Reklama

pátek 8. května 2015

Jedna poznámka ke vztahu Merkelové a Ukrajiny

Stanislav A. Hošek
8. 5. 2015    
Děkuji redakci webu Nová republika za upozornění na nedávný článek v novinách Deutsche Wirtschaftes Nachrichten (DWN), vyvěšený zde na webové stránce. Stalo se tak publikováním textu zde, který byl redakcí Nové republiky zvýrazněn symbolem „zásadní“. A on opravdu zásadní je. V tomto mém textu si jenom dovoluji upozornit na souvislost, která by neměla být v této věci opomenuta.


Dílem náhody jsem prakticky v tomtéž dni pozorně znova pročetl projev Reinharda Heydricha ze dne 2. 10. 1941 v pražském Černínském paláci. Je celý v českém jazyce publikován mimo jiné v knize muže, který je již dlouho pro mne příkladem minimálně svým způsobem myšlení a obrovskou pílí. Jde o pana MUDr. Františka Koukolíka a jeho novou publikaci „Češi, proč jsme kdo jsme – a jak dál“. Z ní si dovolím ocitovat delší pasáž ze jmenovaného projevu, v němž jsem se až dosud vždy věnoval především částem týkající se Čechů. Nyní jsem si naopak všiml pasáže týkající se Ukrajiny.

Cituji: „Pak přijde Ukrajina, jež má též žít především pod německým velením jako velká surovinová a vyživovací základna, když nejprve jistým přechodným řešením bude postupně vyloučena z velkoruského prostoru s tím, že se použije a využije jistých, v podvědomí ještě dřímajících, vlastních národních myšlenek, aniž dáme tomuto národu kulturní posilu či oporu, aniž bychom tam chtěli vypěstovat silnou inteligenci, aby tak nevznikla v pozdějších dobách nějaká opozice. Taková inteligence by se pod slabým vedením mohla po létech opět chtít odpoutat. Vcelku vzato platí tedy zde v prostorech na východě starý kolonizační princip, jenž však v protikladu k dřívější kolonizaci řádových rytířů a baltských baronů sleduje tu myšlenku, že jejími nositeli jsme my, naše krev, a že se na východě probouzí stará idea, idea řádových rytířů, jako stupeň k opanování prostoru, který nemůžeme úplně osídlit“. Konec citace.

Předpokládám, že pro čtenáře, kteří znají zmíněný text v DWN, není třeba žádného dalšího komentáře. Pro ty, kdo jej neznají říkám bezohledně, že současná vláda Německa, konkrétně její kancléřka, jakož minimálně i řídící pracovníci Nadace Konrada Adenauera, jsou zdatnými a doslova přímými pokračovateli politiky Adolfa Hitlera. Abych byl poctivý, pak alespoň ve sféře využití skrytého nacismus v myslích mnoha Ukrajinců k odtržení od jejich „ruských rasových bratrů“, řečeno v nacistické terminologií.

K tomu za sebe pouze přidávám, že kdo by chtěl, tak v činnosti vlády pod vedením exkomsomolky Merkelové, především v její snaze o dominanci v EU, najde dokonce prvky známé z politiky „Drang nach Osten“. Ale o tom snad někdy později.

18 komentářů :

 1. Pane Hošku je to tak jak píšete. Prečtěte si knihu _Nacistické kořeny Bruselu.

  OdpovědětVymazat
 2. Pochybuje ještě někdo o tom, že Merkelová je jenom loutka ? Proto se také stala kancléřkou, protože dokázala jenom podrazit Helmuta Khola. Asi je to pošušňání řídit okupovanou zemi, kde sama dostává příkazy z White house a musí je do puntíku plnit. Když má říci svým vlastním poslanců nějakou informaci o špiclování a spolupráci BND s NSA, tak musí mít také souhlas svého protektora. To je žrádlo !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Česko se také nemá, čím pochlubit. Jsme zemí s koloniální administrativou. Naše smůla je v tom, že jsme kolonií s trojnásobným pdřízením (Německu, EU a USA). Takové Německo je na tom poněkud lépe, Německo prakticky samo řídí EU a je podřízeno pouze USA, takže je koloniá s jednonásobným podřízením.

   Vymazat
 3. Jenda nebo jedna? V titulku to tluče do očí.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 4. Nejhorsi charakterova vlastnost je pokrytectvi. Nemecko melo byt podle planu amer.zid.politika Morgethau po porazeni jen agrarni zemi bez prumyslu.Ostatne ta bestialni denni a nocni bombardovani nemeckych mest, kde zily jen zeny, deti a starci, melo asi takove cile uspisit.
  Muzi od mladych az do 60ti let byli v armade a jejich likvidace byla snadna a tim nebyli by potrebni ve sve vlasti.
  Situace se ale koncem valky zmenila- dnes je pouze spekulativni kdo
  si pral prumyslove Nemecko a kdo ne,Zapad jiste ne, nebot nechtel mit konkurenci a soveti nezavrhli nikdy svetovou bolsevickou revoluci.
  Delnicka trida tedy z prumyslu mela sehrat svoji roli a tomu chtel zapad zabranit a proto lide ze zemedelstvi jim by vyhovali.
  Obrat nastal v tom momente, kdy SSSR se svou ideologii chtel pokracovat a rozsirit bolsevismu na cele zapadni Evrope.
  Najednou jiz nebyli vsichni Nemci vrazi ale jen naciste a tak jak Zapad tak i Vychod SSSR potrebovali.
  Hrozilo nebezpeci treti svetove valky a tak byl Nemec at jako delnik nebo vojak vitany.Tedy zadna uvaha, ze jak rikal Gottwald neni Nemec
  jako Nemec zachranila nemecky narod i prumysl pred likvidaci.

  OdpovědětVymazat
 5. ..............."Dnes nam patri cele Nemecko a zitra cely svet" ...zpivali skopcaci kdyz masirovali v Praze za Protektoratu, ovsem zpivali to nemecky, najdete si original na webu.

  Proste jednou skopcak vzdy skopcak, ale jak se srovnaji s vyvolenym narodem? bude znova "Kristall nacht?"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Slovensku je lokalita Záhorioríe a tam sa hovorí:
   "Enem co nám patrí, Záhorí a Tatry!"
   Dôležité je, že okupovaná krajina nemôže byť samostanou (K. Adenauer - Helmut Josef Michael Kohl (to bol štátnik a politik!) - A. Merkelová - ...), aj keby bola u moci akákoľvek "Figúrka". Vždy budú len "plniť" zadanie z neznáma (?).

   Vymazat
  2. Anonymni 23:19.
   ...nesrovnaji, zidi jim "Kristall nacht" a koncentraky nikdy neodpusti. NIKDY! Tak jako neodpustili Persii, dnesnimu Iranu. Zidi kazdorocne hystericky oslavuji Purim pres dva tisice let! Slo o masove vrazdeni Persanu, protoze jakysi Persan jmenem Haman se chtel zbavit zidu. Takze Nemce ceka to same a tak trochu si to zaslouzi.jaris

   Vymazat
  3. uz aby to bylo...

   Vymazat
  4. vy jste ale fizlove,takhle si overovat cloveka..doufam,ze mate z toho srandu..ubozaci..........

   Vymazat
 6. Dnes nám naslouchá celý svět, to je trochu rozdíl ... www.youtube.com/watch?v=Z1RKY0WdTyM

  OdpovědětVymazat
 7. JE TŘEBA ZNOVU A ZNOVU ZDŮRAZNOVAT,ŽE OKUPOVANÉ NĚMECKO NEMÁ ŽÁDNOU ÚSTAVU,ALE POUZE ZÁKLADNÍ Z..

  To ho nutí být zřejmě NAVĚKY vazalem mocností a vždy na jejich pokyn bude připraveno split své historické poslání a začit třeba i potřetí světovou válku.Merkelová NESMÍ nabídnout CZ Mírovou smlouvu,protože by mudela být v ní ukotveno kdy zaplatí válečné reparace.Tak je každému jasné,že DE JURE může dodnes existovat DEUTSCHES REICH a tzv BRD existuje pouze DE FAKTO

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to je vono.Dnes je tá doba o ktorej sme snívali,že príde.Doba internetu,automatizácie ,že všetko bude jednoduché, lacné a dostupné.Tak tomu l'udia verili až nakoniec z toho zblbli.Z informácií,ktore sú denne šírené cez rozne zapredané či už štátne alebo súkromné rozhlasy televízie noviny bulvárne plátky weby sa stávajú dezinformácie,ktoré prispievajú k ohlupovaniu celého národa.Sme svedkami prepisovania dejín,rapídneho poklesu všeobecnej vzdelanosti,pohodlnosti,nezáujmu až k lenivosti.U l'udí sa prejavuje pesimizmus,agresivita vytráca sa slušnost' a ohl'aduplnost'.Toto všetko sposobuje,že informácie ako napríklad v tomto príspevku l'udia nemajú.Ani ostatné podobné ,kde su konkrétne prípady podrobne popísané.Prípady,ktoré nabádajú k ostražitosti a pozornosti.Niet sa čomu divit',ked' uveria,že USA so svojimi podriadenými vazalmi zo záp.Europy chcú pre nich len demokraciu a slobodu. Svojími agresívnymi a panovačnými metodami si iba podriad'ujú d'alších otrokov z východu.Neváhajú použit zákerné taktiky o ktorých sa viacerí nikdý nedozvedia.Podplatia aj diabla len aby z nás dostali maximum.Ved' ako potom može dnes niekto uverit' tomu,že na Ukrajine dnes budujú demokraciu ako základ pred vstupm do Europskych štruktúrAsi 300 vojakov USA vyškol'uje nacistov v štáte,kde je legálne ovešat' sa hákovými krížmi a zdravit'sa nacistickým pozdravom.Je naivné ak si niekto dnes myslí vel'a l'udí,že USA bojujú proti ISIS.Tento tzv.štát nimi vytvorený a vyzbrojený im pomáha destabilizovat' nenávidenú Europu za ktorou úrovn'ou zaostávajú.Miliony uprchlikov sú vel'kou zbran'ou v ich rukách Mysliet'si v dnešnej dobe, že bohatému a silnému štátu záleží na tom aby sa slováci a češi mali dobre a vyrovnali sa im,je tiež utopia.Je tu šanca zabránit' katastrofe.Kopnút' do tých správnych miest američanmi vyklonovaných politikov vzoru Kiska Tusk Schwarcenberg Merkel Jacen'uk a to rýchlo a tvrdo.Možno je to jedna z posledných šancí na záchranu l'udstva.

   Vymazat
  2. ..souhlas..a tady jsou i nějaké podrobnosti k těm reparacím a mírové smlouvě...

   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/kdy-nam-nemecko-zaplati-reparace.html

   Vymazat
 8. Německo tedy mělo na Ukrajině vždy svoje zájmy, je to při nejmenším obrovský trh pro německé výrobky a investice. Ale teď tam narazilo na USA, které už se tam pevně usadily. Německo potřebuje pro svoje zájmy na Ukrajině mír, proto to úsilí v Minsku, USA to spojily ale se svými odvěkými zájmy na vojenské obklíčení a oslabení Ruska, které nechce uznávat výlučnou dominanci USA na celém světě. Takže to Německu na Ukrajině asi znovu nevyjde.

  OdpovědětVymazat
 9. Člověk se díví katolickému Polsku, jehož katolicismus je v zámoří zesměšňován, že leze do řiti USA. Zároveň se diví, že Polsko si zahrává se stabilitou mezi velmocemi jako je Rusko, protože právě Rusko je garantem západních polských hranic. Starší lidi se prostě diví, co se to na Ukrajině vlastně děje. Ukrajinský front byl jeden z nejdůležitějších, co se týče Rudé armády. To, co udělali takzvaní národovci jako Tymošenková, Jaceňuk a další, bude v budoucnosti hodnoceno s odporem. Obecně každý národovec, který svůj národ oslabuje, je hnusný. Ano, je třeba větších státních celků, národovectví pak v nich je kultivováno. Ovšem některé národy, puštěné z řetězu, se chovají ke svým sousedům pořád stejně. Je proto nutno si dát pozor, ke komu je národovectví vztaženo. Národovectví, která například rozděluje čechy a slováky nemá smysl. Dělení na rusy a ukrajince, kde se mluví převážně rusky, či hodně příbuznými dialekty, je úplný nesmysl. Jedná se jen o politiku a hamounění elit. Přece víme, proč se Československo rozdělilo. Bylo to kvůli pragocentrismu, slováci si mysleli, že jsou opomíjeni. Dnes jsou jako my v EU a pláčou úplně stejně. Stavba větších státních celků trvá desetiletí, či staletí, rozbít se dají v několika týdnech. Jsem pro EU, je to smysluplný koncept, který se musí ještě dopracovat. Jsem i pro spolupráci s
  Ukrajinou, podmínkou je ale, že Rusko nebude od spolupráce zahnáno kamsi na na asijské stepi. Bez Ruska nemůže EU v budoucnu fungovat.

  OdpovědětVymazat
 10. Bez Ruska nemůže celá Evropa fungovat, SSA jsou však jiného názoru.Zcela odtrhnout EU od spolupráce s východní velmocí.

  OdpovědětVymazat
 11. K článku p. Hoška:
  Ano, a celá dosavadní politika EU k Ukrajině to potvrzuje.
  Děda.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.