především mládeže. A nejen to. V loňském roce prý proběhlo v Rusku několik polovojenských letních táborů „Sojuz“, kde se ruská mládež z bývalých republik SSSR učí nejen ovládání zbraní, ale i principů informační války a dokonce i Ruský výklad dějin. Pro mne je nejzajímavější fakt, že takové tábory se organizují už skoro deset let, ale až nyní a to právě podtrhuji, že právě teď, je o nich účelově informována veřejnost světa.

  OdpovědětSmazat
 12. Ano ,česká media si vzala za vzor způsob propagandy Goebbelse , nejdříve jeho způsob vymývání mozků a dnes se mu již blíží i obsahem dezinformací.Myslel jsem si, že k novému masívnímu nástupu fašismu po předešlých zkušenostech již nikdy nemůže dojít, bohužel k němu za podpory vládních politiků dochází v přímém přenosu. V čele snah o restauraci fašismu stojí USA které se paradoxně pyšní Sochou svobody a evropští politici se stále tváří že se nic neděje.Opakuje se situace ze 30 let minulého století kdy se dral k moci Hitler.Dost dobře nevím ,proč například Merkelová a Hollander ale i naši politici dnes ještě oslavují 70 výročí porážku fašismu . Vždyť dnes v podstatě totéž podporují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesné, dík.

   Smazat
  2. Souhlasím a dodávám: asi proto Merklovka a Holland i jiní nejedou na přehlídku do Moskvy. A fašisté tleskají.....

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.