Reklama

pátek 3. dubna 2015

USA se dopustily v souvislosti s Ruskem "chyby století"


3. 4. 2015    zdroj a zdroj
Západní politologové nazvali politiku USA vůči Rusku "omylem století", který v dlouhodobém horizontu může mít nenapravitelný dopad na americké zájmy. Pracovník Templské university James Brown v článku pro časopis Diplomat poznamenal, že současný kurz USA směřuje proti dlouhodobým strategickým zájmům USA. Podle něj vylučováním Ruska ze západních skupin a vyhrožováním dodávkami zbraní Ukrajině USA bezděčně dosáhly toho, že ruští politici "se vrhli do shovívavého objetí Číny. "


Expert poznamenává, že sblížení mezi Moskvou a Pekingem může přerůst v "silnou čínsko-ruskou osu, která bude na mnoho desetiletí představovat vážný problém pro zájmy USA v asijsko-pacifickém regionu." Vyjádřil názor, že s ohledem na nekompromisní postoj proti svému soupeři XX. století v Evropě, mohou USA mimoděk napomáhat svému soupeři XXI. století v Asii.

Brown dospívá k závěru, že Washington by měl zlepšit vztahy s Moskvou a pokusit se "odvést" ji od Pekingu důsledným ukončením konfliktu na Ukrajině a vyloučením možnosti jejího členství v NATO navždycky. Brown zdůraznil, že akce Ruska v ukrajinské krizi byly reakcí na ohrožení jeho základních národních zájmů.

Připuštěním vzniku "čínsko-ruské osy" se USA dopustí "jedné z největších geopolitických chyb XXI. století," píše Brown.Mnozí experti Pravdy.Ru se shodují v názoru, že USA si nemohou dovolit konfrontaci s Ruskem, které je v přátelských vztazích s Čínou. Je to zkázonosná cesta pro americké národní zájmy.


Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Uran Plutonovič3. dubna 2015 23:59

  No, pointa je spíš v tom, že Rusové už pochopili o co těm Američanům vlastně jde. Teď už jen zbývá počkat až to dojde těm idiotům v EU. Vzhledem k zoufalé intelektuální a faktické úrovni místní propagandy to těm chytřejším už došlo, další vlna bude až lidstvo zjistí, že reálná hodnota není kus papíru s nápisem dolar no a pak se uvidí. ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Brzy začnou chválit Zemana, že jel do Moskvy.
  .-D

  OdpovědětVymazat
 3. Nesmysly. Čína si hájí jen svoje vlastní zájmy, rozhodně není a nebude žádnou ochránkyní Ruska za každou cenu proti všem. Když zápory nějaké spolupráce přesáhnou klady, tak Čína Rusko úplně klidně odkopne a pohřbí.
  1/2 exportu Číny směřuje do USA+EU+Japonsko kdežto do Ruska jen 2%!!! Už jen z tohoto faktu plyne mnohé.
  Naopak, jednostranná orienrace Ruska na Čínu bude do budoucna pro Rusy katastrofou. Čína si s Rusy bude dělat co ji napadne, protože Rusi už mimo USA, EU a Čínu nebudou mít na koho se dál obrátit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uran Plutonovič4. dubna 2015 0:53

   Nesmysl, v Rusku, kromě pár komodit, není nic co by Čína mohla koupit jinde. Představa, že by v Moskvě mohli vládnout američtí neoconi jim jasně naznačuje, kdo by byl další na řadě. Prachy jsou jistě super věc, ale zůstat na živu je mnohem důležitější. To jenom idiotům v Evropě nedochází, proto si sem stěhujeme muslimy a vymýšlíme smlouvy jako je třeba TTIP.

   Vymazat
  2. S Američany jde úplně v pohodě spolupracovat a přitom si jet v domácí politice svoje. Stačí nebýt úplně blbej, nehrát si na co nemám jako Kaddáfí, Chavez a dnes Putin. Všechno stejní pitomci. Jako důkaz mého tvrzení mohou posloužit například všechny země Arabského poloostrova.

   Vymazat
  3. Pro 0:43
   Tak tenhle tvůj příspěvek je nejhloupější co tu kdy byl. Je vidět, že nesleduješ, co se kde děje jen hloupě pindáš. Prý Rusko je osamocené. Ha ha ha. A klidná spolupráce po svém s USA? Tak to už je opravdu gól.

   Vymazat
  4. Anonymní4. dubna 2015 0:43

   Kam na to chodíš "Naopak, jednostranná orienrace Ruska na Čínu" ??? :-)))

   Vymazat
  5. Anonymní4. dubna 2015 1:01
   bože ty jsi primitiv

   Vymazat
  6. Rostoucí problém Číny je obstarat suroviny a energii pro svoji produkci pro vývoz a hlavně pro rostoucí domácí spotřebu. To v dostatečném množství a celkem bezpečnou cestou může mít pouze ze Sibiře (dovozy z Afriky, kde se taky angažuje, jsou z hlediska dopravy dost choulostivé). Ekonomicky upadající US nejsou pro ni z dlouhodobého hlediska žádná perspektiva, takže jejich význam pro čínský export bude postupně klesat (o významu USD nemluvě). Čínské vedení holt neřídí stát s výhledem do dalších voleb za cca čtyři roky, ale na desítky let. A to je ten hlavní rozdíl proti Západu.

   Vymazat
  7. Ale, ale, ale, kde si na to přišel brapto. Neposlouchejte jen naše média a ostatní lživé a propagandistické plátky a podivte se trošku za zoh, Jen trošičku za práh vačeho domu. Vůbec jste nezaznamenal spoluprási ze státy Jižní ameriky,Indie a spostě východních zemí dále BRIX a k tomu ještě tohle.
   http://www.novinky.cz/ekonomika/366075-cinska-banka-uspesne-rozklada-transatlanticke-spojenectvi.html
   Kdo seje vítr, sklizí bouři, samy se zahubí svou politikou síly,podrazů, vykořitování národa národem a hraní si na světového ochránce. Většina národů jim na to kálí.
   Vidíme to v celém světě: pod záštitou ochrany veřejných zájmů agresora, plundrují ostatní státy a hrozně si diví, že se jednotlivé státy brání.
   Co je vlastně zájem tohoto Hegemona?
   Rozkrást, hospodářsky zlikvidovat popřípadě i politicky znemožnit každý stát, který se mu nepodvolí.
   To už tady jednou bylo a doufejme, že se to nikdy nevrátí.

   Vymazat
  8. 11:27

   A co je jako to "BRIX"? Vůbec nevíš o čem píšeš, pakoši.

   Vymazat
  9. Jestli je někdo pakoš, ty usraný demente tak se běž podívat do zrcadla, aby si poznal toho největšího blba pod sluncem.Kdo chce porozumí ? tak tedy BRIKS, a kdo nechce jako tento negramotný hlupák, pak píše ty proamer. sračky

   Vymazat
 4. Uran Plutonovič4. dubna 2015 1:25

  Rád bych diskutoval a používal i argumenty. Bohužel je to vázáno na to aby se v diskuzi objevovaly názory, které pokládají lidé co nejsou úplní debilové. Pak mě totiž místo argumentů napadají jen urážky. Přitom chápu, že za to li lidé nemohou, že jim chybí nějaká podstatná část mozku nebo jsou jen kriticky nevzdělaní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy žádný argumenty nemáte. Jen svoje fantazie a přání vydáváte za realitu.
   Ještě jednou export Číny:
   USA 20%
   EU 20%
   Japonsko 8%
   Rusko 2%
   Toto jsou fakta na základě kterých i debil musí mít jasno jestli se Číně kvůli Rusku vyplatí dostat se do křížku se zbytkem světa. V Číně sice vládnou autoritáři, ale ne debilové.

   Vymazat
  2. nazdar
   Rusko má suroviny, které Čína potřebuje a na druhou stranu je dlouhodobě ochotno (nízká nasycenost) brát od Číny její produkci. Je zde potenciál růstu.
   Japonsko si s Čínou konkuruje v získávání surovin. USA s upadajícím petrodolarem, již nebudou schopni tak velkého odběru čínské produkce a zřejmě se budou vracet k domácí produkci.
   Navíc se Číně, ani Rusku nelíbí, že se USA chovají jako jediný hegemon, který je stále ohrožuje a rozvrací. A protože nejsou debilové, jak říkáte, tak jak se rozhodnou?

   Vymazat
  3. Pro pisatele z 1:33
   Tak to jste nám to natřel. Má to jeden háček. Samozřejmě, že Rusko je pro Čínu důležité a platí to i naopak. Pokud jste si nevšiml/a, tak už v důležitých věcech v hlasování se podporuji. Musí, jen tak mohou odolávat tlakům světového hegemona. USA se potřebuje dostat k ner. bohatství RF a potom hurá na Čínu. Nic odpornějšího jako Amerika neexistuje.

   Vymazat
  4. Pro Čínu je dlouhodobé spojenectví s Ruskem velmi lukrativní, jelikož i když si mnoho bláhových jedinců myslí, že suroviny se válejí na každém rohu, suroviny bohužel docházejí a je o ně velká tahanice. Pokud se ale spojí s Ruskem, mají vystaráno na celá staletí a o to jim jde.

   Vymazat
 5. 1:17

  Samozřejmě že je osamocené. A i kdyby nebylo, koho to zajímá? Rusko je ekonomický trpaslík s HDP na úrovni Itálie. Jediné co umí je zbrojit a harašit zbraněmi. Jinak světu nedali a nedávají vůbec nic, nic neumí, nic nevyvíjí, nic nevyrábí. Jen mají to štěstí, že se shodou okolnosí narodili na oceánu ropy. Opravdu "obrovská zásluha", jsou prospěšní asi jako Saúdská Arábie. Zcela zbytečný stát parazitující na přírodním bohatství planety Země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uran Plutonovič4. dubna 2015 1:33

   no a ty seš taky zbytečnej zmrd co akorát parazituje na našem vzduchu a vodě.

   Vymazat
  2. Uklidni se blbečku a sni si svoje sny jak soudruh Putin kráčí spolu s Čínou ruku v ruce šťastným zítřkům a západ se zmítá ve smrtelných křečích. Šmarjá, ty jseš ale debil....

   Vymazat
  3. Lidi, prosim vas, nenadavejte si! Uz tak, jsou Cesi rozhadani. Ono se to da rici i jinak a bude to mit dokonce i vetsi vahu.
   Podle mne muzou Rusko i Cina zit v symbioze. Jeden vyhovuje druhemu. Rusko ma nerostne bohatstvi a Cina ho zpracuje. Nehazeji si klacky pod nohy jako pritroubli EU a US Rusku a pritom poskozuji ekonomicky hlavne sebe. Vtomto pripade trpi vic EU. Putin je velice rozumny politik a hlavne Clovek s velkym pismenem na zacatku. Takovi se rodi jednou za sto let. Pokud jsi Anonymni 1:36 sledoval jeho projevy, ktere jsou dnes prelozene i do cestiny, musel bys byt informovan, ze nejde jen tak o obycejneho politika, ale o diplomata, ktery vi co dela a presne podle toho postupuje. Jeho slova nejdou NIKDY do vetru. Nikdo na popiticke scene na nej nema. Cinsky prezident je take velice vzdelany a take vi, co dela narozdil od politickych tajtrliku zapadnich statu.
   Samozrejme nikdo dneska nevi, jak se toto rusko-cinske pratelestvi bude v budoucnu vyvijet. Doufam, ze ve prospech spolecnosti. V dnesni dobe drzi spolu, a to je moc dobre.jaris

   Vymazat
 6. JEŠTĚ NEDÁVNO BYLY SS V ČR ÚPLNÁ JEDNIČKA S IMAGE OK
  V průběhu několika měsíců to vzalo KONEC.NWO se jmény ROCKEFELER a ROTSCHILD se stalo synonymem pro totální krach image USA nenažraných boháčů,kteři se připravují na válku a bydlí v hlubokých krytech v domnění,že nebudou jako ostatní zářit ve tmě jako žárovky.
  TO JAK SE TED ODKOPALI NENAPRAVÍ UŽ ANI ZUBOŽENÝ OBAMA a cokoli od nich přijde bude smrdět podvodem A I KDYBY TEN PUTIN LHAL JAKO KDYŽ TISKNE budou mu lidé věřit na slovo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. dubna 2015 1:48

   JEŠTĚ NENÍ VŠE VYHRÁNO

   Vymazat
 7. Doktor ad Čína Snaha Číny proniknout na území Sibiře a Dálného východu je historicky známá.....Potřebují prostor a suroviny, protože je jich prostě moc na jejich obyvatelné území ( značná část Číny tvoří hory a pouště). Budování společných podniků s čínským personálem, který tam bydlí (trend už od SSSR- zejména těžba a zpracování dřeva) vytváří čínskou pátou kolonu......která se bude chtít připojit k "faterlandu".To je jako když vezmeš do domu množící se menšinu a za pár let jsi na dvoře....Takže dle mého názoru je Čína rizikový soused, který pragmaticky využívá situace.Myslím, že si Rusko zadělává na problém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nazdar
   Podle mého názoru máte pravdu, tam je do budoucna riziko. Ale USA je ohrožují nyní, tak musí řešit současnou situaci. Můžeme si být jisti, že si je Rusko toho rizika vědomo a zřejmě vyhodnotilo, že spolupráce a jisté ústupky Číně, je pro něj nejjistější řešení.

   Vymazat
 8. Škoda,že se nezeptali v Evropě, toto by jim řekl každý druhý člověk. V té svoji nadutosti nejsou schopni racionálního myšlení. Hlavně, vše posuzují svými zatemněnými mozky a špinavou duší.

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní4. dubna 2015 2:06
  Hedvábnou stezkou se jich rozběhne třetina do světa, hlavně do Afriky, tam Čína expanduje. NEPOSUZUJ VŠE OČIMA USÁKA. Na světě je ještě místa dost. Čína už si dávno mohla nějaký zadlužený prostor nárokovat.

  OdpovědětVymazat
 10. Také si myslím,že jde o Rusko.
  Jenže USA ho chce ovládnout hospodářsky i politicky,kdežto ČÍNA jen hospodářsky.Právě to Rusku vyhovuje také,jak to čteme,co ČÍNA chystá investovat v Rusku.Že to vzala Amerika za špatný konec,už se to projevuje v Evropě,když prosadila,aby EU zavedla sankce proti Rusku,tak jen urychlili rozhodnutí Ruska a Číny ke spolupráci,na úkor ostatních států.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 11. Milej pane Brown.
  Na omylu jste vy, nikoliv USA.
  Ony chtějí Rusko dlouhodobě, vědomě, s rozmyslem, a dokonale ovládnout nebo zničit, s ním nejspíš i Evropu, pak Čínu, a být pánem světa. A nejen je, příkladů je bezpočet.
  Tohleto nelze považovat za "omyl". Na omylu jste vy, když to považujete za omyl.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 12. Problém je v tom, že amíci na tento problém nemají "Příručku". A jak ji marně hledali, tak všechno svojí improvizací pohnojili. A ti "moudří" z EU se nechali nachytat jako malí kluci. A teď si s tím ti paňáci z Bruselu neví rady. Slušně řečeno "mají z ostudy kabát". A o paňácích z ČR se vůbec nedá na tomto místě slušně hovořit, tak raději vůbec nic.

  OdpovědětVymazat
 13. Osobně neznám ani jeden důvod, proč by mělo Rusko ještě někdy věřit Západu. Naopak jsem si jist, že udrž-li se spojenectví Ruska, ČLR a celé BRICS, je šance odsunout USA konečně tam, kam patří – na periferii globálního světa. Zaslouží si to jednak za genocidu indiánů, ale rovněž za zbohatnutí na dvou válkách v Evropě. V nich totiž vždy Unie podporovala obě bojující strany a teprve když se vítězství jasně klonilo na jednu z nich, tak se honem přispěchali přiživit na vítězství.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.