Reklama

úterý 12. května 2015

Hrozba pro demokracii aneb Lži Miroslavy Němcové

Jiří Schmied
6. 5. 2015 Disidenti
Když šíří dezinformace běžný člověk, dá se to ještě pochopit, ač to není v pořádku. Pokud dezinformují média, jde o problém větší, protože mají schopnost vnutit lži tisícům a více lidí. V případě politiků je problém ještě větší, obzvlášť jde-li o poslankyni Poslanecké sněmovny ČR. Za své lži nemá Miroslava Němcová (ODS) na takové politické pozici co dělat, je totiž hrozbou pro demokracii.


Na 26. schůzi Poslanecké sněmovny ČR dne 2. dubna 2015 vystoupila poslankyně Miroslava Němcová (ODS) se svou interpelací, ve které řekla [1]:

„Chtěla bych se vás zeptat, zda jste zaregistroval působení propagandistických serverů a různých iniciativ, které jsou podporovány z Ruské federace. Ptám se vás na to proto, že jako předseda vlády máte ústavní a další zákonnou povinnost chránit suverenitu České republiky a bezpečnost jejích občanů. Pokud jste tedy takovéto propagandistické působení podporované z Ruska zaregistroval, můj dotaz zní takto: Jak hodláte zajistit, aby občané České republiky měli přehled o těchto serverech, o těchto iniciativách? Například některá média už se toho úkolu chopila a na svých stránkách pro své čtenáře nebo posluchače nebo diváky zveřejňují některé tyto adresy, ať už je to například týdeník Echo, Svobodné fórum, v Reflexu mám dojem, že jsem nějaké takové informace četla, v České televizi. Chtěla bych se vás zeptat, jestli například vláda nechystá vypracovat takový seznam a vyvěsit jej na svých stránkách a průběžně jej aktualizovat jako jednu z možností obrany, kterou byste poskytl našim občanům.“

Miroslava Němcová lže

Hlavní a zásadní lží je to, že jsou tyto servery podporované z Ruské federace. Přinejmenším ne všechny – jediný, u kterého to víme jistě, je Hlas Ruska (nynější Sputnik). Spekuluje se, že je web Aeronet podporován či řízen z Ruska, toto se však nepotvrdilo. Nevím, kde na to Miroslava Němcová přišla, Echo24 totiž nepsalo nic o tom, že by tyto weby byly organizovány z Ruska.[2] Echo24 psalo o tom, že tyto weby šíří ruské lži, ne že jsou tyto weby organizované či podporované z Ruska. Navíc Echo24 šíří dezinformace, sám autor seznamu uvedl, že:
„Titulok na ECHO24 bol nekorektný. Označil všetkých 42 webov za 'ruské lži'. Pritom zďaleka nie všetky tie weby uverejňujú priame dezinformácie.“

Obětí této špinavé kampaně se stal i můj web FreePub.cz, na což jsem reagoval článkem Kladivo na Free Pub (a další).Ale zpět k paní poslankyni. Zmínila webové stránky Svobodné fórum, ty ale o organizování z Ruska v případě webů pouze naznačují, že by Aeronet mohl být financován z Ruska [3]:

„Vedle Sputniku v češtině působí AE News neboli Aeronet. Ten se tváří natolik nezávisle na ruském penězovodu, že dokonce pořádá veřejnou sbírku na svůj provoz.“

Nepřipravená Němcová, za pět a sednout!

Poslankyně pokračuje s tím, že adresy webů údajně podporovaných z Ruské federace uveřejnil Reflex, doslova uvedla: „…v Reflexu mám dojem…“

Na webových stránkách Reflexu se mi však nepodařilo najít žádný takový článek, na webových stránkách Respektu však ano.[4][5] Paní Němcová si oba plátky asi popletla.

Na webu České televize jsem žádné takové informace také nenašel. Ono je to totiž o tom, že taková tvrzení měla paní Němcová doložit sama. Jak se zdá, lže vědomě, nebo je prostě příliš hloupá na to, aby pochopila psaný text.

Svá tvrzení nijak nedokládá důkazy, ona „má dojem,“ že to někde četla. Od politiků na půdě parlamentu očekávám víc než jen dojmy a dezinformace.

Problémem – s prominutím doslova průserem – je, že poslankyně hovoří o vytváření seznamu, které ani nectí presumpci neviny. Nač dokazovat, že jsou servery podporovány z Ruské federace, když má Miroslava „Milka“ Němcová dojmy, že něco někde četla?Zdroje:
[1]: Parlament České republiky, Poslanecká sněmovna – Čtvrtek 2. dubna 2015
[2]: Echo24 – 42 českých a slovenských webů, které šíří ruské lži
[3]: Svobodné fórum – Jak píší ruská média, která působí v češtině? Škola lži
[4]: Respekt – Putinův hlas v Česku
[5]: Respekt – Editorial: I lež může být cíl

 

15 komentářů :

 1. O demokracii se pranic nebojím, protože je to absolutní nesmysl. O to víc se bojím války, kterou, takzvaná demokracie, pod vedením nejdemokratičtějších USA hodlá rozpoutat a nejspíš už mír visí na vlásku.

  OdpovědětVymazat
 2. Zpravodajske organy by mely sledovat, zda do Aeronetu nebo Nove republiky nejake penize z Ruska nejdou. Ale to je vsechno. V demokracii maji pravo na existenci i fasisticke nebo komunisticke stranky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pletete si to se svobodou - tam mají právo na existenci i fašistické nebo komunistické stránky. Naproti tomu v demokracii mají státní orgány možnost, získají-li hlasy, dělat naprosto cokoliv, včetně realizace výplodů chorých myslí ať už Němcové nebo kohokoliv jiného. To je demokracie. S pozdravem. M.J.

   Vymazat
  2. "V demokracii maji pravo na existenci i fasisticke nebo komunisticke stranky".
   Ano v tzv.demokracii mají právo i na rozpoutání občanské války jako na Ukrajině.

   Vymazat
  3. Provokující Anonym 15.19 nám chce vsugerovat, že Nová republika je placená a řízená z Kremlu a že to jsou komunistické stránky. Samozřejmě se mýlí. Jsme parta amatérů, která web provozuje za své (malé) peníze. Až přestanou korporátní média a česká 'veřejnoprávní' média lhát a manipulovat, nebude nás třeba a budeme dělat ve svém volném čase něco jiného. Anonym - provokatér pouze slintá jedy. Chudáček, politujme ho.

   Vymazat
  4. vlast tě (15:19) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 3. radši si dejte do hledáčku seznamu FEMA-MANUÁL a uvidíte v tajném materiálu USARMY jak vás zavřou do koncentráku a možná tam bude dozorkyně NĚMCOVÁ,aby se zavděčila ŘIŠI ZLA

  OdpovědětVymazat
 4. Ať jede náš pan prezident Zeman na Kubu a paní Němcová a pan Kalousek se již po....... Oni nenávidí jeho, on nenávidí je, jako většina našich občanů. Stačí se podívat na hodnocení Parlamentních listů na webu a to mluví za všechno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není úplně přesné. Prezident Zeman, jako slušný chlap, do jisté doby respektoval M.Němcovou jako ženskou političku, byť hlásala jiné politické názory, a věrně až nábožně sloužila V.Kalusovi, takřka do "roztrhání těla" (nic erotického prosím).
   Kalouska respektoval jako solidního diskutéra, pokud vím, tak si tykají, i když mu argumentačně nestačil a nestačí. Ale teď, když trapně lže, uráží a plive osobní invektivy jím (jimi) tak akorát pohrdá.Protože je to ubohý a zbabělý zmetek. Ale nenávist, to ne. Docela oceňuji, že se doposud nedal vyprovokovat k peprným reakcím (tak jak to umí) na tyto tajdrdlíky. Zejména na Němcovou. Ani na "prašivku" slušný houbař nešlape, nebo do ní nekope, i když je jedovatá a "nejedlá". Ostatně "orel much nelapá", že...J.B.

   Vymazat
  2. Došlo k situaci,že se mnozí musí odkopat,za koho kopou a to je i případ M.Němcové.Mi,nebo nám není řečeno,kolik je tady USA serverů,co hlásí jejich propagandu.Když odcházel L. Stejskal z těchto blogů,prozradil,že jde k zajímavému projektu,zřizovanému osob stranících USA zájmů.Někdo psal,že i Drtinové projekt financuje Soros.
   zemedelec.

   Vymazat
  3. Tak to má asi po prémiích. Doporučuji shlédnout na DVTV tento rozhovor F.Ŕ.Čechem. Svěle jsem se pobavil. A to mluvil Ringo hodně slušně..
   http://video.aktualne.cz/dvtv/ringo-cech-zeman-se-nepodela-je-to-dobry-prezident/r~db32d9b4f7da11e498af002590604f2e/
   Nějak se Daniele ne a ne a nedařilo. A přitom jí to "soudružce, tak správně politicky myslí". No není to k nasrání..? J.B.

   Vymazat
 5. Budu familierní. Mirka Němcová je taková hodná holka, která chce pro náš národ a naše lidi jenom to
  nejlepší, tak jako Mirda Kalousek. Je třeba si uvědomit, že my je prostě nechápeme a my jsme ti pitomci...

  OdpovědětVymazat
 6. Nemcova je obycejna tupa blbka,nic vic neni treba psat !!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Přesně tak - hloupá, zakomplexovaná, stará bába. Nic hezkého jí už v životě nečeká, rajcuje se už jen tou špinavou politikou ve které je jako ryba ve vodě. Co by asi tak dělala mimo parlament a stranu? Čučela by doma jako nepotřebná důchodkyně, vlastní děti se za ní určitě stydí, nikdo by ji nenavštěvoval, seděla by taky u počítače a psala na diskuze ubohý bláboly. Třeba taky o tom, jak za "komunistů" musela krást rohlíky ( paní knihovnice) aby nasytila synka? Jak mohla tato knihovnice zastávat tak mocenské postavení? Inu jak -jako každý takový. Pochází z komunistického hnízda, protekční mrcha, jako tam je mnoho takových. Demokracii v ČR nic neohrozí, protože co není, ani smrt nebere.

  OdpovědětVymazat
 8. Je zbytečný o této "dámě" cokoliv psát. Takový lidé se nikdy do parlamentu neměli dostat. Ale, a to bohužel takových je v parlamentě velká spousta. Soumrak naší společnosti a soumrak naší vlády.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.