Reklama

středa 20. května 2015

Budou na nás střílet čeští obrněnci?

Michal Kotyk
20. 5. 2015   Svobodné noviny


Zcela jistě. A bude to asi podle platných zákonů a hlavně na základě naší hlouposti, kterou tak rádi stavíme světu na obdiv. Tedy podle zákona o veřejných zakázkách. Naše armáda potřebuje nová obrněná vozidla. Přijmeme to jako fakt. Takže se nějaká musí koupit. Logicky. Ale to máme skoro neřešitelný problém. Jsme totiž tak šikovný národ, že si je dokonce dokážeme sami vyrobit. Dokážeme si však také ve vlastní omezenosti vyprodukovat zákon, který nám zakazuje je docela jednouše u české firmy objednat.

Musí se opět vypsat nějaké řízení, které by umožnilo, aby se vše neobešlo bez podplácení a tím i následného politického boje. Říká se tomu tendr. Rozumný člověk tomu říká podvod. Dříve si prostě jeden vyžádal nabídky a zvažoval podle skutečných potřeb a hlavně s pomocí zdravého rozumu. To teď nejde, užívání selského rozumu je činnost kriminální.

Takže si musíme koupit obrněné transportéry, které odpovídají potřebám zákona a ne společnosti. Dejme tomu, že celé to divadélko vyhraje nějaká zahraniční firma. Každý rozumný přítel našeho státu se bude ptát, proč jsem si nekoupili ty české. Že by nebyly dost dobré? Aha, takže asi také ne dost dobré i pro naše spojence.

A co bude muset dělat ta česká firma? Musí exportovat. No, spojenci asi zájem mít nebudou, takže, logicky vzato, zbude jen nepřítel. Panečku, ten se bude ale radovat. Konečně dostane ty české zbraně světové kvality. Historie se o nich zmiňuje neustále, mají ještě nejen dobrý zvuk ale i kvalitu. To, že nad ní Češi opovrhují nos, jen ukazuje jejich slabost a mentální degeneraci.

Kdybych tu nežil a nebyl Čech, tak bych to pokládal za náramnou srandu. Jenže tomu tak není. Jsem zde občanem a připouštím, že by nebylo špatné a možná i potřebné, aby naši vojáci nemuseli chodit pěšky. Jak to vyřešit? Asi zase typicky po našem. Prostě nějakým způsobem tu českou firmu zdiskreditovat, možná i vrhnout do insolvence. Zákonů na to máme dost.

Pak by se nemohlo stát, že bychom si museli dělat těžkou hlavu nad tím, že by naši vojáci mohli používat české zbraně. Doufejme jen, že k opravdovému konfliktu nedojde. Nevím, na co bych myslel, kdybych za těchto podmínek seděl v nějakém obrněném transportéru cizí výroby a proti mně se objevil ten český řízený nepřítelem.

30 komentářů :

 1. V Troškově filmu zaznělo: "Zlatý komunisti..."
  Masaryk: "...český kocourkov."
  Karel Kryl: "Už zase ryjeme držkou v zemi."
  Neznámý český politik: "... český absurdistán."
  Já: "Svrhněme ty škodiče, ať je dost peněz na školství, platy, zdravotnictví, dopravu, věznice pro škodiče...!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úsměvné, leč hořce pravdivé. Děkuji. L.

   Smazat
  2. No ale jaké škodiče? Ti, co to povorali nejvíc už u vesla nejsou a ti současní nevědí co opravovat dřív. A než s tím trochu pohnou, budou nové volby a kdoví, kdo se dostane k veslu. Nebyla přeci jen vláda jedné stany jistější? Žádné - jednou hot a pak zase čehý.Jelo se kupředu podle dlouhodobého plánu. Sice pomalu, ale stále jedním směrem.

   Smazat
  3. Malá dcerka se v roce 2513 ptá svého otce: Tati, dneska jsem zaslechla, že prý kdysi žili v nějakých Čechách nějací Češi, slyšels o tom něco? Samozřejmě maličká, prý právě podle nich se dnes říká: "ty seš blbej jako Čech!" Aha a kde ty Čechy byly? No, to se přesně neví, ale asi někde ve střední Evropě. A to vážně byli tak blbí? Asi ano, prcku, podle pověstí si prý rozprodali a vytunelovali vlastní zemi, jejich vláda nechala lidi umírat, protože náklady na léčení si nemohl slušný člověk dovolit a pokud ano, brzy zemřel zadlužený a hladem, protože lichvářství bylo posvěceno na byznys. Za vrcholné představitele si postupně volili kdejakého lumpa, jeden prezident dokonce pustil lumpy a darebáky ještě dříve než je stihli potrestat a zabavit jim, co nakradli. Ti Češi si zlikvidovali zemědělství a průmysl a tím vzali lidem práci. Prodávali jedovatý alkohol, dováželi a draze prodávali odporné a nezdravé potraviny z jiných zemí jen proto, že byly levné a dalo se na nich zbohatnout. Kdo se bránil útočníkovi, toho zavřeli a útočník byl ponechán na svobodě a ještě odškodněn. Vyživovali si z vlastní kapsy cikány, prodejné politiky, různé mafie, církev a jiné darebáky, a stali se poskoky cizích mocností. Dokonce i zákony dělali takové, aby vyvolení mohli beztrestně krást a prostí lidé to spláceli z obrovských a nesmyslných daní. Ale nejspíš to jsou jenom povídačky, tomu se nedá věřit. To se jenom tak říká, víš, protože podle výpočtů tak blbý nikdo ani být nemůže!

   Smazat
  4. Nejspíše máte pravdu - 13:55. U jedné pol. strany by odpadly předvolební podrazy, nazývání se zvířaty, Kalousku jsi "jednička" a podobně. Místo soutěžení a přípravy voleb aby věnovaly pozornost řízení státu a naslouchání lidu. Ale asi by dotyčná strana v rámci dodržení svých cílů, programů jen vyměnila člověka k zacpání úst těch, kteří chtěli výměnu. Za komančů jsme alespoň věděli, u kterého patníku jsme, tady jsme jednou u toho a jindy u jiného a třeba ČSSD nestačí narovnávat problémy (pilíř důchodový, zmatečný Občanský zákoník, příplatky na bydlení, korupce, poplatky u lékaře - v Ústavě ČR je napsáno, že zdrav. péče je zdarma). MUDr. Ivan David prý usiluje o společný levicový program - ale bez koaliční smlouvy minimálně s flanďákama se neobejde - a zase chyba. Nebo do Volebního zákona protlačit formulaci, že ta politická strana, která získá největší procento hlasů a bude mít všechna poslanecká křesla - ovšem za podmínky odvolatelnosti politiků a občanských referend.
   Někde na jihovýchod od nás, kde jsou lidé pod vlivem Slunce výbušnější (a neposypávání hliníkovým chemtralis a a nejedí oblbovadla) se lidé domluví, vyzvou se po internetu, že ten a ten politik bude svržen za to a to - sejděte se - místo a čas. Jak se naši politici bojí referend! U nás je deštivo a proměnlivo, tak jsme váhaví střelci. Vylézáme s potutelným nerozhodným úsměvem a nejlépe do jistoty návratu - ani jeden vlastní knoflík nesmí být utržen. Nejblíže řešení byl pan Okamura - odvolatelnost politiků, odpovědnost za své činy, Čechy Čechům, ne imigranty, jež neznají antikoncepci a znají jen Allháh agbar, v 5ti letech některá jejich dítka znají Korán zpaměti, polévají se kyselinou pro urážku ješitnosti muže a ženy chodí několik metrů za svými muži.
   Avšak u nás kapři, ba ani plevelné ryby si rybník nevypustí, zvláště když je hlídá vodník, nebo dokonce podvodník - Unterwassermann. Takže volit ty politické strany, které to budou mít v programu a uvedou, že v tomto nepůjdou na koaliční kompromis. Zděsil jsem se, že hnutí ANO má ve volebním programu přijmutí smluv typu TTIP = prohlubování vazalství pod světovým kurvítkem (tahle svoboda i pro lumpy - chce se mi zvracet). Také je na několik střednědobých plánů třeba odložit přijetí eura - až se vyrovnají reálné příjmy, přijde čas. Za 88 let je také možno, nebo lépe - fašisticou EU rozpustit jako třídu nepolepšitelných, i v čele s Adolfou Merkel, vystudovanou v Donbasu a bývalou agentkou Stasi. Také je relevantní dát mimo zákon nadnárodní iluminátské organizace, osobující si řídit státy v rozporu se zájmy občanů, a jejich členy.

   Smazat
 2. Tak a toto je skutečný stav vedení samozvanců odborníků 25 let sedících na stejných postech. Když né na stejných, tak si je jen obměnili, aby to nebylo tak hloupé a stejně tuto zemi rozkradli, zdevastovali a zničili ti " ministři Vondrové, Kalouskové,Šláfnberkové, Dinsbierové a veškerá ta sebranka, která se jmenovala do těchto funkcí. Vondrovi chybí 860 ml. korun ,ale on ne on mizikant. Kalous nakoupil padáky na kterých se zabilo spousta vojáků. Ale to nevadí. Hlavně že to není Ruské. Olej pro vrtulníky, no sice 7x dražší ten francouzký, sice stál za starou belu , ale hlavně, že není Ruský.
  I když několik vrtolníků opět spadlo. Řekne mi někdo, proč máme v těchto pozicích zaprodance a cizí státní příslušníky, kteří nejsou zístupci vlády. Jsou to zástupci jednotlivých národů. Z toho jednoznačně vyplívá, čí zájmy zastupují tito lidé.
  A v našem parlamentě je opět zastup těch prodejných, kteří lobují za své. Za "své". Dámy a pánové, " za své".
  Smutný to obraz, kdysi "samostatného" svéprávného " státu. kde už nám nepatří vlastně vůbec nic. Kde nám tito zástupci, před našema očima prodali a rozkradli všechno, Opravdu všechno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme na tom svůj podíl i my tím, že jim neustále obnovujeme důvěru hlasem při volbách v naději, že snad přijdou lepší časy. Po volbách, nejpozději do měsíce, až se rozkoukají, ztratí náhle paměť a vše jede ve staro-nových kolejích. Další pijavice se přisají dokud nepřijdou nové volby. Jediný způsob je vyslovit veřejně občanskou neposlušnost a vyjít do ulic a ukázat jim sílu jednotného národa a požadovat opravdovou demokracii - právo lidu. Dříve, nežli obohatí současný nedemokratický systém o další zákonný paskvil: Zákon proti shromažďování osob na veřejném prostranství. L.

   Smazat
  2. Nemáš pravdu A 12:35. Na vyslovování veřejné občanské neposlušnosti jsme my srabi. Je ještě jedna možnost, která českému naturelu vyhovuje víc /totiž že druhý nevidí co ten první páchá) a to jsou volby. Vol KSČM a uvidíš. Ti jsou tak nasraný, že situaci narovnají coby dup. Že nemáš odvahu, že bys mohl skončit mezi postiženými, že etc. etc.. to jsou jenom výmluvy. Zkus to, když už jsi to x-krát u voleb po...al a nikdy jsi nebyl spokojen. Něco se musí riskovat, už jsi riskoval demokraticky několikrát a proriskoval celý majetek republiky. Tak to riskni ještě jednou a vol příště KSČM.

   Smazat
  3. Volím komunisty už v 4 volbách. Proč se sosani spikli s černoprdelníkama? Když levice, tak se měli v první řadě spojit s komunisty a pak koukat dál. Udělali na voliče podvod, ještě rychleji, než Nečas se síťovkami.

   Smazat
 3. A vo tom to celé je pánové... Naši političtí všeumětelové vyrábějí samé nepotřebné zmetky a po schvalovací mašinérii s posvěcujícím podpisem prezidenta se náhle projeví jejich nedokonalost, tak se vyrobí dodatek jako další zmetek. Postupně se dodatky - zmetky množí, až zcela zahltí právní systém. Je veřejně známé, že ukrývá pečlivě vypracovanou kličku jak kterýkoliv zákon obejít. Právu bude vyhověno a kapse (kontu) zaručen zisk. Jen chudinka Spravedlnost je stále slepá. L.

  OdpovědětSmazat
 4. Kdyby byli všichni takoví omezenci jako autor, tak v zahraničí nikdo nekoupí jedinou Škodovku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drahoušku, je třeba číst. Tady s nejedná o toaletní papír, ani civilní osobní auta, ale o armádní dodávku a způsobilost našich výrobců vyrobit a dodat kvalitní vojenský výrobek.
   A pak o vytvořený systém, který přímo tuto možnost předem vylučuje.

   Smazat
  2. Pochopil jsem, že autor chce dělat armádní zakázky bez tendrů. Je úplně mimo. Systém nic předem nevylučuje, neblábolte.

   Smazat
  3. Kdyby naši dělníci byli břídilové jako naši politici, tak bychom ani žádné škodovky nevyráběli.

   Smazat
 5. Pane kolego, ona ta spravedlmost by nebyla slepá, kdyby zástupci té spravedlnosti nebyly už více jak před rokem na školení na US ambasádě. Ono by nebyla slepá, kdyby poslanci a zástupci tohoto státu skutečně zastupovali zájmy státu a né vlastní. A někteří taky zástupci jiných států, kterými jsou příslušníky. Jak se toto mohlo stát? Ukažte mi pracujícího občana této země, který je přesvědčen o politice tohoto státu, který věří politikovi. Je všeobecně známo, že se do politiky dostalo a dostane jen pár vyvolených, nebo lépe řečeno, prodejných, a zaprodaných Vždyť ještě nedávno běželo ´éterem. Polož milion a si ve vládě. Mám dojem, že nastala doba legislativní nouze, tak jak tomu bylo před nedávnem. Jenže toto je leg. nouze taková, kde už není opravdu z čeho brát. A na druhou stranu tam nepustí zástupce lidu, kteří chtějí pracovat pro blaho tohoto národa, protože slovo politik je bráno téměř jako nadávka. A přece tam nepustí někoho, kdo by chtěl rozbíjet ten zbudovalý korupční systém 25 let. Slušného člověka do politiky snad ani nedostaneš. Nikdy jsem neměl důvěru v tuto sebranku pravdoláskařů a tlučhubů u piva, kteří si dělali z obyčejných pracojících lidí srandu. Hlavní vůdce "odešel" a tento odvar, je jen pozůstatek skrachovalého výkčiku do prázdna. Zblbnutí lidí a propaganda něčeho, čemu snad ani sám nevěřil. Pleskání si po ramenou, že po 25 letech máme svobodu , je takovým výkřikem do prázdna. Někteří si musí uvědomit, že od zblbnutých studenských let už opravdu uběhlo čtvrťstoletí. Nelze vsázet jen na jednu kartu a obyvatele pokládat za ovce. Toto nevydrží věčně. Národe nedej se.

  OdpovědětSmazat
 6. 12:35 No je vidět, že jsi to vůbec nepochopil, všichni ostatní to pochopili. Zbytečné ti něco vysvětlovat.

  OdpovědětSmazat
 7. A co chcete od protektorátu? Sami jsme svou zem odevzdali. Mečiar alespoň prosadil odtržení Slovenska od protektorátního uspořádání naší země, a vzpomeňte si na bitvu o pomlčku. A že jsme nesměli být znova Čechy a Morava, i když to také bylo v návrhu, ale takový protektorát už tady jednou byl, takže jsme Česko a po ptákách. Proto máme pořád svoji měnu - všechny naše polistopadové zákony a opatření jsou de facto protiprávní - protože vznikly a vznikaly v době absence služebního zákona - podle čeho tedy byli úředníci oprávněni rozhodovat? To by si přece jinak nemohli dovolit, ale jako protektorát jsme chráněni souhlasem protektora, přesto už nám EU léta dává nůž na krk kvůli služebnímu zákonu. Jo - zákon o svých mzdách, ten zavedli ihned ta modrá disidentská havěť, ale do služebního zákona se těm hadrníkům nechtělo, dokud všechno nerozprodají a nerozkradou - aby za to nemuseli nést zodpovědnost, Zakryti imunitou, udělali z "Česka" zdivočelý,nesvéprávný mrdník - a ta svoboda a demokracie je jen odtud až potud - co nám prtotektor dovolí. Kušní nám do všeho, jak máme pečovat o cikány, jak nastavit nájemné a ceny, jak minimální mzdy pro obyčejné protektorátní občanské otroky, museli jsme se vzdát cukru, řepy, rumu, pomazánkového másla, olomouckých syrečků, a řady ochranných známek a značek - v podstatě nám ukradli a odvezli pryč všechno, co nás dříve dobře živilo, a pořád odvážejí. Ale -co bych vyjmenovával. Co se děje, je typické pro protektorát, včetně lživého a vykonstruovaného žvanění medií.

  OdpovědětSmazat
 8. Hlavne aby nasli dost volu kteri za ne budou bojovat !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale k tomu je již přeci připraven návrh branného zákona. A jak pravil vážený generál - sráči kteří nebudou chtít bránit vlast budou ztrestáni jak zákon káže..

   Smazat
  2. dotaz: a kterou vlast měl na mysli ? tu americkou ?

   Smazat
 9. Nasi vojaci by si meli vzit Priklad z nasich Madarskych spolubojovniku a tu techniku poradne proverit !!! Jsou tam slaba mista !!!

  OdpovědětSmazat
 10. Ten článek je blábol od začátku do konce, autor zjevně neví nic ani o armádě, ani o obchodu. Co tím článkem autor sleduje, to bůh suď.
  Ale z těch bolševickejch keců pod článkem je mi fakt smutno. Teda co je tohle za stránky, ...

  OdpovědětSmazat
 11. Pro vymazanca (19:36) a vy o armádě něco víte?já opravuju ty podělaný Pandury už 4 roky a opravdu nedokážu pochopit jak nějakej magor z vrchu dal přednost takové konzervě jako je tohle o proti Ruské MNOHEM LEVNĚJŠÍ a MNOHEM KVALITNĚJŠÍ modifikované verzi BVP!!!!!Viděl sem jak v Martíně likvidovali sice staré ale VINIKAJÍCÍ tanky T-55 a BVP...kde to žijem???Nemusím mít rád Rusko ale vím že co se týče bojové techniky jsou to mistři,dokážou mnohem levněji vyrobit velice kvalitní vozidla....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale pane kolego to přece nemyslíš vážně, to jsou přece "demokratická vozidla" to jsou z NATO a ty musí být vždy v pořádku a vychvalované, nebo ne?
   Samozřejmě, že je technika s Ruska levnější a daleko lepší, jenže se o tom nesmí mluvit. Nejsi náhodou spojenec Rusáků.
   "Ty jsi nějaký podezřelý, hned se ti podíváme na zoubek".
   A tímto pohledem jsme krmení již 25 let propagátorem Vondrou,Kalosem a ostatními ........ no raději to nechce další komentář. Tak to bylo s padákama, s olejem do vrtulníků a dalším pochybným materiálem. Nezdá se vám pánové, že to snad už musí být placená ta propaganda? Proč těchto zmetků (Pandurů) stojí už desítky odstaveny v hangárech a část je jich téměř neopravitelbých? Někdo se za to nabalil, nebo snad "kecám"?

   Smazat
  2. Vážený pane, předem se Vám omlouvám, že Vás hned na prvním řádku nepočastuji urážkou jako Vy mě, neb to není úplně můj styl.
   Docela mě zaráží, že právě Vy se rozčilujete nad Pandury, neboť pokud ty konzervy opravujete, tak Vás vlastně živí. Kdyby bývala armáda pořídila do výzbroje ty MNOHEM KVALITNĚJŠÍ ruské krasavce, tak Vy byste přišel o práci a skončil na pracáku.
   Jinak pokud mě paměť nešálí, tak ruská BVP bývala vozidla pásová a tyhle piksly jsou kolové, takže lze jen těžko nahradit jedno druhým.
   Ale Vy víte, kolik stál Pandur a za kolik by nám Rusové dodávali obdobný OT? Znáte podmínky, za jakých vyhrál Steyr? Četl jste nabídku, se kterou nevyhráli Finové s Patrií? A tak mě napadá, nějak si nevzpomínám, že by tenkrát Rusové projevili zájem nám OT dodat. S nějakým mít nebo nemít rád Rusko to nesouvisí, mně osobně je celé Rusko úplně putna.
   Na druhou stranu tímto nechci říct, že by Pandury byly pro AČR nějaký extra terno a vůbec netvrdím, že ten obchod se Steyrem nesrmděl. Ale zas apriori říct, že nějaké ruské stroje by byly to, co armádě chybí ke štěstí, bych si taky říct netroufal.

   Váš vymazanec (19:36)

   Smazat
  3. Vymazanec (01.16) napsal hodně vět o ničem. Obrněné technice nerozumí, do konkurzů a výběrových řízení nevidí, ale píše, až se mu z klávesnice kouří. Pásová technika je do našich klimatických podmínek spolehlivější čili pandury se nekupovali pro naše bojiště ale pro koloniální války našeho velkého bratra. Ale vlastně ani tam nepatří, protože při nájezdu na minu posádku neochrání. Takže vyhozené peníze. Rysové nám zbraně nenabízejí, protože vědí, že máme od velkého bratra nařízeno kupovat jeho zbraně. Chci napsat jeho předražené zbraně. Kdysi jsme si se Slováky vyráběli svoje OT. Proč to nejde dnes? Obě země jsou v NATO, tak kde je problém? Než vyžít náš průmysl a zaplatit naše lidi, tak raději různí ti doktoři, herci a zpěvačky, co se střídají v ministerském křesle na obraně vyhazují prachy za šrot (Pandury, Casa atd.).

   Smazat
  4. To je ono, hochu. KDYSI jsme si ty otéčka dělali. Kolik se jich u nás udělalo za posledních dvacet let? A není náhodou součást offsetů, že se jich část udělá venku a zbytek u nás? Tak o co jde?
   O nákupu OT se začlo mluvit někdy po roce 2000. Kdo tenkrát tušil. jak je vybarví Vladimít Vladimírovič? Jasně, že se OT kupovaly kvůli účasti ve válkách mimo území čr.

   Smazat
 12. Ti co tomu tady vládnou by vás bez mrknutí oka postříleli jak na jatkách, kdybyste chtěli něco začít měnit.

  OdpovědětSmazat
 13. To máš pravdu, ta banda by nás smetla bez mrknutí oka, a kdyby to náhodou nezvládali, pevně věřít tomu, že by byli schpni požádat o zásah třeba modrých baretů, pro udržení té jejich demokracie.

  OdpovědětSmazat
 14. Pro (1:16) omlouvám se za nadávku,byl jsem rozčarován a taky nerad nadávám,oprava Pandurů jako takových mě neživí,opravuju vše co je potřeba aby fungovalo a rozebírám to co se likviduje např: T 72,Jak tady psal kolega,stačí se podívat na Pandur a vidíte tunel jako blázen,vidím jak do toho lezou chlapy s děšením že se to v zatáčce převrátí(vysoké těžiště) dokonce jsem byl u toho jak se před pár lety jeden převrátil a pak sem ho musel dat do původního stavu což je něco hrozného když na veškeré součastky musíte čekam x týdnů a ještě jich pár vrátite protože nefungují..Je to škoda co se tu děje,tunel vedle tunela a nic pořádně nefunguje...Roman

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.