Reklama

úterý 14. dubna 2015

Ukrajina zakázala sama sebe


14. 4. 2015     zdroj
9. duben je předurčen, aby se stal mezníkem v historii Ukrajiny, protože byl ve znamení události, která s vysokou pravděpodobností zpochybní ve svém výsledku nejen územní celistvost Ukrajiny, ale v principu i její státnost. Nejvyšší rada zakázala na Ukrajině komunistickou a nacistickou symboliku a ideologii, a společně s tím podrobila zákazu "komunistický totalitní režim." Pro zákon "O odsouzení komunistického a národně socialistického (nacistického) totalitního režimu na Ukrajině a zákazu propagace jejich symboliky" č. 2558 hlasovalo 254 poslanců.


Zároveň s tím byl "komunistický totalitní režim" uznán ukrajinským parlamentem zločinným, kterým byla "uskutečňována politika státního teroru, který byl charakterizován četnými případy porušování lidských práv v podobě individuálních a hromadných vražd, poprav, deportací, mučení, nucených prací a jiných forem masového teroru".

V souladu se zákonem zahrnuje symbolika "komunistického totalitního režimu" jakékoli zobrazení státních vlajek, erbů a jiných symbolů SSSR, Ukrajinské SSR a dalších republik SSSR, hymnu SSSR, USSR a dalších svazových republik nebo jejich fragmenty, atributy, v nichž je použito kombinace srpu a kladiva; srpu, kladiva a pěticípé hvězdy; pluhu, kladiva a pěticípé hvězdy. Je také zakázána symbolika komunistické strany a jejích prvků, zobrazení, pomníky osobám, které zaujímaly vedoucí funkce v komunistické straně, počínaje z pozice tajemníka okresního výboru a výše.

K symbolice "komunistického totalitního režimu" byla v Nejvyšší radě přiřazena zobrazení, pomníky, věnované událostem souvisejícím s činností komunistické strany při ustavování sovětské moci na území Ukrajiny, zobrazení hesel komunistické strany a citátů jejích vůdců.

To ale není všechno. Kromě výše uvedeného budou od nynějška k totalitní symbolice na Ukrajině patřit "názvy krajů, okresů, měst s použitím jmen nebo pseudonymů vůdců komunistické strany."

Jde o to, že zákazem "komunistického totalitního trestuhodného režimu" Ukrajina v podstatě zakázala samu sebe. Přičemž de jure. Dosud není známo, do jaké míry je toto odiózní rozhodnutí ukrajinských poslanců samostatné. Není vyloučeno, že bylo inspirováno starostlivými vlastníky současné vlády ze zahraničí. Se zcela určitým a dalekosáhlým cílem konečné likvidace ukrajinské státnosti, která byla realizována, jak je dobře známo, pouze díky úsilí "komunistického totalitního režimu." Jeho úsilím se Ukrajina tak široce rozprostřela od Východu na Západ. A pokud je zakladatel Ukrajiny zločinec, pak jsou trestuhodná i všechna jeho rozhodnutí, natož pak nechvalně známý pakt Molotova a Ribbentropa, který Ukrajině přikrojil východní Polsko, dobře známé jako Halič, a také Besarábii s Bukovinou. Neméně trestuhodná jsou i vítězství Sovětského svazu, která obohatila Ukrajinu ještě i o Zakarpatí. Nemluvě o skutečnosti, že "trestuhodný totalitní režim" velkoryse rozkrojil jednotnou ruskou říši na kusy, které zapříčinily jejich odiózní "nezávislosti". Ve vztahu k Ukrajině to bylo dělení skutečně královské už vzhledem k tomu, že bylo možné se obejít kouskem ULR, jejíž moc podmíněně platila na území vyhlášeného hlavního města. S ohledem na trestuhodnost "komunistického režimu", a také odmítnutí účasti Ukrajiny ve Velké vlastenecké válce, vypadá přítomnost Ukrajiny mezi zakladateli OSN zvláště nevhodně. Vždyť tuto čest jí opět nezajistil nikdo jiný než tentýž komunistický "delikvent".

Ano, a samotný Akt o státní nezávislosti Ukrajiny z roku 1991 vyvolá u nepředpojatých právníků vážné pochybnosti o právní správnosti, neboť byl sankcionován "trestuhodným" režimem.
Pokud to není další politický marasmus ukrajinských, na rozumu nezávislých, intrikánů, pak vyloučit, že jsme se stali svědky úmyslné avantýry - přípravy právních základů pro právnicky křišťálovou demontáž sovětského nástupnického státu, který se ani moc nepochlubil svou konzistencí v podobě samostatného státu, by bylo nerozumné. A pochybovat o tom, že Evropa zapomněla na to, jak se Ukrajina rozlehla do druhého co do rozlohy území státu na evropském kontinentu i na její účet, není jediný důvod. Není ani žádný důvod pochybovat o tom, že Evropa je schopna pohltit Ukrajinu jako celek a neudáví se.

A železný zákon o získání "z prašivé ovce alespoň chomáče vlny" nebyl zrušen. Počkejme si a uvidíme.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Copak o to.Polsko si brousí zuby o tu část,co jim zabral Stalin.Slovákům by mohla připadnout zpátky Podkarpadská část,Maďaři také o něčem podobném uvažují.Podle různých prohlášení,to vypadá,že Ukrajinu roztrhají na kusy,jak vlci ovci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže potom i Poláci musí vrátit bývalé území Německa Němcům ? To které dostali náhradou za odstoupení části území co dříve patřilo Rusku-Polsku-SSSR a nyní Ukrajině. Alka

   Smazat
 2. Zajímavé bude sledovat stanovisko Polska. Zatím je nejhorlivějším zastáncem kyjevského režimu. Ten je ve svém krajním nacionalismu zatím zaměřen proti Rusku, ale historicky také proti Polsku. Takže je to jen otázka času, než se ukrajinský režim obrátí i proti polským zájmům. 100 tisíc Poláků zavražděných Banderovci se také asi nedá zapomenout. A pak ta ukrajinská sabotáž minských dohod, zatahování Evropy a USA do konfliktu s Ruskem se také brzy může příčit polským zájmům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci zavraždění Banderovci jsou Polsku úplně lhostejní a to i navzdory tomu že jich bylo 120 tisíc. Byli to jen chudí poláci, žádné panstwo. To ti v Katyni, to bylo panstwo, ty je nutno oplakávat....i když se vlastně ani pořádně neví, jak to vlastně bylo. Dokumenty z jelcinovy padělatelské dílny se záhadně ztratily.

   Smazat
 3. Ano, též si myslím, že Polsko má snahy získat Halič, ale v Haliči dnes není polské obyvatelstvo, To bylo vystěhované do západních území Polska, konkretně velké množství obyvatel Lvova bylo přesídleno do Wroclawi. Obávám se, že připojení Haliče k Polsku by vyvolalo resentimenty z mezivojnového Polska a z polské správy z doby R - U
  monarchie, Polská aristokracie v Haliči vykonávala správu a Ukrajinci byli pro ně jen venkovské obyvatelstvo určené k zemědělské práci.. Myslím si že Polsko by toto sousto nestrávilo. Navíc by toto řešení rozmetalo již nabouraný systém mezinárodního uspořádání v Evropě dané Jaltou a Helsinským závěrečným aktem. Co místo toho? Skupinu vazalských států poplatkých Velkému bratru, který již léta vyrabí více problémů než dokáže odstranit, to snad ne!. Morave

  OdpovědětSmazat
 4. Hele Palmere, když tyto stránky považuješ za komunisticko-nacistické proč sem lezeš a opruzuješ svými žbrndokecami a tupožvástami slušné lidí ?! Kapíruješ, jsi schopen aspoň toto pochopit !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Palmere, tady kvičíš jenom ty. Opravdu sis toho nevšiml?

   Smazat
  2. Palmer se bude stěhovat na Ukrajinu. Oslavujme!!!!!

   Smazat
 5. Ví někdo, jak to vypadá s žádostí Polska o tzv. vrácení našeho území, konkrétně žádají prý Frýdlandsko-článek v polském tisku, v současnosti? Naši vládní kolaboranti jim vrácení území prý přislíbili, v tichosti.

  OdpovědětSmazat
 6. Zas jen ideologie -zakázat nějaký izmus, zbořit sochy, a podobné pitomosti, ale že je celá země zpustošená, to jejich slavnej parlament nevidí, když se zabývají nepodstatnýma píčovinama? To je pro politiky a vlády dnes typické asi všude - zabývat se píčovinama, a svejma výhodama a platama - a lidi nechat, ať se v tom nějak plácaj.

  OdpovědětSmazat
 7. To bylo furt kecu ze je to na Ukrajine samej nacista. A kdyz je zakazali, tak si stejne stezujete. Jen proto, ze zakazali i propagaci komunismu.
  Pritom nacista = komunista = vrah a zlodej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci, kteří vládnou v Kyjevě jsou jen prolhaná svoloč. Podle nich Bandera není fašista ani nacista ale vlastenec, vraždění Rusů, Poláků, Čechů a Židů je vlastenecký čin pro uhájení ukrajinského životního prostoru atd. atd. atd. Palmer není blbec, ale moderátor diskusí ... prostě v tomto duchu ...

   Smazat
  2. Ukrajinska vlada byla svobodne zvolena a skoro zadni nackove v ni nejsou. Kdyby se to jen tak dalo rici o Rusku, kde maji za fasistu a vraha i prezidenta.

   Smazat
  3. Hlupíáku - všechna silová ministerstva a úřady mají v rukou náckové (Avakov, Nalivajčenko, Tahnibok, Laško, Porošenko, Jaceňuk a další výtečníci. Furer Jaroš je poradcem na obraně, celá ukrajinská tajná policie je prošpikovaná nácky, novináři veřejně hlásají náckovské ideály, policie toleruje násilí proti spoluobčanům za odlišné politické názory ... Vláda vznikla cenzurou, terorem proti opozici, demagogií a lžemi v médiích, vybičovanou nacionalistickou atmosférou a tím, že někteří poslanci hlasovali i za své kolegy. Blbe, to je podle tebe něco demokratického?

   Smazat
  4. A 19:09 Ach jo, to je fuška, diskuze s takovým zabedněncem. Oponenti závidím vám vaše nervy. Já bych na takové individuum neměl.

   Smazat
  5. To, že se někdo označuje za demokrata ještě neznamená, že jím opravdu je.

   Smazat
 8. Anonymní14. dubna 2015 19:09
  Pane vi ste ale hlava. Na to ste přišel sám? :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Zastánci ruského Krymu si nemohli přát jiný zákon. Vždyť ukrajinská správa Krymu je jeden z nejvýznamějších symbolů tzv. komunistické éry. Tak nyní zříkají se a zakazují komunismus nebo ne? Jak se mohou nyní dovolávat komunistického dědictví, když ho odmítají? Vypadá to, že v tom mají nějaký chaos, molodci. Anebo kráčí o něco jiného? O prachy, o moc, nikoli o národ a ideologie?
  Každopádně mělo o osudu Krymu rozhodnout seriozní referendum po alespoň roční diskusi v méně vypjaté atmosféře, kdy hlavy vychladnou a navrch budou mít věcné argumenty a tolerantní snaha najít řešení, které nikoho zbytečně neposílí a nepoškodí. (Chápu, že situace byla překotná, ale mohli si dát určitě pauzu s připojením k Rusku, stačilo potvrdit smlouvu o používání vojenských základen, o něž Rusku šlo.) Osou nemají být nacionální faktory, nýbrž demokratické, občanské cílící k rozvoji jedinců a komunit bez ohledu na rasu, původ, pohlaví, .... Aby se odkopali ti, kteří za krásnými slovy skrývají svoji touhu po moci, penězích, statusu, vykořisťování a ponižování jiných. Žít z práce jiných je odporné v ČR, USA, Rusku, Číně, kdekoli a nic na tom nezmění, zda je pánem Čech, Američan, Rus či kdo a rabem Papuánec, amík, Čech nebo někdo jiný.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vždyť už v roce 1992 referendum bylo - na Krymu i na Donbase. Většina tehdy byla proti rozpuštění Sovětského svazu - chtěli v něm zůstat. Ale ukrajinské úřady výsledky ignorovaly. Už tehdy chtěli co největší Ukrajinu, bez ohledu na historii a kulturní souvislosti.

   Smazat
 10. doktor Kdo se nezná ke svojí minulosti nemá ani žádnou budoucnost.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.