Reklama

neděle 19. dubna 2015

Oles Buzina - porazil pravdou "Ukrajinskou pravdu" a proto byl zavražděn

19. 4. 2015, Petr Ďoubalík


Ukrajinský publicista a spisovatel Oles Buzina byl 16. 4. 2015 zastřelen v Kyjevě, před domem, kde bydlel. Je další obětí šíleného seriálu vražd nepohodlných politiků a novinářů. Ukrajinsko - euroumajdanská demokracie v praxi. Mnoho našich známých osobností ji pomáhalo nastolovat, přikrmovat - tu radou, tu ušankou, tu sušenkou, a následně ji sveřepě obhajují a zavírají obě oči, když se morduje. Tyto vraždy tedy padají i na jejich vrub, oni to vědí a my si jejich jména pamatujeme. Vraždami se pučistický režim zbavuje vlivných oponentů a tvrdě zastrašuje celý národ, protože ten se sice pomalu, ale přesto, nebezpečně probouzí.


Buzinův web přináší informaci o jeho posledním úspěchu: zvítězil v hlasování posluchačů rádia nad "Ukrajinskou pravdou"
13. 4. byl Oles Buzina pozván do ukrajinského rádia "Vesti". Bylo to jeho poslední veřejné vystoupení. Za 3 dny byl zavražděn. Zde je video z tohoto vysílání (zdroj: politikus). Je v ruštině, omlouvám se, není v mých silách ho překládat celé, proto přidávám alespoň stručný komentář, viz níže.

Oles Buzina měl co říct. Proto ho raději nikam nezvali. Když zjistil, že by se měl jen podepisovat pod články, které stvořil na zakázku někdo jiný, prásknul dveřmi a dál pokračoval na svém webu. Pokusili se mu přistřihnout křidýlka - připravili si několik osvědčených lží a mazaných otázek a pozvali ho do studia rádia "Vesti".
Sám Buzina v úvodu řekl, že "Vesti" jsou jediné rádio, kterému se dá věřit, ale pak se asi nestačil divit.
Je nesmírně poučné sledovat chování obou moderátorů pořadu. Jsou nervózní, jsou pod tlakem, nedaří se jim plnit zadání. Sledujte "řeč těla" moderátorky, mluví za vše. Když jde odvaha Buziny nad jejich nejčernější očekávání, přetloukají ho skákáním do řeči a v krajních případech mu asi 3x vypnou mikrofon. I tak se mu podaří vyvracet jejich lži a říct mnoho nepříjemných věcí. Moderátoři se chytají stébla a neplánovaně (?) navrhují udělat hlasování, komu posluchači víc věří: Buzinovi (a jeho soukromému amatérskému webu) nebo "Ukrajinské pravdě" (supervlivnému médiu Ukrajiny). V závěru vysílacího času jim Buzina stále víc zatápí, proto už ho nenechávají dokončovat věty a upínají se k poslední záchraně - k výsledkům hlasování. Pak ale výsledek jen "odfláknou" konstatováním, že to vlastně skončilo plichtou, téměř 50 na 50. Sice potichu oznámí i přesnější čísla (56%, 44%), ale tak, že posluchač vlastně ani neví, komu patří který výsledek. Hádáte správně - Buzinovi věřilo 56% volajících. Možná právě za tuto výhru zaplatil životem. On sám o tom ještě stihnul napsat:
zdroj: web buzina
Web Buzina.org předhonil "Ukrajinskou pravdu"
Oles Buzina byl ve vysílání rádia "Vesti". Skvělé vysílání. Vyvrátil několik hromad lží o sobě. Také lží z webu "Ukrajinská pravda", který nazval ORGÁNEM dezinformací.  Říkal, že je to velmi pohodlná pozice - svádět vše v Ukrajině na Putina. Úd se nepostaví - Putin je na vině. Žádný orgasmus - Putin také na vině.
Jen to nevysvětluje celou situaci. Zjednodušení do absurdity. Moderátoři navrhli hlasování: komu víc důvěřují posluchači rádia "Vesti"? Buzinovi nebo "Ukrajinské pravdě"? A co myslíte?! Naše stránky porazily požírače grantů (грантоедское кубло)! Webovým stránkám Buziny důvěřuje 56% posluchačů. A nás přitom nikdo neplatí. Vše děláme jen z nadšení. Stačí říkat PRAVDU, která, jak víme, státní příslušnost nemá.
dnes v Moskvě

V Moskvě se dnes konalo smuteční shromáždění nedaleko ukrajinského velvyslanectví.
zdroj: rusvesna
A našlo se i dost odvážných, kteří přinesli a zapálili svíčku v Kyjevě, před domem, kde bydlel Oles Buzina a kde byl zastřelen.
zdroj: rusvesna2
V Kyjevě se loučili s novinářem Olesem Buzinou s heslem "Bandité u vlády"
19. 4. 2015 - 16:00 
Na poslední cestu přišli vyprovodit zastřeleného žurnalistu a publicistu Olese Buzinu nejen jeho blízcí, ale i fanoušci jeho díla.
Nebyly vyšetřeny vraždy na Majdanu, v Oděse, "sebevraždy" politiků... Je tedy pravděpodobné, že nebude vyšetřena ani vražda Olese Buziny.

11 komentářů :

 1. Uran Plutonovič19. dubna 2015 20:56

  Nechci být prorokem, ale brzy se to stane na Ukrajině běžným standardem a nikoho to nebude vzrušovat, stejně tak jako vraždy a mučení civilistů na východě. Zvykněte si.

  OdpovědětSmazat
 2. A koho vzrušovali a vzrušují americké tajné "humanitární" mučírny? Koho vzrušují různé barevné "majdany" v různých zemích? Koho vzrušují false flag? Koho vzrušuje vraždění a znásilňování v různých zemích? Lidská mysl otupí a je zahlcena třpytkami a nesmysly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé ztrácí lidskost. Zajímají se jen o sebe. Stáváme se neskutečně sobeckou a tupou smečkou. Kam toto povede?

   Smazat
 3. Všechno to ukazuje falešnost všech hesel o humanismu, demokracii a lidských právech. Jsou to všechno jenom účelové kecy. Jak pravil Goebbel: "Účel světí prostředky". A vo tom to celé je.

  OdpovědětSmazat
 4. Hlavně že kvůli Politkovské se dělaly semináře a stávky a hladovky, kde je teďka PEN klub, proč mlčí předseda?

  OdpovědětSmazat
 5. Kdepak Goebbels, už Machiavelli - a ani to o stokrát opakované lži neřekl ... www.ontola.com/cs/di/ucel-sveti-prostredky ... www.nassmer.blogspot.cz/2012/12/jak-je-to-vlastne-se-stokrat-opakovanym.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100x opakovaná lež ... - to je nad citát od Barnuma.

   Smazat
 6. Malá oprava anonyma 7.04
  Snad budou Ti co vyvolali tuto válku a vraždění jednou potrestáni.
  David

  OdpovědětSmazat
 7. Je spousta špatných věcí které se dějí.Je to chyba především těch,kteří
  berou informacejen tak z lehka.Nestarají se-mně se nic neděje-vše je v
  pořádku.Zatím se vezou,jsou v klidu.Otázka je---CO SE MUSÍ STÁT,ABY SE TI SPÍCÍ PROBRALI. Mezi tím se silně pracuje na mládeži-chcešli ovládnout společnost,podchytni mládež.Co dnes dělá většina mladých-odpovězte si.Jim vůbec nedochází oco se dnes vlastně začíná bojovat.Je načase aby se vzpamatovali.Je to jejich budoucnost-v jaké společnosti chtějí žít a vychovávat své děti.Ze západu se toho tolik k nám valí--USA MAJÍ NAHNÁNO---doma mají plno problémů.finance se jim hroutí-každou chvíli mohou být na dně.většina ví,že rasismus tam stále je,cíleně ožebračují čím dál víc své lidi-špehují je-odposlouchávají je-vraždí je-postavili na 800 táborů--
  FEMA--kam mají v plánu nahnat lidi při nepokojích a pak je zabít.-tisíce rakví mají nachystáno.-takto bych mohla pokračovat dál......A přesto se
  najdou lidé,kteří fandí USA-myslí si ,jakou demokracii tam mají-a nebo
  kolik jim to hodí peněz.Mezi tím se v mnohých oblasech bojuje--vraždí se lidé pro zájem elit-zájmy země-všichni víme že to je -kdo jiný než USA-NÁS POVAŽUJÍ ZA SVOJI KOLONII-nyní pří návštěvě USA slíbil
  Babiš navýšení vojenských výdajů a tak se ptám--Máme tak slabou vládu,která jenom poklonkuje USA--EU--nenajde se ve vládě člověk,
  který by se tomu všemu postavil a nebo je tu jenom prezident.Musíme být v NATO a být součástí okupantů.TAKŽE MLADÍ PROBUDTE SE--LM

  OdpovědětSmazat
 8. pocity z posledního interview
  a) sebejistota a bohorovnost těch novinářů je děsivá... je zvláštní, když se ocitili bez argumentů a nezbylo jim v diskusi nic.... prázdnota célé propagandistické kampaně kolem majdanu se ukazuje v plné nahotě - z cílů a proklamací starých 1 rok nelze obhájit ani jedinou - jako metoda "rozhovoru" s druhým člověkem použito kromě cíleného lhaní především ironizace, shazování, diskreditace a nakonec vypínání mikrofonu... Jaký to má smysl s takovými reportéry mluvit těžko říct. Tím spíš, když oni mají zásadní výhodu - dokud plní zadání, smrt jim nehrozí...
  b) trochu mě děsil vstup jediného telefonujícího posluchače do vysílání, nedával vlastně žádný dotaz k tomu, o čem se hovořilo - připadlo mi to spíš jako varování a stopka a nikdo v té chvíli nevěděl, že je to varování poslední...
  c) nějak je těch posledních interview příliš moc a nikoho to ani v tisku ani v orgánech EU či OSN nezajímá

  OdpovědětSmazat
 9. Vítejte v Nulandistánu: Propaganda a krize na Ukrajině
  Welcome to Nulandistan: Propaganda and the Crisis in Ukraine

  ZEMĚ: Kanada
  ROK: 2014
  DÉLKA: 85 minut
  REŽIE: Mahdi Darius Nazemroaya
  JAZYK: angličtina
  TITULKY: české
  Dokument o Nulandistánu, fiktivní zemi vytvořené z Ukrajiny, rozebírá propagandu USA v souvislosti s krizí na Ukrajině a jejich rostoucí frustraci z ruských médií, především RT (Russia Today), které zpochybňují jejich výklady situací. Ukazuje, jak byly skutečné události zneužity ve prospěch propagandy zahraniční politiky USA a tlaku na Rusko.

  Ke shlédnutí online.
  http://www.mustwatchtv.cz/1-spolecnost/255-vitejte-v-nulandistanu-propaganda-a-krize-na-ukrajine/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.