Reklama

čtvrtek 16. dubna 2015

Viktoria Šilova, šéfka ukrajinského hnutí Antivojna, byla unesena a uvězněna

LiveLeak
16.4.2015 E-republika

Statečná obhájkyně lidských práv čelí soudnímu procesu, v němž bude obžalována z toho, že se stavěla na odpor proti mobilizaci do války proti lidu Donbasu. Mohla být odsouzena až k osmiletému vězení.Nedlouho poté, co Viktoria Šilova učinila prohlášení na videu, poslal represivní kyjevský režim do jejího domu bandu násilníků, kteří ji unesli a obvinili z pobuřování proti režimu. Je ve vězení a vláda prohlašuje, že za svá protistátní prohlášení může dostat až osmiletý trest vězení.

Na webu najdete odkazy na její nedávná videa, která si prohlédlo velké množství lidí po celém světě. To je ten skutečný důvod, proč chce kyjevský režim tuto bojovnici za pravdu a spravedlnost umlčet. Deník Dněpropetrovskaja panorama k tomu uvádí:

Ukrajinská vojenská prokuratura zahájila 29. ledna trestní řízení v souvislosti se šířením materiálu "Antivojny". Ukrajinský vrchní vojenský prokurátor Anatolij Matjos potvrdil, že taková prohlášení (materiály šířené Antivojnou) nemají legální oprávnění a akce osob, které je šíří a které se jimi zabývají, mají za cíl narušení mobilizace a podkopání legitimních aktivit ukrajinských ozbrojených sil a ostatních vojenských jednotek. Předsedkyní hnutí "Antivojna" je Viktoria Šilova, bývalá poslankyně Dněpropetrovské oblastní rady.

Tato statečná obhájkyně lidských práv teď čelí soudnímu procesu, v němž bude obžalována z toho, že se stavěla na odpor proti mobilizaci do války proti lidu Donbasu. Zdroje ze sociálních sítí uvádějí, že by mohla být odsouzena až k osmiletému vězení.

Ve svém důležitém svědectví se tato dněpropetrovská radní, kterou znají po celé Ukrajině, zabývá základními problémy občanské války, která probíhá na východě Ukrajiny. Její projev obsahuje také cenné informace o množství obětí, které utrpěla ukrajinská armáda během tzv. "Antiteroristické operace" do srpna 2014. Dává to představu o postupech, kterými Porošenkův režim zatajoval veřejnosti skutečný rozsah obětí z řad ukrajinské armády. Pomozte, prosím, šířit zprávu o tom, co se stalo Viktorii.

- - - 
 
Zdroj: LiveLeak
Překlad: Stan 

Související články:
Kříž a meč
Nové zbraně v ukrajinském konfliktu
Kotel u Děbalceva je asi uzavřen
Náš člověk nikoliv v Havaně, ale v Mariupolu
Oleg Ljaško: Politik-vlkodlak
Mafie je stále hromada sraček: Příběh Peppina Impastata
Veřejná vražda v Paříži: skinheadi zabili levicového aktivistu
Velký pochod Vidláků na Řím a mlčení českých médií
Brusel zakázal demonstraci "Evropské jaro"
Skandinávie chystá nové, severské EU

Komentář:
byla unesena do Ruska
Komentář vložil: augustin433
07:04
aby vystoupila ve včerejším pořadu Ruské televize. Níže odkaz, čas 19:10. Podívejte se, moc jí to sluší. V pořadu také vystupuje světoznámá pianistka Валентина Лисица. V Kanadě jí zakázali z politických důvodů koncert.
https://www.youtube.com/watch?v=zb6lToEfNcs

Redakce Nové republiky se omlouvá, že ve věci 'únosu Viktorie Šilové' málem naletěla na 'kachnu' čili záměrnou desinformaci. Naštěstí jsme zachytili zprávu jednoho ze čtenářů a připojili jsme ji k oné zprávě. V době únosů a vražd odpůrců kyjevské vlády jsme podlehli zprávě, o jedné z nejznámějších odpůrkyň kyjevského režimu.


29 komentářů :

 1. Taková hezká a statečná žena!!!
  Držím ti palce sestřičko!
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co na to slavná "demokratická" EU a její poslanci, která tam nakonec máme také. Ptáme se jich co udělají? A co takhle petice do EU? Podpisů by bylo jistě dost....

   Smazat
  2. Možná, že paní Michaela Šojdrová, europoslankyně za KDU-ČSL, bude držet hladovku. Tedy pokud dostane pokyn z lidoveckého ústředí. A vyjádřit by se mohla i Miroslava Němcová - to by bylo zase keců :-)

   Smazat
 2. 6.července tomu bude 600 let, co byl upálen Jan Hus, který hlásal pravdu. V každé zemi, kde je potlačována demokracie, tedy i u nás, kde vládnou mocipáni, kteří zradili své voliče, se musí šířit pravda velmi opatrně. Pravdu o Ukrajině o tzv. agresi Ruska, šíří jenom ti, kteří jsou momentálně u koryta, obyčejní lidé a tech je věštšina mají jiný názor, ale to naši politici a masmédia nechtějí slyšet.
  Velmi lituji tuto mladou obhájkyni lidských práv, která bojuje hlavou proti zdi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel brání lidská práva těch nesprávných lidí. Demokrati by nám vysvětlili, kdo má ta jejich lidská práva a kdo ne.

   Smazat
 3. A co tito političtí vězni? Ti západním demokraciím nevadí? Ti bohužel ne, protože ti bojují proti jejich režimu a to se nesmí! Na Ukrajině probíhá učebnicový příklad toho, jak se decimuje elita národa, aby zbylo jenom ustrašené a zmanipulované stádo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západním demokratům nevadí genocida na východě ukrajiny, nevadí jim vraždy ukrajinských opozičních politiků, nevadí jim hon na separatisty, mučení, vraždění nepohodlných... je to k zblití jak evropa upadla. Je k zbiltí kalousek, šláfnberg, štětina, němcová, gazdík, sobotka, stropnický... jen čekáme s jakýma notičkama se vrátí babiš z FBI - o nás bez nás. Mnichov se opakuje

   Smazat
  2. Kdyby ty notičky byly z FBI, ale ony budou z CIA, což je podstatný rozdíl !

   Smazat
 4. Tak tomuhle nevěřím. To by ochránci lidských práv v EU řvali a bylo by to kritizováno na ČT1. Nedělejte z EU a ČT bandu prolhaných sviní a nešpinte demokratický politický systém Ukrajiny vedený upřímnými oligarchy! Je třeba se naopak soustředit, jak zasadit ránu proradnému Putinovi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže ty chceš 3.světovou válku, až k ní dojde, budeš posranej jako ty naši vedoucí kašpárkové, kteří přilévají olej do ohně. Nikdy nebude můj syn, kdyby šel do armády, přísahat NATO, zločineské organizaci v čele s USA!!!!!!!!

   Smazat
  2. Anonym ve 12:24 velmi správně poukazuje na to, jak to v naší drahé EU i ČT1, potažmo v "demokratické" Ukrajině, chodí. Myslím, že šlo o výsměch těmto institucím. :-).

   Smazat
  3. To byla ironie :-D

   Smazat
  4. Spíš sarkasmus

   Smazat
  5. Jako fór dobrý !

   Smazat
 5. Na ukrajině jsou u moci totální šílenci - nacisti. Oproti nim byl Hitler jen Čárlí Čeplin !!! Zaráží mě, že EU je tak zrůdná a tyto ukrajinské nacisty podporuje. Zaráží mě, kolik se i u nás našlo zrůd, kteří podporují tyto ukrajinské nacisty...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ptáme se alespoň veřejně tech našich poslanců v EU? Mají rtlumočit naše názory....

   Smazat
  2. Neptáme, sedíme doma a nadáváme na internetu. "předsedo, já žádný italy nezvala, když přijedou, zalezu, zamknu a fertig"....
   Ale když člověk čte, jak odpůrci konvoje byli perzekuovaný těmi vlastizrádci s americkejma vlaječkama, není se nám čemu divit

   Smazat
  3. Tady se můžete zapojit: jeďte 1. května na Poradní ohně do Strachotína na Moravě. Vojenskou knížku s sebou.

   http://ceskoslovenstivojaci.org/

   Smazat
  4. http://www.novinky.cz/domaci/367118-vojaci-budou-nove-prisahat-i-na-obranu-spojencu-z-nato.html

   Článek se na Novinkách.cz objevil ve 4.00 a brzy byl odsunut stranou, aby ho moc lidí neobjevilo.

   Smazat
 6. Taková drzost, hlásat mír !!! Ta dostane provaz...

  OdpovědětSmazat
 7. Včera byl v Kyjevě, poblíž svého domu, zavražděn poslanec za Stranu regionů, Oleg Kalašnikov.
  Kalašnikov nesouhlasil s nedávným zákonem o rehabilitaci OUN-UPA a zákazem sovětských symbolů, nesouhlasil s přesunem data vítězství ve VVV a se zákazem užívat název VVV.

  http://korrespondent.net/ukraine/3504031-v-kyeve-ubyt-eks-deputat-oleh-kalashnykov

  To už je sedmý opoziční politik, který byl v poslední době na Ukrajině zavražděn či zasebevražděn. A Západ mlčí.........................

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nacisti (poslanec) v akci. A západ mlčí.

   https://www.youtube.com/watch?v=eC5-IOHPHqE

   Smazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=Joz57phN_Z4

   Smazat
  3. Včera jsem se dočetla na jedněch slovenských novinách, že snad ukrajinská fašvláda chystá pogrom na ukrajinské válečné veterány. Ti chránili pomník padlých rudoarmějců, protože ho fašisti chtěli zbourat. A snad chtějí vyprovokovat Rusko. Dagmar

   Smazat
 8. Asi tak koncem léta jsem psal, že by se Česká a Slovenská vojska měla přesunout k Ukrajinským hranicím, ovšem nikoliv za účelem útoku na Doněck, nýbrž mezinárodního dohledu nad Ukrajinskou fašistickou vládou.

  OdpovědětSmazat
 9. Na Ukrajině vraždí opoziční politiky i jednoho novináře a Obama stále nic. Nikdy bych svého syna neposlal do armády a ještě k tomu, aby přísahal NATO, zločinecké organizaci včele s USA. Na Slovensku lidé protestují, chtějí vystoupit z NATO a naše masmédia včele s ČT a mlčí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozdíl mezi Komunismem a Kapitalismem je ten, že v Kapitalismu se o zmlácení studentů na Národní Třídě nedozvíte.

   Na které jsi straně?

   Smazat
 10. Pokud máte někdo kontakt na ty dvě proamerické (a pokytecké) organizace AI a HRW, pošlete jim tento článek.
  Mají příležitost zajímat se o skutečný případ uvězeznění statečné ženy z politických důvodů, kterou je potřeba zachránit před zvůlí nacistického kyjevského režimu.

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Opluštil,já myslím,že oni to moc dobře vědi!!!Nebojte se,jen trpělivost;už dokopávaj'- nikdo jim stejně nevěří..
  j.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.