Reklama

neděle 17. května 2015

Branný zákon - najímání cizinců do armády ČR

- red -
17.5.2015 E-republika

Umožňuje nová úprava legální nástup žoldnéřů, například těch z bývalého Blackwateru do naší armády? Pokud ano, tak přestaneme být suverénním státem a staneme se banánovou republikou.

Série článků Branný zákon do války I-III upozornila na důležité změny v chystané novele tzv. branného zákona. Zákon je napsán tak, že je minimálně možný dvojí výklad jedné a téže věci. A to rozhodně není dobré. Začněme neexistující debatou o vojenské doktríně, což je soubor pravidel, podle kterých jsou rozpracované alternativy konfliktů, na které se armáda dlouhodobě připravuje. Potřebné zbraně se mají nakupovat a potřební vojáci cvičit až poté, co bude tato doktrína vypracována. A až úplně nakonec má tuto tendenci potvrdit branný zákon.

A nyní k tomu podstatnému, o čem se vůbec nemluví. Pokud není v parlamentu debata o změně obranné doktríny, pak nemá absolutně žádný smysl měnit to druhé, tedy zákon, zbraně apod. Také si nekoupíte traktor, když chcete s tímto "autem" jet na svatbu.

Takže se ptejme: Proč se novelizuje branný zákon, když se vůbec nemluví o obranné doktríně? A proč někdo nechce, aby se o ní vůbec mluvilo? To se nejdříve napíší gumové zákony, a pak skončíme na frontě jako Ukrajinci? Možná že ano. Podívejme se na nebezpečné shody v obou pojetích zákonů.
 
Ukrajinská úprava

Podstatu změny branného zákona na Ukrajině najdete v tomto článku. Parlament podpořil návrh zákona, podle kterého budou příslušníci cizí státní moci sloužit pod smlouvou ve sboru ukrajinské armády. U příslušného dokumentu pro postup do prvního čtení hlasovalo 257 poslanců. Přijetí dokumentu navrhuje, aby cizinci a osoby bez státní příslušnosti mohli vykonávat vojenskou službu na smlouvu v ozbrojených silách Ukrajiny. Jinak řečeno: Přejmenovaný Blackwater je nyní na Ukrajině neoficiálně, stejně jako Čečenci nebo Gruzínci, či Rusové u opolčenců na druhé straně. Nyní bude jejich pobyt regulován a povolen zákonem. Normální žoldnéři i psychopati odpovědní za vznik ISILu v irácké Fallúdži (viz heslo "Blackwater"), ti všichni bez rozdílu budou moci bojovat jako regulérní jednotky v zemi pro ukrajinskou juntu. Poslanec a člen parlamentní frakce opozičního bloku Vadim Rabinovič na zasedání ukrajinského parlamentu k tomu poznamenal:
Pokud lidé chtějí bránit Ukrajinu, existuje zákon, podle kterého mohou mít ukrajinské občanství. Jinak tímto legalizujeme žoldáky a proměníme Ukrajinu na místo, kde budou procházet ozbrojení muži s neznámými pasy. 
Žoldnéři firmy Academi (dříve Blackwater) na Ukrajině

Nová úprava znamená, že Ukrajina se stane rájem pro žoldnéře, psychopaty a pro lidi, kteří se nechají najmout pro jakékoliv svinstvo, hlavně když za to někdo zaplatí. Nebo si na východní frontu pojedou zastřílet jen tak, protože si zato zaplatí. Nabídky těchto ukrajinských "cestovek" vedených janičáři už běhají po internetu. Fašistická junta v Kyjevě úspěšně pracuje na tom, aby se z ní stala naprostá banánová republika. Tito janičáři si sami doma ani nevládnou, tak se nelze divit. Ale to má být příklad pro Česko?

Nová úprava v ČR se podobá ukrajinské

Shrňme současné znaky novely, aniž bychom zabíhali do detailů. Armáda převezme brance, který jde k odvodu. Na cizince se hledí jako na každého jiného českého občana. Přihlásí se do aktivních záloh a požádá o zařazení do tzv. činné služby. Pokud bude zájem, stane se vojákem pod smlouvou. Podívejme se na změny blíže.

§3 Dobrovolné převzetí branné povinnosti

Původní znění:
Za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu,občan ČR a cizinec ze zemí NATO

Nové znění - novela:
Dobrovolně a kdykoliv, každý i cizinec mimo NATO po dovršení 18 let a splnění odvodu § 3 (3) Na cizince, který dobrovolně převzal brannou povinnost, se použijí ustanovení tohoto zákona týkající se občana obdobně, pokud tento zákon nestanoví jinak.

Popis změny:
Ukrajinským bojovníkům praporu AZOV jsou kasárna otevřená třeba do speciálních dobrovolnických oddílů

Za redakci e-republiky nás zajímá, zda tato úprava umožňuje legální nástup žoldnéřů do naší armády. Například válečných zločinců z bývalého Blackwateru, kteří jsou odpovědní za hromadné vraždění v Afghánistánu a v Iráku. Pokud ano, tak přestaneme být suverénním státem a staneme se banánovou republikou na způsob ukrajinské junty. V každém případě tento zákon potřebuje skutečnou veřejnou debatu. Bez odpovídající veřejně známé obranné doktríny by neměl být přijat.


Související články:

24 komentářů :

 1. Ministr války se svými ročními odvody v počtu 70 000 jinochů a slečen, jistě přispěje přiložit ruku k "dílu" s nabídkou výpomoci našim milým spojencům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně aby to byli lidé prověření, věrni neoliberálnímu kapitalismu a odkazu svatého Havla hodni, pokud možno katolického vyznání. Nemůžeme přece ke zbraním pouštět kdejakou lůzu či dokonce Putlerovu 6.-7. kolonu!!! To píši pro referanta Palmera, aby měl radost, že se svými žvásty není sám.

   Smazat
 2. Občane, ozbroj se. Až si pro tebe příjdou, nedáš svoji kůži lacino. A pokud si pro tebe nepříjdou, tak se jednoho dne naserem a dojdem si my pro ně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANO SOUHLAS A KDYŽ NE OTEVŘENĚ TAK PO JEDNOTLIVÝCH KUSECH A PLATÍ TO I NA SOUDCE (viz Egypt)

   Smazat
 3. Naše armáda se žoldnerizuje a není kladen důraz na tu hlavní funkci, kterou by měla mít! Nevím co pořád děláme v Afghanistanu, co tam bráníme, proti komu tam bojují naši žoldnéři(klidně použiju tento výraz, i když u prezidenta budu označen za špínu národa). Vždyť ani Rusáci nás tam nezatáhli. Dnes nás za naši účast tam už nenávidí celý(!!!) Afganistan, s nímž jsme měli vždy dobré obchodní styky(stavěli jsme silnice, pivovary, cukrovary, železárny, rafinerie...). Jestli se budem stále angažovat v nějakých amerických
  ,,misích", tak Pán Bůh s námi, akorát tím naše armáda bude poškozovat neustále svou vlast. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl, naše speciální jednotky (průzkumníci) v 80. letech BYLY v Afghanistánu. Znám pár chlapů, kteří tam sloužili ve druhé polovině 80. let. Byli zařazeni do oddílů Specnaz v rámci tzv. pokračovacího výcviku. A cvičili bojem. Nikdo o tom moc nemluví, protože jejich nasazení tam bylo tajné a ti, kteří to přežili, tam viděli takové hrůzy, že o tom mluvit nechtějí... Takže bych netvrdil, že tam naši vojáci nikdy před tím nebyli. Byli, a bylo jich pěkných pár stovek.

   Smazat
  2. 09,40 kdyby tomu tak bylo a existoval kjakýkoliv důkaz, dnes adeně by toho byl plný mainstream. Takového sólokapra by si "humanitární misionáři" (= mezinárodní teroristé) zajisté nenechali utéct.

   Smazat
  3. V Afghánistánu žádné stovky našich 'specnazů' nebyly. To jsou fámy vhodné pro AHA nebo Prásk.

   Smazat
  4. Vážený, 9.40 napsal jste absolutní blbost. V té době jsem byl na naší ambasádě v Kábulu a tímhle jste mě opravdupřekvapil. Dle mých informací v té době v našem zpřáteleném Afghanistanu neexistovali ani
   žádní vojenští poradci v prevenci proti tehdy zpřátelenému Talibanu s USA!

   Smazat
  5. 13.00 kdyby tam byli a bojovali už tehdy proti Talibáncům, dnes by to měli být hrdinové.......!?

   Smazat
 4. Tato novela umožňuje službu v AČR cizincům, imigrantům, kteří dosud tuto možnost nemají. Také tím má klesnout míra nezaměstnanosti absolventů škol a závislost na sociálních výdajích. I když prakticky je to pouze přesun položek státního rozpočtu mezi sociální agendou a výdaji na obranu, kterou musíme beztak zvýšit o cca 1,2%. Jestli je to prospěšný nebo kontraproduktivní krok je těžké posoudit.
  Martin von Brünn

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Náklady na zbrojení a na armádu zvyšovat nemusíme. To nás jen NATO k tomu nutí (na přání zbrojařských koncernů). Pokud máme dobré vztahy se sousedy, nic nám nehrozí. Zbrojení je krajně neprospěšná činnost- ekonomicky i lidsky. Cizince v naší profesionální armádě nechci - jsou snadno zneužitelní a na variantu Pinochet nejsem, na rozdíl od rodiny Bendů, zvědav.

   Smazat
  2. Dostali od Satana nakázáno zbrojit, tak zbrojí, dostanou nakázány hromadné odvody, udělají odvody, dostanou nakázáno vyslat tisíce odvedenců, včetně žen a mužů od 30 do 50let, vyšlou do konfliktu odvedence a ženy vč. mužů 30 až 50 let.Jsme spojenci, přeci!Půjde válčit i synáček ministra války za US impérium?

   Smazat
 5. Ukrajinská junta jde mnohem dál. Vládu tvoří mezinárodní sbírka podvodníků a zkrachovalců, jim radí mezinárodní sběř spekulantů, lichvářů, zločinců, armádu tvoří mezinárodní zločinci a sadisti. "Elita" své synky vykupuje z vojenské služby a přitom neustále žvaní o patriotismu.

  OdpovědětSmazat
 6. Už delší dobu pozoruji, že tak jak jsem si myslel, že nic horšího než Kalousek nemůže existovat začíná se mi jevit Stropnický jako daleko nebezpečnější hovado pro nás a naše děti. Ten první nás chce okrást ale ten druhý zahubit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak to ciítím také.Předchozí vlády se staraly o svojí kapsu, ale takové represe, aby se vrhli na obyčejný lid, jak ho ožebračit a ožebrařčený a předlužený, narvat do války za záchranu dolaru, tady ještě nebylo!!!

   Smazat
  2. Pozor, přečtěte si názory Kalouska na Ukrajinu a Rusko. Být tam dnes Kalousek, je to némlich to samý, ne-li horší. Rozdíl je jen v tom, že tehdy válka na Ukrajině ještě nebyla, tak hoši z TOP a ODS neměli tu možnost hnát nás do války. Jistě jim to je dnes líto.

   Smazat
 7. Tak to by byl základní materiál pro absolutní jatka. Jak by mohl najatý žoldák spolu s našim chlapcem, narozeným zde, s rodiči a prarodiči žijícími zde, který má svoje tradice, kořeny a hroby svých předků zde, bojovat za naše zájmy, tedy bojovat za zájmy naší země tedy i rodičů našeho chlapce, najatý zmetek odnikundes, bez domova, kterému je úplně jedno, koho má na rozkaz zabít? Stříleli by se mezi sebou. Není přece žádné tajemství, že v první světové a v řadě jiných válek a bitev se vojáci rozpakovali střílet do kamarádů ze sousedního státu, například spousta českých vojáků přebíhala k rusům, a odmítali bojovat za prušáky proti rusům - byly jich tisíce! Děje se to i na Ukrajině, a leckde, proto chce ta sprostá a hnusná vládní smečka natahat sem cizí havěť - to je prevence, aby nikdo nemohl přeběhnout jinam, cizí smečka bude hlídat naše děti kdyby něco - je to poameričtělý ksindl se vším všudy, toto je určitě zase aplikace příkazu z USA. Mizerný ksindl všech ksindlů, zabijáci, vrazi, dobytkové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si snad dobytek nezaslouží, takové přirovnání.

   Smazat
  2. Je to největší zlo a satan v jedné osobě na této planetě!

   Smazat
 8. To hodně vysvětluje a pochyby ohledně organizování záložáků vedených pplk Obrtelem se rozplývají. Kdy, když ne hned? Naši zákonodárci se snad zbláznili a národ v klidu přihlíží jak připravují situaci směřující k naší likvidaci. a KONAT COKOLI PROTI TOMU BUDE PROTIZÁKONNÉ. Tak takovouhle DEMOKRACII si snad nikdo neuměl představit ani v tom nejhorším snu. My ani nebučíme jako to stádo dobytka vedené na porážku.

  OdpovědětSmazat
 9. CO MŮŽETE ČEKAT OD POSLANECKÉ ŽUMPY KDYŽ TAM JSOU KURVY KTERÉ NEUSTÁLE ZRAZUJÍ VOLIČE A TI JIM TO POŘÁD ŽEROU !!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Jěště že máme brášku Putina .

  OdpovědětSmazat
 11. Z toho, co se dějě kolem novelizace branného zákona, kolem ministerstva války, lze vydedukovat, že pokud NATO a USA po humanitárním vybombardování jakéhokoliv státu na světě, bude potřebovat pozemní vyčišťovací operace, budou NATO a USA, nabídnuty určité počty aktivních záloh a odvedenců, z hromadných odvodů, přímo pro použití do pole a v plné polní.USA tím dává najevo, že oni již sami do pozemních operací a válek bez zainteresování svých vazalských"spojenců" sami nepůjdou.Má to logiku i rozumné vysvětlení.Nevěřím Stropnickýmu, že si tím ověřují počty ochotných narukovat.Podle odvádění i žen, které nemá obdoby v naší historii, jsou inštrukce nařízeny odjinud..Na jejich odvody se dneska každý, kdo má zdraví rozum, vyflákne!.Politikové si myslí, že lidé jsou ovce a je jim všechno jedno, hřeší na to, že si mohou dělat s lidmi, co se jim zamane a zacházet s ním, jako z biologickým materiálem ke svému použití!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.