Reklama

pátek 17. dubna 2015

Soud zaregistroval Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

17. 4. 2015 zdroj
Česká republika: Ve středu v Praze proběhla ustavující valná hromada Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Zúčastnil se jí, mimo jiné, i předseda Witikobundu, což je nejradikálnější součást Sudetoněmeckého landsmanšaftu (SL) – organizace založené bývalými sudetskými nacisty, která je i v Německu považována za extremistickou.


To, že byl spolek po opakovaném odmítnutí registrace ze strany ministerstva vnitra, které se tomuto kroku bránilo pět a půl roku, před několika týdny na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu zaregistrován, považuji doslova za facku účastníkům protifašistického odboje i českým rodinám vyhnaným ze svých domovů v pohraničí. Po otevření kanceláře SL před několika lety je to další skandální událost, která vyvolala, zvlášť v letošním roce, kdy si připomínáme sedmdesáté výročí ukončení druhé světové války, oprávněné rozhořčení nejen pamětníků.

Stačí si přečíst stanovy Sudetoněmeckého krajanského sdružení, v nichž »odsuzuje vyhnání, genocidium a etnické čistky po druhé světové válce na území střední a východní Evropy, přičemž osoby, které toto jednání dopustily, pokládá za válečné zločince, kteří měli být postaveni před soud«. Zároveň žádá, aby osoby, jež se podle jeho výkladu staly oběťmi, měly právo na náhradu škody a na satisfakci, aby jim nebo jejich dědicům bylo obnoveno vlastnické právo k prý neprávem zkonfiskovanému majetku a aby jejich potomkům bylo uděleno státní občanství ČR. Dekrety prezidenta republiky z roku 1945 byly podle spolku legalizací zjevného bezpráví a požadují jejich zrušení. Zamýšlí také založit vlastní vydavatelství, stavět pomníky apod. Dá se tak předpokládat, že bude usilovat o další ovlivňování pohledu našich občanů, především pak mládeže, na historii.
----------
Alespoň to vysvětluje, proč Česká republika po boku USA nezvedla ruku za mezinárodní odsouzení fašismu a nacismu. S vybudováním páté kolony sudetoněmeckých a ukrajinských fašistů na našem území se počítalo předem. Proč naše vláda kolaboruje až na takovéto úrovni? Proč nevystupuje proti zavlékání extremistických sil na naše území? Už alespoň víte, kdo bude tvořit uzavírací oddíly, které budou střílet do zad vaše děti, pokud se nebudou chtít stát potravou pro ruská děla .

44 komentářů :

 1. Půda pro nástup fašistů je po ignorování ukrajinského fašismu - a nic, žádné odezvy - zjevně připravována i u nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč šíříte blbosti a nepravdy ?

   Smazat
  2. protože jsou omezení... šíří tu akorát nesmysle a dezinformace... a nechápu jak tu můžou mluvit o překrucování historie když ani neví jaký je rozdíl mezi fašismem a Nacionální potažmo národním socialismem.... smutné...

   Smazat
 2. Vzpomínám na nějaký starý film kde naši vojáci v zákopech zpívali upravenou českou písničku: "Červený šátečku kolem se toč, kolem se toč, kolem se toč. Zas jdeme na Rusa nevíme proč, nevíme proč, nevíme proč". Ale my už máme víc rozumu a víme jak to dopadlo...

  OdpovědětSmazat
 3. KONEČNĚ!
  Už nebude nutné opakovat kbětnové srazy sudetoněmeckých Němců stále na stejném místě- městě Augsburku.
  Vyhlašuji soutěž!
  Kteří osvícení radní českého města jako první oznámí, že poskytnou kongresový prostor k uspořádání prvního, tedy historického srazu sudetských vysídlenců na území ČR, když je jasné, že president Zeman jim k tomuto účelu Španělský sál na hradě pražském neposkytne.
  cena pro vítěze? Navrhněte!

  OdpovědětSmazat
 4. Je čas se začít ozbrojovat....

  OdpovědětSmazat
 5. Ty si v tom nacismu nějak libuješ hajzlíku hloupoučký..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. k A. 21:39
   spatřuješ v sudetských Němcích fašisty?
   Tak si stěžuj u soudu nebo u min. vnitra, aby zrušil povolení fašistům se v ČR registrovat!

   Smazat
 6. Doporučuji omezit možné adepty chtivé navrhnout místo pro sraz v Česku!
  Nejlépe, pouze na Praha nebo blízké okolí.
  Aby kardinál Duka nemusel jezdit daleko s požehnáním; resp. aby mu nevyschla cestou na sraz svěcená voda.

  OdpovědětSmazat
 7. doktor Písnička ad 21:18 = Švejk s Hrušinským
  Zlý sen se stává skutečností, už se těším na akce - např. pochodňové průvody, oslavy na hřbitovech s německými padlými, vyražené zuby, akce proti Zemanovi a především družba s našimi pravdoláskaři.Sudetlansmanšaft bude důstojnou součástí sítě budovaných neziskových organizací sloužících k rozvrácení ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A hromadné popravy českých vlastenců a vyvražďování našich vesnic (Lidice, Ležáky).

   Smazat
 8. tímto se stranický kurvy totálně oddělili od národa a bude defenestro

  OdpovědětSmazat
 9. Michal Masopust18. dubna 2015 0:10

  Toto je tedy odporný hnus!! E.Beneš měl v r. 1945 bohužel svatou pravdu, když varoval tehdy český národ před znovuzrozením fašismu. Opět bude muset statečný ruský národ zřejmě krvácet a obětovat milióny svých lidí, aby osvobodil Evropu z pařátů fašismu, jako v letech 1941-1945?! Národy, které se nepoučí ze své historie, si jí budou muset zopakovat znovu!!!
  Protektorat Böhmen und Mähren lässt wieder grüssen, nicht wahr "Herr" Karl Schlafenberg?!?

  OdpovědětSmazat
 10. ČSSD se zaprodalo fašismu, Sobotka má slíbenu od Duky nějakou tu faru na jižní Moravě, až ho ve straně nakopou do pr...a Zaorálek má slíben post vrátného na té americké universitě v Praze. Zakázat ČSSD jako vlastizrádnou stranu - jako Vlajka z války.

  OdpovědětSmazat
 11. SL to konečně vyšlo! Konečně bylo naplněno přání odsunutých sudetkých Němců. Bylo vyjádřeno v heslu, jak mě jej můj děda citoval:-) 'es komt der tag'. Dodávam, že když zapomeneme na našimi předky prožitou historii, budeme nuceni ji prožit znova. Tož, těšme se na následníky nosičů bilých podkolenek, kteři obnoví tradice 'nadlidí' nad tuzemnkym 'untermešem'.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, vždyť jsou ta tvrzení o německých über a slovanských untermensch vymyšlená. Němci sjednocovali Evropu na základě rasových měřítek, to ano, ale není žádná germánská a slovanská rasa. Je rasa bílá, která se dělí na podskupiny nordická, mediteránní, dinárská, alpínská, baltská atd. Máte pocit, že vypadáme jinak, než Němci, když pro ně máme být údajně méněcenní?

   Smazat
  2. Tohle rasové dělení je nevědecké. jisté je, že Hitler v 'Mein kampf' vyjevil svoji nenávist k Židům a pohrdání Slovany. Prakticky pak tenhle zrůdný pohled na svět 'dopracovali' tací velikáni ducha jako Heidrich, Himler, vládci gubernemantů v Polsku a SS na Ukrajině a v Bělorusku.

   Smazat
  3. Co je na rasách nevědeckého? Chcete popřít, že existují, jen proto, že Vám to někdo opakovaně řekl? Na lidské obyvatelstvo planety Země se dělení na rasy nevztahuje, zatímco na zvířata ano? Nebo nepozorujete zjevné rozdíly mezi lidmi, psy, koňmi atd.? Apropo nikdo neříká, že je některá lepší, či horší, protože každá má své vlastnosti dány přírodou a přes to "nejede vlak". Jen by měl každý uvažovat v rovině-a ono se tak i děje-"svůj k svému". Rasoví teoretici hovořili o tom, že: "Kdyby byla rasová otázka pouze otázkou vzhledu a nikoliv (hlavně) mentálních dispozic, byla by bezpředmětná". Můžete v tom hledat nevědeckost, ale i laickým pozorováním zjistíte, že toto funguje a tyto teorie kvetly dávno před Hitlerem a ještě dlouho po něm. Knihu "Tabu v sociálních vědách" pana Petra Bakaláře nenapali pro faktickou nesprávnost, ale pro politickou nekorektnost.

   Smazat
  4. Oprava v poslední větě: knihu nenapadali...

   Smazat
  5. To vaše nablblé a dávno překonané dělení -rasa bílá, která se dělí na podskupiny nordická, mediteránní, dinárská, alpínská, baltská - to je nevědecká hloupost. Nastudujte si trochu vědu o lidských genech, procentuálním zastoupení, vztahu - rasa - národ - jazyk a přestaňte nás otravovat s kravinami, které se ventilovali na začátku 20.toletí mezi 'vědci'.

   Smazat
  6. Děkuji za typ, dovzdělám se. Jistě se dočtu, že rozdíly mezi jednotlivci jsou po genové stránce větší, než mezi lidmy a lidoopy, takže svého bližního lze s lidoopem srovnávat, byť je to nesmysl. Jazyk a příslušnost k národu s geny nemá-v časech odnárodnění-společného nic a nevím, proč toto motáte ke vztahu k rase. Ačkoliv se vám zdají rasové podskupiny nesmyslné, znaky popsané u jednotlivých skupin pozorovat lze.

   Smazat
  7. Operujete s termíny, které se používaly za Hitlera a dnes jsou dávno dávno překonané. Jsou to rasistické vykopávky. Jste prostě bludař a nebezpečný člověk. Nevím, proč sem taháte tuhle tématiku. Články ,pod kterými nás 'obšťastňujete' svými rasistickými bláboly jsou o něčem jiném, jsou to jiná témata a vy jste jen přisátá parazitující štěnice.

   Smazat
  8. Jsem nebezpečný člověk? Ale jděte. Čím, kdy a jak byly tyto teorie překonány? Multikuluralismem? To je ovšem jiná. Aby bylo jasno, reagovat na slova o untermensch viz výše. Pokládám je totiž za lživá.

   Smazat
 12. Evidentne podle toho znaku se jedna o organizaci, ktera je ruku v ruce Maltezsymi rytiri a Vatikanskymi nacisty jezuitskeho ..... asi se mrknu vice na symboliku a prostuduji si ji trochu vic, clovek zapomina.... V kazdem pripade je to urcite nejaky Řád nějakých nacků - rytířů .... jezuite podle mne v tom hraji svoji roli .... (Všimněte si toho červeného kříže a druha půle nacistická orlice...)

  ??????
  Naše jedinné řešení PREZIDENT MUSI ROZPUSTIT VLADU - a tak zachranit Cesko .....
  Pište prezidentovi, vlade, volejte po telefonu - senatu atd .....

  OdpovědětSmazat
 13. Nač ta panika? Němci vždy byli našimi nejbližšími sousedy a nebýt nesmyslů o jejich údajných plánech na naše vyhlazení, nepohlíželi bychom na ně, jako na nepřátele. Komu asi rozkol ve vztazích posloužil nejlépe? Řekl bych, že tomu, kdo se řídí heslem "Rozděl a panuj". Apropo, na čí straně by dnes asi byl Beneš? "Demokracie", nebo Rusko? Lichva, nebo zdravý rozum? Myslím, že odpověď je zřejmá. Jako tehdy. Pro mne je Beneš zrádcem národních zájmů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, z čeho usuzujete, že Hitler nechtěl Čechy vyhladit? Mám vyfocenou plechovou ceduli o "zabrání" českých území po Mnichovské "dohodě" Němci. A další plechovou ceduli nařízení zemského prezidenta, že čeští uprchlíci nesmí vstoupit do Prahy. Takže podle Vás podlehli panice a prchali a prchali z českého území Protektorátu a měli tam zůstat? Před čím tedy prchali? Abychom se tedy dopátrali pravdy, nerada ji překrucuji...:-)

   Smazat
  2. Můj děda byl "totálně nasazený" v německém Brandenburgu, kde se jako soustružník podílel na výrobě děl pro německou armádu. Říkával, že Němci opravdu nechtěli všechny Čechy vyhubit, ale přesunout je dál na východ, kde měli privilegovanému německému národu sloužit v nově postavených továrnách jako levná pracovní síla. Češi byli tehdy uznávaným národem dobrých řemeslníků na rozdíl od např. Poláků. Málo kdo třeba dnes ví, že našim "totálně nasazeným" kvalifikovaným řemeslníkům Němci za práci platili. Poláky chtěli Němci opravdu do jednoho vyhubit a nijak se tím netajili, protože Poláci byli zaostalí a nic neuměli, byli pro říši nepoužitelní.

   Smazat
  3. Plán na totální likvidaci českého národa vznikl v prostředí sudetských Němců (K.H.Frank a spol.) a byl formulován písemně. Kdyby Hitler porazil Rusko, tak jsme byli na řadě!

   Smazat
  4. Budete tak hodný a dáte link? Nebo je to vyjádření agentury JPP? Nevěříte náhodou taky na to, že za Lidice byl zodpovědný K. H. Frank?

   Smazat
  5. Mimo jiné, Frank dostal 'pankráckou kravatu' i za Lidice a Ležáky. Byl to nejvyšší zástupce 'vůdce' v Protektorátu, byl za to odpovědný. Nepřepisujte dějiny!

   Smazat
  6. K. H. Frank byl zásadně proti vyhlazení Lidic a o tomto činu se v čase, kdy akce pod velením Böhma již probíhala, hádal s Hitlerem. To jsou historická fakta. Pokud byla touha a potřeba Franka pověsit, bylo nutné důvod najít, nicméně Lidice byl důvod falešný.

   Smazat
  7. K. H. Frank mohl za mnohé věci , ale za Lidice opravdu ne. To historické prameny vyvracejí. Ten plán se zrodil v hlavě Hitlera a Himmlera.

   Smazat
 14. Doktor Nakonec se z diskuse dovím,že nás vlastně Němci vždycky milovali, že jsme za zrádce Václava (zakladatel státu byl kníže Boleslav) odváděli voly dobrovolně (navrhuji návrat k tradicím a začít parlamentem a vládou) a že to s námi vlastně Heydrich myslel dobře,když nás chtěl vystěhovat na čerstvý vzduch na Sibiř a do Patagonie.Oni to vůbec Němci mysleli v minulém století s Evropou dvakrát dobře a ti zlí jim to překazili. Až nyní přišel čas.

  OdpovědětSmazat
 15. ABY NEMUSELA NÁMI ZVOLENÁ ZVORÁLKOVA VLÁDA POŽADOVAT PO NĚMECKU REPARACE PROSTŘEDNICTVÍM MÍROVÉ SMLOUVY S NĚMECKEM

  Které na konci války uzavřelo pouze bezpodmínečnou kapitulaci,zatajuje veřejnosti vysoce brizantní informaci

  Je docela možné,že DEUTSCHES REICH dále existuje a to v hranicích SUDETENLANDU de jure tedy právně.Proto můžeme být jednoho dne odsouzeni k platbě za odsun.Důkazem je,že dosud je NĚMECKO vazalem mocností nemá Ústavu ,ale je ZÁKLADNÍ ZÁKON A TAM SI TO MŮŽETE DOKONCE HEZKY PŘEČIST

  OdpovědětSmazat
 16. je docela možné,že MUTTI MERKELtedy bude jako vazalka přinucena splnit historickou úlohu Německa a potřetí ona nebo jijí nástupce vrhne proti Putinovu Rusku špici granátníků kde budou i naši od komunistů vycvičeni záložníci.Ostatně NIKDO se nebrání odvodům a vystoupení z NATA a naše neutralita není na pořadu vlády nových zrádců

  OdpovědětSmazat
 17. bylo by zajimavé zjistit,kteři soudci jmenovitě vlastně povolili vznik páté kolony snad henlajnovců a proč se nedovede naše vláda odvolat k Ústavnímu soudu,abychom to,že budeme brzy platit odškodnění za odsun a ztrátu vlasti a majetku našich prima německých sousedů MĚLI PRÁVNĚ doloženo a mohli si připravit vyprázdnit naše kapsy,ze kterých se budou už platit daši mnohá desetiletí cirkve a i ty,které dřive ani neexistovaly.Tatíček Masaryk a president Beneš SE TOČI V HROBĚ JAKO VĚTRÁKY

  OdpovědětSmazat
 18. Vždyť ještě před několika dny nás prezident Zeman skoro ujišťoval, jakže zeslábl vliv sudeťáků. A najednou taková sprcha - ČESKÝ soud zaregistroval jejich spolky v Čechách. Od roku 1989 opakovaně alarmuji naši veřejnost před eskalací krajanských spolků už i přímo u nás. Havel a knížepán zaseli vydatně jedovaté sémě, a od počátku bylo jasné, že německá vytrvalost a houževnatost bude eskalovat úspěch. Poslední dva premiéři jim byli a jsou neuvěřitelně vstřícní. A nejen oni. Navíc - na Moskvu nespoléhejme když ji zraňujeme kde jen můžeme. Páni, vidíte kam se řítíme?

  OdpovědětSmazat
 19. Oni tady založili spolky k registraci jejich majetku,anebo toho co za svůj majetek považují a s tím budou hrozit,že před soudy EU vyplundrojí z pitomých Čechů dřive nebo později odškodnění.Pravda je,že voliči,kteři nebudou schopni po svých stranách požadova KONEČNÉ ŘEŠENÍ VYPLACENÍM REPARACI a aby si to strany daly do Programů radši at nejdou nejen volit,ale zalezou a počkají až je povolají zavalit svými mrtvolami toho prima ničemu PUTINA,který je prozatím tak velkomožný,že reparace ještě nepožadoval.Bud to neví a kdosi mu to brzo řekne,nebo si počká,až jaký budou mít úspšch REKOVE..

  OdpovědětSmazat
 20. ANO JE TO OČIVIDNÉ.POKUD SE VOLIČI NEDOKÁŽI SAMI SEBE ZORGANIZOVAT PROSADIT SVŮJ PROGRAM

  který už si musí vytvořit pro sebe a ten vnucovat zpupným polit.stranám,aby si ho daly do svých tzvProgramů jinak je volit nebudem NIC SE NEZMĚNÍ a domorodci-voliči budou obráni tak,že mohou hned začit zakládat masívní pláž naháčů v celé EVROPĚ a nebudou potřebovat jezdit do jugoslávie,která se rozpadla na prášek,což hrozí nejednotnému českámu hlupákovi,který je schopen otrhat jabka,porazit kmen a ukrást zbytek nepřibitých věci pro oligarchy z NWO a ještě jim tleskat ANO, BUDE LÍP...

  OdpovědětSmazat
 21. Můžeme si pěstovat ten náš "hezký, Český" protiněmecký šovinismus, ale potom jej neodpírejme ani Němcům, má-li to být fair. Sudetští Němci jsou v tomto brajglu po první válce stejně nevinně, jako my. Ze dne na den se ocitli v jiném státě a nikdo se jich neptal. Beneš sloužící z části Západu-z části Východu, na jejich přání a požadavky nehleděl, proto ta jejich touha po právu na sebeurčení. Stejná, jako dnes v Luhansku, Doněcku. Vyhnání po roce 45 bylo pouhopouhou etnickou čistkou a je třeba najít odvahu si toto přiznat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete blbosti a záměrně přebíráte sudeťáckou propagandu. Proč? Jste jimi placený nebo jen hloupý? Sudetští Němci se ocitli v demokratickém státě, který ctil občanský princip. Měli stále zastoupení v čsl. vládě. - po celou dobu trvání ČSR! To, že se vzhlédli v Hitlerovi a v Reichu je jejich chyba a zločin. Češi nikdy nechtěli Sudeťáky vraždit jako ukrajinští nacisté své ruské spoluobčany na Donbasu - to je od vás také demagogie. Vy tu kalkulujete s tím, že dnešní mládež moc nic z naší moderní historie neví, nebo jen překrouceně. Nejste náhodou praktikující katolík. Takovéhle ahistorické bludy hlásá např kardinál Graubner, který je u Sudeťáků pečený vařený.

   Smazat
  2. Placený jsem, ale ne v souvislosti se svými názory na naši pokřivenou historii, které jsou vám zjevně nepohodlné. Popravdě nechápu, proč si osobujete právo "správnějšího" názoru, když vycházíte z historie, která vám byla předložena stejně jako mně. K církvi mám daleko stejně, jako vy k nezaujatému pohledu na události před a během druhé války. Odpusťte si osobní útoky stran mé inteligence a přestaňte hledat démony v počínáni poražených. Spíše se zamyslete nad tím, komu ku prospěchu to, co je nám tvrzeno a zda vše není daleko jednodušší. P. S. Jak moc se "demokracie" První Republiky lišila od té dnešní a není dnes poněkud idealizována? Můj zdroj tvrdí, že rozdílu není a idealizována je.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.