Reklama

pátek 15. května 2015

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici (Strachotínská výzva)


Marek Obrtel
14.5.2015  internet (Zvědavec, Pařátdnes, Protiproud)

Občane Schwarzenbergu, občane Kalousku, občane Štětino a vy ostatní, co voláte po boji s Ruskou federací. Neumíte si ani představit, jakou sílu jste proti sobě postavili!


Jsme otcové od rodin

Nejsme v aktivní službě a nepodléháme armádnímu velení. Máme rodiny, máme ženy a děti, a jen postavení otců od rodin nám velí chopit se zbraní v případě, že se nám ve spolupráci se všemi lidmi dobré vůle nepodaří zastavit politiky, kteří volají po zbrojení a odvodech. Nedopustíme, aby naši nejbližší trpěli stejně, jako trpí ženy a děti v ulicích novorosijských měst. Nenecháme zabíjet bezbranné, své nepřátele známe.

První poradní ohně – mise splněna! Co bude dál?

Přátelé, vojáci!

Bylo deštivo a chladno, nicméně nálada byla od začátku až do konce přesně taková, jakou jsem si ji představoval dávno před uskutečněním. Ba ještě lepší. A dnes moje tělo zvítězilo nad lží a nenávistí bacilů, které mne dohnaly na zpáteční cestě, takže se můžu směle pustit do svěřeného úkolu: totiž informovat vás o závěrech tohoto prvního setkání rodící se „protivládní“ organizace.

Píšu „protivládní“, protože právě vládní kroky nás spojily k odporu. Ale to asi není třeba vysvětlovat.

Na 1. Poradních ohních ve Strachotíně se nás 1.-3. května sešlo 33. Víte, že se mohl zúčastnit každý, všech 2105 členů fb skupiny „Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO“ mělo možnost přijet a podílet se na budoucnosti nejen iniciativy, ale pravděpodobně i našicMarek Obrtelh národů. Soudě podle ohlasů z prvních dnů po zveřejnění našeho videa (Velký dík, Sašo!) přisuzují mnozí – velmi mnozí – naší iniciativě zásadní a jedinečnou roli mezi všemi občanskými iniciativami, které v posledních letech usilovaly nebo usilují o změnu.

Přehánějí, když nás nazývají Blanickými rytíři, ale jedno je jisté. Nás, vojáky v záloze a ve výslužbě (nenechte se mýlit, značné procento z nás jsou vojáci v aktivní službě a policisté) spojuje – krom přátelství, lásky k vlasti a úcty k životu – jedno: PŘÍSAHA. Známe svou povinnost a hlásíme se k ní. Odměnou jsou nám zatím jen tisíce sdílení strachotínské výzvy a stovky dopisů. Tou skutečnou odměnou nám ale bude teprve pocit uspokojení, až se nám podaří dosáhnout cíle.

Tím cílem je – řekněme – změna společenské atmosféry. Havlovské „blbé nálady“ bylo dost. Je tím blbější, čím dál se vzdalujeme od původních ideí tzv. Sametové revoluce, a prakticky se v takové náladě už ani nedá žít. Cokoliv se mělo změnit k lepšímu, nakonec se jen zhoršilo. Namísto přísně proruské orientace je nám dirigována proamerická, lži komunistů nahradily lži oligarchů, pravice s levicí se kdykoliv dohodnou na koalici a v opozici zůstal občan sám. Bez možnosti cokoliv změnit.

Občanská válka na Ukrajině nám otevřela oči s konečnou platností. Naši politici dlouhodobě otevřeně podporují ukrajinskou fašistickou vládu a schvalují tím zabíjení civilistů na Donbasu. Snaha o novelizaci branného zákona a změnu přísahy, která by umožnila posílat naše sotva dospělé děti kamkoliv do světa (přesněji na ruské hranice) umírat za zájmy USA, je vrchol arogance moci. A zrůdná myšlenka, že odváděny budou i dívky, se už zcela vymyká chápání.

Jako vojáci v záloze jsme připraveni bránit vlast. Jsme připraveni položit životy za své děti. Jako rozumně uvažující lidé ale nejsme ochotni bezhlavě zabíjet na rozkaz v útočných válkách. A to vnímáme jako skutečný důvod, proč se s námi nepočítá při takzvaném posílení obranyschopnosti.

Snad každý rozumný člověk už cítí, že protestovat nestačí. Ještě žádnou demonstrací a žádnou peticí občané ničeho nedosáhli. Je tedy zřejmé, že náš tlak bude muset být poněkud razantnější. V duchu Memoranda (CZ / SK) hodláme svou vůli ke změně prosadit jen takovou silou, jakou si vyžádá situace, a ačkoliv doufáme ve smírný vývoj, nezdráháme se využít i krajních možností.

Z našeho setkání tedy vyplynulo, že:
 • nebudeme demonstrovat ani sepisovat petice, nebudeme se politicky angažovat
 • vytvoříme organizační strukturu pro případ nouze
 • poslancům a senátorům zašleme dopis a budeme vyžadovat okamžitou odpověď
 • zároveň doručíme výzvu všem bojeschopným mužům, aby se připojili

Na zmiňovaných dopisech se pracuje a jejich znění bude předloženo ke schválení či připomínkám vám všem. Než se tak stane, využijeme dalších Poradních ohňů k setkávání, pomůže nám to při vytváření „mobilizační“ struktury. Účast na plánovaných setkáních volte podle příslušného kraje a nebojte se pořadatelům sdělit kontaktní informace (e-mail a telefon). Bez nich bychom nebyli akceschopní.

Veškeré další informace se postupně dozvíte. Chcete-li se přidat, využijte našich skupin na sociálních sítích Facebook, V kontaktě a Komuna nebo se zaregistrujte na tomto webu.


Výzva vyšla na Pařátdnes a na Protiproudu.

87 komentářů :

 1. Poradní oheň - Jižní Morava dne 16/5/2015

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PŘIPOJTE SE K NAŠIM ( 8 395 132 OBČANŮ Z OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI VOLIČŮ

   a jejich iniciativě VOLIČI ZA VOLIČE,která jako šef polit.stran pro ně připravuje DESATERO VOLIČE a doporuči jim se k němu modlit a hezky si ho osvojit.Jinak je volit nemusíme a pod stejnojmenným názvem vyvoláme k životu iniciativu,která tu ještě NEBYLA.

   Smazat
 2. Jedno dnes je jisté. Amerika do přímého konfliktu s Ruskem nepůjde. Tyto dva imperialistické státy v závětří najdou na mnohé společnou řeč. Nic jiného jim nezbývá. Vždyť obchod mezi oběma zeměmi se v loňském ,,sankčním" roce zvýšil oproti roku předloňskému. Nakonec se zhodnou i v otázce Ukrajiny. Oba tam dosáhnou svého a tato zem ,,jenom" přijde na buben. Myslím, že Američany nakonec všichni ti naši Štětinové, Kocábové, Schwarzenbergové pomalu přestanou zajímat, protože jim svým primitivizmem budou spíše škodit. Jejich podpora ukrajinských fašistů nebude jistě ani jimi veřejně oceněna. Ono čím dál tím více lidí v Evropě začíná prozírat a věčně se lhát nedá. Pravda vždy vyplave na povrch. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale je to díky takovým lidem, jako je Marek. A i když teď USA na chvíli hodí brzdu, nevěřím, že jim to vydrží dlouho. Budou hledat další možnosti, číhat na vhodnou chvíli, třeba až Evropa ještě více oslabí pod vlivem uprchlíků a TTIP.
   Pro mě je naprosto otřesná kapitola přímo související s válkou na Ukrajině a to jsou odvody a to včetně žen. Pokud to projde v tichosti, nějakou dobu se skutečně nemusí nic dít. Ale opravdu někdo věří tomu, že to není takto narychlo protlačováno pro případ zneužití v budoucnosti? Je dobře, že se šikují lidé, kteří moc dobře vědí, co válka znamená a nechtějí už jen pasivně přihlížet, až nás do ní nějaký šílenec zavleče. Zaslouží si širokou podporu všech rozumných lidí v této zemi. A Marek má pravdu. Tady už nejde o politickou orientaci, tady jde o život! Při prezidentské volbě tedy nešlo o souboj levice s pravicí, ale míru s válkou. Ale to jsme tenkrát ještě netušili. Dnes už to víme a zařídíme se podle toho.

   Smazat
  2. Kdyby v prezidentské volbě zvítězil Blekota I. nevím, zda bychom už nebojovali na Ukrajině.To je potřeba rozebrat, víme všichni, jak se dneska tento kandidát chová a co říká.militárních názorů o rychlém řešení včetně celé Lumpenkavárny.

   Smazat
 3. Vlastenka

  Amerika už asi opravdu otáčí (i pod tíhou veřejného mínění, ale hlavně z ekonomických důvodů). Má hrůzu z budoucí aliance Ruska a Číny, i když se ji snažil Klvaňa nevěrohodně marginalizovat.
  Už jen velmi uctivé jednání Kerryho se "zlosynem" Putinem ukazuje, že se věci mění a Havlisti z toho budou asi poměrně dost perplex.
  Řiťolezci z Topinek se stali Amíkům nepotřebnými, už mají svého Babiše. Teď aby se šel Kalousek oběsit.
  A to nemluvím o "sbližování" Ameriky s Kubou, aniž by na Kubě proběhly jakékoliv pol.změny. Soudruzi od pravdalásky z toho musí být dost zmatení, ani v ČT nevědí, jak to správně ideologicky vykládat.))))))))
  Představte si to dilema, které teď řeší Pilip s Bubeníkem? Zavřít se na Václaváku do klece v pyžamu za kubánské diziky nebo nezavřít, když na Kubě zavládla ta demoška.))))))))))))))
  Jsem fakt zvědavá, jestli jim to pokrytectví Amíků konečně dojde.

  OdpovědětSmazat
 4. Nechcete dopadnout jako vychodni ukrajima a nabadate lidi k ozbrojenemu konfliktu? To si trosku protirecite, nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to chytlavé - nicméně v dané souvislosti se konspirační teorie přímo nabízí.

   Smazat
  2. Nikdo nenabádá ke konfliktu, přečtěte si to pořádně!
   Pan Obrtel pouze upozorňují politiky na to, že pokud poženou naše lidi do CIZÍ války, budou se bránit se zbraní v ruce.
   A je to jejich občanské právo.
   Většina z nás bude hájit své potomky taky jakýmkoliv způsobem.
   Pokud vy chcete nahnat vlastní děti na frontu proti Rusovi, nikdo vám bránit nebude.

   Smazat
  3. 8:49: A přesně takhle začal konflikt na východě - jako vzpoura proti politické moci (což je dle mne zcela správně). Nelze však čekat, že lze sebeobětovat bez rizika a bez možných ztrát. M.J.

   Smazat
 5. Ano. Jinak to asi nepůjde, je za pět minut dvanáct.

  OdpovědětSmazat
 6. A cim se tedy lisite od Vami zatracovanych USA? Zbrane si vzdycky vyzadaji jen zbrane. Nevidim v tom rozdil. Tohle je otevrene nabadani k OZBROJENYM nepokuojum! Tudiz to same jako na Ukrajine!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozdíl v tom je, a veliký. Pokud vy ho nevidíte, doufejte, že jednou prohlédnete.

   Smazat
  2. Obávám se, že máte pravdu, je to zneužitelné kteroukoli stranou.Na internet může dát kdokoli cokoli. Nějaké upřesnění od redakce, by nemuselo být ke škodě.

   Smazat
  3. Redakce Nové republiky výzvu chápe jako hrozbu těm, kteří nás chtějí zatáhnou do ozbrojené konfrontace na straně těch, kteří na Ukrajině instalovaly nacistický režimu a pomohly rozpoutat občanskou válku. Proti násilí se přece může, a někdy i musí, bojovat i násilím.

   Smazat
  4. Tudíž, podněcujete násilný převrat.

   Smazat
  5. jdi do pice magore! zadny nasilny prevrat se nechysta ale zmrdi co ti berou svobodu a ohrozuji tvuj zivot si nezaslouzi nez kulku do bricha!...

   Smazat
  6. přečti si vole co píše OSV v úvodu a začni uvažovat o tom kam počleme ty fašisty z vedení polit stran,kteři zapomínají pro koho byli zvoleni

   Smazat
  7. OSV děkuje za odezvy.Začiná být jasné,že obrat musí způsobit sami voliči požadavkem na polit,strany,aby si osvojily DESATERO VOLIČE jinak je volit nemusíme.Čtěte i www.oi-ceskýraj.cz kde náš lidový komentátor pan WIKINGER má své názory na to jak vznikne iniciativa VOLIČI ZA VOLIČE

   Smazat
 7. A to jako v této zemi vyhrožování jakýchsi mrdek ozbrojením povstáním není trestné? Jak to, že tito pošuci už nejsou vyslícháni BIS a nesedí v krimunále? Vždyť to jsou normální teroristi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Tak to by nejspíš nejdřív měla BISka zavřít toho blba Bartušku, co schvaluje upalování lidí a pak skočit po krku Štětinovi, Fendrychovi, Urbanovi, Filkštejnovi a dalším havloidům, co už nejmíň rok vyřvávají, že "jsme ve válce s Ruskem".

   Ale můžu vás uklidnit, Amíci už jistě mají pana Obrtela a jeho kolegy na mušce. Vždyť fízlují celou Evropu a celý svět. A teď určitě i Novou republiku, když je na seznamu havloidů.

   Smazat
  2. Tvůj slovník mnohému napovídá - sprostoto nechutná!

   Smazat
  3. 8:44: Já osobně zločiny slova neuznávám, a pokud se mají řešit, tak chlapsky v hospodě (nebo jinými podobnými způsoby). Pokud bychom ale zůstali v mezích našeho právního řádu, pak je tu pořád LZPS, čl. 23:

   Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

   Bohužel jeho jediný problém je hromada prázdných slov znemožňující reálnou legální aplikaci toho paragrafu. Kam až daleko sahá definice pojmu "demokratický řád lidských práv... založený Listinou" a co se považuje za znemožnění činnosti ústavních orgánů a účinného použití zákonných prostředků (a jaké jsou ty zákonné prostředky?). Je to celé velké neznámé.

   S čím já osobně naprosto souhlasím, je, že vláda by se občanů měla k**va hodně bát a je to tak správně. M.J.

   Smazat
  4. v tehle zemi zije asi tak 7 milionu teroristu...

   Smazat
 8. Absolutní souhlas.
  Těm darebákům,co jsme si zvolili,jde od r.89 jen o nakradení pro sebe a dělají všechno proti "naší zemi" a našim lidem.
  Když nezačneme dávat najevo,že si s námi nemůžou vytírat ..... tak z nás budou časem opravdoví nevolníci bez jakýchkoliv práv.
  Ukrajinci a Rusové jsou,i když to hodně lidí nerado slyší, stejní slované jako my.
  Když je možné beztrestně vraždit civilní obyvatelstvo skoro u sousedů, a naše vláda to ještě podporuje,nejde se jen dívat a nic nedělat.
  Berete do svých řad i nevojáky? :-)
  David

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Co chceš teda dělat? Sedět a čekat,až si přijdou pro tvoje děti, a odvedou je,aby šli válčit v zájmu nějakého zbohatlíka který si váží jen svých peněz, a nehledí na to kolik to bude stát životů?
   Já ne.
   David

   Smazat
 9. A jak se tento blb Obrtel liší od imámů verbujících džihádisty do ISILu a proti západu, USA...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka   Pokud to nechápete, budete asi poněkud natvrdlý.
   Obrtel nehodlá spáchat žádnou invazi, vraždit a loupit.
   Naopak - varuje politiky pře tím, aby do nesmyslné války vstupovali.
   No nic!

   Smazat
  2. Vlastenko,není natvrdlý,jen trollí -nekrmit!

   Smazat
  3. Joo, Mirda se svým samopalem se hlásí do řad bojovníků :-D

   Smazat
  4. Mirdo neotravuj a odjed na DONBAS pomáhat pohrobkům SS DIWISION GALICIEN VRAŽDIT ZNÁSILNOVAT A UŘEZÁVAT HLAVY ubohým Ukrajincům z mejdanu pro fašisty jako ty

   Smazat
 10. Vlastenka  A ještě doporučuju tenhle článek, kam až může Neff klesnout!

  ..."Co mě ale zarazilo, bylo to, že celý ten díl vyzněl tak, jací že to jsou hajzlové ti Američané, že se hned po válce spolčili s nacisty. Tohle do nás tlačili komunisté po celou dobu své vlády ve své ideologické nalejvárně. Ale pozoruhodné je, že si britští odborníci nevšimli, jak proběhla denacifikace v NDR. Nějak jim ušlo, že Německa byla dvě a obě zdědila nacismus. Prostě, britští odborníci si takového detailu nevšimli. Proč by si taky měli všímat, co se stalo po válce v Prusku a Sasku? Otázky tedy zůstaly nezodpovězeny a napadnou leckoho, když už ušly britským odborníkům. Nechali Rusové své pochytané odborníky na rakety loupat brambory? Nikoli. Jak známo, jejich Vostok, který dopravil Gagarina na oběžnou dráhu, byl věnec raket V2 téhož von Brauna, který dopravil Armstronga na Měsíc. O průběhu denacifikace na území NDR se mnoho neví, a tudíž by to mohlo být téma pro zvědavé britské odborníky. Jakpak to tam probíhalo? To jenom hnusní Američané využívali bývalé nacisty? Víme jen, že NDR zachovala nacistické uniformy pro svou armádu, a bylo tedy pikantní v srpnu 1968, když se k nám titíž vojáci v týchž uniformách vrátili. Jinak je to záhada a britští odborníci ji nepoodhalili.

  Je to prkotina, jenže ona se ta studená válka vrátila a je trochu na hlavu, když nám Česká televize vymývá mozky britským seriálem a žene vodu na mlýn českým putinčíkům v době, kdy prezident České republiky v Kremlu slibuje, že Evropská unie zruší sankce do konce roku."

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/je-to-na-hlavu-00h-/p_cirkus.aspx?c=A150514_205053_p_cirkus_nef

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musím připojit osobní názor na to, že sankce neskončí, dokud EU nepřijme TTIP!

   Smazat
  2. Tak se těš dále až to dobývání renty prostčednictvím vyřazení Parlamentů a národních zákonů tě obere i o spodáry.Dej oslovi rozumy,ale on bude vždy chtít jen seno..

   Smazat
 11. 1 okamžik po přečtení - konečně něco!
  2 okamžik - že by takhle nějak začínal majdan?
  3 okamžik - vždyť ani kloudně neznáme ten nový zákon o odvodech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. stačí sledovat který kurvy tento zákon o odvodech navrhují a potom vezmeš pálku a umlátíš je před parlažumpou když chtějí válku budou ji mít

   Smazat
 12. jestliže se bojíme defenestrace tak je další řešení na tu " neodvolatelnou špínu " vytvoření ozbrojené domobrany pálkami a postupná likvidace politických kurev na ulici tam musí někdy vyjít a nebo v jejich domovech
  vidíme to jako dost účinnou zbraň v době kdy si ti hajzli dělají co chtějí bez ohledu na lidi !!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je fakt, že záměry politických kurev lze považovat za iniciaci násilí a obrana je proti tomu přípustná. Ale stejně si myslím, že nejlepší postup je nechat je vyhladovět. Daňovou vzpouru na ně! M.J.

   Smazat
 13. Komunisti si vymyslí blud, že někdo chce prej nahánět jejich děti někam do Ruska a pak zakládají ozbrojené skupiny aby bojovali proti tomuto bludu. No je to sice sranda, ale doufám, že při případném prvním náznaku jakékoli reálné akce tyto pošuky pozavírají.

  Pokud budou členové podobní "bojovníci" jako Obrtel, Kašuka nebo Povolný, tak by jejich odbojová činnost mohla být docela legrace :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbabělí manifestační voliči a jejich potomci,neustále hauzírují pejorativním oslovením"komunisti", kde koho, aniž mají ánunk o tom zda je, či nikoli jimi nazývaný, skutečně komunista, snažíce se přehlušit stud za zbabělost projevovanou při manifestačních volbách, při tom jsou komunisté po morální stránce na podstatně vyšší úrovni, než tito zbabělci.

   Smazat
  2. No, nevím nevím. Relativně asi ano, na stupnici od 1 do 10 budou zbabělci na -5 a komunisté na -4, což je rozhodně vyšší morální úroveň, ale jinak bych se tím moc nechlubil. M.J.

   Smazat
  3. M.J., zaujala mne Vaše stupnice.Asi hodnotová - a +.Jsou-li na mínusové straně lidé s názorem jen o málo lepší než kariéristé znamená jediné-ohnutá záda se vyplácí! Celou stupnici-orientační zástupce-nemáte?

   Smazat
  4. Moje stupnice je od 1 do 10. Ty minusy lze brát buď jako nadsázku, nebo ja vyjádření toho, že zmiňovaní nejsou natolik morální, aby dosáhli aspoň na ten 1 bod. Čistě pro Vaši orientaci, zloději, podvodníci, citoví vyděrači a násilníci jsou pod tou 1. 1 bod má ten, kdo tímto způsobem neškodí, ale jinak vůbec není žádným přínosem. Sem bych zařadil všechny mrtvé. Potom je to tak, že lidé, kteří generují hodnoty nebo to aspoň umožňují, mají hodnocení vyšší, podle míry jejich přínosu (která bude asi dost subjektivní). Takže:

   proamerická klika, protože chce válčit, mínus pět bodů
   komunisti, protože chtějí okrádat ve jménu své ideologie, mínus čtyři body
   odboráři, skrze citové vydírání, mínus tři body
   cikáni a další nemakačenka, mínus dva bod
   mrtvoly a skoromrtvoly jeden bod
   tvrdě dřící zaměstnanci dva až čtyři body
   tvrdě dřící podnikatelé tři až pět bodů
   továrníci zaměstnávající lidi čtyři až šest bodů
   sedm až deset bodů je rezerva pro největší inovátory a strůjce pokroku
   Samozřejmě záporná hodnocení mají u každého přednost, takže např. oligarcha má mínus pět skrze násilí. Stačí Vám toto vysvětlení? M.J.

   Smazat
  5. M.J.-děkuji za odpověď,dá se to brát.Jen ještě prosím,kdy se mění plusový podnikatel v mínusového oligarchu?Narážím na včerejší debatu o Babišovi.Možná také-u skoromrtvol se nerozlišuje orientace a éra života?

   Smazat
  6. 1 - V zásadě se dá říct, že pokaždé, když jde o dotačního podnikatele, nebo když má vliv na stát.
   2 - Těmi skoromrtvolami a mrtvolami jsou myšleni lidé zcela bez přínosu, ale také bez zátěže, nebo se s nimi prostě počítá. Takže ať už mrtvoly reálné, budeme-li je hodnotit z pohledu toho, že jsou již mrtvé a že v životě nic nedokázaly, nebo o různé postižené, kteří - při vší smůle a tragédii - neměli v té životni loterii nejlepší ruku a nedokážou své postižení překonat. Nic proti nim, nemají mínus, takže nejsou nepřáteli; společnost s určitým procentem slabších počítá a umí se o ně postarat. M.J.

   Smazat
 14. Jakýpak blud?
  Přečtěte si v novinách ,jak havloidi stále bubnují do války - Štětina řve, že "jsme ve válce s Ruskem" a není jediný.
  Já v žádné váce nejsem!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Pan Štětina ať mluví za sebe. Je li on ve válce s Ruskem, tak už měl být na Ukrajině v první linii na ruské hranici, kde nejsou ve střehu ani samotní Ukrajinci, ale naopak přes ní prchají před mobilizací a existenčními problémy doma. M.Radikowski

   Smazat
  3. Šťětináč a ostatní, vybojují svými hrdinskými činy Krym zpět.HERO BOYS

   Smazat
 15. Přesně, ať vědí že za své činy se budou zodpovídat. PRAVDA ZVÍŤEZÍ

  OdpovědětSmazat
 16. To snad není možné, oni nás budou vydírat i skrze Sudeťáky?

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Zahradil-cetl-a-neveril-svym-ocim-Prijetim-uprchliku-bychom-se-pry-meli-vyvinit-z-vyhnani-Nemcu-375217/diskuse

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budou vydírat skrze cokoliv a ty největší nálože teprve přijdou. Jak se to říká, když se omlouvá sebevětší svinstvo? Účel světí prostředky? Tak tady budou prostředky světit účel. (Což je taky svinstvo, nazývané citové vydírání.) M.J.

   Smazat
 17. Marek Obrtel tal do ziveho. Konecne vidim ze se tvori organizace, ktera bude schopna slapnout na paty a zastavit nerady, kteri schvaluji fasisticke metody na Ukrajine a chteji valcit s Ruskem po boku NATO. To uz samo o sobe je na peknych parfacek, sveraci kazajku a dozivotni blazinec. Rozhodne podporuji, aby cela potrhla vlada byla prinucena dat vypoved. K tomu bych take pripojila pracovniky CT a novin, kteri byli odmeneni mecenasem Sorosem za perfektni lzive reportaze o Ukrajine. Obe tyto skupiny by mely jit pred radny lidovy soud a meli by byt zavreni na mnoho let s tim, ze uz v politice ci mediich si nikdy nevrznou. Jak vidim, zveda se vlna spravedlnosti.jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražské jaro II.před rozkvětem.Po napumpování nikoliv jen 525, ale zamlčovaných 20 000 čertů, kteří se budou flákat po ulicích a obtěžovat daňové poplatníky k nedobrovolnému sponzoringu, se musí něco stát.Národ v klidu neukolíbá ani I.český mainstreamový kanál svoji jestřábí propagandou.

   Smazat
  2. Je to jen nezadržitelný evoluční proces. Minulý pokus byly nové strany ve volbách. Jak je vidět svobodný duch a reálná pravda jako neoddiskutovatelná entita mají o své existenci v našem společenství jiné představy než je nám elitami prezentováno. A proto další pokus vymanit se ze sevření. Proces jde zpomalit, ale nikdy zastavit, obzvlášť když protagonisté současného hlavního proudu působí svým poučováním jako aktivátor tohoto procesu. Zřejmě si neuvědomují jaký švunk to dostane při překročení kritické meze. Při všem to marasmu jsem šťastný, že nás to tak vnímá víc. Díky přátelé. Kadlas

   Smazat
 18. Do konfliktu s Ruskou federací chtějí jít jen neználci a nacističtí fanatici z Pražské kavárny jako jsou členové nacistické soudobé strany ze STOP09 jako je kníže,Štětináč,Kalous plus Němccováá kravka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S jakým Ruskem? Evidentně je tu i Čína, která zřetelně dala na vědomí, že Rusko v tom není samo.
   Tak jak vlastně zní ten zákon pro válečné odvody nedobrovolníků? Potřebují takový zákon Rusové? Vzhledem k pochodu "nesmrtelného pluku" to vypadá, že nikoli.CO a KOHO mají nucení odvedenci bránit????

   Smazat
  2. Militární Lumpenkavárna do 2 let bude rozprášena i s čertem Blekotou I.

   Smazat
  3. Jen už zmíněné hromadné odvody 18-tiletých jinochů a slečen, vyvolají v národu silný odpor.K čemu je asi budou potřebovat?K válení na gauči určitě ne.USA udělají pro zachování své nadřazenosti ve světě naprosto cokoliv a nebudou se štítit ničeho, skutečně ničeho.Nyní se na rozvrácení Evropy velice usilovně pracuje.

   Smazat
 19. zatím si výše jmenované kreatury bezstarostně parazitují na české scéně ale pálky jsou již připraveny a očista bude až do jejich konce / !!!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Americké varování Číně: Do Austrálie zamíří strategické bombardéry B-1.

  NĚJAK TU VÁLKU VYPROVOKOVAT MUSÍ, DĚJ SE CO DĚJ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestřábi nemohou strávit, jak se jim plánovaná světová hegemonie rozpadá včele s Uzenáčem, pod rukama.Rusko, Čína a Indie tomu pěkně zatopí, to je celé.Místo dolarů Juany?Je to možné!

   Smazat
 21. Marku, my Češi jsme bojácní, měj na paměti, že chtít po nás kontaktní adresu, je jako výzva ať se přihlásíme jako potenciální státní teroristé na seznamy BIS a dalších akce?schopných státních institucí. Připomeň si osud vysočanské výzvy před pár lety. Jsi moc slušný, viděl jsi hrůzy války na vlastní oči a ztratil tu českou OPATRNOST... ale Čechům je v Evropě stále ještě moc dobře...Když si analyzuješ ty diskusní příspěvky k Tvému prohlášení jsou to většinou pivní kecy. Ti co jsou na podobnou variantu připraveni budou mlčet.

  OdpovědětSmazat
 22. Vždy připraven!!!! Přísahal jsem!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 23. Jste teroristická buňka, něco jako džihádisté slézající se někde v mešitě a kující pikle. A jako s takovými s vámi bude i nakládáno.

  Škoda, že se s takovým "velitelem" jako je Obrtel na nic nezmůžete. Mohla být aspoň legrace a navíc byste navěky totálně zdiskreditovali všechny anti-ami bezmozky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonym 13.57 - Zase jeden, co nerozumí psanému textu. Trolík Pacholík, smutná postava, uplatnění ve společnosti žádné. Jen politovat.

   Smazat
  2. Vaše jinotaje v celkem jasné výzvě k ozbrojenému násilí budeš mít, doufám, spolu s Obrtelem možnost vysvětlit při obhajobě u soudu.

   Smazat
  3. 14:33: Takže soud státu, který (stát) jim je upřímně ukradený, něco vyřeší? M.J.

   Smazat
  4. 23:04

   Vyřeší to, že za organizování polovojenských ozbrojených skupin komoušů, nácků nebo džihádistů, se bude přísně trestat. Pokud s tím máte problém tak přesídlete někam do Sůdánu, tam by se vám mohlo líbit.

   Smazat
 24. Snad každý rozumný člověk už cítí, že protestovat nestačí. Ještě žádnou demonstrací a žádnou peticí občané ničeho nedosáhli. Je tedy zřejmé, že náš tlak bude muset být poněkud razantnější. V duchu Memoranda hodláme svou vůli ke změně prosadit jen takovou silou, jakou si vyžádá situace, a ačkoliv doufáme ve smírný vývoj, NEZDRÁHÁME SE VYUŽÍT I KRAJNÍCH MOŽNOSTÍ. "

  Čemu na to nerozumím?
  Já tebe vůbec nelituju.

  OdpovědětSmazat
 25. Žádné z těch anti-ami , pro jejich postoj k USA, ve světle všech absolutně bezohledných agresí USA,zdiskreditovat prostě nelze. Kdo tohle nevnímá, je totálně zabedněný hlupák.
  Po majdanu ústícím do války lze očekávat od stvůr řídících USA cokoli. Z té výzvy a iniciativy záložáků mám smíšené pocity. Aby to nebyla dobrá služba, záminka pro války chtivé kreatury řídící NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale lze. Stačí jeden útok takovýcch blbečků někde, při kterém někoho zraníte a národ vás umlátí čepicema, psychopati jedni.

   Smazat
  2. Jo,útok blbečků a jejich umlácení národníma čepicema, vskutku vysoce inteligentní představa, lidového myslitele.

   Smazat
  3. To není moje představa, ale vaše, viz citace výše, inteligentní mysliteli.

   Smazat
 26. Ano, věc převelice vážná.
  Ono je to přes padesát let co jsem přísahal, musím se podívat na co vlastně. ...... no, dost uhozené, ale to podstatné ... po boku sovětské armády ... myslím že je to dnes stále ona, jen název je pozměněn.

  Texty přísah z roku 1951, 1961, 1990 a 1993 jsou zde:
  http://www.acr.army.cz/scripts/detail.php?id=6766
  Myslím že by bylo moudré si tu svou oživit, ujasnit, ještě v klidu.
  A především nedopustit nějakou další změnou její degeneraci. Děda.

  OdpovědětSmazat
 27. vlast tě (13"57) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 28. Četl někdo z Vás znění návrhu branné ho zákona? Nebo tady jen papouškujete názor jednoho pomatence, který chce silou prosadit opětovnou nadvládu ruska!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. i tebe (19:49) vlast potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
 29. Pomatenec nějaký,kterého zde papouškují, prý chce nastolit nadvládu ruska. Tak tohle zní jako opravdová nebetyčná blbost, od opravdového blba.

  OdpovědětSmazat
 30. Určitě je na místě nesouhlas s odvody. Ale ozbrojený odpor může vyvolat občanskou válku a ještě se na nás naši velcí bratři napasou.Vhodnější by byla cesta pasívního odporu jako např. Gándhí nebo aktivní nespolupráce a neposlušnost. Musel by to ale také někdo organizovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nespolupráci není třeba organizovat, stačí prostě nespolupracovat. Ale jinak s Vámi plně souhlasím. Když jste připomněl Gándhího, znáte sci-fi povídku "A pak už tam nezbyl nikdo" (And then there were none)? Docela se k tématu hodí. M.J.

   Smazat
  2. 22:59

   Co to zase meleš? To napsala Agatha Christie a je to detektivka, ty blbečku.

   Smazat
 31. Velmi zajímavé. Navrhnul bych příští poradní oheň proložit střelbami na střelnici.
  Kolik musí nastřílet Švýcaři při pravidelných půlročních povinných střelbách ?

  OdpovědětSmazat
 32. Mají všichni zbroják ? Dnes to není jako za komunistů, lze se legálně ozbrojit.

  OdpovědětSmazat
 33. „Pokud bude přijata novela branného zákona, můžete se ocitnout na bojové misi, dřív než řeknete švec. Bez výcviku, nedobrovolně, v době míru. Bez pardonu. Celkově totiž dikce novely vytváří právní podmínky pro posun od ryze obranné doktríny směrem k útočné. I
  a) Dle §13 novely by vojenské velitelství mohlo v době míru, povolat vojáky v záloze, tedy kohokoliv, kdo byl odveden, a to včetně žen, nejen na vojenské cvičení, ale též k výkonu služby v operačním nasazení. Tímto operačním nasazením se rozumí nejen mise související například s přírodní katastrofou, ale i „za účelem plnění úkolů vyplývajících z mezinárodněprávních závazků České republiky“.
  Protože naši současní spojenci vedou pořád někde nějaké války, nelze předem vyloučit, že by mohla nastat situace, kdy by naši nevycvičení občané byli nasazováni v těchto válečných operacích. Jaké by to mělo důsledky, si nejspíš neumíme představit.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.