Reklama

neděle 17. května 2015

Blížíme se ke katastrofě

Pavel Letko
17.5.2015 E-republika

Pro některé hrdiny metál, kolečkové křeslo nebo rakev, pro jiné nové území s armádou otroků. Jedněm přeživší postaví pomníky, druhým zámky, a celý proces začíná nanovo až do úplného vyhlazení.

Jdeme vstříc neštěstí. Je evidentní, že kopeme mezi sebou tak hluboké příkopy, že je jen otázkou času, kdy do nich začneme také padat. Kdo je jmenovitě vinen? Těžko říct. Každopádně nejvíce kopou kopáči z povolání. Ti kdo mají nejvíce peněz, mají také nejvíce námezdních sil. Mašinerie propagandy ryje do našich duší hluboké brázdy nenávisti „k těm druhým“. Platíme si jí z části z našich daní a z části naší naivní vírou v kapitalismus jako systém maximálně možné svobody, spravedlnosti a pravdy. Za propagandu manipulací, lží a podvodů z daní platíme veřejnoprávní média a profesionální politiky.

Z naivní víry v tento druh "kapitalismu" živíme armádu žoldnéřů privátních zájmů. Oč více je neznáme, o to více jim důvěřujeme. Mocným tohoto světa je však všechno málo, mají panický strach o své bohatství a svou moc. Neuměli by bez ní žít. Živit se jako dolních 99 % lidí? Nikdy. Nepřipadá v úvahu. Raději jako parazité obětují lidstvo, svého hostitele. Aby svůj podvod zakryli, aplikují heslo „rozděl a panuj“. Rozdělují lid na pravici a levici, Rusy a Ukrajince, komunisty a fašisty, křesťany a muslimy, Iránce a Iráčany, severní a jižní Vietnamce či Korejce. Štvou nás proti sobě, aby nám mohli lépe vládnout. Tratili snad někdy na některé z válek? Nikdy. Naopak. Válka je velmi dobrý byznys. Pro některé hrdiny metál, kolečkové křeslo nebo rakev, pro jiné nové území s armádou otroků. Jedněm přeživší postaví pomníky, druhým zámky, a celý proces začíná nanovo až do úplného vyhlazení.

26 komentářů :

 1. Mám rád tyhle blbečky co celý život prorokují katastrofy, celý život promarní krčením se strachy někde v koutku a vkládají veškerou energii k tomu, aby přesvědčili ostatní aby se do toho koutku šli schovat s nimi. Jak se asi cítí takový blbeček na smrtelné posteli když zjistí, že se žádné z jeho proroctví nevyplnilo a on si svojí hloupostí nevratně zcela pokazil a promarnil životl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám rád tyhle blbečky, co nerozumí psanému textu a nechávají si platit za hloupé plky.

   Smazat
  2. 9:17

   Utíkej se schovat do sklepa, potrefená huso, a čekej na armagedon

   Smazat
  3. 8.31, 9.24 Továrna na absolutno je také vlastně jen novinový článek. Můžete říct v jakém smyslu se nesplnilo to, co je tam napsáno?

   Smazat
  4. Ty kreténe, válečné katastrofy se děly a dějí stále, debile debilní. Ten stav popsal autor velice výstižně, včetně toho jak to může skončit. A zásluhou blbečků jako jsi ty sám, to je umožněno. Proto takové blbečky jakým nesporně jsi ty, rád nemám, ohrožujete totiž vašim zhovadilým blbstvím ostatní lidi. Dík takovým je veškerý ten hnus kolem nás možný.

   Smazat
  5. 12:30

   Já tě ničím neohrožuju, ohrožuješ se leda sám. Doufám, že už se 60 let třepeš strachy schovaný ve sklepě a čekáš celou dobu až to přijde, tragéde. I s tvojí šŤastnou rodinkou . Ti z tebe musí mít radost :-D

   Smazat
  6. Takovým blbům - hrdinům - jako jsi ty, jsem dával s chutí do držky. Direkt, zvedák, hák, hák.

   Smazat
 2. Lépe je být připraven než nepříjemně překvapen.
  Doufej v nejlepší, ale chystej se na nejhorší...
  Autor z 8:13 má ale pravdu. V tom budování podzemních krytů v Americe, kde systém VIVOS vytáhl z milionářů před r. 2012 neuvěřitelné peníze za postavenou iluzi "bezpečí"...
  Martin von Brünn

  OdpovědětSmazat
 3. Blbeček jsi ty - článek je krátký, výstižný, a úžasný, a hlavně, není nadnesený,ač má absolutně blízko k pravdě. Nehledě ani k tomu, že řada civilizací se už přesně na stejných principech vyhubila. Ti kteří vždy katastrofu přežili přežili, dali základ vzniku další civilizaci, a o posléze i naší civilizaci, a ta stejně tak dostoupila k vrccholu svých možností, a řítí se do záhuby. Přežijí jen divoši žijící někde uprostřed přírody nedotčené lidskými zmetky, bez televizí a medií a živí se vlastní prací a lovem zvěře - ti dají základ ke vzniku zas nové civilizace, a ta bude moci užívat všeho, co na Zemi po psychotických kriplech, kteří si přezdívají "vyspělá společnost" zůstane. Budou vyhrabávat milionové bankovky a ohořelé šeky, budou dávat do pořádku rozbořená města, a sbírat na hromady miliony vyhrabaných lebek a hnátů blbců a tragédů z kdysi vyspělé společnosti,která hrabala, hrabala, pak vymyslela i fiktivní peníze a lichvu, pak začala tisknout peníze za které se ale nebude moci nic koupit, a nakonec se pro lichvu, dluhy, a fiktivní peníze navzájem pozabíjí. Je to roztomilá představa?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš tady na tý zemi cca 70 let života. Nic víc. Jestli ho chceš prožít třepajíc se ve sklepě tak je to jen tvoje volba. Asi na víc nemáš. Já jsi jdu dát dobrý oběd a pak krátkou siestu na vytrávení. Doufám, že se mi bude zdát něco hezkýho, ne o armagedonu jako tobě :-D

   Smazat
  2. to máš tedy omezený živočichu na opravdu hóódně, ještě tu začni ventilovat jak sis pěkně krknul a jak ses toho vůbec neleknul.

   Smazat
 4. Kdo říká že se třesu strachy? Ono by mi to nějak pomohlo? To ovšem neznamená, že budu odmítat názor, že se posledními politickými a strategickými postupy neřítíme obecně ke katastrofě, přičemž nevinní lidé to odserou nejvíc, i když spoustě těch krys budou jejich kryty taky hovno platný - chcípnou prostě o něco později ve svých kobkách. Alespoň budou mít více času na meditace a zúčtování se svou vlastní blbostí, než jim dojdou zásoby vzduchu a tělní tlak jim roztrhá plíce. ( hnusná smrt, ale přeju jim to) Život svůj si prožívám zatím podle svých představ, nezkurvily mi ho ani vládní licence lichvářům a podvodníkům, a tak si fandím, že jsem dost imunní proti režimnímu svinstvu - nebo vyjímečnej? Nebo funguje můj anděl strážný? Armagedon si umím představit zcela reálně, ale zdají se mi mnohem příznivější sny, i když ne o domácí zabijačce, jitrnicích a hektolitru piva, a potom slastná chrápanda, jako asi tobě, ale jinak jsi pozadu. Už jsem poobědval, siestu trávím bohužel u počítačového křápu s tím, že si kávu vypiju u politických žvástů, a počítám vždycky i s blitky na diskuzích. No ale až kávu dopiju, čeká mne přitažlivý program, a přiznám se, že než bych byl zaživa pohřben u počítače se všemi těmi píčovinami a kydy a nadával a spílal u klávesnice až budu v důchodu, raději bych si prohnal hlavu kulí. Měj se parádně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. - Zdravím : souhlasím s názory (anonyma 13:05), vyjadřuje to sice tzv. na tvrdo, ale má v mnohém pravdu.

   Smazat
 5. Většinou to říkají sráči co se sami chvějí jak osika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Anonymní 15:07: Ano, sprostota a nenávist v případě odlišného názoru. Diskuse je něco jiného. A to to tady probíhá, má k diskusi daleko. Anonymní 15:07 je frustrovaný, patrně nevzdělaný a zakomplexovaný jedinec, který nemá daleko k názorovým postojům fa@ši#zmu.

   Smazat
  2. Chytrolín ani neví ani o čem píše, takž to nedává žádný smysl. Otázka:Kdo říká že se třesu strachy? Odpověď:Většinou to říkají sráči co se sami chvějí jak osika. Co je na tom špatně hňupe? A tohle? fa@ši#zmu - to už jsi pěkně jetej.

   Smazat
  3. Už jen výrazy jako jsou "hňupe" nebo "to už jsi pěkně jetej" svědčí o absenci vzdělání Anonyma z 15:07. Urážky a sprostota je jen zástěrkou pro nedostatek rozumných argumentů a tudíž svědčí o nevyzrálosti pisatele, který je frustrován dějinnými změnami světa, se kterými si neví rady.

   Smazat
  4. Skutečně, tolik skvělé logiky - na to je zapotřebí skvělého vzdělání, nejlépe toho současného, nad kterým mnohdy nestačíme zírat. Zajisté slova "hňupe", nebo „jsi jetej“ - by mohla, dle slovutného vzdělance a jeho neúprosné brilantně vytříbené logiky, v soutěži mezi urážkami, sprostotami a vulgaritami zdejších anonymních diskuzí, zaujímat čelná místa. Dle toho lze oprávněně usuzovat, že oslovení hňupe, je v daném případě zcela na místě. Vzdor tolik pobuřující vulgaritě. A sice bez ohledu na dosažený stupeň skvělého vzdělání příslušného hňupa.

   Smazat
 6. Pisateli 8:31. Myslím, že i mezi těmi desetitisíci mrtvými a raněnými civilisty na východní Ukrajině, které cíleně vyvražďuje ukrajinská armáda s pomocí ukrajinských nacistických dobrovolných sborů, se zajisté ještě před 15 měsíci našlo mnoho těch, kteří měli stejně hloupé názory, jako vy. Zkuste těm téměř dvěma miliónům uprchlíků ty své teorie vysvětlit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co já s tím? Tak to dopadá když chce někdo pomocí zbraní rozbít stát. Sudeťáci by mohli vyprávět, že? Ať ti zmrzačení poděkují těm magorům co pod vedením Putinem vyslaného agenta Strelkova začali přepadat a obsazovat policejní stanice, úřady, rabovat vojenské sklady.

   Smazat
  2. 19:59 No to to trvalo, nežli ses nám odhalil ty náš malý pravdoláskaři!!!!

   Smazat
 7. Ty budeš něco jako Bartuška, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Válku jsem odstartoval já: kdyby náš oddíl nepřešel hranici, všechno by skončilo jako v Oděse nebo Charkově. Bylo by několik desítek zabitých, spálených a zatčených, ale tím by všechno skončilo. Kolotoč války, která dosud pokračuje, roztočil náš oddíl"
   http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja/1149566

   Tady máš vlastní slova soudruha agenta Strelkova. Své krokodýlí slzy za ubohé Novorosijce si tudíž můžeš nalít do zadku.

   Smazat
  2. válku neodstartoval Strelkov. Válku odstartovalo nedodržení dohod EU - Janukovič - Majdan . Násilný převrat ukončil rozklad demokracie a zahájil občanskou válku a rozklad Ukrajiny. Hazard násilníků mohl dopadnout špatně (tj. s tisíci mrtvými) i na Krymu. Strelkov je jen jeden z mnoha. To je přece naprosto jasné. Druhou světovou válku také nevyhrál Koněv nebo Patton - ačkoliv si to mohou subjektivně myslet.

   Smazat
  3. 20:28 Nalít do zadku si můžeš ten tvůj propagandistickej lživej článek z 11/2014. Takovýmto tendenčním článkem, co má za úkol vymýt hlavy lidem bez vlastního názoru, tím tady opravdu neoslníš. Zvláště pikantní je podpis autora ČTK. Asi nějaká hovadina z UK novin.

   Smazat
 8. Kritický, výstižný a stručný článek, ale ani náznakem neuvádí jak současný stav lidského společenství na planetě změnit. Jednu možnou cestu změny současného neutěšeného stavu lidstva popisuje článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.