Reklama

úterý 19. května 2015

Dcera banderovce se zabývá rozvojem demokracie v Rusku za americké peníze


Daniil Epštejn
18. 5. 2015   zdroj
Ruský směr z rozpočtu USA financované Národní nadace podpory demokracie vede dcera bojovníka Ukrajinské povstalecké armády Petra Ďuka. Na "rozvoj demokracie v Rusku" vyčlenila v roce 2014 Národní nadace podpory demokracie (National Endowment for Democracy, NED), která je financována z rozpočtu USA, 9,3 miliónu dolarů, což je o 1,3 miliónu dolarů více, než v předchozím roce. Kdo tyto peníze dostává, není tak jednoduché zjistit, protože informace o příjemcích svých grantů se NED snaží skrýt. Novinářům se však podařilo zjistit, komu bylo svěřeno rozdávání těchto peněz.


Ruský směr v nadaci podle informací "Izvestií" vede dcera ukrajinského nacionalistického banderovce Naďa Ďuk, jejíž otec Petr Ďuk byl bojovníkem ukrajinské povstalecké armády, která bojovala ve 40-tých letech proti Rudé armádě. S těmito kořeny Naďa Ďuk a její manžel Adrian Karatnickij často a rádi vystupují s veřejnou kritikou politického režimu v Rusku.

Zpráva dceři banderovce podřízené struktury pro získání amerických peněz je popis činnosti nevládních organizací, které tu či onu částku získaly. Názvy společností nejsou zveřejněny. Podle expertů to znamená pouze jediné: NED pracuje v ilegálním režimu a ruské organizace si nepřejí ukázat své americké "kořeny".

Americký politolog a ekonom William Engdahl "Izvestiím" sdělil, že je překvapen tak nestydatým porušením suverenity Ruska ze strany orgánů USA. Skutečnost, že názvy organizací nebyly zveřejněny, podle něj dokazuje, že Washington má co skrývat.

"Pojďme si představit, že FSB založí Národní podnik pro rozvoj americké demokracie a zasílá milióny dolarů, získané od Státní dumy, na školení mladých amerických černých aktivistů o samoorganizaci, twitterových nepokojích, o boji s terorem policie. Jejich cílem je vrhnout světlo na skutečnost, že vláda USA, CIA a policie porušují práva občanů. Je to přesně totéž, co financuje NED, která existuje díky americkému Kongresu a FBI. NED je srdce ozbrojeného boje za lidská práva, operací CIA a ministerstva zahraničí USA na změnu režimu v neústupných zemích ", říká Engdahl.

NED, založená v roce 1983 americkým Kongresem, získává finanční prostředky od vládní agentury USA pro mezinárodní rozvoj (USAID), jejíž činnost byla v Rusku zakázána v roce 2012. NED každoročně vyhlašuje asi 1200 grantů ve více než 100 zemích. Ve fiskálním roce 2014 nadace od USAID obdržela 135 miliónů dolarů, v roce 2015 plánuje utratit tutéž sumu a na rok 2016 zatím požaduje 103,4 miliónu dolarů, jak vyplývá ze společné žádosti k rozpočtu USAID a amerického ministerstva zahraničí, která byla zaslána Kongresu.

Kromě peněz amerických daňových poplatníků získává NED finanční prostředky od sponzorů, mezi nimiž jsou velké americké korporace - Chevron, Coca-Cola Company, Goldman Sachs, Google, Microsoft, a také Americká obchodní komora.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

3 komentáře :

  1. Všude to asi brzy bude jako na Ukrajině. Je to fašizmus, ale západní média tomu dají nálepku demokracie. Není zajímavý obsah, ale jenom obal, ve kterém se to ovčanům nabízí.

    OdpovědětSmazat
  2. Takových u nás je, kdo se zabývají statistickými výzkumy u nás, a všelijakými rozbory za americké peníze. Špinavci, a různé neziskovky - mimo jiné przní i naši historii. Teď mají na mušce husitství - bude se znovu točit a falšovat film Mistr Jan Hus, pak začnou mrzačit Jana Žižku - všechno je americký projekt, za špinavé a všivé americké peníze. Chodí i po muzeích a národních památkách a tam předělávají popisky u vystavených artefaktů. Všichni průvodci budou žvanit úplně něco jiného, na americké zadání. Naše mladá generace je proti tomuhle švajneraj úplně bezbranná. Vždyť jen proto se muselo oddělit Slovensko, protože Mečiar nechtěl být součástí nového amerického protektorátu, a hodně dlouho přešlapovali nad názvem státu .. Čechy a Morava vyloučili, protože tento protektorát už tady byl, proto jsme Česko, přijatelné jméno pro nový protektorát. Všechno co má historické náležitosti a vazby, které se jim nelíbí, protože připomínají doby vlastenectví a hrdosti našeho lidu, zprzní a zmrší. Nové generaci už se všechno předkládá zmrzačené, zprzněné a zmršené. Jsme už úplně bez nároku žít svobodně.

    OdpovědětSmazat
  3. dcera jako tatík . Kdyby to nebylo tragické , bylo by to komické . Starost této blbé a nebezpečné slepice o stav demokracie u sousedů nemá obdoby .

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.