Reklama

pátek 24. dubna 2015

Porošenko povolil georgijevské stužky i vlajky s hákovými kříži


24. 4. 2015    zdroj
Ukrajinci, kteří se narodili ve stejný den jako Lenin, nebudou stíháni: Rada zmírnila zákon o dekomunizaci, který byl přijat 9.dubna... Z podnětu bloku prezidenta, který neriskoval podepsat zákon, zakazující veteránům nosit řády a lidem žít v bytech, získaných v dobách SSSR, odhlasovalo 23. dubna 232 lidových poslanců změny do zákona o odsouzení komunistického a národně-socialistického (nacistického) totalitního režimu na Ukrajině a zákazu propagace jejich symboliky. Tím spíš, že on-line sítě ostošest šíří fotografie Ljaška, Avakova, bohoslovecké Tymošenkové s georgijevskými stužkami na hrudi: do nedávné doby ukrajinští politici slavili 9. květen ověnčením se totalitními symboly.

Jak vysvětlil předseda parlamentu Vladimír Grosman, změny jsou zaváděny v souvislosti se zjištěnými nesrovnalostmi v dokumentu. Jsou odsouhlaseny s vedoucími všech frakcí koalice. Ve skutečnosti se Porošenko prostě neodvážil podepsat daný dokument, protože se obával exploze lidového pobouření a protestních akcí 1. a 9. května: podle sociologických průzkumů chtějí 3/4 Ukrajinců slavit Den vítězství. A zákon zakazoval veteránům nosit řády a řádové stužky, nosit vlajky vítězství atd.

Nyní prezident "rozmotal klubko": v souladu se změnami se zákaz používání komunistické symboliky netýká dokumentů mocenských orgánů a místní samosprávy, které byly vydány do roku 1991, originálů bojových zástav, státních vyznamenání a náhrobků. Muzea a knihovny mohou také klidně spát: nebudou je pálit a ničit, jak to slibovali ukronacisti. Komunistické a sovětské symboly jsou povoleny pro použití v muzeích, na výstavách, v knihovnách, a také v uměleckých dílech, která byla vytvořena před nabytím účinnosti zákona. Vědci se také nemusí znepokojovat: zákon nebude rozšířen na proces vědecké činnosti, zejména v oblasti výzkumu. Jurij Lucenko, který vyzýval k plivání na hroby sovětských vojáků včetně vlastního otce, je také zahanben: není zakázáno používání symbolů na náhrobcích, které jsou na pohřebištích z doby rekonstrukce historických událostí.

Soukromé a archivní sbírky, stejně jako objekty antikvárního obchodu zůstanou nedotčeny, tím spíš, že celý Andrejevský svah je zahrnut ušankami střihu z roku 1943, buďonovkami a hodinkami pro velitele, což cizinci s oblibou nakupují. Předdefoltní a ožebračená Ukrajina potřebuje valuty více než boj s přízraky komunismu.

Nicméně, na nacisty poslanci také nezapomněli: svastika a "lebky" jsou legalizovány, takže například karatelé z "Azova" mohou neohroženě chodit s nacistickými vlajkami a emblémy po ulicích, pořádat shromáždění a zastrašující akce - za propagandu se to nebude považovat. Nové změny zákona umožňují použití komunistických a národně-socialistických (nacistických) symbolů za předpokladu, že to nepovede k propagaci trestuhodného charakteru komunistického režimu 1917-1991 a nacistického totalitního režimu. Jinými slovy řečeno, je to časovaná bomba, která zaburácí 9. května, kdy se proti sobě střetnou lidé s georgijevskými stužkami a hákovými kříži. Ani jedno ani druhé není zákonem zakázáno, což znamená, že jsou vytvořeny příznivé podmínky pro vypuknutí občanského konfliktu v "jednotné zemi"…
Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


16 komentářů :

 1. a za peníze EU staví koncentrační tábory

  OdpovědětSmazat
 2. Nu jestli z tohoto nebude válka tak už nikdy. Jen totální trotl může nechat propagovat nacismus. A nejlepší je, že nacismus jede . USA, Polsko, Česká rep. Německo, Francie, Británie a samozřejmě Lotyšsko, Ukrajina .
  No raději socialismus s lidskou tváří, než kapitalismus s hakenkrajcem

  OdpovědětSmazat
 3. Už chybí jen Hlinkovci , ustaše atd . Tak to bude karneval .

  OdpovědětSmazat
 4. Nacismus vítězně táhne světem. USA - pobaltí - Ukrajina....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zapomínáte na podporu naší vlády a celé EU ! Nikdy jsem nepocítila takovou beznaděj a nicotu!

   Smazat
  2. Přesně a krátce vystižené, mám ten samý názor, beznaděj a nicota, která nás pohltí.To vše zmizí, pokud ti nadlidé z SSA zmizí i se svými válečnickými plány a svými konvoji z Evropy!!!Potom zbývá Zadolárkovi na státní vlajku doplnit tu podporovanou svaztiku.

   Smazat
 5. Anonymní25. dubna 2015 7:01
  Na Ukrajine byly zlikvidovany uz skoro vsechny sochy masoveho vraha Uljanova. Slozite se komunisti na nove ?
  ------------------------------
  A co takhle složit se tobě na mozek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten ho nepotřebuje ,za něj myslí americký nadčlověk !

   Smazat
  2. Odmítám,na blbce už dávno nepřispívám. J.

   Smazat
 6. Proboha lidi vidíte ,co se to za sračky pohybuje mezi náma? Chudý duchem, IQ 36, zřejmě se vrátil z hospody opitý pod obraz.
  Co je možné si myslet o takovém vykramovanci. Ty si se nemohl ani narodit, ty ses musel jen vyskytnout.Matka Tě mosela potratit v přespolním běhu. Tebe je možné jen politovat. Chudáčku. Pro 7:01 a ostatní příspěvky. Všem je Jasné, že většinu jsi psal ty. TROTLE.

  OdpovědětSmazat
 7. A protože to podporuje EU, tak to bude správné a konečně začíná vítězit pravda a láska nad lží a nenávistí.

  OdpovědětSmazat
 8. Ve svém okolí udělám vše, aby bývalé i současné vládní strany za posledních 20 let nedostali žádný volební hlas a to ani na regionální úrovni.
  Volič.

  OdpovědětSmazat
 9. A něco k odlehčení k reklamní tuposti tady na stránce dole. Blogerka zhubla za 4 dny o 23 Kg. To je 5 3/4 kg za den a to znamená 239,58 g za hodinu a z toho logicky plyne, že skončila na psychiatriii nebo na IPCe, protože trpála obsedantní poruchou jako anorektičky a nebo se jí zhroulit oběhový a energetický systém těla. Dnes ovšem dosáhla světového rekordu v hubnutí a vypada takhle krásně: http://en.wikipedia.org/wiki/Chauchilla_Cemetery
  Martin von Brünn

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba ji uřízli nohu:)))) Někdo zase umí dělat dluhy co se nemusejí splácet a zařídí i důchody ze zisku ČEZ a taky se najde spousta idiotů co tomu věří.

   Smazat
  2. S těmi dluhy co si nasekal se raději nechlub, Pepku.

   Smazat
 10. Nacismus vítězně táhne světem. USA - pobaltí - Ukrajina....+ČR. Sem taky přijde, ani si neuprdnem. Masmédia již mají pod kontrolou a zázemí, jak vidno z řady příspěvků, již taky mají.Zválcují nás, jak už to fašouni mají v genech a jak to ti psychopati dovedou. Proti nim nemáme šanci, což je historicky dokázáno a dokazujeme to permanentně. Naši politici to dávno pochopili a novináři taky, takže hlavně a především - jejich zásluhou a přičiněním.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.