Reklama

pátek 17. dubna 2015

Vlaštovka přicházejícího „ruského“ jara?

Ivo Šebestík
17.4.2015  AltPress
 
V Rusku zakázali promítat americký film Dítě číslo 44

Už v květnu dostanou protiruští propagandisté v ČR vskutku lahodnou pochoutku pro své mlsné jazýčky. Ruské ministerstvo kultury si totiž nepřeje distribuci amerického filmu Dítě číslo 44, líčícího – jaká to náhodička?! – údajné poměry v Sovětském svazu v době po oné světové válce, jejíž sedmdesáté výročí si Rusko hodlá letos slavnostně připomenout.


Vskutku mnoho náhod najednou. A opět ten nedemokratický Putinův režim, který nechce vpustit do země tak „objektivní a oprávněnou kritiku ruských poměrů“ natočenou ryze v zájmu spravedlnosti a mravních ideálů americkými filmaři, jejichž země se jen náhodou (další náhoda?) nachází právě ve stavu nepokrytého nepřátelství vůči Rusku. Co si to ti Rusáci zase dovolují? Vždyť americký film jim chce pouze nastavit zrcadlo, díky kterému se má jejich zemi dostat požehnání správné (rozumějme: americké) cesty.

Kdykoliv se v moderních časech vedly a vedou války „horkou“ formou, je jejich součástí snaha rozložit bojové odhodlání obyvatelstva nepřátelské země. Za tím účelem shazují za noci letadla balíky letáků nad nepřátelským územím (někdy a někde shazují i čokoládu, sušenky, prezervativy, inu podle toho, o čem soudí, že to u domorodců zabere), v nichž se domácí režim líčí v co nejodpudivějších barvách. Cílem této demoralizace v týlu nepřítele je snížení ochoty nepřátelského lidu bojovat za svého panovníka, respektive za vlast. Ideologická infekce se v podstatě snaží protivníka porazit dříve, než do země vstoupí „osvoboditelská“ armáda.


Každá propaganda má své

Doba se stále vyvíjí a k letecké „poště“ přistupují novější a progresivnější technologie. Doktor Goebbels, Hitlerův říšský ministr propagandy a autor výroku, že „stokrát opakovaná lež se stává pravdou“, by se při svém talentu k dezinformacím a díky současným technologiím zamořování informačního prostoru ryzí lží stal pánem světa spolehlivěji než Fantomas, jehož sen zůstal ovšem nenaplněn.

Není tradice jako tradice

Je možná pravda, že kdyby Rusové natočili film o nedávném a dost možná stále trvajícím zacházení s iráckými válečnými zajatci v táborech americké a britské armády, jehož výhodou by bylo, že by nemusel obsahovat ani jediný nadsazený záběr na to, aby citlivější povahy ještě v kinech vyhledaly akutní lékařskou pomoc, tak by onen film třeba i distribucí amerických kin prošel. Toť vskutku demokracie! Možná by pak jeho distributoři, úplně bez jakéhokoliv mediálního humbuku, vyvolávajícího pochybnosti o svobodném prostředí Spojených států, absolvovali pouze několik nešťastných smrtelných dopravních nehod, nebo by jejich dům nečekaně explodoval či by se přihodila jiná nenadálá „přírodní“ pohroma.

Inu, každá země má své tradice. Jedna nepřátelskou agitaci v duchu carských zvyklostí pošle jednoduše na index, zatímco druhá země, v duchu demokratických tradic vyrostlých na bázi kulturního a nesmírně citlivého zacházení s Indiány, se postará o stažení filmu jinou formou. Inu, cesty Páně jsou nevyzpytatelné.

My si v ČR na tento film ovšem počkáme a jistě jej přivítáme jako vlaštovku přicházejícího „ruského“ jara. Oněch jar už bylo hodně a díky některým jarům se i ARABIA stala opět FELIX, tak proč ne Rusko?

19 komentářů :

 1. Ten film je trapně vyfabulován. Proto dávám přednost autentickým biografiím a dokumentům, před vylhaným světem fíčrfilmů a la Holywood.

  OdpovědětSmazat
 2. Naopak, v RF bych ho povolil a nařídil ve všech školách promítat s odkazem co si o Rusku myslí USA. Přesně to udělal Gorbačov, když v USA se promítal film Rambo a Rusko zde bylo zpodobněno jako říše zla. Myslím, že běžný člověk by pochopil, stejně jako když točí film v USA o tom jak to tady bylo před revolucí. Uvěří tomu bohužel jen ten, kdo ty časy nezažil, že je zde něco "umělecky" zvýrazněno/přehnané. No ale v USA tomu všichni uvěří. Co jim nakonec zbývá, kduž se nikdy na východ nepodívají.

  OdpovědětSmazat
 3. Aby vám neuniklo:
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-13-4-2015/

  OdpovědětSmazat
 4. tenhle film se točí už hodně dlouho jestli to nechtěj pustit tak je to cenzura jako brno

  OdpovědětSmazat
 5. Nevim,proc bych se podle nekterych "komentujicich" mel tesit na neco ala vypatlanost nejen Rambo, tyto zhovadilosti nemaji s kulturou opravdu vyspelych narodu nic spolecneho.to se ovsem na uss neda aplikovat,protoze zadnou kulturou,mimo tu kterou tam vyvrazdili,nemaji !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Viděl jsem amer. film interwiev nevím jak se to přesně píše, ale takový hnus bych zakázal promítat, jestli je to na tento způsob, tak pěkný filmový zážitek. Nic jiného v našich televizí nevidíme, než hnusné americké filmy, samé vraždy a střílení. Jestli se to lidem líbí, nevím, ale mě rozhodně ne, a také se na to nedívám. Kde je ostatní světová konematografie?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V televizoru mám naprogramováno 10 programů a musím potvrdit, že tam dávají denodenně jenom americké "žrádlo" pro ovčany. Asi je to proto, že za to ani nemusejí nic platit, Amerika to sem fedruje zcela zadarmo, protože se jim to doma už zaplatilo. Je to doslova svátek, když tam ukáží něco z jiné evropské země. Zajímavé ale je, že systematicky blokují tvorbu z Asie. Asi abychom neztratili to "západní směrování", jiné je nežádoucí.

   Smazat
 7. Nechápu, co jsme to za národ, že tolik hnusných podrazů vůči Rusku pochází z Česka nebo bylo v Česku aspoň natočeno. Možná, že ten film uvidíme v předstihu 9.5. v televizi. Proč nenatočí film, jak Američani na konci války zbytečně zničili památky v Praze, či průmysl v Plzni (proto je tam asi teď tak oslavují). Opravdu se stydím na některé Čechy.

  OdpovědětSmazat
 8. Kdo souhlasí s televizní českou 20 let realizovanou "autocenzurou", podle níž není možné shlédnout nějaký současný film z podukce RF?
  Amerických filmů, kde se "hrdinové" se zbraní v kazdé ruce brodí po kolena v krvi, zřejmě abychom i v České kotliné násilí přivykli, je v ČT vice než dříví v lese. Ňejaký svobodný, nezávislý producent, nechť vyrobí filmové dilo o novodobem mučeni vézňů v Polsku, Rumunsku pod taktovkou prezidenta Bushe ml. Věřím, že se bude i v RF promítat!

  OdpovědětSmazat
 9. Co se týká uváděných nových filmů z RF ale i od pokrokových tvůrců ostatních zemí je u nás v současné době cenzura horší než za Husáka.
  Všechny televisní kanály nás krmí odpornými americkými braky.Slušný evropský film je opravdu výjimkou a je většinou úmyslně vysílán v nočních hodinách. USA jsou v totálním úpadku celé společnosti a tedy i kultury a snaží se vnutit svůj odporný životní styl celému světu.
  Vedoucí evropští politici včetně našich tomu všemu v sebevražedném nadšení slouží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4414-nejhorsi-trollove-na-internetu-vladni-trollove

   Smazat
 10. Tento film odmítli promítat také v Bělorusku, Kyrgizku a Gruzie jeho promítání odložila na říjen !

  Podkladem filmu je kniha Angličana Toma Roba Smitha (nar. 1979), kterého inspiroval příběh sovětského masového vraha Andreje Čikatila. Příběh "namíchal" tak, že ho zasadil do stalinské epochy těsně po
  válce.

  Je to jen ukázka toho, co to je Hollywood = že filmy, vydávané za "historické" vznikají přímo na zakázku a že nějaké, alespoň malé zrnko historické pravdy u nich těžko hledat. Tady je to totiž hezky zřetelné včetně načasování premiéry. Použít příběh Čikatila a naroubovat ho na hrdiny VVV (protož se klidně vsadím, že onen vrah dětí ve filmu bude právě jeden z důstojníků se zmiňovaným vyznamenáním) - to už chce tedy hodně silný žaludek. Je to to samé, jako kdyby Rusové naroubovali Jeffreyho Dahmera na příběh o amerických hrdinech 2.sv.války.

  Na rusvesna k tomu píšou vyjádření ruského ministra kultury:
  "V tom filmu je vše, co potřebovali. Stalin připravil hladomor specielně pro Ukrajince, zabíjí 25 tis. lidí denně. Hladové děti jedí své oslabené kamarády. V SSSR je zakázané vyšetřovat takové zločiny, protože "u nás přeci nejsou žádné vraždy, ty jsou jen v kapitalismu". Sovětští vojáci jsou jen zloději (zločinci) s paterými ukradenými hodinkami na zápěstí.
  Krvaví upíři s důstojnickými výložkami a s vyznamenáním Hrdiny SSSR (hvězda) střílejí spoluobčany, sousedy, jeden druhého a hlavně geye (!) na ulici, ve dvorech, v kancelářích a to vše před očima jejich dětí a žen, aby "dostali lekci". Vystrašené sovětské ženy jsou po vůli sovětským důstojníkům, vědí, že když odmítnou, čeká je gulag."
  http://rusvesna.su/news/1429104339

  Tento film je jen dalším sviňstvem namířeným proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
 11. Ale, aleeee...
  Co nám to tu zase fňuká a kňučí za skřítka trpící animozitou...
  Copak se nám stalo, že roníme slzičky nad Ruským národem, kterého tolik nesnášíme...
  Copak nám udělali..., máme bebínko? Neva, pofoukáme a bude zase dobře... Věř mi. Chce to jenom dozrát ke zdravému rozumu. Opravdu. To bude dobrý..., Kadle...

  OdpovědětSmazat
 12. Rockyho (a ještě větší lahůdku o sovětsko-kubánské invazi do USA, Red Dawn - měl i nedávný remake ... http://www.iir.cz/article/red-dawn-militarizace-usa-a-tatarska-invaze) tehdy nedovolili v CCCP promítat sami američtí distributoři, protože prý snímky byly natočeny s ohledem na americké publikum sovětští diváci by to mohli špatně pochopit ...

  OdpovědětSmazat
 13. A 22:15 Jenom další tupý a nevzdělaný mávač pruhovanou fanglí do vzduchoprázdna. Co ty telátko víš o kultuře ruského národa? Jedinou kulturu kterou budeš znát, je ta, kde máš v jedné ruce karbanátek z krávy a v druhé ucucáváš ten bublinkový fujtajbl plný kyseliny fosforečné. Když nevíš nic o Rusku, tak se do něho ne..r. Mimochodem, jak se těšíš na přesun na pozice východní fronty? To bude slast , padnout za ideály a kapitál USA. A když se ti nelíbí na naší NR, tak sem nelez a jdi třeba na novinky.cz, to bude tvoje parketa. A nebo někam jinam!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A 1:21 Celý svět, se dnes seznamuje s kulturou fašistické Ukrajiny. A ta je opravu parádní. S ní se seznámila již celá řada rusky mluvících občanů na Ukrajině. Prostě hrdina Bandera, je stále příkladem. Konečně si toho začal všímat už i západ. Když docházejí argumenty, tak vytáhneme rok 1968. Možná že jsi od nich kupoval levnější benzín a teď si budeš hrát na vlastence. Ale pořád jste stejně pitomí a ne a ne to pochopit, že invaze se týkala vojsk varšavské smlouvy. A že prý těch Ukrajinců také přijelo značné množství. A můžeš mi sdělit, čím je NR fašistická? Jedině tím, že sem píší příspěvky lidé, tvého ražení.

   Smazat
  2. Ani se nedivím, že toho Buzina odkráglovali, když těm chochlům nastavoval zrcadlo ... www.youtube.com/watch?v=ZE5P4KlbpxA

   Smazat
 14. русская весна???? хуй вам!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Nešťastný ukr...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.