Reklama

sobota 4. dubna 2015

Paříž poprvé obvinila Kyjev z nedodržování Minských dohod


4. 4. 2015    zdroj
Kyjev neplní povinnosti při politickém urovnání na východě Ukrajiny. Takové připomínky vznesla podle francouzského deníku Le Monde Paříž vůči Kyjevu, když mu vytkla porušení Minských dohod.


"Prezidentovi Ukrajiny Petru Porošenkovi se nepodařilo přijmout zákon, který by zaručil uspořádání místních voleb ve východních oblastech země a aktivní decentralizaci, uvedl francouzský list s odvoláním se na zdroj z okolí francouzského prezidenta Francoise Holanda. Kyjev stanovil takové podmínky, které nebyly předpokládány Minskými dohodami."

Podle francouzského deníku vzbudilo mimořádnou nespokojenost Paříže usnesení přijaté Nejvyšší radou. Podle dokumentu může Donbas získat zvláštní status až po komunálních volbách. Ale takové dodatečné podmínky odporují Minským dohodám. Podle deníku se to stalo příčinou pro kritiku Západu, který "začíná projevovat podráždění a připomíná, že podpora není bezvýhradná."

V důsledku toho, poznamenává Le Monde, bude mít odklon Kyjeva od Minských dohod nepříznivý vliv na diskusi o ústavní reformě na Ukrajině, která by měla být dalším krokem při vnitropolitickém urovnání.


Pro Novu republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Chápu Porošenka. Kdo by je volil po genocidě pořádané místními židogarchy.

  OdpovědětVymazat
 2. Ruske zlato ....

  Vcera bylo otevre doznano z Londyna, ze Carske zlato co car Nikolaj dal pro Ligu Narodu (tak jako cinsti starsi investovali penize ....) bylo Rothschildem a jeho sionistickymi bankeri ukradeno - misto toho Rothschild zosnoval a sponsoroval bolshevickou revoluci aby svrhl cara a odstranil svedka zlata v Londyne, Parizi a NY. Pak nasledovala 1 sv valka - 2sv valka , studena valka, vse namereno proti Rusku s cilem odstranit svedky kde je carovo zlato (plus chteli samosebou plundrovat cele Rusko znovu a znovu....). Pak USA-Francie-Anglie nasadily Wantu aby znehodnotil rusky ruble - tak ze vykradli Sovetsky Svaz a castecne Vychodni Evropu.....

  Putin chce carovo zlato zpet - to je jedinny duvod toho co se deje kolem Ruska, Ukrainy, Cecenska, Gruzie, Syrie, atd......

  Tazeni na Rusko Rothschildem a jeho sionistickych bankovninch kohort je duvodem vsech valek v kterych Rusko bylo napadeno poslenich 100 let .... (necitaje Napoleona....)

  Francouzi vraceji zlato zpet - proto jim Rusove zpetne dali zakazku MISTRAL lodi, jako diplomaticke 'DEKUJEM' z Anglie jsem neslysel nic, pokusim se to zjistit.....(vse vypada ze NY a Londyn......vedeny Rothschildem... nemaji zajem vratit Rusku nic .....) Evidentne Nemci vratili lup z 2sv valky Rusku a je jim otevrena brana ke spollupraci s BRICS.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastimile,to je velmi zajímavé,co říkáš.
   ....věřím tomu též.
   Můj dědeček VŽDYCKY tvrdil,že cara zamordovali židi pro peníze a bohatství Ruska se také vždycky chtěli zmocnit...
   Stalin je likvidoval jako šváby(čistky a tzv.
   schauprocesy)proto ho také démonizovali víc,než si zasloužil...
   Ono se to všechno ,zaplaťpánbůh, odhalí
   proto takkopou okolo sebe .je to nechutné...
   jak tady jednou někdo ve fóru řekl velmi moudře:"nejdřive se lidé budou ptát KDO jsou
   ty "finanční elity",potom se budou ptát JAK se jmenují a potom KDE bydlí.....
   a už to bude brzo...
   jituš

   Vymazat
 3. Pozdě, prezidente, dostals 2x těžce na zadek při volbách, tak měníš taktiku. Až vrátíš lodičky, tak se zeptej, co na to říká obyvatelstvo.

  OdpovědětVymazat
 4. Jako co s tím má Porošenko ? Zákon pozměnila a odhlasovala ta smečka zombií, co se slejzá v Radě. Porošenko není svatoušek, ani hrdina. Občas vypouští plamenné proslovy, ale obecně ... sedí v kajaku uprostřed peřejí. A z těch, kdo mají moc něco na Ukrajině řídit, je asi nejméně "postižený". Možná teď - jak se situace vyvíjí - chápete Zemanova slova, že on by na Ukrajině volil Porošenka. Není vše černé nebo bílé.
  koloděj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím hlavně s poslední větou. Lidé, a to i ty inteligentní, často k černobílému vidění sklouzávají. Zejména tam, kde nemají dostatek přesných informací o skutečném stavu věcí si to vakuum vyplňují svými zjednodušenými domněnkami. Takto posuzují ostatní, sami sebe však vidí barevně. Takže diskutéři, bacha na to. I vy sami sobě můžete ledacos nalhávat a zavádět se do slepých uliček, protože byste měli rádi svět přehledný, hezky rozdělený na dvě hromádky - špatnou a dobrou. Někdy se tyhle dvě hromádky ale překrývají a taky záleží, kdo, kdy a kde to právě posuzuje. Mějme otevřenou mysl i srdce a buďme k ostatním tolerantní alespoň tak, jako jsme sami k sobě.

   Vymazat
  2. hrabě Kocharowski4. dubna 2015 13:17

   Jednoznačně souhlas, ale jsou mezi námi tací, kteří "přesné informace o skutečném stavu věcí" vědomě odmítají jako kremelskou propagandu, nebo to napsal bolševik, anebo Putinem placený agent, a na internetu jsou samé lži, protože slepě věří médiím, v ten pohádkově jednoduchý, černobílý svět, rozdělený dle osy dobra a zla a oni stojí vždy pevně na straně Dobra. Dobrá Amerika a Západ, odjakživa a navěky, totéž, ale špatné a zlé Rusko. Ti lidé nejsou zlí, ale tím, že odmítají, nebo nejsou schopni vidět svět v neustálém pohybu jako střet zájmů především velmocí, nevědomky napomáhají evidentnímu zlu. Jsou to užiteční idioti, ochotní se nechat zneužít k nevídanému zlu. Vidí USA a Západ jako dobrodince napříč dějinami, a jsou ochotni si radostně utahovat opasky, a ve jménu "dobra" tlačit tvrdě Rusko ke zdi. Jakýkoliv argument se od nich odráží jak hrách od stěny.
   S takovým materiálem se bohužel nedá nic dělat, s vírou se nedá bojovat.

   Vymazat
 5. 70let míru v Evropě skončilo .Ti , kteří poslední válku zažili už většinou nežijí a jejich potomci už na ty hrůzy zapomínají a nedělají nic pro to aby se něco podobného už nemohlo opakovat .Konkrétně Češi si myslí , že se jich to netýká a jsou v pohodě . Snad se proberou až jim začnou bomby padat na hlavy , ale to už bude pozdě . Spoléhat se na USA , že nás ochrání je jen iluze . Snad to potom pochopí i ti politici , kteří tomu taky věří v čele s Kalouskem a Šláfenberkem .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 13:11
   Mohu potvrdit, patřím k těm kteří ještě nestihli zemřít. Je to přesně tak, jak píšete.
   Spoléhají se, ti mladší (skoro i mé vlastní děti), na ochranu toho, kdo je do záhuby žene.
   A politici? Ti už nejsou chápat, jak vidno, schopni. A při tom rozhodují. To je jádro tragédie.
   Děda.

   Vymazat
 6. Máte pravdu . Mám dva vysokoškoláky . Učí se plno věcí které nebudou potřebovat . Myslí si že nás osvobodily jen amíci . Děda měl plno metálu z východu . Ovšem oni žijou v jiném světě . 70 let od války . Kdo to tu slavi kromě prezidenta . Miloš=htdina . Němcová demokratka století .

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.