Reklama

středa 20. května 2015

Kde je Landa, končí sranda, aneb Ruce pryč od Karla IV.Ondřej Mrázek
20. 5. 2015   Altpress

"Bílý jezdec" Daniel Landa má na zakázku pražského magistrátu složit hymnu k 700. výročí narození krále Karla IV.
Jako rozený Čech křtěný Vltavou a odkojený pivem jsem upřímně hrdý (i když ne pyšný), že jsem se narodil právě tady a že mojí mateřštinou je lahodná, hravá a šibalská čeština. A že kultura, kořeny a zvyky národa, jehož jsem součástí, jsou tak bohaté, vtipné, spletité, hluboké, podivuhodné a různorodé a někdy tragické, ale jindy tragikomické – jak jsou.

Čím víc mám ale svou zemi rád, tím víc mě to ponouká otevřeně kritizovat, co mě v Čechách dopaluje a dráždí, co mi tu kazí náladu a vzbuzuje ve mně hnus. A bez zábran si z toho utahovat, jak ostatně v naší zemi k dobrému vychování patří. Anebo alespoň donedávna patřilo. A to byla vždycky nejvíce tupost a hrubiánství, jakož i zbabělost a stádnost – vlastnosti, které chodí jako ovce v jednom stádu, poháněny sem a tam pasákem-prasákem s bičem v jedné a cukříkem v druhé ruce.

Ne, nemluvím teď o gejzíru prudkého a vášnivého vlastenectví, vytrysklého ze slávy hokejového mistrovství světa a šikovnosti českých borců naposledy v jeho čtvrtfinále. Proč se neradovat, jak to těm junákům ztepilým (a stařešinovi legendárnímu, rekovi udatnému – Jágrovi zvanému) bruslí, zatáčí a střílí! Co na tom, že větší část národa našeho bruslařského raději než pohybu, vysedávání u půllitru a panděra nalévání neúnavnému holduje!

Hlavně, že se ještě nadchnout pro naši společnou českou věc nebojíme a rozhodčí i se soupeřem nadávkami peprnými počastovat a na místa patřičná vykázat dovedeme! Nehledě na zákonitou hořkou směšnost takového činění našeho, které definici freudovské sublimace dávno zmizelého upřímného vlastenectví a patriotismu nenápadně, leč bezezbytku naplňuje.

Co mi vadí o dost víc, je zneužívání českého patriotismu k nebezpečným hrátkám nacionalistickým, hnědou barvou smrdícím. Když uvidím někoho s lebkou vyholenou a osmdesát osmičkou vytetovanou na svalnatém bicepsu vyřvávat rádoby vlastenecká hesla, jejichž skrytou podstatou bylo, je a bude vyhnat, zahnat nebo zmlátit kohokoli, kdo je málo vyholený, málo modrooký a málo zfanatizovaný, budu se v tu chvíli krutě stydět, že jsem taky Čech. Ty pochodující vysoké černé boty v jednom šiku, to ožralé vyhrožování zplynováním a upálením komusi není věru obrazem české hrdosti, spíš vyvolává asociace s poklonkováním německým fašistům za protektorátu.

Tím spíše mi zatrnulo a žaludek se mi povážlivě nadzvedl v okamžiku, když jsem se dozvěděl, že jakousi „hymnu“ pompézních oslav 700. výročí narození krále Karla IV. na zakázku pražského magistrátu, který příští rok tuto obří akci pořádá, složil Daniel Landa, bílým jezdcem občas ironicky podle jedné ze svých nacisticky laděných zpěvánek svými odpůrci nazývaný.

A tak volám: „Probůh, zadržte! Komu zbyl kousek cti v duši a těle, nenechte toto rasistické tele, toho malých nácků (za anděla převlečeného) falešného kazatele. Jednoho velkého, moudrého a odvážného Karla už zkurvil a ke svým mrzkým zájmům zneužil, dalšího velkého Karla si Landou zkurvit nenechejme!

19 komentářů :

 1. Ty sluníčkový idiote Mrázku, zrovna v téhle době kdy nám sem chtějí lifrovat tisíce negramotných čmoudů ročně se ukazuje jak byly písně Orlíku nadčasové a vizionářské.
  Krom toho Landa nikdy nebyl nácek jak lživě tvrdíš, což se dá lehce dokázat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se dá dokázat, že Landa n e n í tentononc? To by mne moc zajímalo.

   Smazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=wABZbvXZw7c

   Třeba tahle píseň by měla přesvědčit i óbrblbce.

   Taky si zjistěte, proč se druhá a poslední deska orlíku jmenuje "Demise".

   Smazat
  3. 14:56 : I když nesouhlasím tím jak myšlenku prosazujete, s myšlenkou souhlasit je nutné. Příliv uprchlíků za které jsme přímo odpovědní (účastí v operacích v rámci NATO) musíme nějak korigovat, možná byla chyba svrhnout diktátory za kterých se tak masově neutíkalo. Kdy se povede instalovat nového ? Kdy přestane invaze do slepé a hluché Evropy ? Přemýšlejte... MY sousedíme s Afrikou a Blízkým východem. MY Evropa. MY budeme nést následky - čí politiky to už každý domyslí sám. Také jsem se jako děcko nechal navést, bohužel mě o neomluvilo a nezbavilo následků. To musí u vaší televize prosvištět rána ze samopalu ? ...Pozorovatel

   Smazat
 2. Do prdele ze zapadem cyrilem i metodem !!!
  Delame jim jen otroky !!! Cirkve cigani zaprodani politici nato eu usa koho jeste budeme poslouchat !!!

  OdpovědětSmazat
 3. No dočkejme času jako husa klasu. Uvidíme jakou píseň ten týpek složí a konec konců Karlovi IV. je to už určitě fuk. Připomínám královu památnou řeč

  .... "Eh, vezu révu z Burgund sem" - král dál a dál si v zlosti svojí vede,¨ "a takovouhle peluň mně z ní svede, ta velebená Česká zem! Jsem přesvědčen, když broskve vsadím, že trpké trnky zčesám z nich, a chceš-li sklidit pustý smích, zde růže sázet radím! Však - jaká země, taký lid! Vás kdyby učit chtěli všichni svatí, zdaž všimnou si jich, Češi paličatí? Buď svatý rád, když není bit. Jak bych zde mlátil otep slámy - nechť chci co chci, za krátký čas, všechno se jinak zvrtne zas -mám já to bídu s vámi!"....

  Připomínám, že jde o úryvek z básně úžasného českého básníka Jana Nerudy s názvem "Balada o Karlu IV"- už tehdy dávno a dávno měl náš král a římský císař přezdívaný "otec vlasti" s Čechy jen problémy a trápení -ostatně kdo je zatím neměl? Už bychom měli o sobě začít přemýšlet a polepšit se, vylepšit si reputaci před národem i světem, kterou máme hodně špatnou. Začít každý u sebe. A ještě jiný řízek byl Karel IV, když páni radní z horlivosti vystavěli ulici nad stanovený plán, a pak ji Karel IV. nazval "Nekázanka" protože on ji stavěti nekázal. Nevím, zda se Nekázanka v Praze ještě dnes vyskytuje ( stejně jako králova oblíbená hospoda Vikárka) Kolik takových Nekázanek by bylo dnes, když si tady každý zastupitel dělá co chce? No bodejť - když služební zákon chybí už pětadvacet let, což v jiné zemi by bylo nemyslitelné, aby byly sestavovány a přijímány zákony bez zákona služebního.Inu Češi - tady nikdo neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Je holt to bída s námi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:24 : co na to říct.. Začít u sebe, tam to začíná i končí. Ten kdo není schopen sebereflexe není schopen se posunout dál. Zůstává tím kým byl bez zlepšení tam kde se zastavil... Někdo v pubertě, někdo dál - co na tom záleží když nehledá pravdu o lidském soužití. Co na tom záleží když se nedívá jak lidé kolem něj žijí, jak se mají. Dokud bude pro mě existovat jen "já", "moje", "své" ... Nedostaneme se dál, jako team jako lidé můžeme fungovat lépe - ne jako hyeny rvoucí maso pro sebe a že se u toho umí každý tvářit jako svatý František. Přítel, kamarád, spojenec - opravdu ? Každý se táže na otázku komu může věřit a v době kdy se člověk obrací zády k rozumu a upřednostní materiálno vznikne vakuum - lidské. Lidskost lidé, ta v této zemi schází, vidím jí každý den, ale nikoliv více než hyenismu. ...Pozorovatel

   Smazat
 4. Vlastenka


  Nejvíc protestovali studentíci, autor k nim patří?, kteří tu "hymnu" ani neslyšeli. Landu prokádrovali pro jistotu předem jako správní neobolševici.
  Mně se tento jeho opus nijak mimořádně nelíbí, znám lepší Landovy věci. Některé jsou mimořádné.
  To, že mu mlátí o hubu neustále Orlík (jehož členem byl také dnešní módní žid - JXD nebo havloidní herec z Básníků, jméno mi vypadlo), je už trapné, Prostě prošel nějakým vývojem jako každý z nás.
  Vlastenectví se díky Havlovi stalo sprostým slovem, tak proč si nečutnout do Landy.
  Můžu vás uklidnit, Landa už uvedl, že tu zakázku nedostal.
  Snad budete spokojeni, když se té taškařice zhostí božský Kája.
  Chtěla bych mít vaše starosti a Rotshildovy prachy.))))))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenectví nemůže být sprostým slovem, pak se bráníte tomu přijít na pomoc své zemi, svým sousedům, kamarádům, přátelům, všem na kterých Vám záleží. Naše Vlast, naše země, dokud nám nebude svatá nemůžeme čekat nic jiného než obušek na zádech (obrazně řečeno pro tuto dobu), nesmíme rezignovat, nesmíme házet flintu do žita :-) Karel Kryl vlastencem pro mě stále je nezapomeňme na jeho odkaz, Daniel se ho zhostil ať už jakkoli, je důležité ho připomínat. Ano jsou to Čechy, Morava a Slezsko kde žijeme - buďme soudržní a pevní - jsme to MY. ...Pozorovatel

   Smazat
 5. A co mame opevovat? stredoveky protektorat ? Ze ktereho jsme se do dneska nevyhrabali ?...

  OdpovědětSmazat
 6. Jenom blbec může napsat, že je Landa nácek.
  Někam se za ta leta posunul.
  Tohle doporučuju - stoprocentní pravda a mimo jiné krásná záležitost.


  Protestsong
  https://www.youtube.com/watch?v=hToRZu7hGdM

  A tohle jsou jedny z nejhezčích lyrických od Landy. Fakt nácek.))))))))

  Díkuvzdání
  https://www.youtube.com/watch?v=qejP7-UriV0

  Tajemství
  https://www.youtube.com/watch?v=_raJhNMaXVE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže se už zase zasunul a drží hubu a krok!
   Některé jeho písničky se mi také líbily. Ale už ho nemusím!

   Smazat
  2. Neřekla bych.
   Ale asi má dost toho mediálního lynče.
   Podle mého soudu je to trochu naivní idealista a snílek, ale jinak slušný člověk.
   Má velké charisma a to nejspíš jeho odpůrce tak dráždí.
   Jeho koncerty jsou vyprodané měsíce dopředu.
   Je to výborný podnikatel, který umí udělat marketing a dobře vydělávat. To se taky neodpouští.
   Ne všechno, co stvořil, se mi nutně musí líbit. Ale občas si ho ráda poslechnu.
   Nácka v něm může vidět jenom blb.
   Vlastenectví neznamená náckovství. Tuto myšlenku se nám snažil leta implantovat Havel.
   Cíti se být příslušníkem nějakého národa a zájmy tohoto národa klást nad zájmy osobní a jiné, neznamená být náckem. Kecy o tom, že jsme především Evropany, jsou liché a jejich pomýlenost je vidět na stále větším rozmělňování eurosvazu.

   Smazat
 7. Uplne idiotskej clanek. Landa je davno jinde. Je to sveraz, o tom zadna. Nesnasel jsem skiny v 90s a jako ex hulic v te dobe jsme od nich dostavali i na tlamu, takze bych rekl, ze si mohu dovolit nezaujate toto prohlasit.
  Landa je proste zvlastni clovek a stejne jako kazudej se vyviji. Neni to muj salek kavy, uz vubec ne hudebne, ale z clanku cisi nenavist a spojovani Landy se strukturami (klšé, kterych se uz nezbavi, i kdyz se o to snazi a snazi a snazi) se kterymi nema nic spolecneho. Ze na jeho koncerty chodi i nejaci nacci, tak to sorry uz ovlivnit nemuze. K nacismu se ale on sam vyjadroval aspon 100x. Ani ten bilej jezdec, ci bila liga nema nic s fasismem. Jako typci neco malo pres 20 let proste zpivali o tom, ze nemaji radi doma čmoudy, kteri delaji bordel. Tecka. Tomu se muzu jenom smat.
  A opakuju Landa neni muj salek kavy a vyjadruju se k nemu snad poprve v zivote, protoze me prekvapuje, ze se o nem krom blesku docitam zrovna tady! Pripada mi to napsana jako od nekoho z antify a podobnych particek, ktere ma stat prolezle fizlama a vyuziva jejich particku k odvraceni pozornosti. To ale neznamena, ze sem tam nemaji rozumnej napad. Jeste aby ne, ale celkove jsou to rozmazleny deticky, kteri se po vejskach z tama rozutecou do rodinnych firem a do teplych mistecek ve statni sprave. O tom jak si privlastnili punk uz radsi vubec nic.

  OdpovědětSmazat
 8. Nemůžu si pomoct, ale za posledních 25 let se tématu národní hrdosti, sebevědomí, rovných zad a historické malosti našeho národa věnoval jen Landa. Jeho texty poměrně přesně vystihují podstatu i když je, zejména ty vlastenecky laděné, v rádiu neuslyšíte. Jedno však opravdu dokážeme téměř dokonale. Plivat na každého kdo něco umí a vybočuje tím z řady. Nevšiml jsem si, že by nějaký Mrázek napsal nějaký text, nebo složil hudbu. Možná tak uhlí do sklepa. Ale to už dnes nefrčí.

  OdpovědětSmazat
 9. Podle komentářů za tímto článkem , stejně tak za článkem o palestincích je jasné , že český národ už zhnědnul . takže nácek Landa se sem hodí . Bohužel je to tak a je to katastrofa . Češi a nenávistní rasisti ? Ano , a je vás čím dál tím víc .Ubohost .

  OdpovědětSmazat
 10. Autor článku by měl trochu přemýšlet,než osočí kohokoliv,či cokoliv...Zjevně není znalý textů Landových písní vesměs vlasteneckých a protiválečných.Měl by také chápat,že osobnost člověka se formuje celý život,ne jen v mladém věku viz.působení Landy v Orlíku.Landovy texty jsou ryze České a ve většině také velmi vlastenecké,či kritizující morální úpadek národa(např.,,Krysař´´).S názorem autora Mrázka nesouhlasím a jsem přesvědčen,že by Landova hymna k onomu kulatému výročí potěšila i samotného Karla IV...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karla Lucemburka by Landa nepotěšil. Karel byl náboženský fanatik, sběratel ostatků a kosmopolita, žádný vypjatý český vlastenec.

   Smazat
  2. Obdivovat germanskou kurwu si muze objednat jen FaSSisticka Luza!!!! Mrdam cirkwe !!! Jsem Slowojan !!!
   Zidokrestanskoarabska zumpa se utopi sama

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.