Reklama

čtvrtek 16. dubna 2015

Znovu dobudeme Donbas a místní obyvatelstvo bude krutě a nemilosrdně potrestáno

16. 4. 2015    zdroj
Ukrajina je schopna vyhrát válku na Donbasu, a když to vítězství získá skutečnou podobu, první, koho se bude týkat ukrajinský meč odplaty, bude národ Donbasu, který je podle nacistických patriotů Ukrajiny povinen krutě zaplatit za svou lásku k Rusku. Píše o tom Roman Zvaryč (za Juščenka, bez vysokoškolského diplomu působící, bývalý ministr spravedlnosti Ukrajiny) na stránkách novin "Zrcadlo týdne," které jsou loajální vůči kyjevskému režimu.


"Ve válce buď znič nepřítele, nebo nepřítel zničí tebe. Mezi těmito dvěma nesmiřitelnými póly neexistuje "střední cesta," vysvětluje Zvaryč.

"Ukrajina je schopna tuto válku vyhrát i přes obrovskou vojenskou pomoc Ruska. K tomu je v první řadě zapotřebí, aby vrcholové vedení státu začalo komunikovat se svými lidmi ne polopravdami, ale otevřeně, čestně a upřímně. Ukrajina je v obležení. Táhne na nás divoký barbar, pro kterého neexistují žádné morální bariéry ani kánony mezinárodního práva. Usiluje o obnovení impéria, ztraceného po rozpadu SSSR, zničením naší státnosti a přeměnou Ukrajiny na svou kolonii. Abychom tomu čelili, potřebujeme plnou mobilizaci národa a všech jeho sil," pokračuje Zvaryč.

"Ve svém blogu John R. Schindler (americký stratég, učitel a bývalý pracovník Agentury pro národní bezpečnost USA - National Security Agency) nedávno napsal, že Ukrajina by se měla poučit z války v Chorvatsku, které v roce 1991 ztratilo jednu třetinu svého území, ale podařilo se mu ho dobýt již v roce 1995. Schindler tvrdí, že chorvatská zkušenost může být "šablonou pro strategický úspěch" proti silnějšímu nepříteli. K tomuto je podle jeho názoru třeba obnovit "národní sílu a čest" Ukrajiny. Pokračováním v argumentacích Schindlera Zvaryč uvažuje o tom, že je třeba především mobilizovat veškeré národní zdroje a připravit mohutnou klasickou (z vojenského hlediska) obrannou operaci."

"Agresivní obranná strategie, která částečně spočívá v tom, že budeme nepříteli zasazovat rozhodující ofenzivní protiúdery na jeho slabá místa, zaprvé neumožňuje nepříteli uchvátit a udržet iniciativu, a za druhé otevírá možnost uchopení iniciativy a přechodu do útoku," říká politik.

"Nemá smysl vynakládat rozpočtové prostředky na nějaký informativní program, jehož cílem je přesvědčovat obyvatelstvo Donbasu, že by bylo lepší žít na Ukrajině než v Rusku. Tím spíš už bylo dost řečí o efektivitě jakýchsi vlasteneckých bleskových útoků na Donbasu. To se mělo dělat před 20 lety, ale ne v podmínkách války. Tyto rozpočtové prostředky by bylo mnohem účinnější investovat do rozvoje kontrarozvědky. Zrádci musí vědět, že dříve či později budou odhaleni a budou krutě a nemilosrdně potrestáni. V opačném případě bude Donbas pohlcovat ne ruské okupanty, ale ukrajinské vojáky," vyhrožuje Zvaryč.

Připomeňme, že Zvaryč kategoricky vystoupil proti jakýmkoli kompromisům na Donbasu. Zástupce diaspory z USA, který se objevil na Ukrajině za výdělkem, navrhl takzvaný ústavní předpis pro posílení národního státu, s výraznými "kategorickými imperativy ukrajinského národa", které by neposkytly obyvatelům Donbasu žádné svobody a práva.

Pro Novou Republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Tak teď alespoň Donbas ví, že bojují o holé životy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opolčenci to ví od samého začátku. Bojují nejen o své životy, o svou existenci, bojují i za nás proti fašismu. Od samého počátku je jasné, že ukrofašisti by je po případném vítězství vyvraždili. Poněkud mi uniká, že by si to Rusko neuvědomovalo. Mohu jen doufat, že nedopustí, aby k tomuto scénáři došlo. Opolčenci budou bojovat jako lvi, ale pokud fašisti dostanou moderní smrtící zbraně, jakože už je dostávají, bude to sebevražedný boj.

   Smazat
 2. doktor Romana Zvaryče by měli poslat do první linie, ono by ho to přešlo....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chybička se ti vloudila. Ten Zvaryč není žáden doktor, ale je obyčejný debillo a podvraťák. Cituji z článku: "Píše o tom Roman Zvaryč (za Juščenka, bez vysokoškolského diplomu působící, bývalý ministr spravedlnosti Ukrajiny)."

   Smazat
  2. Doktor si asi říká autor příspěvku. Už jsem tu narazila na víc příspěvků, které začínají "doktor" s malým písmenem.

   Smazat
  3. To jsem se zase nasmála!!Lidičky,čtěte pozorně:)
   j.

   Smazat
 3. Horníci, traktoristi a ruští vojáci na dovolené to takhle daleko nenechají dojít!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...no aby se "Zapad" jeste nedivil, az tem traktoristum, hornikum a klukum, kterym to kazi dovcu na Ukrosce, doopravdy dojde trpelivost a vybali to na plny pecky. To si budou kluci z NATA jeste cistit zuby v trenkach v umyvarce, jak rychle jim vychodni zemedelci rozhodi sandal...
   Osobne ocekavam nejakou ukrousa provokaci ve dnech kolem Kvetnovych oslav...

   Smazat
 4. Zvarič....není to Zaorálek?

  OdpovědětSmazat
 5. No, jak se k tomu vyjádřit. Jednou mně napadlo, jestli se někdy nesmíchaly geny lidské se zvířecími. Alo to je nesmysl. To bychom byli, co se týká politiky, jedině lepší.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovězí, vepřové, koňské i ovčí kusy jsou užitečné všechny. O lidech to neplatí od doby kdy mají přední mozek.

   Smazat
 6. Matka pana Zvaryče měla radši kouřit.....

  OdpovědětSmazat
 7. Asi nějakej magor!

  OdpovědětSmazat
 8. To,že Donbas získají zpět je jasné.Lidi utečou do Ruska.

  OdpovědětSmazat
 9. Jen jděte na Donbas. Zase dostanete na prdel jako u Debalceve...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv debile, separatisti drželi ukronacisty 3 měsíce v obležení a jediné co jim dovolili, byl ústup beze zbraní. Zachránila je jen dohoda v Minsku, která jim zachránila životy.
   Jinak komousi jsou v Rusku v opozici a proti Putinovi bojují stejně úderně jako vy placení trolové. Máte stejné metody jako komouši u nás v 50-tých letech.

   Smazat
  2. Anonymní17. dubna 2015 8:36
   Na čem ujíždíš? Nejdříve se nauč číst, pak psát, myslet a pak teprve můžeš něco napsat, ale něco, co má hlavu i patu

   Smazat
  3. Prosím, nereagujte na toho primitovního blba. Jen vás chce vytočit. Admin ho stejně promaže a tím zmizí i vaše odpovědi.

   Smazat
 10. Je naprosto jasné,že ti co tu nadávají ostatním do komunistů jsou sami rudí.Souhlasím s tebou.Stejná pakáž a stejné metody jako v padesátých letech.

  OdpovědětSmazat
 11. Co lze reálně zpozorovat, tak po včerejším, cca 4 hodinovém vystoupení, Vladimíra Vladimíroviče Putina-viz.třeba PL, je obdiv vyváženosti a klidnosti projevu na dotazy lidí.Byl to opět výborný tah pro Rusko.Slováci s Maďary už zamotali hlavu USSAnům, že nechtějí být vazaly a ještě zamotají, možná se přidají další, ale my to díky Zadolárkům, Kchárlům, Štětináčům, a jiným, nebudeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte si, že Putin odpověděl na všechny otázky? Nebo spíš na vybrané a roztříděné otázky, které odpovídají spíše politice Kremlu? Přemýšlej, ty hlavoune!

   Smazat
  2. Milý ne-hlavoune: Putin odpovídal na vybrané otázky, le plénu byli na přímo i zástupci Umerikou vygenerované 'opozice' a těm odpovídal 'z voleje' také. Tak o co jde. Obama, Merkelová, Junkers nebo Holland by tohle na jeho místě neustáli. 4 hodiny! Jsou to sráči a patroni ukro-nácků.

   Smazat
 12. Jen další nacistický darebák a kandidát na špagát, který se dal koupit od US hunů. A to i proti vlastním spoluobčanům.

  OdpovědětSmazat
 13. A pak, že ve vedení Ukrajiny nejsou samí fašisti - kdyby totiž nebyli, tak ten fašista Zvaryč hnije ve vězení. Nefandím válce, zabíjení, té hrůze, kdy se vraždí navzájem Slovani. Ale když budu žít na Donbase, budu mít ruské kořeny a stejné cítění, dojde ke svržení zvoleného vedení, bývalá předsedkyně vlády a superzlodějka řekne, že na rusky cítící obyvatele východní Ukrajiny (6 mil.lidí) by nejradši hodila atomovou bombu, nové vedení slibuje čistky, zákaz ruského jazyka v takovém rozsahu jako dosud a vyjede na mě s tanky a bombami, podvody, lhaním a zabíjením, potom i jako žena vezmu zbraň a půjdu svůj domov bránit. Ať žije Donbas!

  OdpovědětSmazat
 14. Na Donbase bojují naši kolegové z OKD . Pár jsem jich poznal , jsou to tvrdí chlapy . Jednoho je mi moc líto , jeho maminka je Ruska a fotr Ukrajinec . Všechno zničeno . Jsou to hodní lidé , podělí se o pizzu . Hornické svačiny se skoro nedají žrát . Jsou to bojovníci na život a na smrt . My jsme ovce . Hlavně hodně štěstí v boji REBJATA !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.