Reklama

pondělí 20. dubna 2015

Vrtěti psem v reálném podání Hollywoodu

20.4.2015  Vaše věc

Korespondence ředitele Sony Pictures Entertainment (SPE) Michaela Lyntona s náměstkem ministra zahraničních věcí USA Richardem Stengelem, která byla zveřejněna na Wikileaks, svědčí o pokusech amerického Ministerstva zahraničních věcí zapojit do propagandistické války proti Rusku i představitele největších korporací v oblasti kinematografie a zábavy.


Ve Stengelově e-mailu se píše:
„Jak jste mohl vidět, máme mnoho problémů při boji s komentáři Islámského státu na Blízkém východě a s ruskou interpretací událostí ve Střední a Východní Evropě. V obou případech existují miliony a miliony lidí v těchto regionech, kteří dostávají zkreslenou verzi reality. <…> Po našem rozhovoru bych chtěl svolat skupinu ředitelů médií, kteří by nám mohli pomoci popřemýšlet nad tím, jak na tyto vážné výzvy co nejlépe reagovat. Je to rozhovor o idejích, o obsahu a výrobě a o komerčních možnostech. Slibuji vám, že to bude zajímavé, zábavné a užitečné." 

Jako odpověď vysoce postavenému pracovníkovi MZV USA Lynton navrhl, aby se spojil s takovými lidmi, jako je prezident The Walt Disney International Andy Bird, bývalý ředitel Turner Broadcasting Phil Kent, spoluředitel 21st Century Fox James Murdoch, nebo partner a zakladatel soukromé investiční firmy Siguler Guff Drew Guff.

„Bude Vám to stačit? Promiňte za zpoždění, ale jsem poněkud zaneprázdněn", dodal ředitel SPE. Širší zprávu na téma přinesl portál sputniknews.com.

Poznámka: V těchto souvislostech si možná vzpomenete na americký film Vrtěti psem z roku 1997. Oficiální text distributora ho představuje takto: Čtrnáct dní před volbami se provalí sexuální skandál amerického prezidenta. Jeho poradce Robert De Niro povolá hollywoodského producenta Dustina Hoffmana, aby narychlo vyrobili jinou aféru, která by odlákala pozornost veřejnosti... V Americe vrcholí předvolební kampaň a současný prezident má výborné vyhlídky na znovuzvolení, jenže čtrnáct dnů před volbami se v médiích objeví informace o jeho sexuálním styku s mladistvou. Okamžitě se sejdou prezidentovi nejbližší spolupracovníci, aby se dohodli na dalším postupu. Dobrou pověst prezidenta má – jako ostatně pokaždé – zachránit Conrad Brean. Ten hned ví, co je potřeba udělat, a odletí za producentem Stanleyem Motssem. Vysvětlí mu, že je nutno vymazat prezidentův skandál z myslí voličů a že už ve své vizi rozpoutal válku s Albánií. Stanley na jeho vizi hned naváže: za pomocí triků a dalších pomocníků natočí šot z války, který hned druhý den vysílají všechny televize v zemi. Všechna média informují pouze o válce v Albánii a nikdo už se nevěnuje prezidentovu skandálu. Ovšem jen do chvíle, než vystoupí se svým proslovem druhý kandidát na prezidentský úřad John Neal. Oznámí, že válka v Albánii není, CIA nemá žádné informace o teroristickém útoku a vyzve současného prezidenta, aby se konečně vyjádřil ke skandálu týkajícímu se jeho osoby. Stanley musí vymyslet novou strategii… (Záběr z filmu je použit jako ilustrace.)

5 komentářů :

 1. Ale tenhle děda je náhonou srandovní :-)) http://www.novinky.cz/domaci/367510-putin-chce-celou-ukrajinu-a-bude-ji-mit-tvrdi-schwarzenberg.html

  OdpovědětSmazat
 2. Trautenberk, hajný a lesa pán by měl být dnes tak akorát angažován do cirkusu, klauny potřebují všude, stejně mu není rozumět, muže mlít co chce a lidi se tak mohou smát všemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten ušmudlaný, zaslintaný a nemtavý spící človíček známy jako Šlafenberg má smůlu, protože na pozici klauna třeba aspoň nějaké to vzdělání. A Šlafenberg má jenom základní školu a navíc má certifikát z točení piva. Žádná lesnická nebo jiná škola. Vlastně nic neumí a má hendikep. Má štěstí, že si ho nevlastní rodiče v jeho mládí adoptovali.

   Smazat
 3. To me pripomina Putinovo zahadne zmizeni v dobe, kdy se cely svet rozhorcoval nad tim, ze nechal zavrazdit Nemcova.
  Jenze tenhle pribeh je narozdil od hollywoodskeho filmu pravdivy.

  OdpovědětSmazat
 4. Pindosi už nezachrání ani Mickey Mouse či kačer Donald ....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.