Reklama

čtvrtek 2. dubna 2015

Speciální služba Ukrajiny bude reformována podle tradic OUN-UPA

2. 4. 2015    zdroj
Šéf Bezpečnostní služby Ukrajiny Valentin Nalivajčenko se domnívá, že rezort by měl přijmout tradice a pojetí práce bezpečnostní služby OUN-UPA 1930-1950-tých let. Uvedl to v rozhovoru pro "Den", který byl zveřejněn 1. dubna.

Zejména v odpovědi na otázku o reformě bezpečnostních složek Nalivajčenko řekl: "Pro SBU není třeba vymýšlet něco navíc, je důležité navázat na tradice a pojetí práce bezpečnostní služby OUN-UPA 1930-1950-tých let. Pracovala proti agresorovi během dočasné okupace území, měla výchovu k vlastenectví, vojenskou kontrarozvědku a opírala se o mírové ukrajinské obyvatelstvo, jehož bezprecedentní podporu měla."

"Když jsem byl ještě v opozici, důkladně jsme prostudovali tradice lidí, kteří tvořili a řídili bezpečnostní služby OUN. Při reformě SBU navrhneme jít nejen cestou od pojmů kágébé, ale i od struktur, které nejsou vlastní našim bezpečnostním orgánům. Například místo správ a departementů musíme důrazně přejít na "referantury" a okruhy," poznamenal šéf SBU.

Když konkretizoval, čím přesně se bude obnovená SBU lišit, Nalivajčenko řekl, že pracovníci zvláštních služeb budou mít "větší kontakt s veřejností a možnost zapojit externí pracovníky nejen na základě náboru, ale také na základě veřejné podpory, vlasteneckých akcích a veřejného odmítnutí všech projevů separatismu." "Vždyť obyčejní lidé vidí mnohem lépe než jakákoli zpravodajská služba, kdo a jak se staví k separatismu," řekl Nalivajčenko.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Takže ten menecennej banderovsnej ksindl bude znova u vesla?????To by se bez podpory ussa a Nato nemohlo stát!!!;A teď jim jeste Krvavá Mery pujci 500 mil.eur na rozjed?????

  OdpovědětSmazat
 2. Řekl bych to jinak, podporovat formu udavačů a tak zvaných informátorů. Kdo se někomu nebude líbit vyfabrikuje se obvinění. Korupce bude oficiálně na Ukrajině vládnout BEZTRESTNĚ!!

  OdpovědětSmazat
 3. Bude to jako v ussa....udavaci rovnou napojený na CIA a FBI!!!A verze tomu,ze Pepku vyskoč se najde neurekom!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CIA byla zalozena na pricipech SS - Gestapo, byli k tomu pouziti nacisti kteri byli propasovani do USA a o neco pozdeji pak oficialne pod operaci - PaperClip .....

   Smazat
 4. Bude se jednat o SS Gestapo taktiky - udavacu a vsichni budou zit pod terorem strachu

  OdpovědětSmazat
 5. To je přece v demokratickém state uplne normální jev:-)))Hlavně když je porad kde brát!

  OdpovědětSmazat
 6. No jak by se jinak udrželi u moci, láskou obyčejných lidí?

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo dnes slyšel v interpelacích na premiéra Němcovou z ODS, která požadovala vypracování seznamu nepohodlných médií, včetně těch na soc.sítích, si může domyslet, že příště bude požadovat, aby různí nepohodlní odpůrci mohli být označováni, např.červenou hvězdou a později by mohli být různě umísťováni např. do amerických věznic a pod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na to stačí polské koncentráky, HNUS

   Smazat
 8. Kdo dnes slyšel v interpelacích na premiéra Němcovou z ODS, která požadovala vypracování seznamu nepohodlných médií, včetně těch na soc.sítích, si může domyslet, že příště bude požadovat, aby různí nepohodlní odpůrci mohli být označováni, např.červenou hvězdou a později by mohli být různě umísťováni např. do amerických věznic a pod.

  OdpovědětSmazat
 9. Němcová je pizda az to hvízda!!!!!!Kam se na ni hrabe urvaná domovnice!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo přátelé zvykejme si. Ta trocha svobody, co tu ještě možná je, ta půjde časem do kopru, díky politikům, kteří si tak upevňují svoje prachy a moc. Bude to takový roztomilý koncentráček uprostřed Evropy, kde pravda a láska konečně zvítězí nad lží a nenávistí...

   Smazat
 10. Někdo tady v Česku před volbama tvrdil , že bude líp . Nevíte náhodou kdo to byl a jak to myslel ???

  OdpovědětSmazat
 11. Dobře jste neuvedl před jakými volbami, anžto tato prohlášení slyším od vystoupeni na Metternichově balkonu kde bylo pronášeno nadšeně za zpěvu Kdedomovmuj. Až po ověření si to po 20ti letech dal někdo jako heslo do voleb, ale už nevím kde, kdo a proč

  OdpovědětSmazat
 12. No a ani PRO KOHO bude líp. >:-P

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.