Reklama

pondělí 20. dubna 2015

Rakušané připravují referendum o vystoupení z EU

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
20.4.2015 E-republika

Všechny sliby před vstupem Rakouska do EU před 20 lety, které vedly k rozhodnutí o vstupu, byly porušeny. A zdejší občané už toho začínají mít dost, a už nejde jen o TTIP.


Sobotních protestů (18. 4. 2015) proti smlouvě TTIP, CETA a se zúčastnilo v Rakousku přes 22 tisíc lidí. To jsou odhady dle policie. Přitom počet obyvatel je o dva miliony nižší, než má Česká republika. Je frustrující vidět lenost a neochotu české populace zvednout zadek, když jde o věc tak závažnou. TTIP ohrozí další pracovní místa v Evropě, zhorší postavení pracujících lidí, je rizikem pro životní prostředí. Ale především umožní korporacím žalovat státy, když si usmyslí například, že zavedou opatření k omezení kouření, jako například zde již běžící žaloba koncernu Philip Morris proti Uruguayi, požadující 2 miliardy dolarů od státu za ušlý zisk.

To je začátek konce již tak chabé demokracie. Evropská komise se prý strašně diví, odkud se vzal tento odpor, vždyť přínos prý činí 545 milionů eur. Ovšem i v jejich fantazijních číslech je to na 10 let, což činí 13,60 eur na obyvatele ročně. Přínos z hlediska pracovních příležitostí, vyčíslují tito mladí komici ve videu na 0,01 % jenom pro Německo. A jiné, než pozitivní zprávy, komise do éteru pustit nechce.

Češi zřejmě touží být otroky.
Jinak si nelze vysvětlit onen nezájem, když je celá Evropa na nohou. I manipulovaná rakouská televize, na kterou se nelze dívat a která má k objektivnímu vyváženému zpravodajství hodně daleko, informovala o protestech v různých zemích Evropy a v Rakousku v hlavních večerních zprávách. Malá noticka České televize běžící na displeji v dolní části obrazovky o účasti 400 účastníků v Praze, rozhodně neodpovídala relevantnosti problematiky. No přece se tématu nemohou věnovat, když je náš Babiš - přítel Monsanta - právě v Americe.
 
Normální Rakušané toho začínají mít plné zuby

V současné době probíhá v Rakousku aktivita ke sběru podpisů za konání referenda o vystoupení země z Evropské unie. Přes Linec projel po kolejích transport americké armády z Německa směrem na východ, což vyvolalo velké pobouření obyvatel. Rakušané mají zakotvenu v mírové smlouvě neutralitu a závazek nepřipustit přes své území cizí vojenské transporty. Rakouská vláda protestovala u americké ambasády ve Vídni, ale nic pro zastavení konvoje jinak neudělala. Nakonec se musela u Rusů omluvit, že průjezdem konvoje nesouhlasila, jinak by riskovala diplomatický incident. V jinak poklidné rakouské společnosti, to začíná pod povrchem vřít. Od 24. 6. 2015 do 1. 7. 2015 - včetně soboty a neděle - se budou sbírat podpisy a má se rozhodovat o tom, zda bude vyvoláno referendum o odchodu z EU.
 
Odůvodnění návrhu vystoupení Rakouska z EU

Předkládám hlavní body argumentace zastánců připravovaného referenda. Výtah z dokumentu ze dne 17. 12. 2014, zdroj zde.

Všechny sliby před vstupem Rakouska do EU před 20 lety, které vedly k rozhodnutí o vstupu, byly porušeny. Místo rozvoje došlo téměř ve všech oblastech ke zhoršení vývoje Rakouska. K růstu nezaměstnanosti, rostoucímu zadlužení, ztrátě kupní síly širokých mas, růstu kriminality až k odumírání selského stavu a zániku farem zemědělců, kteří by byli schopní vyžít z vlastní produkce. A zejména došlo k výraznému zhoršení kvality životního prostředí.

Rozhodnutí na úrovni EU jsou řízena a diktována finanční lobby, farmaceutickými koncerny, genovou technologií a mezinárodními obchodními řetězci, které nedávají šanci producentům středního stavu, usilujícím o zásobování regionálními produkty a respektujícím více přírodu.

Především je těžce zasažena mírová politika zemí Evropského společenství. EU porušuje stále více právo národů na sebeurčení jako základu svobody a míru. To, že neseme na svých bedrech ekonomické sankce proti Rusku a probíhající válku na Ukrajině, je neslučitelné s uzákoněnou neutralitou Rakouska.

Chceme opět svobodné a neutrální Rakousko a nebýt žádnou kolonií ani Bruselu, ani Washingtonu. A už vůbec nechceme být zatahováni do zahraničně-politických konfliktů, které se nás netýkají a které jsou z hlediska vojenského ohrožením míru. Braňme se, než bude pozdě!

Tím, že vystoupíme z EU, se vyhneme nebezpečí, které ženou dopředu politici v podobě tajného vyjednávání transatlantické smlouvy mezi EU a USA (TTIP) a EU a Kanadou (CETA). Stejně jako se vyhneme našim netto platbám do EU, které musí Rakousko platit již 20 let. Z těchto miliardových obnosů dostává pak nazpět pouze malou část a naše příspěvky jsou označovány propagandisticky jako „podpora EU“. A Rakousko o penězích, které jsou našimi vlastními penězi, rozhodovat svobodně nesmí. Pro Rakousko je to 20 let trvající ztrátový obchod a také důvod k odbourávání sociálního státu a likvidace funkcí státu, které zajišťoval stát ve prospěch všech obyvatel.

O nějakých platebních závazcích v případě vystoupení nemůže být řeč, zcela naopak. Rakousko by ušetřilo své každoroční transfery do Bruselu, především ale peníze na tzv. „záchranné deštníky“. Znamenalo by to zrušení miliardových vkladů do ESM, stejně jako povinnosti ručení za EFSF. Rakousko by opět mohlo zavést svou měnu – šilink, který by sloužil ku prospěchu především rakouskému hospodářství.

Národní parlament má právo rozhodnout o vystoupení Rakouska z EU. V lidovém referendu bude mít poslední slovo občan. Záležitost ve věci referenda je nanejvýš demokratická, nikdo nesmí být z účasti na referendu vyloučen.

Vystoupením Rakouska z EU má být zamezeno dalším ztrátám obyvatel země. EU pociťuje většina obyvatel jako diktátorské, centralistické uskupení, které podlamuje ekonomiky států. Menší, samostatné státy nabízejí lepší šanci na udržitelný životní způsob a ochranu životního prostředí a nechávají prostor pro dýchání i příštím generacím. Ve všech oblastech.
 
Co k tomu dodat

Náš prezident Miloš Zeman pléduje za co nejrychlejší přijetí eura. To je tak špatný ekonom? Čí zájmy vlastně sleduje? Dnes musí být i slepému a hluchému úplně jasné, že euro je ekonomicky zrůdným projektem k oslabení Evropy, rozdělujícím Evropu a připravujícím Evropany na válku obdobnou válce amerického Severu proti Jihu. Že ekonomicky nakonec spláčou všichni. Kromě toho třetího s měšcem, co se směje vzadu. Ten řičí radostí, jak pěkně jsme si nechali nahodit ohlávku. Projekt mírová Evropa by musel být zorganizován jinak. Dobrovolně, demokraticky, subsidiárně. Ne ve prospěch koncernů a bank financovaných z našich peněz.

Související články:

39 komentářů :

 1. Evropa se asi probouzí z prolhaného usáckého snu teď už zbývá vyhnat ty usácký kurvy z Evropy kterou táhnou do sraček svojí výhodnou TTIP

  OdpovědětSmazat
 2. Skutečná tvář EU
  The Real Face of the European Union

  ZEMĚ: Velká Británie
  ROK: 2006
  DÉLKA: 42 minut
  REŽIE: Phillip Day
  JAZYK: angličtina
  TITULKY: české
  Evropská unie nám byla podána, jako naše nejlepší naděje pro budoucnost. Nerozvíjí se však za plentou poměrně znepokojivý plán? Dnešní Evropská unie je na dobré cestě stát se federativním superstátem svázaným jedinou měnou, jedním právním systémem, společnou armádou, policií, ústavou, parlamentem, hymnou a prezidentem. Mnoho z toho již dnes máme. V tomto dokumentu představujícím insidery a komentátory EU nezávislý autor Philip Day shrnuje historii a cíle Evropské unie, stejně jako znepokojivé a neodvolatelné důsledky, které tato nová vláda bude mít pro občany evropských států. Ať již jste pro a nebo proti naší účasti v Evropské unii, tento film vám představí zásadní a znepokojivé otázky, které mainstreamová média odmítla klást.

  Ke shlédnutí online zde:
  http://www.mustwatchtv.cz/13-politika/16-skutecna-tvar-eu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já bych ještě doporučil knihu: Nacistické kořeny bruselské EU

   Smazat
 3. Neměli bychom usilovat o totéž jako rakušané? Naší zemi by to jen prospělo. Smlouva TTIP je pro nás naprosto zničující a přesto panu Sobotkovi nevadí. Proč naše vláda jde proti lidu a dovoluje takové nemravnosti jako TTIP? Okolní státy se probouzejí a my budeme stále na chvostu a budeme se lísat k té bestii za oceánem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi těžko. Prezident a Sobotka chtějí Euro,bůh ví, co Sobotka slíbil v USA.My přeci vždycky děláme vše obráceně! Lezeme do zadku amíkům a němcům,podporujeve fašisty a nacionalizmus,podporujeme všechny možné průjezdy, dojezdy,běhy i neběhy,ale budeme vyhranění průjezdu motorkářů, jelikož jsou z Ruska a nejsou fašisti, jenom si dovolují uctít památku padlých.A to prostě ne a ne pochopit. Sobotka řekl,že je to provokace na základě průjezdu vojáků NATO a nemůže pochopit,že konec II. světové se nedá přehodit na červen. Nebo snad ano? Asi u nás klidně a to by nebyla provokace,i když se zase bojím,aby si to vlci nepřehodili také,aby mohli provokovat! Jó. pánové a dámy,už kvůli těmto srandám doporučuji zůstat EU.I Švejk by to podpořil.

   Smazat
  2. Co Sobotkovi, ten tam není hlavní, Babišovi nevadí !!! Nepochopím, jak tolik lidí nalítlo Babišovi na ty kecy o zlodějích, které on odhalí, když mezi ně sám patří. Babiš už se na TTIP jen třese, přihrnou se mu další miliardičky a většina lidí tady bude žrát asi tu jeho dotovanou řepku.

   Smazat
  3. Zajímalo by mne, co Usáci mají na Sobotku. Jak víme, vydírají politiky přes odposlouchávání celých vlád. Sobotka se na funkci premiéra tak třasl a teď aby to vzdal? To raději hodí přes palubu nás.

   Smazat
  4. Rakousko je hrdý a inteligentní národ na rozdíl od našich pitomých voličů, kteří žerou akční sajrajt, kupují předražené šmejdy a večer pak čtou Blesk, Aha a čumí jak telata na Vyvolené na Ulici v růžové zahradě. Za zvuků Tv Šlágr pak spokojeně volí tan nejhorší xindl, podle čehož to u nás vypadá.

   Smazat
 4. Všichni o tě smouvě víte hovno, ale o to usilovněji melete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To málo, co je přístupné na netu jsem četl a je to jen snaha SSA se na pár let zachránit před definitivním krachem. Nejtvrdší koloniální smlouva, která by chtěla udělat z evropských zemí absolutní protektoráty fašistických korporací.

   Ale tys ji rozhodně nečetl, demente, neb máš v palici je kýbl amerických sraček. Ale i na takové ksindly a parazity brzy dojde. Tentokrát to nebude žádný "samet", ale konopí - je pevnější !!!

   Smazat
  2. Pokud o TTIP hovno vy, tak vás chápu. Musíte se koukat jinam,ne jenom do naší kuchyně! Ale je to váš názor,předem víme,že s vámi je stráta času diskutovat

   Smazat
  3. 21:03 Tak nás pouč, ty odborníku, copak o ní víš ty? Myslím, že taky velký prd.

   Smazat
  4. Pánové, místo osočování si přečtěte článek nahoře. Tam to všechno v kostce je! A jestli chcete trollit, tak vás vymazání nemine.

   Smazat
  5. Dvořáku, zajímal by mě ten algoritmus podle kterého mažeš. Jakto, že jsi nechal 21:18 který mimo to, že je sprostý vyhrožuje smrtí a mou reakci jsi smázl? Že se ptám....

   Ve článku není ní nic, žádná fakta, jen dohady. S Hloupostmi o TTIPu začal prvně Keller s tím , že se mají zakázat farmářské trhy. Od tý doby jeden výmysl a dohad následuje druhý a jednodušší jedincy tyto dohady berou jako fakta.

   Smazat
  6. Mě stačí, jak jsme zaplatili 10 miliard Kč Židu Laudrovi jako kompenzaci za nějakou zmařenou investici v ČR, do dnes vlastně nevím, za co jsem tomu Židovi ty peníze platil. Co přijde, až už tu nebudou platit zákony této země, ale zákony USA, to si potom dovedu představit

   Smazat
 5. Češi vlezou do EU v době kdy všichni už budou z EU pryč. Klasická česká metoda být větší idioti, než ostatní.

  OdpovědětSmazat
 6. Jedině, co nás zachrání, je na nic nečekat a přes referendum neprodleně vystoupit z EU a NATO !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak -- vystoupit z EU - dat se do klubu AIIB a EUROASIE - NOVA HEDVABNA STEZKA je nova ekonomicka budoucnost pro Evropu.......

   Smazat
  2. Už by jses na tu stezku mohl vypravit, Vlastíku.

   Smazat
  3. Zajimave je ze nemci delaji vse proto aby byli nedilnou soucasti Hedvabne stezky - tak jako francouzi a holandane....

   ..... asi to nemaji v hlave v poradku. Co?

   Co se tyka Anglie tak Anlicane procistili sve rady, vykopli Rothschilda od koryta, dali se dohromady s Cinou a jsou hlavnimi tahouny toho aby Yuan byl co nejdrive kryt zlatem .... tzn Anglie je na Hedvabne stezce jiz of prosince a jejich role je financni UZEL pres ktery pujde vetsina penez obchodu mezi EUROASII a celym svetem ..... Anglani preziti diky tomuto financnimu UZLU co vybudovali ... uvidime jestli taky pujdou s Yuanem do zlata se svojim librou.... netroufam si rict.....ocekava se to....

   Smazat
  4. Opravdu chces zrat potkany Vlastiku ? Nikdo ti nebrani, draty uz na hranicich nejsou. Bez smrdet nekam jinam. :-)

   Smazat
  5. souhlas s vystoupením jak s NATO (zločinecká organizace) , tak i z EU (rádoby napodobenina RVHP)

   Smazat
 7. Jo mimochodem .... neni to jeste potvrzeno ale Fulford mluvi o tom ze US jsou oficialne zbankrotovane .....

  To ze jsou zbankrotovane je realita znama nekolik let, ale vzdy dovedli nekde ukrast penize.... minuly rok v lednu na posledni chvil jim bylo dano 1.1 bilionu dolaru ...... coz jsem vehementne kritizoval..... za par tydnu by MAJDAN sponsorovany z tech penez ......

  Kdyz jsem jim to rekl narovinu tak se vytaceli ze to as tak moc penez vlastne nebylo .... tento rok jim nikdo nechce dat ani penny ...... proflakli termin 30 brezna --- bylo jim to prodlouzeno o 2 tydny a nebyli schopni nic s tim udelat .....

  Pokud vypusti fondy ktere jim nepatri, pak se rika ze z tech fondu nejaky dolar jim bude darovan a nejaky tyden preziji - nebo mozna uplne preziji ... za urcitych podminek .....

  ;;;;;;;
  Uvidime co nam reknou.....

  OdpovědětSmazat
 8. Ať je to jak chce, EU se pomalu začíná drolit, nespokojenost států s diktátem Bruselu, záchrany krachujících států, vnucení nesmyslu a vazalství jako je TTIP, první je na řadě Řecko, na něm závisí, jaké to nabere otáčky a směr, Španělsko může následovat, Itálie, potýkající se s velkou migrací.Rakousko je starý, uzavřený stát, který si tvrdě chrání a brání hodnoty své kultury, ekonomiky, těží z neutrality nevměšování, docela mají naději, ale vše bude ještě dlouho trvat.Změny probíhají velmi pomalu a nejistě.Zajímavé je, že ČR chce to nejhorší, co se mu předkládá, Euro, které nemá budoucnost, TTIP nám pomůže tak do kopru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mame za to ze EURO neprezije --- mluvi se o tom ze bude nova mena NORDIC EURO - Nemecko- Holandsko - asi Francie, mluvi se o Finsku.... nejsem si jist Skandinavii.... nechame se prekvapit...

   Smazat
  2. To vis ze jo, Vlastiku. Vsechno se zhroutilo. Dolar je na dne. Bejt tebou, investuju do Zlateho Ruskeho Rublublublu.

   Smazat
 9. Pokud ma stale nekdo problemy pochopit jakym smerem jede vlak tak tady prosim ......

  Oficialne potvrzeno to co bylo ujednavano za oponou pres jeden rok a rozhodnuto v prosince-lednu tohoto roku.... (Anglie jde ruku v ruce s Cinou...)

  http://uk.reuters.com/article/2015/04/17/uk-imf-g20-china-idUKKBN0N81Q920150417

  OdpovědětSmazat
 10. Pokud to není novinářská kachna, tak se přimlouvám za referendum o setrvání v EU i NATO v Česku. Pokud není podvodem vznik nového státu Liberlandu, tak bychom měli popřemýšlet i o vyhlášení neutrality po vzoru Rakouska, než nám chytré mozky a elity národa (nemyslím tím plasticky upravené "superhvězdy VIP") emigrují do Liberlandu za lepším bydlem.

  OdpovědětSmazat
 11. EÚ a NATO je potrebné zrušiť, čo najskôr. Politika sa dostala do štádia, že za mňa na Slovensku rozhodujú dementi v Bruseli o zahraničnej politike a ispriahnutie sa s fašistami na Ukrajine a mafiánmi v Kosove. Taktiež európske politické špičky podporujú vytváranie novej fašistickej centrály v USA, odkiaľ by už chceli riadiť už celý svet.Milióny obetí amerického fašizmu po celom svete už morálne žalujú USA zo zločinov. Našťastie svet sa vyvíja už ináč a USA za niekoľko rokov budú samy v izolácií.Dovtedy však ešte môžu napáchať obrovské škody. Ako samostatná krajina sa máme ešte šancu ubrániť morálnemu úpadku

  OdpovědětSmazat
 12. Musime se vzdat Putlerovi a zavladne u nas stejny blahobyt jako na sibirskych vesnicich.

  OdpovědětSmazat
 13. Ja se Vladimiru Putinovi rada vzdam. Dejte tomu par let a zdegenerovane 'demokraticke' zapadni zeme budou klepat s natazenou rukou u dveri Ruska. Napiste si to prosim nekam, abyste nezapomnel, co Vam tady pisu.jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaris, mluvíte mi z duše a myslím si, že je nás takových čím dál víc. A musím se přiznat, že jsem v roce 89 taky cinkala klíči a dnes bych si tu ruku nejraději urazila.Dagmar

   Smazat
 14. Zlaté dobré staré časy... bez fejsbůku, bez smartfounů, bez emerických debilních filmů, sitkomů, estrád, bez buzerace EU, bez nadnárodních korporací, bez supermarketů a řetězců, bez chemie a náhražek, bez kriminality, bez drog, bez exekutorů, bez hypoték, bez dluhu, bez solárních elektráren, bez řepky, bez fašistů, karlovců, povalečské kavárny, bez americké ambasády.... atd atd atd

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastní solární elektrárna na střeše může začít nahrazovat ty korporace, né?

   Smazat
  2. Co to? Temelín zvládne v pohodě uživit celou ČR. Solární panel nevyrobí za svoji životnost ani tolik energie, která byla potřeba pro jeho výrobu !

   Smazat
 15. Konečně je načase vzít si za vzor Rakousko.

  OdpovědětSmazat
 16. Máte pravdu,nevím, co se všechno musí stát, aby se náš malý český člověk probudil.My jsme asi lidé s tou nejhorší povahou. Lezeme každému do zadku a kam foukne vítr,tam letíme. Nemáme žádný pud sebezáchovy. My ty komunisty potřebujeme, aby nad námi drželi hůl,jinak jsme v háji.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.