Reklama

pondělí 20. dubna 2015

Zastánci NATO a EU prohrávají ve volbách ve Finsku. Premiér přiznává porážku ve volbách

20. 4. 2015    zdroj a zdroj
Podle prvních výsledků sčítání hlasů vítězí v parlamentních volbách ve Finsku opozice. První předběžné výsledky sčítání hlasů v parlamentních volbách ve Finsku, které se konaly 19. dubna, ukazují na vítězství opozičních centristů, informuje korespondent IA Regnum. Podle výsledků ve 20 hodin místního času, hned po uzavření volebních místností, se do čela dostala Strana středu, která získala 23,2% hlasů, což jí zatím zajišťuje 55 míst ve finském parlamentu. Celkem je v parlamentu 200 křesel. Na druhém místě jsou sociální demokrati se 17,8%. Na třetím je Koaliční strana (18%), čtvrtí jsou euroskeptici a nacionalisti Praví Finové s 15,8%.


Podle publikace The Daily Mail sesazují voliči "proevropské a pronatovské strany", vyhrávají opoziční centristé, kteří by mohli podle vydání vytvořit koalici s euroskeptiky a nacionalisty.

Vůdce Strany středu Juha Sipilä se, možná, stane budoucím premiérem Finska. Sipilä již veřejně oznámil, že má v úmyslu jednat s Pravými Finy o koalici.

Poznamenejme, že Sipilä již dříve vystupoval pro konstruktivnější vztahy s Ruskem, pro zachování obchodních vztahů a "dobrých sousedských vztahů".

Do nové vládní koalice mohou také vstoupit sociální demokraté. Z celého vedoucího kvarteta podporovala pouze Koaliční strana současného premiéra Alexandra Stubba sblížení Finska s NATO a obhajovala tvrdou politiku vůči Rusku.

Pokles pozic vládnoucí koalice, která je věrným spojencem zemí Evropského parlamentu a Evropské unie, uznal dnes premiér Finska Alexandr Stubb.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Finští voliči mají rozum. A my...?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že u nás většina lidí rozum pozbyla. Snad někteří do voleb prozřou. Ale myslím si, že některým stačí pouze sliby, sliby a zase sliby. A protože příští rok budou krajské volby, tak pan Sobotka už začíná slibovat důchodcům, jak jim přidá....Dagmar

   Smazat
 2. Vyhrála oligarchická pravice, radujme se hop hej!
  To skutečně stačí některým k radosti, že někdo někde řekne něco negativního o EU, aby byl hned oslavován jako novodobý Guevara? Proberme se! Pravici nikdy nepůjde o to, co si většina zdejších čtenářů představuje pod pojmem "ideální stav věcí". Na eurokritické rétorice akorát nabírá hlasy, protože je to "IN", ale co po volbách?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kupodivu se radikální levice a radikální pravice velice dobře shodují v kritice současného stavu. A nejen ve finsku- čtete Svobodné noviny? Centrálním oponentem je EU ovládaná USA.
   jogín

   Smazat
  2. V kritice možná, ale diametrálně se rozcházejí v řešeních, což je podle mě daleko podstatnější, než "společně nadávat".

   Smazat
 3. Tzv ......Halejuja ....... amen, a nebo diky bohu a Cesko musi nasledovat ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A před příštími volbami bude Babiš místo koblížků rozdávat pirohy.

   Smazat
 4. NATO je teroristická organizace ničící neposlušné země a vraždící civilisty, EU je fašistická buzerace, kde i pekař musí křivé rohlíky vyhodit, samé předpisy, certifikáty, povolení, to i v KLDR je oproti EU svobodný život !!!!! Takže gratulace Finům. Rakušáci taky přemýšlejí o výstupu z EU, Řecko chce pryč, Švýcarsko ani nikam raději nevlezlo... jenom hloupý čech co vylezl rusovi z prdele hned zalezl do jiné prdele a ani si svobodu neužil a už byl okraden o všechno co měl...

  OdpovědětSmazat
 5. Kdo ví jak to tam dopadne.Jestli jako u nás,co jsme si mysleli, "super Kalousek je od válu" a nakonec je to stejné,jako by tam dál seděl,a má víc prostoru v médiích a větší vliv,než strany s mnohem více hlasy, tak se nemají na co těšit :-/
  Snad tam nejsou všichni tak křiví a podplacení.
  David

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.