Reklama

středa 22. dubna 2015

Válka je velmi blízko: americké bezpilotní letouny Global Hawk létají nad Černým mořem a Ukrajinou

22.4.2015  Zvědavec

V minulém týdnu informoval náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil o prudkém zintenzivnění vojenských aktivit NATO v oblastech těsně u ruských hranic.
Od ledna byly americké bezpilotní letouny Global Hawk pravidelně spatřovány nad Černým mořem, řekl ve čtvrtek generál Andrej Kartapolov, náčelník hlavního oddělení pro operace na ruském generálním štábu, na 4. Moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti.

„A v březnu 2015 se bezpilotní letouny objevily ve vzdušném prostoru nad Ukrajinou,“ řekl a dodal, že používání těchto bezpilotních letadel zvýšilo objem a hloubku shromažďování údajů o ruském území o 250 kilometrů, na 300 kilometrů.“

„Rovněž je na území východoevropských zemí na rotační bázi až třicet bojových letadel, asi 300 obrněných vozidel a více než 1,500 příslušníků pozemních jednotek a námořní pěchoty,“ řekl generál Kartapolov.

Připomněl, že americké lodě schopné nést střely s plochou dráhou letu Tomahawk a protirakety byly přítomny v Černém moři prakticky celou dobu. Námořní lodě zemí NATO nacházející se mimo pobřežní vody Černého moře, jsou nyní také přítomny v prostoru tohoto moře, spolu s americkými loděmi.

„Intenzita letů americké letecké rozvědky vzrostla v porovnání s rokem 2013 na dvojnásobek, na 750 letů, zatímco neviditelné letouny provedly devětkrát více letů – 182,“ řekl generál Kartapolov.

„Takovéto lety se staly prakticky denními a jejich trasy se přibližují k ruským západním hranicím na co nejmenší možnou vzdálenost,“ řekl.

Dopoledne náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil, generál Valerij Gerasimov, mluvil o silném zintenzivnění vojenských aktivit NATO v oblastech těsně u ruských hranic.US Global Hawk drones flying over Black Sea, Ukraine vyšel 17. dubna 2015 na ruském TASS. Překlad v ceně 110 Kč Zvědavec.

34 komentářů :

 1. Ruska cviceni i provokace jsou asi 10x intenzivnejsi. Putler by se mel radeji starat o sve ozrale muziky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. už jsi přhlášen jako dobrovolník na ukrajinu ?? tak se tady neunavuj a mazej ať si ochutnáš co ještě neznáš !!!!

   Smazat
  2. Na hrubý pytel, hrubá záplata.
   Takže asi takto. Vážený pane Anonymler z 06:49. Vaše znalosti a přehled o ruských cvičeních a provokacích zřejmě hluboce přesahují i znalosti a přehled amerických zpravodajských služeb, protože ani na zahraničních servrech jsem se nedočetl o rozhořčených reakcích v tom smyslu, že by se ruské válečné lodě či drony potulovaly v blízkosti hranic USA či někde v Karibském moři. A pokud jde o to, kdo by se měl o co, či o koho starat s tím s Vámi plně souhlasím. A navrhuji Vám, že by jste mohl Obamlerovi navrhnout, aby se staral tu o americké policisty, kteří si lehce spletou střelnou zbraň s tasrem, tu o pracovníky FBI, kteří díky zfušovaným rozborům DNA pošlou na smrt nevinné lidi, tu o studenty základních či středních škol, kteří jen tak z plezíru vystřílí své kantory či spolužáky. Jsem skutečně zastáncem toho, aby se každý staral hlavně o svůj dvorek a Vy, pokud možno zkuste pro začátek zlepšit svůj písemný projev.František

   Smazat
  3. Anonymní22. dubna 2015 6:49 je IQ v mínusu, alespoň nemá žádné problémy, ať si koupí kozu a chodí po náměstí

   Smazat
  4. doufejme že ti spadne ruský Iskander po útoku chrabrých amerických vojáků na Rusko na hlavu se budeš smát vod ucha k uchu vole

   Smazat
  5. Ten Anonymní američan z vysočan Palmer (22.4., 06:49) jinak to Pepek Vyskoč snad ani nespí! To aby ihned na tomto webu okomentoval vše, co zde právě vychází. A opět napsal další tradiční blábol hodný blbečka.

   Smazat
  6. debil e zbaľ sa prvá linia je tvoja

   Smazat
  7. Mili komentatori, nenechte se vyprovokovat onim imbecilnim anonymem, ktery jako prvi prispechal, aby rozdaval sve rozumy s velikasskym nadhledem. Vzdyt je smesny az to boli a nikdo, kdo je informovan o situaci, ho nemuze brat vazne.jarias

   Smazat
  8. Opravdu si myslíte, že Rusové provádějí cvičení u hranic USA ?

   Smazat
 2. To: Anonymní 6:49

  Vás je tady škoda, tak široký záběr znalostí a schopností líp ocení redakce Blesku či Aha.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to i návod,aby Rusko z Kuby vysílalo také bezpilotní letadla kolem USA.
  Jak se říká,tak dlouho si hraješ s ohněm,až z hoříš sám.

  OdpovědětSmazat
 4. 6.49 Pěknej řitolezec!

  OdpovědětSmazat
 5. Tak to vidíte, takový pěkný článek, a 90% komentářů reaguje na toho ubožáka a ne k tématu. Opravdu jste tak ubozí, že musíte reagovat na ty duševní zvratky a nedokážete napsat něco k článku? Ten
  Co se jinak divíte, že amíci špehují ? Je to jejich práce, a navíc hledají ty ruské jednotky na Donbasu. Kdyby rusové chtěl ty mouchy zahnat, už by to udělali. Ostatně, jejich bombardéry (možná i naložené) vybavené monitorovací technikou také= oblétávají hranice $$A.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 6. Nějaké Americké lodě, letadla atd jsou Rusům úplně k smíchu. Každé jejich obstarožní letadlo má zázračnou krabičku, která dokáže v mžiku vypnout veškerou americkou elektroniku. Aspoň tak nějak to komunističtí vypatlanci psali o útoku SU-24 na Donald Cook.
  http://leva-net.webnode.cz/products/chibiny-versus-aegis-co-tak-vystrasilo-pentagon/
  Tak o co jde?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto je fakt - co 8:39 právě napsal.....

   NATO a USA jen provokují a čekají na to kdyby náhodou rusové odpověděli na provokace ... marně. Ruska a Čína mají v rukou všechny trumfy ...

   Smazat
  2. 8:52
   Vždyť říkám, že vůbec o nic nejde. Tak proč tu všichni neustále kvičíte jak pominutí?
   A proč do toho zase pletete Čínu? Čína je nějakým spojencem Ruska jen ve vašich vlhkých snech.

   Smazat
  3. Čína jako rodící se velmoc má svou vlastní geopolitiku a proto spolupracuje s RF, nic víc, nic míň! Navíc vlastní přes 35% amerických dluhopisů a velkou část území USA mají obsazenou Asiati a ti si do svých amerických měst nenechávají kecat a zasahovat.

   Smazat
  4. Čína vlastní 7% US dluhopisů. Nevymýšlejte si zase.

   "velkou část území USA mají obsazenou Asiati a ti si do svých amerických měst nenechávají kecat a zasahovat"
   Tak tomuto nesmyslu asi nerozumíte ani vy sám

   Smazat
 7. Jak by řekl Palmer - Obamler, na rozdíl od ruských agresivních akcí v případě amerických akcí jde o mírovou, humanitární prevenci, případně o lidskoprávní demokratizační intervenci. Všude kam vkročí mírová noha amerického humanisty "100 let tráva neroste" Viz Hirošima a Nagasaki, Vietnam, Irák, Afghánistán, Libye, nyní Sýrie a Ukrajina.

  OdpovědětSmazat
 8. Mrzí me, že je v českých zemích tolik zaprodancu. Chybí tu soudržnost, pospolitost a lidskost. Člověk jen žasne kolik lidi je ochotno prodat svou duši za misku čočky. Budme sami sebou..........Jáchym

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. aneb kolik lidí bylo a je ochotno prodat svobodu a demokracii za "jistoty"

   Smazat
  2. Problém je, že těch 500 000 nezaměstnaných a většina ostatních, s hluboce podprůměrnými platy, žijících ve strachu, že o ni přijdou a skončí bez střechy nad hlavou by ráda žila v zemi, kde jistotu lidského života a skutečnou demokracii nemusí "prodávat" na volném trhu za možnost svobodně si bužírovat na propagandě a reklamách, zcela planě o všem žvanit a občas si hodit rajčetem a pukavcem na prezidenta. Ale to, že by něco takového bylo možné Tvůj modroptačí mozek prostě nebere.

   Smazat
  3. svoboda a demokracie - 2 ubohá slova, zneužitá, otřepaná, za kterými se skrývá jen otroctví a totalita. Svoboda? A kde? Lidi mají svobodnou vůli se rozhodnout, zda zaplatí nájem nebo koupí dětem jídlo. A demokracie? Kde? Perzekuce odlišných názorů je dnes horší než v 50-tých letech, mazání FB, napadání lidí u vlastizrádného konvoje... házení vajec na demokraticky zvoleného prezidenta, ničení mítingů politických stran jako za nacismu v 30-tých letech... to vy jste vyměnili svobodu a demokracii za americký špinavý korporátní dollar

   Smazat
  4. O jaké demokracii u nás se stále sakra vede řeč? Už 75 let žijeme buďto ve "sféře vlivu", nebo pod přímou okupací některé z velmocí Německo, Sovětský svaz, dnes USA, které nám jednoznačně dekretují nejen mezinároní orientaci vazala, ale i vnitropolitický, ekonomický systém a povinnou účast na velmocenských válečných výpadech do cizích zemí. Ani u "nacionálního socializmu" ani u "diktatury proletariátu" , ale ani u světovlády globální oligarchie, do které zdegeneroval současný kapitalizmus bez lidské tváře, zombie, které se udržuje při životě permanentními válečnými zločiny a hromadným vražděním dominující teroristické velmoci, nemůže být o demokracii ani řeči. Tak už si konečně nalejme čistého vína a vraťme se k tomu, co nám je blízké - "Válka je vůl!", nechceme válku. Světu, který nás chce slyšet jsme dali Čapka. Kdo z Čechů se chce živit jako nájemný vrah, ať se přihlásí do cizineckých legií v zemích, které války vedou. Naše jediná racionální "obrana" je neutralita a udržování dobrých a korektních politických a hospodářských styků se všemi zeměmi, bez ohledu na jejich vnitřní uspořádání. Červená nit naší "vojenské strategie" je úsilí o odzbrojení, zákaz válek, jako prostředku řešení mezinárodních sporů a mezinárodní zákaz vývoje, výroby a obchodování se zbraněmi pro vedení válek.

   Smazat
  5. Tou demokracíí myslel asi ten blbec tu buzerantskou diktaturu EU, kde je nám vše vnucováno, zakazováno, přikazováno, kde si o ničem nemůžeme rozhodnout sami .

   Smazat
  6. Evidentně vás, vy všichni pitomci s nacpanými břichy, pálí dobrá bydla. Nic jiného k vašim debilním a drzým srovnáním dnešní doby s 50. lety či fašismem ve 30. letech nejde dodat.

   Smazat
  7. Evidentně se ty pitomče má většina lidí hůř než za komunistů. Kdyby měli všichni splatit ihned svoje dluhy, včetně kalouskova státního dluhu, tak tady bude větší bída než v 50-tých letech po válce, hlupáku s klapkama .

   Smazat
  8. Anonymní22. dubna 2015 11:30
   Když to Pepek Vyskoč dořek, zachechtal se přiblble, he,he,he a vyskočil. :-)

   Smazat
  9. 11:58

   Kdyby se ta "většina" měla hůř, tak volí komunisty. Ti ale dostávají dlouhodobě +- 13% hlasů. To je ale na vás vysoká matematika.

   Smazat
  10. 12:12 - ty jsi fakt hloupej jak kýbl kytu. Však taky lidi volí komunisty, první 3 strany jsou bývalí komunisti (ANO, ČSSD a KSČM), blbečku :-D

   Smazat
  11. 12:54

   Tobě asi taky není moc zle, když jseš tak vysmátej.

   Smazat
 9. Však jim donbaští traktoristi pár dronů sundali, cvičí si na nich mušku. Lidi nechtějí válku, tu chce jen pás psychopatů z USA. Američani jsou sami obětí těchto psychopatů a korporací.
  Z lásky a milování vzniká život, z nenávisti a války jen smrt. Psychopati a vojáci jsou na straně nenávisti, proto - mrtva fojak = topra fojak.

  OdpovědětSmazat
 10. A já pevně doufám, že kdyby ( nedej bože) k něčemu došlo, tak všichni v čele s pány Zadolárkem, Šláfnberkem, Mirečkou Němcovou a Lagšádlovou a se všemi mávači červenými kartami a vítači americkými vlajkami půjdou do první linie a hrdinně padnou za USA a EU a fašistickou Ukrajinu! Dagmar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ba né, tyhlety svině by zalezli a vylezli by až po a hned by hlásali (protože rusáci by vyhráli) že vždy milovali rusko

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.