Reklama

úterý 21. dubna 2015

Prezident Miloš Zeman: Víte, jaký má můj kancléř plat? Má stejný jako ten předchozí

21.4. 2015 První zprávy
Miloš Zeman odpovídal na otázky novinářů po Žofínském fóru
Plat kancléře prezidenta Miloše Zemana Vratislava Mynáře je probíraný medii několik měsíců. Nakonec Pražský hrad odhalil nejenom kancléřův plat, ale i jeho zástupce a jedenácti ředitelů odborů. Na otázku novinářů prezident odpověděl otázkou.

"Víte, jaký měl plat předchozí kancléř? " ptala se hlava státu novinářů, kteří jej obklopili po skončení Žofínského fóra a jeden z nich se zeptal s představou, že prezidentův kancléř je přeplácený, na výšku platu Vratislava Mynáře. Jelikož Milošovi Zemanovi nikdo neodpověděl, odpověděl si sám.
"Má stejný jako ten předchozí kancléř," prozradil prezident s poznámkou, že neměl žádné nutkání k jeho zvýšování a Vratislav Mynář má tedy stejný plat, který náležel i kancléři Václava Klause Jiřímu Weiglovi, který byl ve funkci v letech 2003–2013.

Pražský hrad zveřejnil i příjmy vedoucích pracovníků své kanceláře. Z informací na webových stránkách Hradu se dozvíte, že ředitelé odborů v roce 2014 měli výplatu včetně odměn v průměru 50 tisíc až 80 tisíc Kč čistého za měsíc. Průměrný čistý měsíční příjem vedoucího kanceláře Vratislava Mynáře činil 119 636 korun.
Foldyna: To by museli být padlí na hlavu, aby šli za 8 tisíc dělat

Jeden zpravodajský web si vymyslel hned anketu, kde se můžete vyjádřit ...

Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář bral loni v průměru 119 tisíc korun čistého. Zdá se vám to... neodpovídající, odpovídající, je vám to šuma fuk? Hádejte, jaká odpověď převládá?

Svůj plat Mynář sdělil v médiích až koncem předchozího týdne, když se tak rozhodl až poté, co k tomu dostal souhlasné stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů, které si vyžádal.

Průměrné platy vedoucích pracovníků Pražského hradu najdete Zde ...
Pro přehlednost uvádíme ještě přehled vedoucích kanceláře prezidenta republiky, který najdete na Wikipedii ...
Karel Schwarzenberg, 1990–1992
Luboš Dobrovský 1992–1996
Ivan Medek, 1996–1998
Ivo Mathé, 1999–2003
Jiří Weigl, 2003–2013
Vratislav Mynář, od března 2013

14 komentářů :

 1. Tolik reditelu zijicich z dani pracujicich s kralovskymi platy? Nic konkretniho neprodukujici a jeste spatne vladnouci CR? K tomu jeste pripocitame, Zemane, cely stab darmozroutu kolem tech vypecenych reditelu a mame tu utratu nekolikanasobne vyssi.To je nemoralni a zasluhuje poradnou defenestraci a na beton! jaris

  OdpovědětSmazat
 2. Také máme mnoho prezidentů firem, státních úřadů, Cikánů, Ukr. a Vietnamců, psychopatů a duchovních s penězi za restituce, příznivců pražské kávy, pracovníků ČT. Vše škůdci a příživníci.

  OdpovědětSmazat
 3. Zemanovu odpověď měl použít Mynář při začátku honu na prezidenta. Chybělo mu sebevědomí, aby honící psy utřel a odbyl. Myslím, že novináři zjistili, že si Mynář nechá líbit opravdu všechno. Asi to vyvrcholí Mynářovým striptýzem.

  Mne by zajímalo, kolik berou lidé v televizi. Jmenovitě pussy Tvarůžková, synek všehoschopného Železný, žvanil Moravec a další. Také jsou placeni z veřejných peněz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mynář je zcela neschopný a nekompetentní, nemá prověrku, takže se nemůže účastnit mnoha jednání, neumí jazyky... Za to bere cca 170.000 hrubého, jako premiér.

   Jak zaslepený musí být člověk aby ho obhajoval a radil mu jak "utírat"novináře...

   Smazat
  2. Napadlo mě to samé, jako vás. Když už nenajdou nic jiného, tak zaútočit na sprostou závist, "hele ho hajzla, kolik bere..."
   Mynář prověrku fakticky nepotřebuje, řídí výkonný aparát kanceláře, servis pro prezidenta, a do tajných jednání je mu "kulové h.... s přehazovačkou". Je zajímavé, že takovým moralistům , viz. výše, nevadí "knihkupkyně" a milovnice kradených rohlíků jako předsedkyně Parlamentu, nebo taxikář jako ministr vnitra. Jeden metr , že..?
   A naprosto s vámi souhlasím, chci vědět, jaké platy berou vedoucí pracovníci a všichni redaktoři ve veřejnoprávní ČT. Jmenovitě. Jestli jejich plat odpovídá výkonu, který po nich my občané požadujeme. Také mají velký vliv na společnost, zrovna jako politici. Novináře netřeba "utírat". Novináře, placené z veřejných peněz, aby bylo jasno, je třeba důsledně kontrolovat a vyžadovat zodpovědnost. Nezodpovědné vyměnit. Bez pardonu. J.B.

   Smazat
  3. Ty víš o agendě kancléře kulové. Zeman sám kdysi tvrdil, že pokud Mynář nezíská prověrku, tak končí.
   http://zpravy.idnes.cz/vratisla-mynar-celi-vyhazovu-z-hradu-dsw-/domaci.aspx?c=A141204_195336_domaci_ert
   Mynář si zavařil sám, když navzdory rozhodnutí Nejvyššího správního soudu svůj plat protiprávně tajil.

   Smazat
  4. Přesně tohle jsem vyslovil, kdyžprolhaná ČT bedna rozjela tuhle kampaň s Mlynářovým platem. Dozvíme se někdy, jak se z našich peněz pakují vlastizrádci v ČT?!

   Smazat
 4. No hlavně že Trautenberg byl kvalifikovaný pašák, i když v raných devadesátých ještě nechrápal, kudy chodil. Ale režim si ještě neodchoval číraté mutanty, takže byl lidem leda k smíchu (který později přešel) ... www.youtube.com/watch?v=f51O_fiPV4Q

  OdpovědětSmazat
 5. Od roku 1992 všichni co se podíleli na tzv místní České politice a úřadech jako ČT byli za korunu drazí. Kromě pana Sládka a pár vyjímek, které měli pravdu. Myslím, že by se měli podělit i se svými rodinami o zaplacení státního dluhu a ne s tím otravovat občany. To je jen jejich vizitka. Bohužel někteří jako křišťálový Standa nebo Vysavač už skládají účty jiné instanci a na tom placení se tedy podílet nebudou.

  OdpovědětSmazat
 6. Všichni tam nahoře jsou jen hnusná, nestydatá, překrmená prasata. V zemi, kde lidé musejí umět žít za osmičku měsíčně a platit z toho uměle předražené bydlení, aby tato prasata brala měsíčně přes sto tisíc, je vrchol nemravnosti. Jsou odpornější, než bývala šlechta i buržoazní sebranka. Považujou se za nadlidi, a zatím jsou to jen hnusní srabi - ani jeden ten srab by život obyčejného pracujícího občana současné české republiky nepřežil. Kdyby měla nastolit spravedlivé rozdělování hodnot mezi občany jen válka - proč ne! Konečně bychom se těch hnusných vší a prasat zbavili - jinak se toho drzého, přežraného póvlu nezbavíme nikdy.

  OdpovědětSmazat
 7. On prezidentskej plat závisí na vývoji platů v "nepodnikatelské sféře" - laicky řečeno, ve veřejném sektoru. Takže když teďka vláda přidává policistům, učitelům apod., přidává vlastně taky Zemanovi, kterej má navíc jistý všelijaký příplatky, takže jsme na nějakým půlmilionu ročně... http://kupnisila.cz/plat-prezidenta/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon, půlmilionu měsíčně samozřejmě :-)

   Smazat
  2. Pane Wolfe, proč tu píšete takové blbosti. Lépe se informujte, než začnete blábolit do klávesnice.

   Smazat
  3. Já teda zákony této republiky za blbosti ani blábolení nepovažuju - viz. "zákon č. 236/1995 Sb. o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci" - doporučuju pročíst. https://portal.gov.cz/app/zakony/zakonInfo.jsp?idBiblio=43257&fulltext=236~2F1995&rpp=100#local-content

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.