Reklama

neděle 19. dubna 2015

Ukrajinské úřady napomohly sestavení "seznamu smrti"


19. 4. 2015   zdroj a zdroj a zdroj
Kyjevské orgány napomohly sestavení "seznamu smrti", ve kterém se nacházel nacionalisty zabitý žurnalista Oles Buzina a opoziční poslanec Oleg Kalašnikov. K tomuto závěru dospěli ukrajinští blogeři, kteří provedli své vlastní vyšetřování.Tzv. webová stránka "Mírotvůrce" byla založena 14.srpna 2014 a registrována v Kanadě. Server se představuje jako NATO HPWS/2.1, ale při skenování vydává adresu psb4ukr.nato.int. Ovšem hlavní doména NATO nato.int o ní nic neví. Analýza grafiky a ostatních nastavení stránky ukázaly, že stopa vede na adresu natocdn.work. S ní má co do činění jistý Vladimír K, který je obyvatelem Kyjevské oblasti.

Ukrajinské bezpečnostní síly podpořily myšlenku na vytvoření "černé listiny" se jmény a adresami osob, které nesouhlasí se současným režimem. Na konci roku 2014 vyzval oficiální zástupce Ministerstva vnitra Ukrajiny Anton Geraščenko občany, aby ho doplňovali.

Poslanec tvrdil, že v té době bylo v databázi střediska díky usilovné práci desítek dobrovolníků, sjednocených elánem lásky k Ukrajině, soustředěno více než 7500 profilů teroristů, separatistů a jejich pomahačů. Práce na shromažďování informací o nich, a také o jejich potenciálních známých a kontaktech, pokračují.

Do "seznamů smrti" byli nejprve zaneseni krymští vojáci, kteří se nechtěli podřídit silám, které se dostaly k moci v důsledku státního převratu.

Po vypuknutí války na Donbasu tam začali být přidáváni domobranci a ruští novináři, kteří psali reportáže z místa událostí. Například "Komsomolská pravda" v seznamu nalezla pět svých novinářů a fotografa, informuje webová stránka novin. V poslední době jsou do "seznamu smrti" doplňováni političtí oponenti.
"K dnešnímu dni (18.4.2015) je v databázi "Mírotvůrce" 32 000 profilů osob, které buď bojovaly proti Ukrajině nebo podkopávaly její suverenitu zevnitř nebo zradily přísahu věrnosti národu Ukrajiny," napsal A. Geraščenko.

Současně poradce ministra vnitra zdůraznil, že v nejbližší době bude databáze osobních údajů na internetové stránce doplněna o několik dalších desítek tisíc osob.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Čím jiným, než-li státním terorismem, je nynější nacisticko-kleptokratická despocie na Ukrajině?
  Všichni členové té kyjevské vládní bandy darebáků náleží soudu. A poté ke zdi. A nejen ti vládní ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť Kalouskovsko-Swamcenberská mafie a naši presstituti už podobný seznam mají také !!!
   Také to chtějí u nás v Česku takto rozehrát.

   Smazat
  2. Za rána, za úsvitu před nastoupenou jednotkou. A rovnou do čela, aby neokřivěly, zmrdy jedny... !!!

   Smazat
 2. Stejně jako ten v 19.40

  OdpovědětSmazat
 3. Ano - i u nás už jsou podobné seznamy. A ještě si lidští pitomci myslí, že diskuze pod všemi těmi servery jsou pro jejich osobní blaho, že se mohou vykecat a zanadávat si. Že je to ta svoboda. Proč by měli provokatéři slídit po hospodách, a na pracovištích - jako dřív - a hledat "protistátní" kořist? Navíc ani fabriky dnes nejsou, a lidi namísto chodit do hospod dřepí doma a obnažujou se pěkně do kláves. Soukromé počítače jsou zaměřovány - budou je mít jako housku na krámě.

  OdpovědětSmazat
 4. hrabě Kocharowski21. dubna 2015 15:45

  Sestavit "černou listinu" vládních fašistů a vrahů, pak je patřičně "odměnit" a je po problému.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.