Reklama

sobota 25. dubna 2015

Skandální přepisování historie

Ivan Hrůza
25. 4. 2015
Skupina 7 občanů, většinou členové TOP 09 požaduje po MČ Praha 6 odstranění sochy maršála Koněva.Svůj podnět signatáři odvodňují snůškou účelových a tendenčních tvrzení, které s objektivním historickým hodnocením nemá nic společného.
Je velmi smutné, že v době oslav 70.výročí je třeba zvedat hlas proti takové nestoudnosti.
Připojujeme pro Vás interpelaci JUDr. Ivana Hrůzy na zastupitelstvu.

Vážený pane starosto, dámy a pánové,

před několika dny spustila skupina 7 občanů, kteří vystupují pod hlavičkou Konzervativního klubu Prahy 6, organizovanou akci. Ještě loni byla většina z nich prokazatelně členy TOP 09 a 4 z nich byli zdejší zastupitelé. Oněch 7 osob požaduje na MČ, aby byla odstraněna socha maršála Koněva na ul. Jugoslávských partyzánů v Praze 6. Do doby odstranění žádají, aby byla na tento pomník umístěna informační tabule mimo jiné s textem, že maršál Koněv nebyl nositelem svobody, ale jejím dlouhodobým utlačovatelem. Oč je skupina menší, o to více halasně křičí a nikoli náhodou je jí poskytován veřejný mediální prostor.

Svůj podnět signatáři odvodňují snůškou účelových a tendenčních tvrzení, které s objektivním historickým hodnocením nemá nic společného. Jsou hulvátskou urážkou a skandálním znevažováním všech rudoarmějců, kteří se podíleli při osvobozování Československa. Jádrem tohoto útoku na roli Rudé armády při osvobozování Československa, je záměr zkreslit historická fakta a přepsat dějiny. Připomínám, že více jak 140 tisíc sovětských vojáků v bojích za naše osvobození položilo své životy, proto, abychom my mohli žít. Nemáme právo zapomenout na 360 tisíc československých obětí nacistického teroru ani na plány německé okupační moci k likvidaci nejen českého národa. Pomník v Praze 6 vznikl jako výraz poděkování Koněvovi a 1. ukrajinskému frontu, je připomínkou Sovětského svazu, který nesl během 2. světové války hlavní tíhu boje s fašismem. A to je ona podstata, která je všem antikomunistům trnem v oku.

Co všechno má být ještě z naší historie odstraněno, politicky účelově přepsáno a přejmenováno? Co má být ještě zakázáno anebo povoleno? Proč je do komunální politiky místo věcného řešení naléhavých problémů vnášeno napětí? Komu to slouží? Kam nás to chtějí členové konzervativního klubu zatahovat? To nejsou otázky jen pro Radu MČ, ale pro nás všechny.

Výroky některých radních MČ P6 jsou přinejmenším zarážející. Naznačují, že v době 70. výročí osvobození od fašismu jsou připraveni vyhovět těmto 7 signatářům zavěšením informační tabule na pomník maršála Koněva. Zdá se, že noví radní v Praze 6 nic neví o tisícovkách petentů, kteří požadovali zachování tohoto pomníku a odmítli jakoukoli manipulaci s ním. Stejně jako velké množství spoluobčanů si nepřeji žádnou změnu tohoto památníku, odmítám jakékoli politicky účelové, tendenční znevažování role Rudé armády při osvobozování Československa a Prahy. A osvoboditelům, těm, co již nejsou mezi námi, ale i těm žijícím, se veřejně omlouvám a vzkazuji, že komunisté, kteří působí v zastupitelstvu MČ Prahy 6, jakož i tisíce zdejších spoluobčanů k hulvátům nepatří.

JUDr. Ivan Hrůza, interpelace ZMČ P6, 24. dubna 2015

23 komentářů :

 1. Pokud prochazite ZOO,u kazdeho zvirete vidite tabulku,odkud pochazi co zere atd.Mohla by byt i u tohoto pamatniku umistena podobna tabulka se jmeny techto aktivistu ,co jsou zac ,co zamysli a proc.A v prilozene krabicce na nazory ostatnich obcanu by se treba za 3 mesice dozvedeli co si o jejich uvazovani ostatni mysli,jestli snimi souhlasi nebo je maji jen za ty uzitecne idioty a to by se dozvedeli treba v spravodaji tak jak i ostatni ...sec

  OdpovědětSmazat
 2. Požadavek, svědčící o malosti a ubohosti českého (skutečně?) člověka a jeho nevděčnosti těm, kteří se zasloužili o to, že může žít, pracovat, vychovávat (jak?) děti, a to celých 70 let v míru, což Evropa předtím nepamatovala.
  Mnozí z nás jsou, jak vidno, nevděční spratci, kteří neví (nebo nechtějí nic vědět) o historii, historických souvislostech, účelově jedny démonizují a druhé vynášejí do nebes. Právě takovíto užiteční idioti nás prezentují před světem a pak se nelze vůbec divit, že velká část světové populace na nás kouká přes prsty.
  Je vidět, že jsme se nic nenaučili a poučení z historie jsme si nebyli schopni a ani dnes nejsme schopni si vzít. Jediné, co zde kvete, je vymývání mozků a napadání presidenta, zvoleného občany tohoto státu.
  Děda 2

  OdpovědětSmazat
 3. Jidášové opět vylézají, aby se v dnešní době plné lží a sprostoty zviditelnili. Jak příznačné!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco takového by mělo být na základě referenda - ovšem my nejsme civilizovaní.
   K těm 7mi: co by mě nemělo překvapit - kdyby se lidé před radnicí scházeli a civilizovaně pokojně defenestrovali - ovšem my nejsme civilizovaní.

   Smazat
  2. Jo, to je hřebíček na hlavičku...Jidášové opět vylézají...

   Smazat
 4. Je to dobrý návod a nejen pro Pražáci,aby u této sochy chvilku postáli.
  Ještě nebyly zrušeny smlouvy uzavřené mocnostmi po druhé světové válce,stále platí,to je jedna věc a druhá,kdyby nás neosvobodili, SSSR vojska,tak by takovíto pošuci,se vůbec nenarodili.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 5. Maďarsko-poražený stát nikde nebourá pomniky ani umístěné artefakty /děla, tanky/ SA. Zvláštní úcta k Rusku?
  Praha,Brno i jinde- růžový, pak odstraněný tank, odstraňování soch rudoamějců, vyskávání pěticípých hvězd!
  A nyni opět Praha, lépe 'nadsamci a nadsamice' z TOp 09. Nedivme se.
  Zřejmě stále žiji v omylu, že jejich jejich prarodiče nebyli určeni podle představ Heydrycha ke zplynováni, ale jen k převýhově a vedeni k lásce k Hitlerovi a že ni pro ně by nebyl problém zvednout pravici k jeho uctění. A tak se i po 70 letech se chtějí zavděcit ' popliváním' sochy sovétského vojevůdce, jim zhatil světlou budoucnost..... kdesi na Sibiři.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsme hnusnější sebranka, než by si člověk pomyslel. A díky on-line publicistice a diskuzím, máme to jako housku na krámě. Hnusný,odporný národ přizdisráčů a panských slouhů. Zbohatlická sebranka, která vždycky chtěla být něco víc, a mezi ostatními vyčnívat, leštila kliky a olizovala paty německým okupantům, pak aparátčíkům Sovětského svazu, a teď americkým prašivcům-pro kariéru, peníze, pocit moci a nadčlověčenství udělají tyto lidské zrůdy cokoliv. Boření soch, prznění historie, podvody a lhaní - je ještě to nejmenší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plně s Vámi souhlasím.Bezmoc a nicota vládne naší společností! Země,která si neváží historie,není hodna používat slovo KULTURNÍ. Včera jsem zhlédla 3.díl válečné epopeje Osvobození. Všichni ti pokrytci,kavárenští povaleči,kteří křiví charakter mladých lidí ,nutí je uvažovat a přemýšletk obrazu svému,by tuto epopej měli zhlédnout!!Pak by se jim rozbřesklo a viděli by,jak Sovětská armáda s armádou americkou a polskou bojovala!! Hnusí se mi lidé,kteří z mocenských důvodů předělávají dějiny! Ale to si musí počkat,až této mládeži umřou rodiče,prarodiče a pamětníci časů II.světové války.Pak se jim to třeba povede. Ale jak budou žít se svědomím,že lžou,podvádějí? Chtělo by to trochu pokory !

   Smazat
 7. Celkem nedávno se o podobné události - odstranění pomníku rudoarmějců v Pardubicích, psalo ve smyšleném aprílovém žertíku, a mnoho lidí, včetně mě, na něj naletělo.
  A, jak se dalo čekat, už tu máme první vlaštovku v reálu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V listopadu minulého roku tuto sochu maršála Koněva v Praze 6 někdo natřel narůžovo.
   Nebude pomník, nebude problém?!
   Zdroj zde: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-blesk-praha/286977/marsal-konev-v-ruzovych-gatich-vandalove-prebarvili-jeho-sochu.html

   Smazat
  2. Anonym 9.43 mi mluví z duše. Na český národ mám podobný názor.

   Smazat
  3. Bezduchost a ubohost.Nedivila bych se,že iniciátorem je rádoby umělec,prezentující se jako havlojid

   Smazat
 8. No a co takhle - nenašla by se nějaká občanská iniciativa v místě sochy, která by řekla tak to teda ne? Když se mohli nějací týpci přivazovat ke stromům, aby zabránili jejich kácení jako prevenci proti šíření kůrovce (viz Šumava) tak proč se nepřivážou k soše? A nafotit, a předvést světu, co jsme za ubožáky. I těm Rusům poslat a ukázat, aby viděli, že ne celá Česká zem se stala křivou páchnoucí stokou, že ne každý Čech se stal panským slouhou leštícím kliky novému panstvu. A zveřejnit iniciátora shození sochy, a zveřejnit zastupitelstvo, a vyslechnout si, co k tomu bude brebtat a mlít -pěkně veřejně, na kameru. Co na to redaktoři pořadu ČT 168 hodin nebo Reportéři ČT? Co na to šíleně správný hrdina Marek Wollner? Chtělo by to pořádný mediální mumraj kolem sochy maršála, asi jako byl mumraj kolem tykadel. Když si uvědomím, že v Anglii stojí už stovky let socha admirála Nelsona, a jak si jí angličané váží, dokonce v Amsterodamu nebo kde stojí socha malé mořské víly ( to by člověk brečel a brečel a blil a blil protože my se národní podřadnosti díky podobným sráčům nikdy nezbavíme) My správní připosraní čeští pitomci, ovce stažené z kůže a lidem už nepodobné, bez lidské cti a hrdosti ( o národní ani nemluvím) si zboříme sochu osobnosti, která nás zbavila nacistických vrahů? My už fakt nejsme na kolenou -ale ryjeme držkou v zemi,přesně jak to zpíval božský Kája Kryl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto je nejvýstižnější definice dnešního českého národa. Naprosto perfektní."My správní připosraní čeští pitomci, ovce stažené z kůže a lidem už nepodobné, bez lidské cti a hrdosti ( o národní ani nemluvím) si zboříme sochu osobnosti, která nás zbavila nacistických vrahů? My už fakt nejsme na kolenou -ale ryjeme držkou v zemi,přesně jak to zpíval božský Kája Kryl

   Smazat
  2. Toto je nejvýstižnější definice dnešního českého národa. Naprosto perfektní."My správní připosraní čeští pitomci, ovce stažené z kůže a lidem už nepodobné, bez lidské cti a hrdosti ( o národní ani nemluvím) si zboříme sochu osobnosti, která nás zbavila nacistických vrahů? My už fakt nejsme na kolenou -ale ryjeme držkou v zemi,přesně jak to zpíval božský Kája Kryl

   Smazat
 9. TOP 09 v čele s Šláfnberkem a zmrdem Kalouskem nejsou nic jiného než fanatičtí fašisti !!!
  Kdy už budou konečně nakopáni do prdele !!!
  Je to hnus a ostuda celé ČR !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi si to místo chtějí zabrat na svoje hroby, jinam totiž nepatří !

   Smazat
 10. Zveme vás na akci Oděsa 2014 Memento – STOP fašismu!, konanou k uctění památky obětí oděského masakru, zaměřenou proti válečným aktivitám na jihovýchodě Ukrajiny a proti fašismu. Akce se koná 2. května v 16.00 v Praze na Hradčanském náměstí. Proslov bude mít Pplk. v. z. MUDr. Marek Obrtel a další zajímaví lidé. Pozvěte prosím také své přátele a známé. https://www.facebook.com/events/724221734352875/

  OdpovědětSmazat
 11. Další ukázka prodejnosti čecháčků. nu což, čecháčka poznáte velice jednoduše. Stále někomu v zadku.

  OdpovědětSmazat
 12. Jak může ještě dnes naslouchat těm zvrhlým nacistickým kolaborantům z TOP 09, a už vůbec nechápu, jak je může někdo volit. Z toho hnusu, který tato havlistická hlásná trouba šíří prostřednictvím naších médií (především ČT a NOVA) se mi dělá opravdu špatně. Bohužel je to dnes celoevropský trend a překrucování dějin je jeho součástí. Nikdy jsem si nemyslel, že se dočkám doby, kdy se u nás bude oficiálně podporovat nacistický režim, a to morálně, finančně i vojensky. Je to smutné a brzy na to doplatíme všichni, tak jako na to doplatila Evropa, když její představitelé dali volnou ruku Hitlerovi v bláhové naději, že zničí nenáviděné Rusko.

  OdpovědětSmazat
 13. To, že těch 7 chytrolínů pochází z TOP 09 není náhodné. Od začátku to je fašistická partaj mající v čele cizáka z SS rodiny. Volí je stejná verbež co volila Hitlera. Tyto fašouny financují stejní oligarchové co financovali před 80 roky Ádu s knírkem.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.