Reklama

pátek 24. dubna 2015

Pravda je nepřítelem Washingtonu

Paul Craig Roberts
24.4.2015   Zvědavec

Americký poslanec Ed Royce (R, CA) pilně pracuje na zničení možnosti, aby v USA mohla být říkána pravda. 15. dubna na slyšení před sněmovním Výborem pro zahraniční záležitosti, jehož je Royce předsedou, využil Royce dvou méně významných mediálních prodejných děvek, aby mu pomohly předefinovat všechny, kteří mají výhrady vůči lžím Washingtonu, na „hrozby“ patřící k vyšinutému pro-ruskému propagandistickému kultu.


Problémem Washingtonu je, že zatímco Washington ovládá tisková a televizní média v USA a svých vazalských státech v Evropě, Kanadě, Austrálii, Ukrajině a Japonsku, Washington nekontroluje internetové stránky, jako tuto, jako RT, nevazalských států. Následně jsou lži Washington vystaveny zpochybnění, a jak lidé ztrácí důvěru v západní tisková a televizní média kvůli propagandistickému obsahu, agendy Washingtonu, které závisí na lžích, trpí rázným sešupem.

Pravda probublává propagandou Washingtonu. Konfrontována s možností ztráty kontroly nad každým vysvětlením si Hitlary Clinton, Ed Royce a zbytek náhle stěžují, že Washington „prohrává informační válku“. Velké sumy tvrdě vydělaných peněz daňových poplatníků budou nyní použity na poražení pravdy lžemi.

Co dělat? Jak potlačit pravdu lžemi, aby zůstali u vesla? S odpovědí přišel Andrew Lack, Royce a kol., tedy předefinovat lidi říkající pravdu jako teroristy. Tedy přirovnat RT a „disidentské“ internetové bloggery k Islámskému státu a teroristické skupině Boko Haram.

Royce rozšířil svoji definici teroristy tak, aby zahrnovala i disidentské bloggery, jako Chrise Hedgese, Johna Pilgera, Glenna Greenwalda a zbytek z nás, kteří máme námitky proti podvodné realitě, kterou Washington vytváří, aby sloužila nevyjeveným agendám. Například pokud Washington chce nafukovat zisky vojensko-bezpečnostního komplexu, výměnou za příspěvky na politickou kampaň, nemohou to politici říkat. Místo toho tvrdí, že Amerika bude ochráněna před nebezpečným nepřítelem či zbraněmi hromadného ničení zahájením války. Pokud politici chtějí prosadit americký finanční či energetický imperialismus, musí tak učinit ve jménu „přinášení svobody a demokracie“. Pokud politici chtějí zabránit vzestupu jiných zemí, jako Rusko, musí prezident Obama líčit Rusko jako hrozbu, srovnatelnou s virem ebola a Islámským státem.

Noam Chomsky to shrnul, když řekl, že Washington považuje jakékoliv informace, které neopakují jeho propagandu, za netolerovatelné.

Útok Washingtonu na pravdu coby hrozbu pomáhá dávat smysl gigantickému šmírovacímu systému Národní bezpečností agentury (NSA), odhalenému Williamem Binney a Edwardem Snowdenem. Jedním z účelů špionážní sítě je identifikovat všechny „disidenty“, kteří zpochybňují „pravdu“ Velkého bratra.

Existuje, nebo bude existovat, spis na každého „disidenta“, se všemi jeho emaily, internetovými vyhledáváními, navštívenými internetovými stránkami, telefonáty, nákupy, cestováním. Rozsáhlý objem informací o každém disidentovi lze učesat, vytrhnout z kontextu a použít proti němu, pokud je třeba. Washington již úspěšně prosadil svoji moc nad ústavou, aby časově neomezeně věznil bez obvinění a mučil a vraždil americké občany.

Je to pár let, co Janet Napolitano, šéfka bezpečnosti otčiny, řekla, že zaměření úřadu se přesunulo z teroristů na domácí extremisty. Do kategorie domácích extremistů jsou zahrnuti zelení, aktivisté za práva zvířat, protiváleční aktivisté, včetně rozčarovaných válečných veteránů, a lidé, kteří věří v práva států, omezenou vládu a zodpovídající se vládu. Následně bude mnoho disidentů, nejlepších občanů Ameriky, kvalifikováno jako domácí teroristé. Chris Hedges, například, je zastáncem zvířat, jakož se zabývá i životním prostředím a nekončícími válkami Washingtonu.

Šmírování a blížící se rozdrcení „disidentů“ může také vysvětlit federální kontrakty ve výši 385 milionů dolarů, přiřčené pobočce firmy Dicka Cheneyho, Halliburton, na vybudování koncentračních táborů v USA. Zdá se, že jen málo lidí zajímá, kdo bude v těch táborech zavřený. Není zde žádné mediální nebo kongresové vyšetřování. Zdá se nepravděpodobné, že tyto tábory jsou pro lidi evakuované před hurikány nebo lesními požáry. Koncentrační tábory jsou obvykle pro lidi považované za nespolehlivé. A jak dali jasně najevo Lack, Royce a kol., nespolehliví lidé jsou ti, kteří nepodporují lži Washingtonu.

Vnímaná potřeba Washingtonu, a soukromé mocenské struktury, které Washington slouží, ochránit se před pravdou, může být také důvodem pro velmi podivná vojenská cvičení v různých státech, s tématem infiltrovat, obsazovat a provádět zátahy na „hrozby“ mezi civilní populací. Dokonce i prodejná děvka CNN informovala, že jednotky Národní gardy poslané do Fergussonu v Missouri měly nařízeno považovat civilní protestující za „nepřátelské síly“ a „protivníky“, a víme, že státní a místní militarizovaná policie je cvičena tak, aby považovala americké občany za hrozbu.

Nakolik mohu pozorovat, nepříliš mnoho Američanů, ať již demokratů, republikánů, liberálů, konzervativců či super patriotů, vzdělaných či ne, chápe, že Washingtonu za spolupráce s prodejnými médii definoval pravdu jako hrozbu. Podle názoru Washingtonu je pravda větší hrozbou, než ebola, Rusko, Čína, terorismus a Islámský stát dohromady.

Vláda, která nedokáže přežít pravdu a musí se uchýlit k jejímu potlačování, není vládou, kterou jakákoliv země chce. Ale takovouto nežádoucí vládou je ta vláda, kterou nám dali Clinton, Bush, Cheney, Obama, Hitlary, Lack, Royce.

Uspokojuje vás to? Jste spokojeni, že vaším jménem a za vaše daně z těžce vydělaných a stále vzácnějších příjmů Washington v 21. století vraždil, mrzačil a vyhnal miliony lidí v osmi zemích, poslal Ameriku na cestu k válce s Ruskem a Čínou, a prohlásil pravdu za nepřítele státu?Truth Is Washington’s Enemy vyšel 22. dubna 2015 na ICH. Překlad Zvědavec.

13 komentářů :

 1. Kdy už toho slavného Robertse unese CIA, nebo ho nechá zavraždit? Jak je možné že v tom fašistickém státě může svobodně říkat a psát co ho napadne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože v Americe si může každý říkat co chce, ale co chtějí loutkovodiči, to si vždycky zařídí přes ovládaná korporátní média. Přesně jako u nás, co se divíte?!

   Smazat
  2. Zatím, v tom to právě je, že zatím. A protože jim (američanům) hatí propagandu a lhaní za těžké peníze, tak jednají v Kongresu o změně. A staví koncenráky pro nepohodlné. Ostatně podobní "demokrati" už se ozývají i u nás. Taky by chtěli zavřít lidem huby a trestat za jiný názor. Naposledy o tom, pokud si to pamatuji správně, žvanila jistá "knihkupkyně" v Parlamentu. A to se ani nebavím o hajzlících, kteří chtějí umlčet prezidenta. Takže hnědočerný mor zase zvedá hlavu. Není radno tohle přehlížet! To tedy opravdu ne! J.B.

   Smazat
  3. Domnívám se, že v tomto případě platí, že sice každý může říkat, co chce, ale problém je v tom, kdo se o tom, co říká, dozví. Pochybuji, že praxe v Americe se nějak liší od té u nás, to znamená, co není v televizi, jako kdyby neexistovalo. Takže Roberts si říká, co považuje za povinnost (snad) slušného člověka říkat, ale vědí o tom jen v zahraničí.

   Smazat
 2. Ať je to jak chce, ale "Hitlary Clinton" - to je špičkové! Klobouk dolů!

  OdpovědětSmazat
 3. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podstata věci je v článku uvedeném obratu: "...předefinovat lidi říkající pravdu jako teroristy".
   Předefinovaná je EU, vedení našeho státu, mnoho spoluobčanů.
   Civilizované se předefinovalo na necivilizované, ale stále se tomu říká civilizované. Forma zůstala; změnil se obsah.

   Smazat
 4. Myslím, že příští prezidentkou USA bude nejspíš Hitlery C.. Pokud jde o svobodu slova (o demokracii nemůže být v USA ani řeči - ostatně demokracie, to je především způsob vlády, kde určující pozici má lid jako zdroj bohatství a moci. V USA nevládne lid ale velké prachy), "demokraté a misionáři svobody" již brzy předstihnou komunisty.

  OdpovědětSmazat
 5. Odpovědi
  1. Pozor, horké téma, CENZUROVÁNO i na ZVEDAVEC.ORG !!!

   Smazat
  2. "Omluva" nakonec to moderátor do diskuze pustil.

   Smazat
 6. Doktor Edgarovy Hooverovy z jeho následovníků v pekle praskne blahem podprsenka.Mc.Carthy tamtéž chrochtá blahem.

  OdpovědětSmazat
 7. Doktor omlouvám se za ty tvrdý Y ve třetím pádu..Nějak mně to ujelo.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.