Reklama

neděle 19. dubna 2015

Rasmussen: Rusko je nebezpečnější než SSSR


19. 4. 2015      zdroj a zdroj a Newsweek
Každým dnem se Rusko stává pro Západ nebezpečnějším. Podle bývalého generálního tajemníka NATO Anders Fogh Rasmussena není žádná ze zemí Evropy pojištěna proti ukrajinskému scénáři.
"Rusko realizuje nový přístup, který zahrnuje tradiční vojenské kampaně, propracovanější informační válku s použitím propagandy a dezinformační kampaně.


Cílem je ovlivňování veřejného mínění prostřednictvím finančních a politických vazeb v rámci NATO", řekl politik v rozhovoru pro americké vydání Newsweek.

Tento přístup, který údajně Rusko využívá, Dán nazval "hybridní válkou proti Evropě." Podle něj dnes žádná evropská země nemůže být pojištěna proti ruskému "útoku", který se bude konat podle ukrajinského scénáře. Rasmussen je přesvědčen, že v Kyjevě se Moskva jen trénovala.

"Západ by neměl být naivní. Je třeba přitvrdit metody boje proti hybridním hrozbám. Musíme více investovat do kybernetické bezpečnosti, rozvědky a blíže si vyměňovat informace mezi spojenci, abychom mohli v případě potřeby lépe informovat naše speciální operační síly," upozornil bývalý šéf NATO a zdůraznil, že Rusko je dnes mnohem nebezpečnější, než byl Sovětský svaz.

Důvod pro toto nebezpečí vidí politik v častých hovorech o použití jaderných zbraní. "Dokonce v dobách SSSR se komunističtí vůdci zdráhali mluvit o jaderném konfliktu. A teď vidíme otevřenou diskusi. Sovětský svaz byl předvídatelnější, než je současné ruské vedení," shrnul Rasmussen.

S SSSR není Rusko na Západě srovnáváno poprvé…Velitel Severní skupiny vojsk USA William Gortney minulý týden uvedl, že ruská armáda je mnohem nebezpečnější než sovětská, které jsme se tak obávali během studené války.

Bývalý generální tajemník neopomněl ani Řecko. Podle něj si Řecko a nový premiér Alexis Tsipras "zahrávají s ohněm" tím, že podporují politický směr Kremlu.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

44 komentářů :

 1. Běžte už všichni minulí,současní i budoucí vedoucí činitelé do prdele,kdo tyto válečnické šíbry do takto zodpovědných funkcí v´volí asi také voli,protože NATO je obranný pakt a Rusové,jako jedinní nikdy žádný evropský stát nenapadli!!! Už lidi vyrazte do ulic,je nejvyšší čas-válka na spadnutí,v EU miliony lidí bez práce,bezdomovci a žebráci na každém kroku a ti nenažraný zelený mozky chtějí další miliardy na zbrojení. Mladí,začněte se proti této sebrance bránit,jinak vás nečeká nic jiného než zmar a smrt,vaše děti se nikdy nenarodí,tato chátra chce ovládat celý svět,nahrabali si z vašich daní tolik,že by z toho mohl žít měsíc střední stát bez problémů a vy s těma sluchátkama na uších,marianou v hlavě čučíte jak jelita a volíte pochcanýho Schwarzenberga jako idola a máte z toho srandu. Jsem zvědavá,až vám přijde povolávací rozkaz!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Totálny súhlas !!!!!!!

   Smazat
  2. Zdravě se naštvat, to jen tak někdo neumí. Vám se to povedlo bravurně! Gratuluji

   Smazat
 2. "Podle bývalého generálního tajemníka NATO Anders Fogh Rasmussena není žádná ze zemí Evropy pojištěna proti ukrajinskému scénáři." Má pravdu vašnosta. Akorát neřekl, ve které z evropských zemí si chtějí západní věrozvěstové zopakovat podobné vměšování a zinscenovaný krvavý státní převrat. Tipoval bych Maďarsko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě bych typoval Řecko. Syriza přece měla ve svém volebním programu i vystoupení z NATO.

   Smazat
  2. Myslím, že si pro tento scénář připravují půdu všude. Zvolíme si někoho, koho nám nedoporučili a ejhle, máme obdobu majdanu u koně a snajpra třeba na balkóně Melantrichu. Jenom doufám, že u nás už po dosavadních zkušenostech nenajdou tolik vypatlanců, kteří by jim skočili na špek.

   Smazat
 3. Hysterie havloidních zrůd vrcholí, protože jejich lži už nezabírají

  OdpovědětSmazat
 4. Měli by mu ti US loutkovodiči už konečně dát práci.
  Takhle ze sebe dělá jen pablba, ten Rasmussen, čímž pouze pokračuje ve svých přihlouplých vyhlášeních z dob, kdy byl tím generálním v NATO.
  Je to nedůstojné i běžného člověka, natožpak politika evropského formátu.

  OdpovědětSmazat
 5. Rasmussen je válečnický kašpar - americká loutka. Měl by dokázat svou mírotvornost, nechat se spolu se svými syny a vnuky zmobilizovat a poslat na front kamkoliv kde válčí jeho "mírotvorná" NATO. Takoví šmejdi sami ale nikdy válčit nepůjdou. Všude pošlou za sebe a své sponzory válčit a nechat se mrzačit druhé lidi.

  OdpovědětSmazat
 6. Už se na to nedá vůbec nic říct. Ti idioti musí být snad již nějaký úplně jiný živočišný druh a ještě nadto zdegenerovaný.

  OdpovědětSmazat
 7. Bezprostřední hrozba pro členské státy NATO, včetně pobaltských zemí, ze strany Ruska neexistuje. Prohlásil to generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg.

  Více: http://cz.sputniknews.com/politika/20150418/280127.html

  OdpovědětSmazat
 8. Uran Plutonovič19. dubna 2015 20:43

  Hmm, teď ještě nějak vyřešit ten problém s těmi západními civilizačními hodnotami. Můžete mít propagandu jakou chcete, ale tolik kreténů aby tomu všichni uvěřili těžko najdete.

  OdpovědětSmazat
 9. 20,43 Co jsou to západní civilizační hodnoty? Historie západní civilizace je plná válek, masakrů, kolonialismu, neokolonialismu, konspirací, podvodů, mezinárodních zločinů. Co to tedy je?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uran Plutonovič19. dubna 2015 20:53

   Žumpa lidstva, ale zeptej se v ČT tam na to mají jiný názor.

   Smazat
  2. ANO, vyjmenoval jste prakticky všechny hodnoty, zapomněl jste jenom na úžer (úrok) a finanční otroctví. Otrok měl zajištěné jídlo a odpočinek, dělník může chcípnout hladem a zimou... Právo se vrátilo do feudalismu: kdo zaplatí víc, tak možná vyhraje soud, ale svého se domůže jenom silou.
   Martin von Brünn

   Smazat
 10. Rasmussen z Danska je něco jako NATOvský frajtr a pošup, který si dělá z huby perdel. Kdyby nebylo SSSR (a Ruska), které vyhrály 2. sv. válku, jeho milované Dansko by už dávno kvičelo pod fašisticko-nacistickou okovanou čižmou a on by vyřvával své smýšlené debility u jiného hrobu !!!

  OdpovědětSmazat
 11. ten psychouš rasmussen s homosexuální orientací už měl být dávno ve svěrací kazajce v diagnostickém ústavu a celá bruselská sestava s ním

  OdpovědětSmazat
 12. díky sovětům se v 68 usákům nepodařil pražský majdan a tolik o něj usilovali rozdali zblblé mládeži žvejky bublegum a čekali vítězství usácké demokracie !!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Zvláštní. Už tři hodiny a žádni trolové? Je to náhoda, nebo se něco děje?

  OdpovědětSmazat
 14. Je legrační, jak všichni ti EU potentáti včetně našeho generála Pavla s hrůzou pláčí, jak Rusko vyhrává tzv. hybridní - myšleno informační válku. Tím nám přiznávají, že všechny ty PR agentury, sdělovací prostředky v jejich rukou, všichni vyškolení politici celého toho superZápadu, tisíce jimi placených tzv. neziskových organizací, všichni ti Štětinové,Kasparovové, Chodorkovští,Železní, Drtinové, Šafrové, Shapirové jsou neschopní flákači, kteří nedokáží přesvědčit svou "pravdou" své národy. Svou stále se zvyšující hysteričností nám jen sami dokazují, že jsou neschopnými žvanili a tudíž by to měli zabalit a pustit na své místo opravdové politiky a novináře. Lži se v dnešní informační době stále hůře vydávají za pravdu, i když se lež 100 x opakuje, stejně zůstává lží. A stále více lidí to ví. Stačí si jen v plném znění poslechnout konference Vl. Putina a poslechnout si primitivní žvásty západních politiků, které se stále dokola opakují jako na kopírce a kteří už nejsou schopni vymyslet alespoň něco nového, tak každému musí být jasné, kdo je agresor.A nepomůže tomu ani armáda Palmerů a ostatních trollů, kteří už musí být pořádně na nervy, že ty jejich kecy jsou jen k smíchu.
  Pepan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediny kdo ma ve sve zemi v ruce vsechny sdelovaci prostredky je ten tvuj Putin, Pepanku.
   A po celem svete mu pomahaji vylizani zmrdi jako jsi ty. A prece mu vetsina svobodneho sveta neveri. Cim to ? :-)

   Smazat
  2. Kecáte Anonyme 23.19. V Rusku fungují opoziční rádia i tiskoviny. Lžete!!!

   Smazat
  3. A23:16 Nerozčiluj se tolik trole, nebo tě klepne. Jak víš, že mu většina světa nevěří? Asi jsi provedl celosvětový průzkum z obýváku. No hlavně že se stal osobností roku. Přiznej se, že tě to štve? To víš, žádný tvůj oblíbenec z USA a přitom jsou to takoví mírotvůrci. Tak že vyčůrat a spát.

   Smazat
  4. 23,16 Ťuhýku, Putinovi podle průzkumu věří víc i sami amíci než svému prezidentovi. Navíc je (podle Forbesu) považován za nejrespektovanějšího a nejvlivnějšího politika s největší přirozenou autoritou ve světě.

   Smazat
  5. 4,23 bránit kde, ťuhýku? V Afghánistánu, v Libyi, v Damašku, v Bagdágu anebo v Moskvě? Čemu říkáš bránit? Jak to že se rozlezlí po celé planetě s najvětším zbrojným arzenálem, s největšími vojenskými výdaji furt bráníte proti někomu, kdo vás vůbec neohrožuje, obkličujete jej, vyhrožujete a vydíráte, vylhaně obviníte z něčeho co jste si vybájili a útočíte? Koho a před čím tím bráníte? Nebylo by lepší nezačínat ty vályk, nevymýšlet podvody, nevypouštět válečného molocha z lahve?

   Smazat
  6. Hrabě Kocharowski20. dubna 2015 17:33

   5.57

   Naprostý souhlas, palec nahoru!

   Smazat
 15. Paní, je mi líto, že Vás nemohu oslovit jménem.
  Naprosto s Vámi souhlasím. jen chci dodat, že by si všichni ti obdivovatelé toho superZápadu měli uvědomit, že západní bohatství se nás už nikdy nebude týkat a ani by se nás nikdy v minulosti netýkalo. Západ to dnes už na celé čáře začíná projíždět, protože už nemá koho vysávat a drancovat. Zjišťuje, že z vlastní práce už nestíhá. Ono se to bohatlo, když drancovali materiální i lidské zdroje poloviny Světa. Od doby, kdy v padesátých a šedesátých letech se jejich kolonie osamostatnily, tak od té doby Západ chudne a chudne a zadlužuje se a zadlužuje se. Americe už nepomáhá ani jejich Petrodolar, od kterého nyní celý svět začíná utíkat. EU přes velkohubé kecy padá do kopru a z toho pramení hysterie všech těchto Rassmussenů , Schwarzenberků,Obamů a ostatních stovek zaplacených kavárenských flákačů, kteří v životě nic nevytvořili, jen žili z vydírání, drancování, žvanění a okrádání bezmocných. Všichni mladí by si měli uvědomit, že pokud si necháme utéct Východ, tak za dvacet, třicet let budou opravdu bez důchodů jako úplní žebráci a budou vděčni, když jejich děti Rusové a Číňané u nás zaměstnají. Pokud se neproberou a budou dále volit tyto zvrácené darmožrouty ( Kníže Poserplína, Kalousek, Němcová, Benda, Bursík a spol. ), tak jejich děti budou z našich rozpadlých a zadlužených zemí se závistí sledovat v televizi bohatý Východ, kde bude 80 % světového bohatství, bohužel bez nás.
  Pepan

  OdpovědětSmazat
 16. Už Oles Buzina říkal, že Ukrajina nepotřebuje chirurga, ale psychologa, a to platí i pro poněkud postiženého generála a jeho následovníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky pro to .... (hezky se samo pojmenovalo ze 4,25)

   Smazat
 17. Trolovi z 23 16:
  A nějaký argument by nebyl? Já nemluvím o Rusku, ale o Západu. A ty nejsi celý svět. Díky takovým volům jako jsi ty, budou tví vnuci ( pokud se na nějaké zmůžeš ) ve zbankrotovaném Západě prosit Rusy a Číňany, aby je milostivě zaměstnali a nenechali je chcípnou hlady. Ono to nebude za rok, ani za pět, ale díky volům jako jsi ty, to naše vnuky postihne . A to mě na takových zmrdech jako jsi ty , sere, Jinak jsi mi jenom k smíchu, ale budoucnost mých dětí a jejich dětí mě sere. 57 nejvyspělejších za
  emí světa zakládá asijskou investiční banku a jen naše země, kde je polovina lidí takoví volové jako jsi ty, zatím zvažuje možnosti. babiš jel pro jistotu na školení do USA. Takže naše země chcípne s nimi.A volové jako jsi ty tomu tleskají, protože nejsou schopni dát dohromady ani jedinou kloudnou větu.
  Pepan

  OdpovědětSmazat
 18. No, když si přečtu plky Jana Stránského v Lidovkách, nutně musím být vděčný za tento server. Je jasné, že se vede informační válka. Nicméně kdybych jen čučel na ČT a četl Babišova sdělovací média byl bych asi spokojen, stejně jako byli spokojeni šťastní občané ČSSR, co četli jen Rudé Právo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na, ja, Rudé Právo byl alespoň deník, kterým se dala při malování a tapetování zakrýt podlaha. Za Přítomnost si dneska člověk nemůže zakrýt ani svůj ksicht.
   Stránský natolik zblbnul svým literálním "úspěchem ", že se možná nalézá i zde na webu, jako kdysi Petruška Šustrová, co se tak stydlivě snažila získat nějaký cizí názor, aby pak podala na dotyčného udání.

   Smazat
 19. Já bych řekl, že SSA (4.říše USA) jsou globálně nebezpečnější než Hitlerova 3. říše. Přeji hezký den, Palmírku. Ať ti nepraskne žilka.

  OdpovědětSmazat
 20. Palmerův US způsb obrany. Přiletěl jsem letadlem, šel jsem k němu domů abych se mohl bránit a pak jsem tomu agresorovi na kolečkovém křesle vyrazil oko, přerazil čelist a polámal všechny hnáty. Však on si hajzlík příště rozmyslí jestli mne bude ohrožovat

  OdpovědětSmazat
 21. Když je tu řeč o rozvědce, je třeba si dávat pozor na nejapné reakce k příspěvkům, co se zdánlivě tváří, že jsou psány ze zahraničí bez diakritických znamének. Když na ně budete odpovídat, urychlíte svoji identifikaci, pro někoho to může být i dosti nemilé. Tomu pánovi já ovšem sděluji, že mi může ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte co říkal Masaryk? "Nebát se ..." Tak se podle toho chovejme.

   Smazat
 22. Je dobře, že se Ruska bojí, jinak bychom tu už nebyli a naše území by už patřilo těm, kteří po něm toužili už mnohokrát - a nejen toužili. Borman už měl v plánu zničit nejprve židy a pak Čechy. Co se však týká toho, koho se lidé bojí, tak hlavně amerického vedení a jejich přisluhovačů v NATO, protože jim nevěřím ani pozdravení. Přečtěte si dnes ZVĚDAVEC. Docela tomu věřím, že je to USA, kdo vytvořil islámský stát. A Ramunsen ať užkonečně zavře hu.., už svou špinavou práci udělal, ať jde třeba bojovat proti islámskému státu, pak bude pokoj.

  OdpovědětSmazat
 23. Všechny válkychtivé politiky a vojáky, povinně nahnat jako dělníky do výroby, na směny ke strojům, něco vytvářet užitečného, aby poznali, co je to, živit se rukama ne ústy a střílením.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, ne. To by je přišlo lacino. Povinně do první linie válek které prosazují. To by se z nich hned stali pacifisté.

   Smazat
  2. Ne, ne. To by je přišlo lacino. Povinně do první linie válek které prosazují. To by se z nich hned stali pacifisté.

   Smazat
 24. hrabě Kocharowski20. dubna 2015 17:48

  Důvod pro toto nebezpečí vidí politik v častých hovorech o použití jaderných zbraní. "Dokonce v dobách SSSR se komunističtí vůdci zdráhali mluvit o jaderném konfliktu. A teď vidíme otevřenou diskusi. Sovětský svaz byl předvídatelnější, než je současné ruské vedení," shrnul Rasmussen.
  xxxxxxxxxxx
  To je blbec, prý Sovětský svaz byl předvídatelnější, když se zdráhal mluvit o použití jaderných zbraní. Zatímco současné ruské vedení jim to, těm podělaným sráčům, řekne na rovinu. Takhle to ta válkychtivá howada ze Západu mají polopaticky, tak snad to pochopí. Co je čeká za ty jejich lumpárny. Nejlepší prevencí proti zločincům je jistota rychlého a tvrdého trestu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, věrozvěstové míru, trvalé svobody, lidských práv a humanity jsou jediní, kteří v praxi otestovali na lidech jaderné zbraně a jako první udělali součástí své "obranné" misionářské doktriny preventivní JADERNÝ úder. Tak ať si ti blbečci z NATO nejdřív vypláchnou ústní latrinu, než začnou někomu kázat něco o jadernáých zbraních.

   Smazat
 25. Podle bývalého generálního tajemníka NATO Anders Fogh Rasmussena není žádná ze zemí Evropy pojištěna proti ukrajinskému scénáři.

  Myslím, že on tohle musí vědět úplně přesně.
  Vždyť to byla z velké části i jeho práce v roli generálního tajemníka NATO. A na to se nezapomíná.

  Děda 2

  OdpovědětSmazat
 26. Když čtu výlevy těch Rasmussenů, Stoltenbergů a podobných gigantů podřadnosti ducha, přestávám si už myslet, že jen lžou. Už si začínám myslet, že své lži opakovali tak dlouho, až jim sami uvěřili.
  Potom od nich ovšem nemůžeme očekávat reálné vyhodnocení situace.
  A ta svěrací kazajka, jak tu někdo navrhuje, by byla na místě .
  PB

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.