Reklama

neděle 19. dubna 2015

Ukrajinská svodka ze dne 18.4.2015

napsali Ernest, MP a Mireček, s přispěním dalších
19.4.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Na mnoha místech fronty probíhají boje, obě strany používají zakázané dělostřelectvo, dohody z Minsku se obecně nedodržují, ostřelovači z Majdanu byli školeni v Polsku, odkud berou opolčenci zbraně ... a další ...


Na mnoha místech Novoruska je nejbezpečnější držet děti ve sklepech.

Ernestova část – převážně z opolčenských a ruských zdrojů: (Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z vk.com/strelkov_info)

17.04.15. zpráva domobrany LLR.

Dnes bylo na celé frontě neklidno. Od 04:00 do 18:00 bylo zaznamenáno 78 útoků na pozice domobrany – 12 krát z tanků, 9 krát minomety, 15 krát z BBM, 33 krát z granátometů, protiletadlových zbraní, protitankových systémů a 4 krát z protitankového kanonu „Rapier“ a 5 krát z houfnic D-30 a samohybných děl „Gvozdika„. Samostatně byl zaznamenán 2 krát útok na pozice domobrany, zejména na opěrný bod mezi Žerlobokom a 29. kontrolním bodem a na 31. kontrolní bod domobrany od výšiny 175,9. Oba útoky byly provedeny silou čety a dvěma obrněnými transportéry. Byly podpořeny palbou tanků a minometů nepřítele (tyto útoky, ve statistice nejsou zahrnuty). Síly domobrany 8 krát zahájily palbu na nepřítele – 6 krát v reakci na útoky, opětovaly palbu z tanků a obrněných bojových vozidel, která trvala asi 10 až 20 minut) a 2krát, kdy odrážely útok, kdy byly použity tanky a BBM, minomety, protiletadlové zbraně a pěchotní zbraně. Bylo zaznamenáno 17 dronů nepřítele a překažen 3 krát pokus diverzních skupin o překročení fronty. Ztráty ukrajinské armády – 20 osob bylo zraněno, 4 BTR,1 BMP, 1 tank a MT-LB poškozené, likvidovány 2 minomety, 5 palebných postavení (v tomto případě, podzemní kryty) a 1 Ural zničeny. Ztráty domobrany – 8 lidí bylo zraněno, 2BTR, 2BMP, 1 BRDM poškozeny, tankovým granátem bylo zničeno BTR. Padlé dnes žádná ze stran nemá. Ukrajinská armáda může mít mrtvé, ale my o tom informace nemáme. Na celé frontě probíhají přestřelky a snajperské souboje. Jak domobrana, tak ukrajinská armáda, nadále posilují obranné pozice a provádí zpravodajskou činnost. Napětí roste, ale rozhodující akce ukrajinská armáda ještě nepodniká.

17.04.15 Zpráva domobrany.
Asi před hodinou, začal nepřítel aktivně střelbu na Spartak a z Písků. Střílejí velká děla. V oblasti rajonu Kyjevskij jsou zřetelně výstřely zbraní. Jsou také slyšet exploze z Gorlovky. Z letiště Doněck je po celý večer jasně slyšet střelba. K 21:34 velmi silné výbuchy, vypadají jako příchozí.

Operativní informace pro obyvatele Lisičanska.
Všechny lesy na přístupech k městu jsou zaminovány Ukrowehrmachtem – samé nástrahy. U Severského Donce naši kluci z DRG poznamenali, že pobřeží je také zaminované. Pod Bílou Horou nalezli na břehu řeky, dvě mrtvé dívky spoře oděné před smrtí byly možná znásilněny. No to je jen odhad, za jakých okolností došlo k úmrtí, to nikdo neví. Buďte opatrní, okupace brzy skončí.

17.04.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Stěp„.
V Gorlovce pokračuje ostřelování předměstí a střety, v blízkosti Dzeržinska vyřadili techniku ukrajinské armády. Pokračuje ostřelování předměstí Gorlovky. Pod palbou jsou oblasti Širokoj Balky, Kurganky, Golmy. Na severu a západě města jsou slyšet přestřelky s automatickými zbraněmi a minometné salvy. Ukrajinská armáda ostřeluje z Majorska ... používá samochodná děla a obrněnou techniku. Očití svědci hlásili, že na pozicích ukrajinské armády u Dzeržinska hoří ukrajinský obrněný transportér a palivová cisterna. Z té strany se valí kouř a jsou vidět plameny. Zda to bylo výbuchem zbloudilého granátu, nebo výbuchem miny, není známo. Obyvatelé oblasti Kurganky a Rtuťnogo oznamují tvrdou přestřelku a hustou minometnou palbu. Na severozápadě Gorlovky, na hranici s okupovaným Dzeržinskem jsou vidět záblesky na obloze z mnoha výbuchů. Intenzita bojů roste. Podle některých zdrojů, okupanti s použitím obrněné techniky se snaží testovat obranu města a provokují, podobnou provokaci provedli v předvečer v osadě Spartak u Doněcku. Chtějí vrazit klín do území kontrolovaného domobranou, a snaží se tam opevnit. Domobrana klade odpor a odráží útok nepřítele.

17.04.15 Poslal „GIVI“ (BTG „Somalia“).
Pokusili se útočit na naši pozici v Žabunkach a Volvo centru. Od Písků (karpatská Sič, ukrajinská armáda, Pravý sektor), byl pokus o útok na naši pozici v Žabunkách a Volvo centru, ale vzhledem k součinnosti s praporem Vostok a OBTG „SOMALI“ byl útok odražen, boj pokračuje. Nepřítel vede chaotickou palbu houfnicemi 152mm, minomety, samochodnými děly, funguje také ruční zbraně. Naše pozice zůstává pod naší kontrolou, klademe odpor na celé frontě.

Přidal dopisovatel:
Lidé v rajonu Kyjevskij v Doněcku hlásí neustálou dělostřelbu od letiště. Je slyšet po celý večer nad městem jsou vidět ukrajinské drony.

18.04.15 Napsal Ivan Prichodko.
Do osady dolu Okťjabrskij dopadla mina. Na adrese Kremelskij prospekt 17 byla zraněna žena. Podrobnosti jsou předmětem šetření.

Poslal místní obyvatel.
Dopadá něco těžkého. V oblasti Písků probíhá pěchotní boj, obě strany se neomezují. Dnešní den a zvláště večer je větší „legrace“, než obvykle. Dnes jsem našel na chatě střepinu. Přiletěla z Písků-letiště. Boj za mír je v plném proudu. Zabezpečení na autě houká po silném výbuchu. Už druhý týden něco vymýšlejí něco poblíž Doněcku a v luganském směru. Spíše průlom než aby se shromáždili v útoku. Je tam panika. Dílny v Doněcku (a nejen) pracují v nouzovém režimu na opravách techniky ze skladů.

18.04.15 Fotky bloggerů.
Vlajky Spojených států a „Pravého sektoru“ byly pozorovány na frontě v Širokinu. Širokino bylo snad nejžhavějším bodem v konfrontaci ukrajinských okupačních sil a domobrany – tato vesnice je klíčem k Mariupolu. Část Širokina je pod kontrolou domobrany DNR, a část je obsazena trestními prapory a jednotkami ukrajinské armády. Bojuje se zde každý den. Na obrněním transportéru ATO, vyfoceném ve vesnici, byly vidět tři vlajky – Ukrajiny, „Pravého sektoru“ a USA. V sousední obci – Berdjanskoje – jsou také pozice ukrajinské armády. Na pláži Azovského moře u obce Širokino u Mariupolu ukrajinští vojáci staví dělostřelecké zbraně.
18.04.15 Zpráva domobrany.
V Trechizbenke v 10:30 začal boj mezi ukrajinskou armádou a domobranou. To hlásí místní obyvatelé, i strany konfliktu. K 11:00 střet ještě pokračuje. Bojuje se v oblasti zničeného mostu přes Severský Doněc, který leží na demarkační linii. Bylo upřesněno, že jsou aktivně využívány minomety, těžké kulomety a protiletadlové zbraně. Údaje o zraněných nejsou. V Doněcku je dále neklidno. Ostřelovány jsou jeho předměstí, jsou zranění. Oblast letiště – Písky- boj pokračuje dělostřelba + ruční. U Širokina ukrajinští okupanti opět ostřelují z tanků pozice domobrany.

18.04.15 Zprávy místních obyvatel a dobrovolníků.
Jasinovata (DNR):“ Socgorod. Bouchali, s proměnným úspěchem téměř přes noc, ráno vypukl boj. Podle toho jak bylo slyšet ruční zbraně, buď Post, nebo Vinogradniky. Část města je bez elektrické energie. Kolem 11:00 to nebyl hrom, něco přiletělo do prostoru vodní nádrže, železniční stanice . Přibližně tam někam. Byl to jasný záblesk, pak rána, teď něco hoří! Doněck: „V 11:18 na Kalininském je slyšet hrozný rámus … Kalininskij – teď divné zvuky v Buděnovském…“ Jasinovata (DNR): „V oblasti ZAGS není voda po tom „hromu„. Na Pervomajce dopadly 2 granáty. V Kalininském bylo teď hlučno, třesou se okna. Je slyšet střelba ze samopalů. Gorlovka: Ukrajinská armáda přitáhla k dolu Južnaja na okraji Dzeržinska dva BTR a ostřeluje naše pozice. BTR a jednu cisternu, která přivážela Ukrajincům palivo, se nám podařilo zničit. Nad Gorlovkou bylo pozorováno několik dronů, s jejichž pomocí ukrajinská armáda korigovala palbu.


18.04.15 Poslal Eduard Basurin.
V průběhu uplynulého dne ukrajinské síly na území DNR porušil příměří 76-krát. Ukrajinské síly opět zvýšily intenzitu útoků na obce v DNR. Ve srovnání s předchozími dny, kdy počet útoků byl pouze 46 krát, dnes jsme zaregistrovali 78 útoků. Výrazný je nárůst útoků z děl, které by podle Minské dohody měly být staženy z fronty. Za poslední den těchto útoků bylo 10. Kromě toho bylo registrováno 8 ostřelování z tanků, z minometů, 5 krát na obce DNR ukrajinské síly zahájily palbu z protiletadlových zbraní, 8 ostřelování bylo provedeno v obrněných transportérů a 18 z granátometů a ručních zbraní. Ostřelováním byli těžce zraněni dva vojáci DNR. Nejvíce ostřelováno bylo opět letiště Doněck pod těžkou palbou ukrajinských sil byly také Gorlovka, Spartak, Žabičevo, „Volvo Center“, Novomarevka, Širokino. Pošet ostřelovaných obcí se podstatně zvýšil. Útoky byly zaznamenány v obcích Lozovoje, Telmanovo, Grigorovka, Mičurino, Kalinovka a Nikolajevka.

18.04.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Syč„.
V současné době do 07:00 byl tišeji než obvykle, řídké útoky z BBM, minometů a odstřelovačské souboje – no, jako obvykle přestřelky z ručních zbraní, potom se přidaly tanky a už 2 ostřelování z houfnic D-30. Kromě toho ukrajinská armáda zaútočila mezi Želobokem a 29. kontrolním bodem. Útok jsme odrazili, Ukrajinci mají padlé, my máme tři raněné a i BTR byl zasažen a odvezen na opravu. Právě teď se v oblasti Trechizbenky bojuje, nevím, co a jak to vzniklo – ale i naši i nepřítel a používají ruční zbraně a BBM, nepřítel používá minomety a my jsme přidali tanky. O ztrátách – o nich nevím. Stručně řečeno, běžný výskyt během příměří. Zatím, co píšu tento příspěvek, začali ostřelovat z tanků a minometů 31. kontrolní bod, Želobok a opěrný bod mezi Želobokem a 29. kontrolním bodem. Mimochodem, jsme spočítali ostřelování – do 14:00 na pozice domobrany dopadlo 40 min (každý den) a od 14:00 – 30 min. A to jsou jen minomety a pouze při ostřelování, ne při útocích nepřítele.
V okupovaném Dněpropatrovsku: akce protifašistických aktivistů - "Zabil mne voják ukrajinské armády. Chtěla jsme žít."


18.04.15 Poslali dopisovatelé.
V oblasti Širokino došlo ke střetu průzkumu praporu „Kyjev-1″ a domobrany, byl sestřelen ukrajinský dron. Oznámila to tisková služba praporu „Kyjev-1″. “Během zpravodajských operací v oblasti Širokino ostřelovali skupinu praporu „Kyjev-1″ a sestřelili náš dron", - píše se v prohlášení. "Boj pokračuje. Dron je zcela zničen." U Trechizbenky bojovala domobrana s ukrajinskou armádou, Ukrajinci mají raněné. Dnes před polednem začal boj v oblasti Trechizbenky (okupované části LLR). K tvrdému boji došlo u zničeného mostu přes řeku Seversky Doněc. Domobrana a ukrajinské síly používali samopaly, velkorážné kulomety, minomety, granátomety a protiletadlová děla. Boj u Trechizbenky trval více než dvě hodiny, podle předběžných údajů ukrajinská armáda má zraněné. Oznámila to tisková služba šéfa luhanské okupační vojensko-civilní správy Gennadije Moskala. „Podle předběžných údajů bylo během boje několik ukrajinských vojáků zraněno,“ – píše se v prohlášení.

Ukrajina nesouhlasí s návrhy svých věřitelů – Ministerstvo financí
Korrespondent.biz, dnes, 10:50  zdroj
Poradci výboru věřitelů předali Ukrajině dokument o některých principech restrukturalizace dluhu.
S řadou principů restrukturalizace vnějšího dluhu, navržených výborem věřitelů, není spokojena ukrajinská strana, je uvedeno v prezentaci Ministerstva financí, předložené ve Washingtonu.
„Poradci výboru poskytli ukrajinské straně dokument, který popisuje některé z principů restrukturalizace. Ukrajina nesouhlasí s některými z těchto zásad,“ – píše se v dokumentu.

Putin připustil možnost uznání DNR a LLR
Z Korrespondent.net dnes 13:50 zdroj

Putin varoval Izrael před vojenskou pomocí pro Ukrajinu
Z Korrespondent.net dnes 14:42 zdroj

Ruské ministerstvo obrany objasnilo objevení obrněné techniky u separatistů
Z Korrespondent.net dnes 15:48  zdroj
V Moskvě, označili několik zdrojů pořízení obrněných vozidel a střelných zbraní separatistů.
Ruské ministerstvo obrany nemůže potvrdit informaci o přítomnosti moderních ruských zbraní a vojenské techniky v samo prohlášených separatistických DNR a LLR.
„Neznám, takové případy“, – řekl ruský náměstek ministra obrany Anatolij Antonov v rámci programu „Vesti v subotu“. Řekl, že separatisté mají několik zdrojů na pořízení obrněných vozidel a ručních palných zbraní.

Podle Antonova, v sovětských dobách v Kyjevském vojenském okruhu bylo hodně skladů s vojenským materiálem. Byl tam pro odražení případné agrese NATO, řekl náměstek ministra obrany Ruska.

„Jiné zdroje získání těchto zbraní – byly odebrány Kyjevské armádě“, –
Připomínám, že Pentagon i nadále tvrdí, že Rusko stále dodává zbraně separatistům na Ukrajině.

Kreml popřel informace o finanční pomoci Řecku
Z Korrespondent.net dnes 18:07  zdroj
Německá média informovala dříve, že Řecko a Rusko plánuje dohodu o miliardách dolarů.
Prezidentův tiskový mluvčí Dmitrij Peskov v ruském vysílání rádia Business FM popřel zvěsti, že při jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem v Moskvě mu Vladimir Putin nabídl zálohu ve výši až pět miliardy eur na výstavbu plynovodu Turecký proud.

Děkuji Erneste!

Část MP – převážně z ukrajinských zdrojů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě – jsem dnes na „Pozorovateli“ nenašel, ukop-propaganda zřejmě o víkendu „netahá“.

Tedy jen FB souhrn uplynulého dne z press-centra ATO :
(zdroj)
17. dubna se ozbrojené operace v oblasti vedení ATO nezastavily, pokračovaly provokace ze strany ozbrojených band-formací. Obecně od půlnoci podél linie oddělení zločinci provedli 24 útoků na naše pozice, většinou z minometů. V oblasti Doněcku nepřítel vedl palbu ze 120 mm minometů na opevněné body v okolí osad Písky, Nikolajevka Avdějevka a Granitnoe. Jenom po pozicích sil ATO blízko Avdějevky zločinci 6 x zahájili palbu z minometů ráže 120 mm. Navíc poblíž Avdějevky protivník vedl ostřelování z tanků, protiletadlových zařízení, automatických granátometů a od 17.00 do 17.24 z dělostřelectva ráže 122 milimetrů.Také rusko-teroristické síly bily se 120 mm minomety, tanky, automatickými granátomety a protitankovými zbraněmi po našem opevnění v lokalitě „Leninské“ na Doněcku.V Luhansku protivník provedl minometné ostřelování našich pozic v okolí osady Štěstí a Size. Navíc automatickými granátomety byly ostřelovány pozice poblíž Krymského.A znovu se nepřítel uchýlil k bombardování civilistů. Od 10.40 do 11.20 v Doněckém regionu band-formace vedly palbu z minometů ráže 120 mm na Granitnoe a z ručních palných zbraní na Písky.

(* Nevím jak je to v Granitnom, ale Písky jsou „městem duchů“, tam moc civilistů v ohrožení nebude.)

10 km od hranic s Ukrajinou, hromadí Rusko hory střeliva.
18.dubna 2015, 05:02  zdroj
Objevily se čerstvé fotografie z předměstí Kamensk-Šachtinska, Rostovské oblasti, 10 km od státní hranice s Ukrajinou, kde byl zaznamenán muniční sklad ruské armády.

Relevantní fotodůkazy zveřejňuje na webových stránkách projektu „InformNapalm“ Iraklij Komachidze.

http://i.obozrevatel.ua/8/1711428/gallery/873495.jpg
http://i.obozrevatel.ua/8/1711428/gallery/970676.jpg
http://i.obozrevatel.ua/8/1711428/gallery/246343.jpg

„Zdůrazňuji, že to není polygon, dokonce ani jedna ze základen (Kadamovsky, Millerovo) nebo jiných menších táborů Rostovského seskupení ozbrojených sil RF, ale obyčejné překladiště munice, které rusko-teroristické síly používají proti Ukrajině,“ – říká, blogger vyšetřovatel.

Jak uvádí „Pozorovatel“, dříve vyšetřovatelé, kteří se zabývají počty ruské armády na území Ukrajiny udělali video, které ukazuje, jak rozpoznat a prokázat přítomnost vojenského personálu RF na okupovaných území s pomocí sociálních sítí.

* Pokoušel jsem se to jejich „naučně-důkazové“ video najít – článek odkazoval na další článek – ten zas na Facebook, no, nakonec jsem žádné video nenašel. Byl jsem i na stránce toho „InfoNapalm“- https://informnapalm.org/, tam lze nalézt ledacos, články o všemožné aktivitě vojsk RF na SVÉM – RUSKÉM území, no žádné důkazy o tom, že jsou na Ukrajině, ale i tak to je úplný ráj pro různé ohýbače faktů a „Pazderky“... Doporučuji! Dělají tam i svou vlastní nepravidelnou svodku – viz. posl. z 13.4. :  zdroj
– i s vlastní mapou bojových událostí, zde - mapa

Významná část lodí z Novorossijsku bude převedena do Sevastopolu – Putin.  (zdroj)
Vzhledem k tomu, že obnovení Černomořské flotily v Sevastopolu s Ukrajinou šlo velmi pomalu, posilovat ji poprvé budeme loděmi z Novorossijska.
To během Přímé linky, řekl ruský prezident Vladimir Putin.
„Měli jsme určité dohody s Ukrajinou o obnově flotily. Ale tato opatření byla provedena velmi špatně nebo vůbec ne a my jsme měli velký problém s obnovením. Dnes takové problémy, doufám, nebudou a významná součást moderních lodí, zásobovacích plavidel bude převedena z Novorossijska do Sevastopolu," - řekl ruský vůdce.
Dodal také, že to „bude možnost do určité míry, jak ušetřit peníze.“

V Charkově padly dva pomníky Lenina: policie zahájila vyšetřování.
18.dubna 2015, 09:24  zdroj
Další dva památníky Lenina byly zbořeny v Charkově v noci z pátku 17. na sobotu 18.dubna.
To oznamuje. „Charkovská Gromadska“ na Twitteru.
Památníky vůdce světového proletariátu padly na území CHAI (Národní aerokosmické university „Charkovského leteckého institutu“ Žukovského) a Polytechu (Národní technické univerzity).

Strážci zákona vyšetřují okolnosti, poškození památky na Lenina, oznamuje OCO GUMVD Ukrajiny.

„Dnes v noci, dvě neznámé osoby srazily pomník Lenina. První incident se stal mezi 23 až 00 hod. Skupina několika desítek lidí pronikla přes plot na akademickou půdu a shodili podstavec. O hodinu později, skupina neznámých mladých lidí, prošla branou na území jiné vysoké školy, a svalili další pomník", – řekli na policii.

„Policie provedla nezbytné operativně-pátrací činnosti za účelem zjištění všech okolnosti nehody a osob zapojených v nich“, – shrnula Charkovská policie.

16 evropských zemí, které odepřely víza Ukrajincům. Infografika.
15.dubna 2015, 18:49  zdrojRok 2014 nebyl snazším pro Ukrajince při získávání víz do Evropy. Právě naopak: 16 z 22 zemí Schengenského prostoru výrazně zvýšilo počet zamítnutých víz pro občany Ukrajiny. V řadě konzulátů vzrostl podíl odmítnutí o několik stovek procent a Belgie odmítla každého desátého žadatele.
Nejčastěji, vřelé přivítání našich krajanů odmítlo Finsko, následované Švýcarskem a horní trojku uzavírá Španělsko. Nijak nespěchá vydávat víza pro Ukrajince Portugalsko, které se v poslední době stalo oblíbenou destinací nejen pro turisty, ale i pro začínající, oznamuje Evropská pravda.

Více ochotnými vydávat víza pro Ukrajince v roce 2014 se staly především, Lotyšsko a Litva, stejně jako Slovinsko, Estonsko a Polsko, což představuje téměř 40% všech vydaných víz pro Ukrajince. Na pozadí migračních přestávek a úspěchů, kterých bylo dosaženo v Krakowě ukrajinskému eko-statapu (?) Ecois.me, je Polsko stále atraktivním trhem pro Ukrajince, kteří se snaží podívat do Evropy. Také je lákavé Estonsko – jeden ze světových lídrů v rozšíření elektronických služeb. A v současné době, zde můžete získat e-občanství za 20 minut.
Mezi zeměmi, které snížily počet odmítnutí je Německo, která je obvykle spojuje s přísnými podmínkami migrace. Úroveň odmítnutí je zde stále vysoká (téměř 5%), nicméně dynamika je pozitivní (v roce 2013 byla úroveň odmítnutí více než 6%). Do Německa se stále více snaží dostat ukrajinští programátoři, kteří chtějí získat zkušenosti v zahraničí. Tak, podle DOU, je Německo druhým nejoblíbenějším místem po Spojených státech.

Pozitivním momentem lze nazvat růst dynamiky vydávání multivíz. V roce 2014, všechny Schengenské země zvýšily procento vydaných víz pro více vstupů (52,4% z celkového počtu víz vydaných v roce 2014, ve srovnání s 39% v roce 2013). Nejvyšší tempo růstu vydávání multivíz – je v podstatě v turistických zemích. Španělsko zvýšilo toto číslo více než čtyřikrát, Řecko – více než třikrát. V Itálii, Portugalsku, České republice a Norsku, byl nárůst z 66% na 80%.

Ukrajinci mají také větší pravděpodobnost získat multivíza v zemích, jako je Slovinsko (94,2% žadatelů dostalo opakovaně použitelné vízum v roce 2014), Litvě (82,4%), na Slovensku (72,2%), v Nizozemsku, Estonsku a Polsku (více než 66%).
Italské noviny: Na Ukrajině jsou nekontrolovatelní neonacisté a série politických atentátů.
(zdroj)
Známé italské noviny La Repubblica píší o systematickém zabíjení odpůrců nových kyjevských úřadů „zrozených před rokem na majdanu.“

* Link na originál v La Repubblica zde:

Nicolla Lombardozzi píše v článku:
„Někdo systematicky zabíjí všechny nepřátele ukrajinské vlády, zrozené v „revoluci“ před rokem. Byl zabit v Kyjevě velmi slavný novinář a spisovatel, hrdina televizní talk show Oles Buzyna. Čekali na něj v blízkosti domu. Zločin byl spáchán podle přesného scénáře.“
Italský novinář je překvapen, že Západ nevidí systematické zabíjení opozice nové vlády:

„Ve skutečnosti, v zátiší mnoha západních médií, v Kyjevě v demokratickém závodě do Evropy, si nikdo nevšiml, jak nabírá obrátky nemilosrdná práce ke kompletnímu zničení všech forem opozice. Dříve v odpoledních hodinách, se dva další zabijáci dopustili podobné vraždy Olega Kalašnikova blízko jeho domova. Dříve … byl zabit novinář Sergej Suchobok.

...Tři politické vraždy za méně než 24 hodin. To je alarmující klima nenávisti a pomsty, které převládá v této době na Ukrajině. Po zprávách o vraždě bývalého poslance, mnozí politici a populární podnikatelé na Ukrajině vydali strašlivé prohlášení, které říká 'konečně', 'zasloužili si to', 'odstranili nepřítele'...
– oznamuje italským čtenářům Nicolla Lombardozzi. –

Ministerstvo vnitra nazvalo zabitého Buzinu ve svém prohlášení „notoricky známým – vykřičeným.“

Je pravděpodobné, že zabíjení v této verzi, je spojené s neonacistickými hnutími, naznačuje italský novinář.
 „Se začátkem převratu v Kyjevě „Pravý Sektor“ vážně ovlivňuje vůli vlády a prezidenta Porošenka, trhá veškeré pokusy o mírové řešení a podílí se na přípravě kárné výpravy proti těm, kteří jsou v rozporu s novým nacionalistickým řádem“ – píše se v listu.
Na místo vraždy spisovatele Buziny nosí kyjevané květy

Ukrajinské „královny krásy“ se učí zabíjet 
(zdroj)
Do propagandistické války a militarizace společnosti na Ukrajině zapojuje i průmysl krásy.. 

Přídavek od El-Murida:

Zacharčenko. Prohlášení.
16 duben-2015 23:34 (zdroj)
Zacharčenkovo prohlášení o připravenosti uspořádat nové referendum způsobilo určitý zmatek. Problém je v tom, že na jedné straně, DNR a LNR dosud neopustily myšlenku rozšíření správních hranic Doněcké a Luhanské oblasti Ukrajiny, na druhé straně – provedení referenda v částech teritoria těchto oblastí posiluje stávající území v hranicích, které se nacházejí na linii fronty.

Provedení referenda za současných okolností vyžaduje od Zacharčenka faktické odmítnutí jakékoli řeči o rozšíření území DNR nebo přesunutí referenda na dobu neurčitou, kterou by bylo osvobození území. Jakékoli vysvětlení v tomto ohledu Zacharčenko nedal.

Nejednoznačnost pozice nutí zaujmout k novým myšlenkám premiera DNR skeptický postoj, je zjevně příliš mnoho špatně koncipovaných výroků, aby se dalo mezi nimi nalézt něco reálného.

Přibližně v tomtéž světle vypadá jeho další tvrzení o nutnosti vzít Mariupol. To je možné pouze v případě selhání Minských dohod. Dovolávat se na provokace ukrajinské strany a zároveň pronášet takové výroky je absurdní – politik se řídí závazky na sebe převzatými. Buď se jich vzdá – nebo je splní.

Je logické, že oficiální ruská média toto prohlášení Zacharčenka nezveřejnila a v médiích se to objevilo v podání agentury „Bloomberg“ – Rusku taková tvrzení jím kontrolované hlavy Donbasu zjevně nejde pod ruku.

Instruktoři.
17.duben 2015 13:22 (zdroj)
Byl ohlášen příchod  300 US vojáků do Lvova k výcviku ukrajinské armády. V blízké budoucnosti by mělo přibýt 100-200 vojenských instruktorů z Kanady. Cílem je příprava ukrajinské armády.

173. brigáda USA, která přišla, sestává z vojáků, kteří mají bojové zkušenosti. Z války s domorodci-partyzány v Afghánistánu a vrátila se na konci roku 2013. Takže tam má kdo předavat bojové zkušenosti. To vše zapadá do schématu počátku převodu armády Ukrajiny na standarty NATO.

500 instruktorů je hodně, nebo málo? Podle mého názoru, je to docela dost. Skutečným úkolem těchto trenérů je příprava a zřízení jednoho nebo více stálých školících center, ve kterých budou školeni ukrajinští vojáci a seržanti. K tomu je třeba vytvořit místní instruktory. Nyní instruktory – Ukrajince budou připravovat Američané a Kanaďané. Nejen vševojskové, ale také technické specialisty, pochopitelně.

500 instruktorů je schopno za šest měsíců kvalitativně připravit asi 2.500 až 3000 instruktorů praporčíků, kteří budou tvořit základ pro školící centra. Při úvaze 20 až 25 instruktorů na rotu, to znamená, že nyní už ukrajinští instruktoři mohou v tříměsíčním tréninkovém cyklu vypustit ze školicích středisek až 150 rotních sestav, to je 600 rot ročně. Tak to už je docela vážná cifra, zvláště když si uvědomíte, že školení instruktorů bude pokračovat a celkem jich bude vyškoleno více než 5000 lidí.

Zdá se, že se pak Američané budou vážně zabývat důstojnickým sborem Ukrajiny. Zde je úkol mnohem složitější, ale oni mají vytvořenou metodu poradců, kdy v každé jednotce je přítomen důstojník NATO, v praxi prováděné školení důstojníků je dobré, že některé základní znalosti již mají.

Celá tato technologie byla opakovaně použita v obsazených zemích, kde USA vytvářely místní armádu. Kvalita těchto armád, je samozřejmě nízká, což i ukázaly události v Iráku a Afghánistánu. 300 tisícová afghánská armáda a polovojenská policie, těžko blokuje 30 tisícové síly Talibanu. Ale tuzemská armáda je dobrá i když to byla ona, kdo prolévá krev, náklady na přípravu místních kádrů jsou nízké, kádrů je mnoho, ale hodně cenný materiál, jakým jsou „übermenschové“ spotřebovává velmi pečlivě a velmi střídmě.

* Je dobré, že tomuto vojenskému analytikovi (El-Muridovi), lze zadávat dotazy, přímo na jeho stránce. Jeden zajimavý – doplňující dotaz a odpověd, ze stránky přidám :

– Nedávno se objevili fotky 173. divize, která jela do Lvova přes Polsko s vojenskou technikou. 14.dubna přistálo letadlo se stovkou parašutistů
– viz. video :
Dnes přistálo dalších 300.

Ukazuje se, že jich tam mnohem víc. Co si o tom myslíte? Mýlím se nebo oni převedli téměř celou brigádu a nikoli prapor.

– (El-Mudid) Formálně, to je jistě cvičení. Ve skutečnosti, tak Američané dodávají vojenskou techniku divochům, k obejití omezení uložených Kongresem. I když, samozřejmě, s lídry stran státní správy jsou v těchto věcech domluveni.

Až manévry dokončí – část techniky odvezou a některá zůstane. Na ní mohou být školeni místní.

Děkuji MP!Mirečkova část - denní svodka OBSE:
...dodáme později, až dorazí


Mapy:

Ukrajinská:Opolčenská:Interaktivní komentovaná: nenašel jsem.

Vypátrali kosíři:

Začnu dnes mailem od vm. Poslal mi link na na ukrajinský zdroj Obzervatel, s kterým normálně pracuje MP. Vytáhl z něj článek, odvolávající se na původní v italském Il Giornale, který má informovat, že na území Ukrajiny míří americké pancéře. Konkrétně obrněnce Bradley. K nalezení zde.

Ustřední fotografii toho článku, už jsme ji na Kose před nějakým časem měli, jde o záběr americké těžké techniky, pořízené v Rakousku, konkrétně na nádraží v Linci.

Ale to nebylo zdaleka všechno, co od vm včera přišlo!!! O polském pravicovém europoslanci Januszi Korwin-Mikke Kosa referovala již ve svodce z 16.3.2015. Tehdy o něm psala v těchto souvislostech:

Kosíř Histspeed mi tehdy poslal link na toto video kde Šuster zpovídá polského poslance Janusze Korwin -Mikkeho
A ten zcela nekompromisně říká, že Majdan řídili a financovali Američané. tečka. Štětina by jistě řek – no jo, nějakej polskej neobolševik, placenej Kremlem. Proto jsem si ho pro jistotu proklepnul. V rámcích možností, který má obyvatel Česka neznalý polštiny. Ale podle toho, co jsme vydoloval na WIKIně
http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke
tak jde

1- o novináře a nikoli béčkového
2 - pravicového poslance v Sejmu…

Dnes je Korwin -Mikke, mimo jiné, jedním z kandidátů do nadcházejících prezidentských voleb u našich severních sousedů.

A mitro poslal k jeho sobě toto – co já osobně považuji za centrální materiál mojí dnešní části svodky!!!!!! vm píše:

kandidát na polského prezidenta europoslanec Janusz Korwin-Mikke. :
„Maidan to bol aj nášou operáciou. Ostreľovači boli vyškolení v Poľsku.„
(zdroj)

Ten rozhovor, jakkoli je v polštině, snadno zvládnete!!! Je mu rozumět skoro dokonale. Bez jakéhokoli překladače!  Při interview měl proti sobě nějakou takovou polskou Drtinovou, Bergam nebo Tvarůžkovou. V nejlepší formě. A počtěte si, jak se s ní a jejími standartizovanými "trefnými otázkami“ vypořádal!!! A to včetně ohrožení Polska, instalace Iskanderů, Krymu nebo východní Ukrajiny…. Myslíte, že existuje český politik stejného ranku, který by dokázal totéž?

To není od vm všechno! Dodal ještě jeden materiál, také z polských zdrojů:

Polský generál Waldemar Skrzypczak: odvolávam všetko čo som povedal na podporu Ukrajiny:
(zdroj)

Generál Skrzypczak naprosto radikálně změnil svůj postoj k majdanovské Urkajině po tom, co v týdnu přijal kyjevský parlament zákon o banderovcích a UPA jako o bojovnících za svobodu.

I tomto případě nejde o nějakou céčkovou nebo snad déčkovou figurku na polské scéně. Ale o bývalého velitele polských sil územní obrany, následně poradce ministra obrany a patrně státním tajemníkem na ministerstvu obrany /podsekretar/.

Za sebe říkám, že u myslících Poláků, tedy myslících vlastní hlavou, nic překvapujícího. Právě po tom zákonu, který rehabilituje a dává za vzor hrdlořezy z UPA! Mají proč.

Já být Polákem, také bych nejnovějším kyjevským „hrdinům a vzorům“ nezapomenul. Však Poláci také ne - mimořádně drastický link, který dokonale vysvětluje Skrzypczakovo prozření, včera shodou náhod poslal nick Altair! Výslovně upozorňuji, že brutalita a hnus ze skutečností, které popisuje, jsou naprosto mimořádného stupně!!!
(zdroj) a (zdroj)

A kosířský přehled zakončím překladem té části závěrečného komuniké z jednání ministrů zahraničí G7, o kterém jsem velmi hrubě informoval včera. Kosíř JF si dal opravdu velkou práci s překladem té části komuniké, která se týká Ukrajiny:

Dovolil jsem si přeložit část komuniké
„G7 Foreign Ministers’ Meeting Communiqué, Lübeck, 15 April 2015″(zdroj) které se týká Ukrajiny.
Předem se omlouvám, jestli něco není přeloženo 100% přesně, smysl byl doufám zachován.

Ukrajina

Pokračujeme v podpoře diplomatických snah Normandského formátu a Trojstranné kontaktní skupiny a vítáme balíček opatření k implementaci Minských usnesení z 12.února 2015 dohodnutých Trojstrannou skupinou a potvrzených Rezolucí č. 2202. Vítáme počáteční kroky k realizaci balíčku, ale připomínáme nutnost podstatného a rychlého pokroku v jeho hlavních prvcích. Shodujeme se v přesvědčení, že konflikt na Ukrajině může být vyřešen pouze diplomatickými prostředky a za plného respektování mezinárodního práva, tedy právním závazkem k respektování suverenity a územní celistvosti Ukrajiny

Žádáme všechny zúčastněné strany aby si uvědomily svou zodpovědnost a plnily své závazky, plynoucí z Minských dohod. Zvláště je potřebné dosáhnout dalšího a ověřitelného pokroku, pokud se týká příměří a vyloučení těžkých zbraní.V tomto ohledu G7 zdůrazňuje těsnou návaznost mezi úplnou realizací Minských dohod a mezinárodními sankcemi.
Sankce samotné nekončí; jejich trvání by mělo být zřetelně spojeno s úplným splněním Minských dohod ze strany Ruska a s respektováním suverenity Ukrajiny. Očekáváme také, že Rusko podnikne účinná opatření proti podpoře separatistický chbojovníků přes své hranice. Budeme nadále bedlivě sledovat situaci.

Zdůrazňujeme klíčovou roli OBSE v deeskalaci krize pomocí Speciální Monitorovací Mise a Pozorovací Mise a v rámci Trojstrannékontaktní skupiny a doporučujeme OBSE, aby konstruktivně reagovala na balíček opatření z Minsku. Obracíme se na všechny státy zúčastněné v OBSE, aby poskytly této organizaci veškerou podporu, nutnou k realizaci její mise.

Vítáme podporu, kterou poskytli 13.dubna v Berlíně na svém zasedání ministři zahraničních věcí Normandského formátu Speciální Monitorovací Misi OBSE a zástupcům vedení OBSE pro pohotové vytvoření pracovních skupin trojstranné kontaktní skupiny, pro nastartování politických procesů, nutných k překonání konfliktu.

Trváme na odsouzení ilegální anexe Krymu Ruskem před více než rokem v rozporu s mezinárodním právem a potvrzujeme neuznání tohoto aktu a trváme na sankcích proti všem zúčastněným. Dále pak poukazujeme na probíhající dezinformační kampaň v ruských státem řízených mediích a sílící tlak na politické a soukromé osobnosti, které vyjadřují nesouhlas s kursem ruské vlády.

S odvoláním na Haagskou Deklaraci z 24.března 2014 pokládáme za důležité vyvolání dialogu v Rusku, zaměřeného zvláště na všeobecné, udržitelné a mírové řešení krize na východní Ukrajině.

Doporučujeme zavázat ukrajinskou vládu k rozsáhlým a udržitelným reformám a podporovat Ukrajinu v překonávání ekonomické krize a přestavbě své ekonomiky. Dohody mezi MMF a ukrajinskou vládou jsou důležitým základem pro reformní snahy na Ukrajině a poskytují oporu pro mezinárodní snahy podpořit stabilizaci země. Zdůrazňujeme důležitost smysluplných a účinných strukturálních reforem na Ukrajině, včetně konstitučních reforem se zvláštním důrazem na decentralizaci/lokální vlády a pokračujících snah vlády a boj proti korupci, zejména důrazným uplatňováním balíčku protikorupčních zákonů, přijatých v minulém roce a vytvořením nové národní protikorupční komise. Vyzýváme Ukrajinu, aby pokračovala v úspěšném zavádění svých ambiciózních reforem v souladu s podmínkami MMF, WBP (World Bank Programme) a EU (Ukraine Association Agreement). Program reforem a jeho pohotové plnění zvýší důvěru v ukrajinskou ekonomiku a v politickou vůli k uskutčňování dalších reforem.
Očekáváme, že se seznámíme s dalšími reformními snahami Ukrajiny na nadcházejícím summitu EU-Ukrajina (27.dubna v Kyjevě)a na Konferenci o mezinárodní podpoře Ukrajiny (28.dubna v Kyjevě).

Energetická bezpečnost zůstává důležitým problémem Ukrajiny. Vítáme snahy o trojstranné rozhovory EU, Ukrajiny a Ruska, které by měly vést k udržitelným dohodám o dodávkách plynu. Současně doporučujeme Ukrajině snažit se reformovat svoji energetiku k diverzifikaci zdrojů a ke zvýšení energetické účinnosti. Připojujeme se k Římské iniciativě G7 k budování více diverzifikovaných a pružnějších energetických systémů.

Pokračujeme v podpoře mezinárodních snah o zabezpečení oblasti jaderné nehody v Černobylu a její návrat do environmentálně bezpečného stavu. Máme zájem o úspěch konference donátorů, která se bude konat 29.dubna v Londýně a přebíráme zodpovědnost za dovedení projektů do úspěšného konce.

Vítáme obnovené snahy Globálního Partnerství (G7 Global Partnership Against the Spread of Weapons of Mass Destruction) o těsnou spolupráci s Ukrajinou na financování programů v oblasti chemické, biologické, nukleární a radiologické bezpečnosti.

Původně jsem chtěl připojit k jednotlivým odstavcům své komentáře, ale když jsem si pečlivě přečetl i ostatní oddíly komuniké, usoudil jsem, že je to plýtvání časem a silami, soudný čtenář si udělá závěry sám. Jen mne napadá totéž, co Ondřeje Neffa: „Komuniké naznačuje, že pánům ministrům je realita pojem neznámý“!

Tolik včera kosíři. Já, vzhledem k závažnosti a rozsahu jejich informací je nebudu ředit nebo natahovat do nečitelnosti svými dalšími příspěvky.

Jen pár stručných poznámek:

– Ukři slaví velké vítězství. Nad velmi silným protivníkem – Leninovými sochami! Kácí je o sto šest a český mainstream jim tleská. Inu pomník se nemůže bránit. Ale chápu, že je potřeba nějak kompenzovat frustrace z Ilovajska, doněckého letiště nebo Děbalceva….

- český mainstream je plný záludné Putinovi kličky vůči Řecku. Jak prý hodlá zálohou na budoucí výnosy z Turkish Stream pro Řecko uskutečnit pro Řeky miliardové předplatby.

Putin osobně toto vyvrátil ve včerejším interview pro kanál Rosija. A jako perličku dodám, jak informoval o téhle kauze včera v Událostech Železný na ČT - ten to prostě odprezentoval, jako že Turecký proud už je v činnosti!!! Prostě zpravodajství ČT!

– ke slovu se přihlásil náčelník ukrajinského generálního štábu Muženko. ten který 28. ledna 2015 prohlásil, že UK Army nebojuje proti pravidelným ruským jednotkám. Viz zdroj.

Včera, alespoň podle německého Focusu, dokonale otočil:
Měl prohlásit, že prý má důkazy, že na Donbasu bojovala 15. mechanizovaná brigáda RF, 8. mechanizovaná brigáda RF a 98. a 331. výsadková divize….
Tedy podle Focusu.

No, když vidím současnou vlnu politických vražd v Kyjevě, tak se celkem generálu Muženkovi zas až tak nedivím…. Jeho nově jmenovaný poradce Jaroš, co chodí neustále s ručním granátem v kapse mu to jistě názorně vysvětlil….

- na stejném linku se ovšem dočtete, že Merkelová v budoucnu plánuje s Ruskem zónu volného obchodu….

A ještě poznámka, co se handlu s lidskými orgány na Ukrajině týče.

Děkuji všem, co se do hledání zapojili. Sděluji, že pořád nemám to, co bych si představoval, jako ideální výstup. Nicméně materiálu a zajímavého mám opravdu nemálo. Dokonce tolik, že přespříští týden předběžně uvažuji o 4-5ti dílném seriálu.

Tak zase zítra.

30 komentářů :

 1. Tohle torzo Novoruska nemůže přežít.Vždyť mají sotva třetinu svého území.Opolčenci nevědí co chtějí a díky tomu takto dopadli.Prosrali válku s bandou nácků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevěděli to ani na začátku. Až agent Strelkov vyslaný Putinem jim vysvětlil že mají chtít válku.

   Smazat
  2. O opolčení nemám strach. Válku vyhrají i kdyby to trvalo roky. Strelkov válku nezačal - to jen tenhle fanda nácků (11.17) to tady roztrubuje. Válku začali náckové z majdanu terorizováním svých spoluobčanů. Lidi, kteří se chopili zbraně na východě Ukrajiny to udělali v sebeobraně. A udělali dobře, bojují i z nás, zaslouží si naši podporu.

   Smazat
  3. 11:23

   Sorry, ale rozšiřuje to sám Strelkov. Ale vy toho o začátku konfliktu víte evidentně víc než vojenský velitel a ministr obrany Novoruska.

   http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja/1149566

   Smazat
  4. To je zajímavé, jak nějací jednodušší lidé věří tomu, co se objeví o nějakém Strelkovovi. To je to samé, jako když Reuters psali, že Porošenko nabízel Putinovi, že mu dá východ Ukrajiny. Taky to všichni rozebírali, až Putin na přímý dotaz řekl, že to nikdy neřekl a že se to nikdy nestalo.

   Smazat
  5. 12:26

   Z toho jen tak lehce nevybruslíte. Ono se to "jen tak" neobjevuje. Strelkov to sám říká a píše. Nejenže to publikují i ruská média, ale má i vlastní blog. Počtěte a poslechněte si.
   https://igorstrelkov.wordpress.com/
   Ale vy si přesto zase vymyslíte, že je to nějakej podvod

   Smazat
  6. Tento anonymný exot silou mocou chce aby začal vojnu Strelkov na príkaz Putina. Tož dobre, maj si tú svoju pravdu:-)). Je teraz v môde dohadovať sa otom kto začal I.sv. vojnu, či Srbi, Alebo Rakúskouhorsko, kto začal II.sv. vojnu, či Nemci, či takzvaní "Rusi", či ZSSR, alebo Poliaci. To je otázka pre takých čo nemajú inú starosť, len meditovať nad nesmrteľnosťou chrústa. Skutočnosť je taká, že vojna nemá presne vymedzený začiatok, vždy sa pred vypuknutím tých najhorších symptómov postupne intriguje, štve, verejnosť je dôkladne oblbovaná k pripravovanému vojemskému stretu. Je niečo prekvapujúce že došlo k rozbitiu napr. Juhoslávie? To ešte môj strýčko sa raz stretol s Chorvátom po rozbití Rakúskouhorska, kde si pochvaľoval zjednotenie balkánskych slovanov v Juhoslovanskom kráľovstve. Čo nato chorvát? "Nikda nestrpím, aby mně poroučeli blbci!", odpovedal mu chorvátsky tupec. Pod pojmom blbci, rozumej Srbov:-)). Kto podpichoval a nútil Chorvátov, bosenských a albánskych moslimov do separatistickej vojny, netreba mať pochyby. S kým a aké kontakty udržuje Strelkov, tiež nemám dôvod ani chuť sa prieť. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  7. To je opravdu směšné, takže nějaký Strelkov nakráčel na Ukrajinu, udělal tam revoluci a teďka o tom vytrubuje na svém webu. A celá ta mocná KGB, která oddělala Němcova, tomu přihlíží? No, tomu může věřit jenom hodně mladý naiva.

   Smazat
  8. 14:08

   Hmmmm, a co z toho co tvrdí konkrétně zpochybňujete? A proč tedy lže? A proč tomu lhaní ta KGB nečinně přihlíží? A čemu věříte vy? Tomu čemu chcete věřit?

   Smazat
  9. Je to hrozné,ale ta politika jim vychází....je to celé geniální!Slovani se mezi sebou vyvraždí sami :-)

   Smazat
  10. Strelkov je zajímavá postava, ale přesto bych ho spíše charakterizoval jako nástroj povstání, když si ho z Krymu povolali na pomoc Doněcku a Luhansku, které nesouhlasilo s fašistickým převratem. Ale také si myslím, že bez něho by bylo toto povstání nejspíš už v zárodku zadušeno, stejně tak jako se nyní fašouni vypořádávají s rodícím se partyzánským odbojem na území mimo Novoruska.

   Smazat
 2. Rus nemůže nechat na holičkách ukrajinské Rusy a nechat je napospas náckům - vraždícím monstrům. A sice již pro vlastní sebezáchovu. Budou-li mít na výběr mezi mezi likvidací RF a sebeobranou s rizikem likvidace lidstva jako takového, cosi asi tak statečný Rus vybere??? Vzpomeňme na Leningrad a Stalingrad. Pak nebudeme mít úniku a můžeme kličkovat jak čeští zajíci to umí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němec nemůže nechat na holičkách české Němce a nechat je na pospas Čechům - utlačovatelům.
   Ano, přesně tak vypadala německá propaganda před WW2. Jste v tom taky dost dobrej

   Smazat
  2. Ač to může vypadat stejně není to stejné.Němcům v roce 1938 nehrozilo od českého obyvatelstva masové vyvraždění.

   Smazat
  3. Nevidět a nevnímat nebetyčný rozdíl mezi tím co se událo tehdy v ČR a po Majdanu, vydatně financovaném a připraveném z USA, to vyžaduje notnou dávku fanatické zaslepenosti a fanatické hlouposti.

   Smazat
  4. To je teze přátel ukrajinských nacistů - že opolčenci jsou něco jako sudeťáci. Ale to je demagogie a lež. Tvrdí to výtečníci ze schwarzenbergské družiny, Štětina a další ...

   Smazat
  5. Především Urajinci a Rusové jsou jeden národ,jedna rasa.Je to účel zlikvidovat slovanskou "chátru".

   Smazat
  6. Tak at prestane Putler dodavat ruskym fasistum zbrane a bude po valce, ty chytraku.

   Smazat
  7. Ti vaši náckové, co uchopili moc v Kyjevě, nemají vraždit vlastní lidi. Nebyla by válka, kdyby jednali (např. o federalizaci). Ale oni jsou stejně prolhaní a hloupí jako anonym 15.27 a poslouchají celosvětové kurvítko, které chce s Ruskem proxyválku. Dopadnou špatně Anonym 15.27 si dá někde v průvanu šálu.

   Smazat
  8. Pro 11 50:
   Už jednou jsem to psal a znovu to zopakuji: Tzv Němci v českém pohraničí v r. 1938 nebyli nikdy Němci, ale Rakušáci. Německý národ nikdy neexistoval a byl jen politicky uměle vytvořen jako politický název. Německo je spojením germánských národů jako jsou Bavoráci, Prušáci, Sasové, Šlesvikové, Holštýni, Vestfálové atd, atd. Asi nevíte, že do roku cca 1867 ( nevím to přesně ) na území dnešního Německa bylo 257 samostatných států a samostatných Hansovních měst, které se poté sjednotili do Německého císařství.Naše Rakousko-Uhersko přeci v bitvě u Hradce Králové nebojovalo s Německem, ale s Pruskem ( ( takže vlastně pruští Němci tam bojovali proti rakouským Němcům - to ukazuje, že německý národ neexistuje a je pouze uměle politicky vytvořen ).Taktéž platí, že tzv čeští Němci nebyli nikdy Němcy, ale po celá staletí to byli etničtí Rakušané, které s ostatními germánskými národy spojoval pouze stejný jazyk. Pouze na základě Hitlerových slibů o světovládě se z v nich objevilo, že jsou Němci, protože je Hitler potřeboval pro své plány pro ovládnutí Evropy. Takže srovnávání českého pohraničí s východem Ukrajiny je naprosto mimo mísu, neboť východ Ukrajiny je obydlen po staletí etnickými Rusy a žádnými Ukrajinci, protože Ukrajina dříve nikdy neexistovala, byla to dříve Kyjevská Rus, která byla později rozparcelována mezi Polsko, Rakousko-Uhersko a Rusko. Je legrační, když dnešní tzv. Ukrajinci umí hovořit jen Rusky a i v parlamentu se mluví jen Rusky, protože by se jinak ani nedomluvili. To, že naši politici jsou tupci a toto jim vůbec nedochází, je již jiná věc, ale měli by to vědět, pokud chtějí něco tvrdit.

   Pepan

   Smazat
 3. 12:21

  Podle německé propagandy hrozilo

  http://www.dejinyvpohode.cz/Articles/1175-2-Nacisticka+propaganda+%E2%80%9EOsvobozeni+Sudet%E2%80%9C.aspx

  OdpovědětSmazat
 4. každý primitiv a neiteligent si vypomáhá více, či méně nepřesnými přirovnáními.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste mi to tedy nandal, vy "inteligente" :-D Úplně jste mě utopil v záplavě argumentů a faktů.

   Smazat
  2. Promiňte mi, ale ta vaše výměna názorů nějak souvisí s uvedenou svodkou?
   Navíc lidské chování není předem dané a motivy jsou ukryty pod vrstvou "pravdy" (osobní představy o pravdě), polopravdy a lží směřující k nějakému cíli. A často se dav nevydá naznačeným směrem. Volby prezidenta v ČR, pro příklad. A rozeštvávat lidi je projev konečného řešení neoliberáli velice prosazovaný a v souledu s NWO!
   Tak hlavně klid a myslet hlavou a ne stranickou knížkou. A mohli byste si vymyslet aspoň nějaký nick.
   Martin von Brünn

   Smazat
 5. Táto téma pravdaže súvisí, pokiaľ sa preniesla z notoricky známej PROPagandistickej berličky o Sudetských Nemcoch. Pretože: "Inteligentný" anonym13:00, pokiaľ myslí reakciu Nandal-a na jeho "inteligentnú" argumentáciu s prirovnávaním k osudu Sudetských nemcov, tak to skutočne jeho oponent hovorí správne.
  Anonym13:00 porovnávaš neporovnateľné, miešaš hrušky s jablkami. Viem kam s týmto sudetonemeckým zrovnávaním všetci od začiatku čo ste si túto PROPagandistickú barličku vytiahli, že kam s tým mierite. Ide Vám oto, ako si predstavujete nie začiatok konfliktu, ale jeho konečné riešenie s odbojným a nepoddajným obyvateľstvom Novorosije. Akosi "zabúdate", zjavne naschváľ, že hranice ČeskoPomlčkaslovenska vytyčovali po svojích jednaniach DEMOKRATi. Hranice medzi dnešnými postsovietskymi subjektami vytyčovali BĽŠEVICI. Pre takých čo majú plnú hubu demokratizmu a bliakajú do prašivých komúnistov, by to malo byť podstatný rozdieľ! Tož ale nehodí sa Vám to do PROPagandistického krámu, tak otom čušíte ako voš pod chrastom. Za týchto okolností robíte však zo seba trápnych trollov v diskúsii. Môj profil Ukrofil.
  PS:Ďakujem za zaújmavú zvodku. Vo veci predaja orgánov žiaľ nemám možnosť pomôcť.

  OdpovědětSmazat
 6. Protiruští zastánci nemají jediný argument.Melou jen nesmysly o komouších,sudeťácích a anekci Krymu :-) Většina z nich má rudou minulost.Bolševici "bojující" proti komunismu :-))

  OdpovědětSmazat
 7. To je jediné u srdce hřející.Doufám,že vymažou všechno co připomíná bolševiky.Bohužel jim začnou vládnout pod jinými jmény....stejně jako u nás.Holt komouš přitáhl z USA a dolar nesmrdí.

  OdpovědětSmazat
 8. Pro méně informované......

  Státy dohody: Francie, Anglie a USA neměly na první pohled k podpoře ruských bolševiků důvod. Přesně naopak. Přesto existují svědectví a indicie, že byli z USA štědře financováni a podporováni.

  Zatímco Lenin pobýval před revolucí ve Švýcarsku, tak jiný vůdce bolševiků Lev Trockij žil docela spokojeně v USA. Do USA se dostal z Francie, odkud byl pro své revoluční chování vyhoštěn. „Brzy zjistil, že existují bohatí bankéři z Wall Street, kteří jsou ochotni financovat revoluci v Rusku,“ napsal novinář Still. Jedním z těchto bankéřů byl Jacob Schiff, jehož rodina žila s Rothschildy ve Frankfurtu, dalším Elihu Root, advokát společnosti Kuhn, Loeb & Company Paula Warburga. Podle New York Journal-American: „Jacobův vnuk John Schiff odhaduje, že starý pán utopil v konečném vítězství bolševismu v Rusku asi 20 milionů dolarů. V roce 1915 byla pro financování ruské revoluce dokonce založena i American International Corporation. Její ředitelé reprezentovali zájmy Rockefellera, Rothschildů, DuPonta, Kuhna, Loeba, Harrimana a Federálního rezervního systému (FED).
  Dne 27. března 1917 – jen několik dní předtím, než Amerika vstoupila do války po boku zemí dohody proti Německu, Trockij opustil lodí Spojené státy spolu s téměř třemi sty revolucionáři a s peněžními prostředky poskytnutými Wall Streetem.

  OdpovědětSmazat
 9. Podle mého názoru,všechno se schylovalo k tomu,západní Ukrajinci ovládnout východní oblasti.Bylo to víc režírováno oligarchy,jen nepočítali s tím,že Putin zabere Krym.Zabráním Krymu,dal pučistické vládě do ruky silný klacek,dostat zpět Krym.Jenže Putin včas odhadl co se budě dít,že válčení přejde na Ruské území,co nemohl dovolit.Jak a kolik tomu pomohl,aby se válčilo na Ukrajině,těžko říci,ale možná nepředpokládal,že Kyjevská vláda,až takhle tvrdě bude postupovat proti východu.Teď už ani jedna strana nechce ustoupit,ani nemůže dojít ke smíření.Pokud to opravdu nezadrží mocnosti,tak ke klidu zbraní nedojde.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 10. Já si myslím, že jde o globální politiku, vždyť většina ukrajinců ani neví, že jsou rusové a mluví rusky. Tragické je, že Evropa nemá vlastní zahraniční politiku, vždyť Německo není v tomto ani suverénní stát.
  Američaní rozmýchali vývozem jejich specifické demokracie a nochsledů CIA téměř všude chaos, který spěje ke všeobecnému kolapsu. V první řadě to odnese Evropa, Amerika je daleko a je natolik od imigrace izolována, že pokud nebude zničena ekonomicky, přežije.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.