Reklama

sobota 25. dubna 2015

Ukrajinská generální prokuratura: Oběti v Domě odborů se upálily samy


Naděžda Kamber 
25.4.2015 Outsidermedia

„Oděská Chatyň se stala neúmyslně, a…. v důsledku použití zápalné směsi ve vnitřních prostorách a uzamčení dveří zevnitř.“
Tak to je oficiální verze tragických událostí v Oděse dne 2. května 2014, kterou zveřejnil zástupce ukrajinské generální prokuratury Vladimirov Guzyr.
„Verze o úmyslném založení požáru nebyla potvrzena. Požár vznikl v důsledku použití zápalné směsi účastníky masových nepokojů. K požáru došlo ve foyer Domu odborů“, sdělil Guzyr.

Podle jeho slov bylo při vyšetřování také zjištěno, že chloroform v Domě odborů použit nebyl a na tělech obětí nebyly zjištěny znaky násilné smrti.

„Také nebyla potvrzena verze o použití otravných plynů a konkrétně chloroformu. Lidé zahynuli v důsledku otravy oxidem uhelnatým a zplodinami z ohně a v důsledku vlivu vysoké teploty.“

Soudě podle všeho ukrajinští vyšetřovatelé zcela vážně pracují právě s verzí, že lidé v Domě odborů se sami upálili. Sami tedy vběhli do Domu odborů, zamkli se zevnitř a v důsledku nešikovného zacházení se zápalnou směsí se sami upálili.

Je očividné, že za dobu téměř jednoho roku, který uplynul od té tragédie, nebylo provedeno objektivní vyšetřování „Oděské Chatyně“ a je velice pravděpodobné, že ani nikdy provedeno nebude. Ukrajinští vyšetřovatelé vědomě uvádí světovou veřejnost v omyl, velice pečlivě skrývají pachatele a objednavatele tohoto zvěrstva a vymýšlí si stále nové a nové pohádky o tom, jak se lidé v Domě odborů upálili sami.

K dnešnímu dni se trestní případ „Epizoda na Kulikovově poli“ nachází ve stadiu přípravného řízení a samotné vyšetřování je zahaleno tajemstvím. Do současné doby příslušný procesní status nezískali ani všichni poškození z Domu odborů, a také nejsou známa jména podezřelých v tomto případu, ani z čeho jsou obviněni, přičemž v druhé trestní věci ze dne 2. května „Epizoda na ulici Grečeské“ sedí na lavici obviněných 20 lidí, ze kterých 10 je ve vyšetřovací vazbě od 2. května 2014. Není těžké si domyslet, že všichni, kteří v této věci figurují v tomto postavení, jsou přívrženci Antimajdanu, na které se vyšetřovatelé i soud pokoušejí svalit organizaci masových nepokojů vedoucích ke smrti lidí.

Jak poznamenal Guzyr, tak byly vydány dva rozsudky ve vztahu k 22 osobám, ze kterých 11 je v současné době ve vyšetřovací vazbě. Po dalších 13 organizátorech a účastnících masových nepokojů je vyhlášeno pátrání.

Podle oficiálních údajů při nepokojích 2. května 2014 v Oděse zahynulo 48 lidí, ze kterých 42 zahynulo na Kulikovově poli a v Domě odborů. Nejmladší z obětí, komsomolci Vadimovi Papurovi, bylo pouze 17 let. Jedno z těl, které byly v Domě odborů nalezeny, nebylo dosud identifikováno.

Videa z Oděsy ze dne 2. května:

 

 

 Zdroj Antifašist
Překlad Irina

16 komentářů :

 1. Cely incident vyvolaly dobre organizovane tlupy Putinovych fasistu, ktere zautocily na fotbalove fanousky. Pak se jim ale situace vymkla z rukou a vysledek zname.
  Vina je na ruskem diktatorovi a darebacich, kteri ho podporuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám kdo to povídal. Rozuměls?"

   Smazat
  2. Ukrajinský fašistický propagandista ve 22.09 pustil do naší diskuse hnusnou lež. Stačí se podívat na foto a srovnat si fakta a vidíme: ukro-náckové se báli, že velký ruský přístav Oděsa se také odtrhne. Nálada ve městě byla (a je dosud) silně protimajdanovská. Lidé se začali providelně scházet na Kulikově poli a organizovat se. Kyjevská chunta potřebuje vládnout terorem, jinak by v demokratické diskusi dlouho neobstála. Do města přijeli ozbrojení aktivisté Pravého sektoru a nejdřív vyprovokovali akci 'pod falešnou vlajkou ' - napadli fotbalové fanoušky. Byli označeni 2 x - georgijevská stuha jako symbol protimajdanovsky smýšlejících občanů a druhé značení - rudou stuhu na rukávech, aby si je vlastní nespletli a nezastřelili je. Na fotografiích je jasně vidět, jak střílí zpoza policejního kordonu, jak vše sleduje a s aktivisty Majdanu mluví velitel policie (resp. milice). A nakonec se přidali i holky, sympatizující s Pravým sektorem a ochotně nadšeně plnili molotovovy koktejly, určené k upalování lidí. Místo aby policie zajistila místo činu, zajistila všechny stopu pro další důkazní řízení, tak jak je to běžné v civilizovaných státech, pustila druhý den ráno zvědavý dav na místo činu. Stopy smazány, zničeny - pachatel neznámý. Tohle vše ukazuje na státem řízenou akci na potlačení nepohodlné opozice. Abych to zkrátil - na internetu je velké množství dokumentárního materiálu včetně foto a videí, který usvědčuje nacistického propagandistu (Anonym 22,09) z vědomé lži.

   Smazat
  3. 7,08 Buďte prosím, k němu smířlivý. Je to místní idiot, který za jidášský groš vždy štěkne, když se objeví nový článek, který bourá lži jeho chlebodárců. Nějak se živit musí. Asi nic jiného než plodit tupé štěky nedokáže.

   Smazat
  4. Pozná se podle toho, že neumí používat háčky ani čárky. Prostě trol.

   Smazat
  5. 22:09 Zase lžete, incident vyvolali objednaní střelci. Z nich dva byli přímo na streamech identifikování jménem i přezdívkami tzn. Bocman a Mykola. Oba dva zajsou zachyceni při střelbě do lidí a oba dva evidentně jednají v součinnosti s jednotkami milice.

   Smazat
  6. To, že cela akce byla pečlivě připravena předem i v dohodě s některými ukrajinskými sdělovacími prostředky a poslanci, si uvědomíte, pokud se podíváte na ukrajinský pořad Schuster Live, kde běží reálný čas. Poslanec Laško vystoupil v přímém přenous se svou jakoby "živou informací" z oděského domu odboru o několik desítek minut dříve, než měl.

   Smazat
  7. zkuste se podívat na pořad Schuster live ze 2. 5. 2014

   Smazat
  8. 22:09 prohlédněte si seznam mrtvých z oděského domu odboru, jejich věk a pohlaví, poslechněte si výpověď přeživších a vysvětlete mi jak skupina lidí ve které jsou promícháni i starší lidé a ženy může útočit na fotbalové ultras a samoobranu majdanu v plné zbroji

   Smazat
  9. 11,40 Samozřejmě může. Pokud do ní někdo rafinovaně přimíchá provokatéry s cílem vyvolat předem naplánovanou řež.

   Smazat
  10. Slovem "naplánovanou řež" ale nejde popsat výsledek ukrajinského vyšetřování, že? To není totéž, jako "skupinové sebeupálení"

   Smazat
  11. Provokatéři byli opravdu zaznamenáni na videích a streamech. Dva z nich byli dokonce identifikováni - Bocman a Mykola. Oba dva se průkazně domlouvali a spolupracovali s jednotkami milice.

   Smazat
 2. A ta žena ve vysokém stupni těhotenství se šnůrou od telefonu uškrtila také sama ? Už se tzv. "vyšetřovatelé" nepřiklání k verzi, že za to může vítr ? Ted už si to ti upálení, ubití a znásilnění udělali sami ? Neuvěřitelné...je to skoro tak velká lež, jako když Havel v r. 89 sliboval svobodu a nulovou nezaměstnanost ! Je mi fakt špatně z celé EU i našich politiků, že se s tou bestiální fašistickou bandou z Kyjeva tak bratříčkují...mám hrozný vztek a zároven se před pozůstalými z Oděsy i odjinud strašně stydím !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:59. Nejste sám, je nás už hodně a půjdeme uctít památku těchto pepřeživšich 2.5.. v 16 hod.na Hradčanské Náměstí! To by si nikdo před 25lety ani ve zlých scénářích nepomyslel,co se děje dnes za podpory vlády,EU a USA !

   Smazat
 3. Alespoň víme, co si máme o nové ukrajinské vládě a jejich přisluhovačích myslet, když vypustí takovou lež a myslí, že jim to lidi spolknou. Ale nemělo by mě to překvapovat, vždyť většina prohlášení a ujištění ukrajinskou vládou jsou lži a jen lži. A to jim ještě to vyšetřování o zvěrstvech v Oděse trvalo rok. Asi mají pěkně nahnáno, co se tam může nyní dít, protože už nejméně čtrnáct dní nabírají studenty, aby v Oděse pomáhali hlídat.

  OdpovědětSmazat
 4. doktor článek nemá smysl komentovat.Prostě ti lidé se nejdřív upálili,pak případně uškrtili nebo různě zhmoždili .Nebo to bylo naopak? A taky se upálili jen z poloviny těla,tedy polili se vleže, to aby zmátli vyšetřovatele,nepoškodili své okolí a pomluvili hodné ukry, kteří jim chvátali pomoci. Asi tak to bylo..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.