Reklama

pátek 17. dubna 2015

RF napadla zakladatele OSN a vítěze druhé světové17. 4. 2015       zdroj
Rusko provádí agresi proti vítězi druhé světové války a zakladateli OSN. Tento názor vyjádřil předseda vlády Ukrajiny Arsenij Jaceňuk na zasedání organizačního výboru pro oslavy "70. výročí vítězství nad nacismem v Evropě a 70. výročí konce druhé světové války." Ukrajinský premiér je přesvědčen o tom, že Ruská federace se dopustila agrese vůči Ukrajině.


"Historie to samozřejmě zařídila velmi dramaticky, řekl premiér. Před 70 lety jsme bojovali bok po boku s nacizmem, bojovali a zvítězili, a nyní Ruská federace, která spolu s Ukrajinou zvítězila ve druhé světové válce, začala vojenskou agresi proti ukrajinskému státu".

Hlava vlády se domnívá, že nadcházející výročí "není pouze historickým znamením."

"Pokusy Ruské federace o přepsání historie, o privatizaci vítězství ve druhé světové válce a přivlastnění si tohoto posvátného a historického boje proti nacismu, je třeba přetnout, prohlásil Jaceňuk. Ukrajina je vítězným státem ve druhé světové válce. Ukrajina je zakladatelem Organizace spojených národů. Celkové množství ztrát Ukrajiny během druhé světové války bylo 40 procent lidských a materiálních ztrát. Podle výsledků druhé světové války se počet obyvatel Ukrajiny snížil o 14 miliónů."

Je pozoruhodné, že zástupcům médií bylo umožněno vyslechnout pouze vystoupení premiéra, pak byli požádáni, aby opustili sál.
Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. benderovskýho blba nepředěláš je potřeba ho postavit ke zdi a otevřít mu lebku pár přesně mířenými zásahy

  OdpovědětSmazat
 2. Michal Masopust17. dubna 2015 23:53

  Nejen banderovského zločince a nacistického fracka, jako je tento už od pohledu odporný jacenjuk, ale i ty dva veleblby z 23.14 a 23.24, co zde vyzvraceli svoje nechutné zvratky není možno předělat, marxužel!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvě stě let pospolu, 1. a 2. díl (1795-1916) - Alexandr Solženicyn

   Smazat
 3. doktor možná by pomohlo pravidelné přikládání vlahých obkladů na moudí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doktor?!Pořádnou přes držku,hajzlovi!!!!!

   Smazat
  2. Už to vidím,jak bych to provedl: Sundej si brýle......

   Smazat
 4. Vypadá to, že chtějí obnovit Chazarskou říši a na území Ukrajiny vznikne ( možná již vznikla-metody tomu odpovídají) CHLDR a probíhá zde řízaná genocida Ukrajinců, kterou my jako stát podporujeme. Hezký den:))

  OdpovědětSmazat
 5. Správně Jatsi.A proto jste v rámci oslav zničili památníky padlých rudoarmějců.

  OdpovědětSmazat
 6. Rozhodující bitvy proběhly u Stalingradu a Kurska. Nevím nic o tom, že by frontu otočil Kyjev!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kyjev osvobodily také Svobodovi čsl. jednotky a byla to těžká operace (překročení široké řeky jakou je Dněpr v těchto místech je komplikovaný operační úkol). Každá velká operace na východní frontě si zaslouží uznání.

   Smazat
 7. Bože, to je vůůůl ... !!!

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Jaceňuk by potřeboval urychleně hospitalizaci na psychiatrii. Čím dřív, tím líp.....To je ale hňup!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I když je Jaceňuk zřejmě všehoschopný psychopat, tak si myslím, že to nemá z vlastní hlavy, ale tlachá to, co mu připraví váleční "poradci" z USA.

   Smazat
  2. Pan Jacenuk a jeho chrabry tym vymastenych vedoucich cinitelu Ukrajiny musi hulit nejakej strasnej psychadelickej hnuj, nebot to, co posledni rok pada z techto ubozaku mne hlava nebere! Ukrajina je den ode dne predevsim vic a vic k smichu, udelali ze sebe uz takovy idioty, ze ty jejich vyblity kraviny jim zerou uz jen stejne vymasteni Polaci a mega vymasteni SSA!
   UKRarmy je spis parodie na vojsko a o OSN by tihle debili mluvit vubec nemeli! Vsichni tito fasisti budou jednoho dne viset!!!!!
   Ukrajinci ze sebe udelali pred celym svetem akorat tak idioty! A jestli nekdy uvidim nejakyho Ukra pobihat s vlajkou EU, osobne mu ji nacpu do zadnice... UKR NEPATRI do Evropy!!!!! Nechapu, ze se nechali tak zmanipulovat, ale tento spolek kriplu u me definitivne skoncil!!! Smrt nacistum pratele!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. Zid Jacenuk potrebuje odstrelit.

   Smazat
 9. Ano, Ukrajina je zakládající stát OSN. Jenže tenhle ten Arči asi neví, že za to může děkovat baťuškovi Stalinovi, který si prosadil , že Ukrajina a Bělorusko budou zastoupeni v OSN samostatně mimo SSSR . Asi jakoby vedle USA v OSN byla zastoupena třeba Kalifornie, nebo Texas. A pokud jde o současnost... Nejsem expert na mezinárodní právo, ale po rozpadu SSSR v roce 1991 nově vzniklá Ukrajina nevymezila přesně své hranice a hlavně je nenechala zaregistrovat u OSN. Tedy de iure je stále součástí nástupnického státu SSSR tedy Ruska.

  OdpovědětSmazat
 10. Já myslím, že se králík plete. Rusové s ním nikdy nebojovali bok po boku, proti banderovcům bojovali i ve čtyřicátých letech. Vl..k

  OdpovědětSmazat
 11. Ať tedy Jaceňuk odpoví na otázku proč tak náhle Ukrajina tíhne k fašismu a jejím metodám ? Celé to připomíná dohru druhé světové války. Se stejným cílem jako před 70 lety. Aby zvítězil fašismus.

  OdpovědětSmazat
 12. V době založení OSN v r.1945 žádný samostatný stát Ukrajina neexistoval, byla to svazová republika SSSR. Členem OSN se stala spolu s Běloruskem vedle SSSR pro oběti za II.světové války a tehdejších asi 50 členských zakladatelských států tedy přiznalo SSSR 3 hlasy ve Valném shromáždění OSN, ale jen jeden hlas v Radě bezpečnosti. Ukrajina a Bělorusko samozřejmě vždy vystupovaly s SSSR jednotně a přibývajícím počtem členů OSN to ztrácelo na významu. Samostatným členem OSN se tedy Ukrajina stala až po rozpadu SSSR. Proamerický a protiruský fanatik Jaceňuk má, jako vždy, problémy s fakty a to i s tou agresí, pro kterou nemá žádnou oporu v obecně přijaté definici agrese. Rusy označil za "podlidi" v duchu nacistické terminologie a zapomněl, že nacisté za podlidi považovali i Ukrajince.

  OdpovědětSmazat
 13. Jaceňuk je gangster první kategorie a ryzí fašista.Ideální to partner pro NATO .Zřejmě to nebude dlouho trvat a bude pozván do ČR , přednese projev v parlamentu a bude oceněn řádem za statečnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohohle blbečka používají ukrajinští náckové, jako provokatérský tlampač. Přes jeho prohlášení testují, co si dá svět ještě od nich a tím pádem od amerických kryplů, líbit

   Smazat
  2. Asi máte pravdu a já se začínám stydět za naši profašistickou vládu. A i když s mnoha projevy nesouhlasím s naším prezidentem, tak si ho za určité věci vážím. A to i přesto, že jsem ho nevolila. Dnes mě to mrzí. A mám takový dojem ,že náš pan premiér a pan ministr zahr. věcí začínají vidět také přes fašistické brýle. Bohužel a je mi z toho někdy dost smutno.

   Smazat
  3. Pro Anonymní 12:51. A to ještě počkejme až se vrátí ze " školení " v USA Babiš.

   Smazat
 14. Je to grotesktní. Fašista křičí, že bojoval proto fašismu. Všechna fakta naruby. Rusko napadlo Ukrajinu. Rusko vraždí Rusy na východní Ukrajině, kteří nechtějí žít v jednom státě s fašisty. Rusko vraždí opoziční politiky. Rusko se rozpíná. Kam se podíváte, všude má Rusko vojenské základny. Prostě kolosální lži a naše vláda vypouští tyhle zvratky při každé příležitosti. Co se to stalo s těmi lidmi u moci? To jim tak vyměkly mozky? Nebo chtějí také aby se tu zakořenil fašismus?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli ve škole plní hlavy našich dětí těmahle sračkama, a dějiny jsou pro tyto lidi jen toaletní papír, bože chraň nás.
   Josef Sukup

   Smazat
 15. hrabě Kocharowski18. dubna 2015 15:18

  Číslo jedna v seznamu kandidátů na oprátku. Ještě bude nějakou dobu blekotat, co mu napovídají za jevištěm, ale jeho čas se krátí. Nácek a fašista nemůže dopadnout jinak. Chcípák svému osudu neujde.

  OdpovědětSmazat
 16. Jediná věc mě uklidňuje, že už i na tohoto "králíka" se začíná v kotli vařit voda. Loni měl ještě šanci zdrhnout, ale letos se už ve zdraví ke svému letadlu v Boryspolu nedostane. V tom mu nepomůže už ani ten kanadský pas.

  OdpovědětSmazat
 17. Ještě začne tvrdit, že "národní hrdina" Ukrajiny Bandera bojoval spolu s Rusy proti nacistům. Ten člověk je idiot. Jeho nazi režim staví památníky nacistům, oslavuje esesáky, o Rusech mluví (včetně Jceňuka) tak jako němečtí nacisté - jako o podlidech, boří pomníky padlým v boji s nacisty, Rusy chce "filtrovat".

  OdpovědětSmazat
 18. Osobně,kdybych zjistil,že nějaký učitel vnoučatům blekotá nějaké lži a nepravdy,nebo překrucoval dějiny ,naučil bych ho takové pravdomluvnosti,že by si to pamatoval do konce života.

  OdpovědětSmazat
 19. Ukrajina bude Ukrajinou jenom tehdy, pokud se tam lidé spojí k rozumnému cíli (majdany, poskakování, to není k ničemu). Zatím se tam však nic takového neobjevuje ani náznakem. Každý tam nenávidí každého. A to nejenom Putina a Rusko, ze kterého desítky let sáli jako pijavice, ale Ukrajinci dnes nenávidí i ten slavný západ, EU, včetně sousedního Polska nebo vzdálené Ameriky. To je jejich jediný společný cíl - nenávidět až za hrob. Takže Ukrajinu právě ten hrob čeká !

  OdpovědětSmazat
 20. Dobrý deň všetkým,
  neviem ako u vás tu v Českej republike, ale u nás na Slovensku sa už niekoľko krát prepisoval Dejepis pre základné a stredné školy, a tiež Literatúra. Vedzte, že dejiny aké sme sa učili my, už nájdeme napísané iba v národných knižniciach typu Matica Slovenká v Martine, ktorá má povinnosť zo zákona uchovávať všetky knihy, časopisy, audio a video vydané v Československu a od osamostatnenia samozrejme už len vydania na Slovensku. Ja mám tie staré komunistické Dejepisy, Zemepisy a Literatúru prefotenú, bohužel zatiaľ ju nemám zdigitalizovanú, ale až budem mať deti, schválne si porovnám tie texty, isto sa dozviem veľa nového......
  J.P.

  OdpovědětSmazat
 21. Opravujem názov, správne: Matica Slovenská v Martine, vypadlo mi písmenko "s", ale verím, že viete o čom píšem.

  OdpovědětSmazat
 22. Náš svět je, bohužel, v rukou takovýchto šílenců. Čím větší magor, tím větší moc. Tedy až na čestné výjimky, jako je pan Putin. Modlil se za mír a vítězství zdravého rozumu. Porter

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.