Reklama

úterý 12. května 2015

Chystá se útok ukrajinské armády na Doněck?

12.5.2015   První zprávy
 Prezident Ukrajiny Petro Porošenko vyhlásil, že chce dobýt letiště v Doněcku. Je tedy Ukrajina na pokraji obnovení krvavých bojů? Na prohlášení Petro Porošenka, že chce „osvobodit" letiště v Doněcku, reagoval ostře mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov, že by šlo porušení dohody z Minsku.


Včera ukrajinský prezident oznámil svůj úmysl dobýt letiště v Doněcku. Oznámil to, jak uvedla Porošenkova tisková služba, poté, co shlédl premiéru dokumentárního filmu Letiště.

Přitom slíbil „kyborgům" (speciálním složkám armády, známými svojí tvrdostí – pozn. red.), kteří se zúčastnil premiéry filmu, „obnovení letiště" a memorializi oběti ukrajinských vojáků na jeho území. „A tam napíšeme pod sklem, zbytků výztuže a betonu „Sláva kyborgům!" řekl Porošenko.

„Konečně se ukazuje! Samozřejmě, že jsme opakovaně řekli, že ve skutečnosti ukrajinská strana nedodržuje ustanovení dohod z Minsku," prohlásil oficiální zástupce Kremlu.

Stálý zástupce Doněck lidové republiky Denis Pušilin označil prezidentův záměr „osvobodit“ letiště v Doněcku za akt v přímém rozporu s dohodami z Minsku a k výzvě k vojenské akci.

Ukrajinská armáda zaútočila na předměstí Doněcka

„To je přímým porušením minských dohod a výzvou k vojenské akci. Žádáme, aby ručitelské země dohod věnovaly pozornost těmto prohlášením, " zdůraznil Pušilin.

Letiště v Doněcku bylo od začátku konfliktu v epicentru nejkrutějších bojů. Právě v tomto bodě ukrajinská armáda nejdéle bojovala se silami DLR. Boje trvaly osm měsíců. V lednu tohoto roku, téměř zničené letiště po mnoha měsících obléhání obsadily milice a kyjevské síly objekt opustily.
Jiří Kouda

7 komentářů :

 1. Vlastenka


  Tu válku nemůže Poroš vyhrát s žoldáky. Nestojí za ním ani jeho vlastní.
  Na východě bojují lidi za životy vlastních rodin a to je sakra motivace.

  OdpovědětVymazat
 2. Po boku NATO s USA, to může být všechno jinak. A debilové můžou fandit své záhubě i záhubě všech nás ostatních.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konflikt ohrožuje celou Evropu, místo, aby se utlumoval, naopak se pomaloučku rozdmýchává.Mám obavu, že krvavá řež je na obzoru pro celý region, včetně zapojení "obranné NATO" s urychlením hromadných odvodů včetně žen, do akce.Exodus z východu nebude 10 000 kvótních pologramotných imigrantů, ale statisíce.Uvědomuje si to současná vládnoucí garnitura?UA parlament dnes schválil možnost zapojení cizích žoldáků do zbraně, chránit tamní hodnoty demokracie.Doufám, že členové STOP 09 se připojí v hojném počtu.Koďouskovi bude Ua uniforma jistě slušet než tradiční kvádro.

   Vymazat
  2. NATO bude bránit a vyvážet hodnoty západní demokracie.

   Vymazat
  3. No to bude smradu až bude ty hodnoty západní demokracie vyvážet, jako když se vyváží žumpa!

   Vymazat
 3. Jak už jsem někde napsal,Porošenko je jen překladatel Amerických rozkazů do Ukrajinštiny.Mám obavu,že k rozumnému vyústění situace na Ukrajině nedojde,pokud nesleví Amerika.Mám také obavu,že Amerika k vůli svým problémům,ustoupit nechce,takže nás čeká ona třetí zkáza.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 4. Porošenko je president míru. Kdo to do prdele řekl?

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.