Reklama

pátek 24. dubna 2015

Proč žádá ukrajinská ministryně financí o zbraně McCaina?

24. 4. 2015   AC24

Ukrajinská ministryně financí Natalja Jaresko soustřeďuje svou pozornost v první řadě na konflikt na Donbasu, nikoli na záchranu ukrajinské ekonomiky, zdůrazňuje americký politik, bývalý člen sněmovny reprezentantů USA Ron Paul. Natalja Jaresko ve svém blogu na Twitteru už dříve vyzvala amerického senátora Johna Mccaina, aby poskytl pomoc Ukrajině, včetně dodávek obranných zbraní.

„Její schopnost užívat si života za dolary amerických daňových poplatníků a nezapomínat přitom ani na zkrášlování svého hnízda, byla vskutku obdivuhodná", píše Ron Paul o Jaresko, která byla dříve občankou Spojených států a pracovala v amerických státních strukturách.

Politik charakterizoval Jaresko jako ženu, která moc dobře ví, jak dojit americkou Agenturu pro mezinárodní rozvoj (USAID), a jako příklad uvádí ten fakt, že v době, kdy stála v čele investičního fondu sponzorovaného USAID, byla Jaresko zapletena do insiderských transakcí v hodnotě 150 milionů dolarů.

A nyní, kdy se Ukrajina nachází na pokraji státního bankrotu, schovává se Jaresko před evropskými a americkými věřiteli a snaží se dosáhnout odepsání značné části státního dluhu, píše Ron Paul.

Podle mínění politika není konec konců možné, aby Ukrajina dál utrácela miliardy na to, aby se vypořádala s východními regiony, a současně se snažila splatit dluhy.

„Tahle podivuhodná žena obtěžkaná řešením neřešitelného úkolu zachování ukrajinské ekonomiky, která se dostala na úroveň Jemenu, si ale přece jen dokázala udělat čas a navštívit svého „skutečného přítele" Johna McCaina, aby mu předala důležitou zprávu: nikomu ať není nic do toho, že se naše ekonomika nachází ve stavu volného pádu, musíme svádět válku s východní Ukrajinou „podporovanou Ruskem", a potřebujeme proto tvou pomoc", píše Ron Paul a diví se tomu, že ukrajinská ministryně financí zapomíná na minské dohody, nedělá si starosti s krachující ekonomikou a potenciálním jaderným konfliktem s Ruskem.

Podle jeho názoru to nutí k zamyšlení nad tím, jestli byla americká Agentura pro mezinárodní rozvoj jedinou americkou agenturou, která najala Jaresko.

4 komentáře :

 1. No, vida, stát na úrovni Jemenu, zároveň kandidát do EU a NATO.Tady není něco v pořádku.Místo investování půjčených nebo darovaných peněz EU do posílení a stabilizace rozvrácené infrastruktury a ekonomiky se utrácí za zbraně pro vytvoření ukrajinského armagedonu a vytvoření exodu uprchlíků po statisících na tzv."Západ".SSA budou mít radost.

  OdpovědětSmazat
 2. Ukrajina je ted´řízena Židy, stejně jako u nás po "revoluci". Ani my jsme k tomuto scénáři, jako je na Ukrajině,neměli daleko, příklad, jak nás Židé tunelovali (tedy v době, kdy prezident byl Žid, předseda vlády Žid, ministr financí - Žid, ministr hospodářství Žid, guvernér ČNB - Žid, generální ředitel Komerční banky Žid). K tomu si ještě dosad´me, že náš privatizační guru Viktor Kožený byl taktéž Žid. Jen jako poznámku: Mc Cain je taktéž Žid. Tohle není souboj USA a Ruska, toto je válka Židů proti Slovanům, tedy, Slované se mají vzájemně vyzabíjet v zájmu světového Židovstva. Kauza: Komerčni banku připravilo o 8 miliard korun obchodovani s rakouskou
  firmou B.C.L. Trading Baraka Alona, rakouskeho podnikatele izraelskeho původu. Alone se stal klientem KB v roce l996 s planem udajnych mezinarodnich obchodů s obilim z Ruska. Finance čerpal tak, že mu KB otevřela dokumentarni akreditivy, s tim, že zajisti zboži odpovidajici hodnoty, ktere pro banku uloži ve skladech. Při obchodovani se ale ukazalo, že ve skladech žadne zboži nebylo, ač Alone ziskal od banky až 250 milionů dolarů, tedy bezmala osm miliard korun. Penize nikdy nevratil. Byvali členove představenstva KB byli v souvislosti s Alonem obviněni pro trestny čin porušeni povinnosti při spravě svěřeneho majetku. Nepodařilo se jim ale prokazat umysl, ani napojeni na Alona.
  Tož takto nám tu obrezanci čorkovali.

  OdpovědětSmazat
 3. Je dobře, že "ukrajinskou" vládu sestavili z mezinárodní fašistické sebranky. Alespoň je vidět, kdo jsou dnes ve světě fašisti.

  OdpovědětSmazat
 4. Líbánky mezi Ukrajinou a EU skončily!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.